راهنمای کامل کسب درآمد از معاملات بیت‌کوین

کسب درآمد از بیت کوین

بسیاری از ما مبلغی سرمایه داریم که نمی‌دانیم چطور از آن استفاده کنیم. از طرفی اوقاتی که آنلاین هستیم را به گفتگو در گروه‌ها و اتلاف وقت با وبگردی و اینستاگرام می‌گذرانیم. چه می‌شد اگر از این اوقات برای کسب درآمد بهره گرفت؟ در این مطلب از سایت بورسینس قصد دارم روش کسب درآمدی را به آن دسته از دوستان معرفی کنیم که مقداری سرمایه دارند و بسیاری از اوقات خود را آنلاین هستند.

توجه داشته باشید که مانند همه سرمایه گذاری‌ها، هیچ تضمینی در این روش کسب درآمد که از طریق خرید و فروش بیت کوین بدست می آید نیست . برخی از ریسک‌های زیر در این روش کسب درآمد وجود دارد:

– نوسان شدید قیمت بیت‌کوین 
– از دست رفتن پول به دلیل عدم دقت و توجه در استفاده از سایت
– عدم معامله به دلایلی مانند نبود خریدار و فروشنده در قیمت مدنظر شما

اما با پیاده کردن اصولی مشخص و طبق تجربه می‌توان این ریسک‌ها را کاهش داد. در هر حال شما با در نظر گرفتن شرایط و تحقیق و بررسی بیشتر، می‌توانید با مسئولیت خودتان با این روش شروع به کسب درآمد از بیت‌کوین کنید.

نیازمندی‌ها

برای شروع کسب درآمد از خرید و فروش بیت‌کوین به موارد زیر نیاز دارید

توضیح کلی روش کسب درآمد

کسب درآمد در این روش براساس خرید و فروش بیت‌کوین در سایت Localbitcoins.com است، شما بیت‌کوین را با قیمت پایین می‌خرید و در همان سایت با قیمت بیشتر به فروش می‌رسانید.
از اختلاف قیمت بین خرید و فروش سود شما بدست می‌آید.
مشتریان معمولا افراد دارای اعتبار (trustworthy) را در این سایت برای معامله انتخاب می‌کنند، افرادی که سفارش را با سرعت انجام دهند، اکثر مواقع آنلاین و همینطور قابل اطمینان باشند، می‌توانند با دارا بودن این خصوصیات، خودشان را از سایرین متمایز کنند.

همچنین رقابت بر سر قیمت نیز از فاکتورهایی است که می‌توان از آن برای بدست آوردن معاملات بیشتر استفاده کنید.

درباره سایت

سایت localbitcoins با آدرس Localbitcoins.com یک پلتفرم معاملات بیت‌کوین است که بیش از 1 میلیون کاربر از 249 کشور مختلف دنیا در آن عضو هستند. در این سایت می‌توانید بیت‌کوین را در ازای ارزهای سنتی و رایج و بصورت فرد به فرد معامله کنید.

امکان خرید بیت‌کوین از صرافی‌های آنلاین نیز وجود دارد ولی آنها اغلب کند و سنگین هستند، انجام مستقیم معامله بیت‌کوین با مردم این مزیت را دارد که می‌توانید با همان سیستم پرداخت دلخواه خودتان که سایر مردم نیز از آن استفاده می‌کنند معامله را انجام دهید.

صدها معامله‌گر بیت‌کوین در Localbitcoins گذران زندگی‌شان از طریق خرید و فروش بیت‌کوین است و اینکار با بیش از 60 سیستم پرداخت مختلف انجام می‌شود. در این راهنما از سایت بورسینس، قصد داریم روش شروع کسب درآمد از خرید و فروش بیت‌کوین در این سایت را بطور کامل به شما آموزش دهیم.

مزایای خرید و فروش بیت‌کوین در Localbitcoins

 • بزرگترین پلتفرم معاملاتی بیت‌کوین
 • بیش از 1 میلیون کاربر و مشتری بالقوه از 249 کشور مختلف (دسترسی به بازاری جهانی)
 • راهی ساده و سریع برای معامله بیت‌کوین
 • سیستم محافظت از سپرده (Escrow protection) هم برای خریدار و هم فروشنده
 • سیستم اعتبارسنجی برای یافتن و فیلترکردن مشتریان قابل اعتماد
 • سیستم قیمت‌گذاری پویا برای به روز ماندن قیمت بصورت خودکار
 • دارا بودن API برای راه‌اندازی سیستم معاملات خودکار

در ادامه جزییات کاملی از روش خرید و فروش را شرح می‌دهیم

نگاه کلی به روش معاملات

یک معامله معمولی را در سایت localbitcoins توضیح می‌دهیم. این مثالی است از یک معامله که در آن شما بیت‌کوین را به یک کاربر می‌فروشید. فرایند خرید نیز مشابه فرایند فروش است، اما به خاطر اینکه فروش بیت‌کوین یک نوع معامله رایج در سایت است روی آن تمرکز می‌کنیم.

1 – ابتدا شما یک آگهی فروش بیت‌کوین (online sell advertisement) ایجاد می‌کنید. در هنگام ساخت این آگهی شما یک روش پرداخت را انتخاب می‌نمایید، مبلغ، محدودیت مقدار، شرایط معامله و سایر جزییات را تعیین می‌کنید.
2 – سپس لازم است که مقداری بیت‌کوین در حساب localbitcoins خودتان داشته باشید. برای اینکه شخصی بتواند درخواست معامله را برای شما بفرستد دارا بودن مقداری بیت‌کوین در حساب الزامی است.
3 – زمانیکه شخصی یک معامله را با شما باز می‌کند، به میزانی که خریدار درخواست خرید بیت‌کوین داده است، به همان میزان بیت‌کوین از حساب شما کسر شده و به حساب سپرده (escrow) منتقل می‌شود. در این زمان به خریدار نحوه انتقال پول را می‌فرستید و او را برای پرداخت پول و انجام معامله راهنمایی می‌کنید. وقتی شخصی به آگهی شما درخواستی ارسال می‌کند هم ایمیل و هم SMS دریافت می‌کنید.
4 – وقتی خریدار مبلغ را پرداخت کرد و روی دکمه I have paid (پرداخت کردم) کلیک نمود، شما یک اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک دریافت می‌کنید.
5 – سپس وقتی شما بررسی کردید و مطمئن شدید که مبلغ به حساب‌تان آمده، بیت‌کوین را آزاد می‌کنید (release the Bitcoins) . با اینکار بیت‌کوینی که در حساب سپرده وجود دارد به حساب خریدار منتقل می‌شود.
6 – قدم نهایی، گذاشتن بازخورد برای خریدار است و اینکه تشویق کنید او نیز برای شما امتیاز ثبت کند. بازخورد برای اینکه بتوانید اعتبار و شهرت بدست آورید و معاملات بیشتری انجام دهید بسیار مهم است.

شروع کار

 • قبل از اینکه شروع به کار کنید، باید در نظر داشته باشید چه روش‌های پرداختی را قرار است ارائه دهید و تحقیق کنید آن روش‌ها چگونه کار می‌کنند.

 

 • در صورتیکه تازه شروع به معامله آنلاین کرده‌اید، توصیه می‌‌کنیم یک روش پرداخت با ریسک بالا را انتخاب نکنید. (مثلا Paypal برای ما ایرانیان تحریم است و استفاده از آن برای ساکنین ایران ریسک بسته شدن حساب را دارد) انتقال پول از طریق کارت بانکی در ایران یکی از بهترین گزینه‌هاست، مخصوصا اگر تعدادی معامله‌گر و خریدار نیز در کشور وجود داشته باشد.

 

 • در صورتیکه یک حساب جدید دارید که هیچ تاریخچه معاملاتی نداشته است، توصیه می‌کنیم به معامله با سایر آگهی‌دهندگان بپردازید و مقداری بیت‌کوین خرید و فروش کنید. با اینکار خواهید دانست دقیقا معاملات چگونه انجام می‌شود و همینطور به تاریخچه معاملات شما اضافه می‌شود، در نتیجه اکانت شما در دید سایرین قابل اعتمادتر خواهد شد و احتمال اینکه معاملات بیشتری به سمت شما بیاید افزایش می‌یابد.

 

 • قبل از شروع معامله کمی تجربه معاملاتی بدست آورید، زیرا با داشتن یک حساب که هیچ تاریخچه تراکنش و معامله‌ای ندارد یافتن مشتری بسیار مشکل است. با دیگران وارد خرید و فروش شوید و معامله کنید، اینکار باعث می‌شود اولین بازخوردها در حساب کاربری‌تان درج شود و معاملات کامل شده شما افزایش یابد. هرچقدر معاملات کامل شده بیشتری داشته باشید، از دید مشتریان، قابل اعتمادتر خواهید شد.

 

 • تایید کردن حساب کاربری‌تان مهم است. اینکار از طریق تایید شماره موبایل ( SMS verification) و تایید هویت (ID verification) انجام می‌شود.  یک حساب کاربری تایید شده دارای اعتبار بیشتری برای خریداران است است و با تایید حساب‌تان مشتریان بیشتری بدست می‌آورید.

 

 • قبل از اینکه شروع به کار کنید، اطمینان حاصل کنید که کاز شما از لحاظ قانونی مشکلی نداشته باشد.

 

 • درباره نحوه پرداخت و تراکنش‌هایی که قرار است انجام دهید تحقیق کنید. آگهی سایر معامله‌گرانی که از سیستم پرداخت مشابه استفاده می‌کنند را بخوانید و با آنها معاملاتی انجام دهید. سعی کنید مشکلات احتمالی که ممکن است به وجود آید را تشخیص دهید.

 

 

اکنون به مرحله عملیاتی و نحوه انجام کار می‌رسیم، در ادامه این مطلب از بورسینس مراحل کسب درآمد از خرید و فروش بیت‌کوین را بخوانید.

1 – افتتاح حساب در سایت localbitcoins

برای شروع روی این لینک کلیک کنید (Localbitcoins.com) و در سایت LocalBitcoins حساب کاربری خودتان را به رایگان بسازید تا یک کیف پول برای شما در سایت ساخته شود.

آموزش بیت کوین

 

2 – خرید مقداری بیت‌کوین

از طریق این راهنما مقداری بیت‌کوین از یک فروشنده معتبر از سایت localbitcoins خریداری کنید: آموزش خرید بیت‌کوین

3 – درج آگهی فروش بیت‌کوین

شما باید قیمت فروش بیت‌کوین را بالاتر از مبلغ خریدی که داشته‌اید قرار دهید تا سود حاصل شود. برای قراردادن بیت‌کوین برای فروش، نیاز دارید تا یک آگهی در سایت localbitcoins ایجاد کنید.

برای اینکار روی لینک Post a trade که در منوی بالای سایت است کلیک کنید.

فرمی برای شما باز می‌شود که در ادامه به روش تکمیل آن می‌‌پردازیم.

 

درج آگهی فروش بیت کوین

بخش Trade  Type

I want to : به دلیل اینکه هدف ما فروش بیت‌کوین بصورت آنلاین است، گزینه sell your bitcoins online را انتخاب می‌کنید.

Location : کشور یا شهری که قصد دارید آگهی فروش شما در آن به نمایش درآید را انتخاب می‌کنید (مثلا Tehran)

Payment method : روش پرداخت را بر می‌گزینید. در صورتی که قصد دارید مبلغ ریالی بیت‌کوین را از طریق شبکه بانکی کشور دریافت کنید می‌توانید گزینه National Bank Transfer را انتخاب کنید یا گر قصد دارید انتقال از طریق یک بانک خاص انجام شود، گزینه Transfers With Specific Bank را انتخاب کنید

بخش More Information

Currency : نوع ارزی که می‌خواهید در مقابل بیت‌کوین دریافت کنید را انتخاب کنید (IRR علامت ریال ایران است)

Bank Name : نام بانکی که قصد دارید شماره حساب یا کارت‌ آن بانک را به خریدار بیت‌کوین بدهید. در صورتی که کارت بانکی شما عضو شتاب است توصیه می‌کنیم گزینه همه بانک‌های ایران را در آن فیلد تایپ کنید

Margin : میزان درصدی است که قصد دارید روی قیمت بازاری بیت‌کوین اضافه یا کم کنید. مثلا با وارد کردن عدد 10 در این فیلد، قیمت فروشی که تعیین می‌کنید به همان اندازه 10 درصد بیشتر از قیمت بازار بیت‌کوین خواهد بود. مثلا اگر قیمت بیت‌کوین در بازار 20 میلیون تومان باشد و شما عدد 10 را در فیلد margin وارد کنید، قیمت فروش بیت‌کوین در این آگهی به 22 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

عدد موجود در فیلد margin می‌تواند منفی باشد، در صورتی که عددی منفی درج کنید، قیمت فروش بیت‌کوین در آگهی شما از قیمت بازار کمتر خواهد بود ( بیت‌کوین را زیر قیمت بازار می‌فروشید)

 Price equation : معادله قیمت با این هدف طراحی شده که بتوان قیمت‌ فروش بیت‌کوین را بصورت پیشرفته تنظیم کرد، طوری که با نوسانات شدید بیت‌کوین، نیازی نباشد تا هربار به ویرایش قیمت آن بپردازید.

معادله‌ای که بصورت پیشفرض در فیلد وجود دارد به احتمال زیاد به این صورت خواهد بود:

btc_in_usd*USD_in_IRR*1

در معادله فوق همانطور که می‌بینید ابتدا BTC (بیت‌کوین) به USD (دلار آمریکا) تبدیل می‌شود (btc_in_usd)

سپس این مقدار دلار، به معادل ریالی هردلار ضرب می‌شود (USD_in_IRR)

به عبارت دیگر این فرمول، ابتدا بیت‌کوین را به دلار تبدیل می‌کند و سپس دلار را به ریال، و مقدار ریال را در زیر فیلد می‌نویسد.

معاملات پیچیده‌ای می‌توان در این فیلد وارد کرد

اما یک معادله کاربردی این است که می‌توانید یک عدد اعشاری در انتها در فرمول ضرب کنید تا بتوانید قیمت بیت‌کوین که برای فروش قرار داده‌اید را مدیریت کنید

مثلا با این فرمول

btc_in_usd*USD_in_IRR*1.03

عدد 1.03 در کل مبلغ ضرب می‌شود و مبلغ به میزان کمی افزایش می‌یابد.

یا  با این فرمول

btc_in_usd*USD_in_IRR*0.97

عدد 0.97 در کل مبلغ ضرب می‌شود و چون عدد پایین‌تر از یک است، موجب می‌شود قیمتی که برای بیت‌کوین قرار می‌گیرد پایین‌تر از قیمت بازار باشد.

معادله پیشنهادی برای درج آگهی فروش: btc_in_usd*USD_in_IRR*1.2

معادله پیشنهادی برای درج آگهی خرید : btc_in_usd*USD_in_IRR*0.95

Min. transaction limit : حداقل مبلغ هر معامله به ریال

Max. transaction limit : حداکثر مبلغ هر معامله به ریال (این مبلغ باید کمتر از موجودی بیت‌کوین شما در Localbitcoins باشد)

: محدود کردن معامله به مقادیر مشخص (مثلا قصد دارید بیت‌کوین را در مقادیر 100 هزار تومانی بفروشید)
 
Opening hours : ساعاتی که آنلاین هستید و فورا می‌توانید معامله را انجام دهید. هرچقدر این ساعات بیشتر باشد، معاملات بیشتری خواهید داشت
 
: شرایط و مقررات معامله. این مورد توسط خودتان باید نوشته شود. مثلا برخی از افراد شرط می‌گذارند که حتما تصویر کارت ملی خریدار را نیز دریافت کنند . این فیلد در صفحه‌‌ی آگهی در همه جای سایت قابل رویت خواهد بود.
 
بخش Online selling options
 
: در این فیلد نحوه پرداخت را توضیح دهید. این محتوا پس از ثبت درخواست خرید توسط خریدار، به اون نمایش داده می‌شود.
 
Minimum volume : در این فیلد می‌توانید یک حداقل مقدار بیت‌کوین مشخص کنید تا فقط که این حداقل معامله را انجام داده‌اند بتوانند با شما وارد معامله شوند (مقدار پیشنهادی: خالی بگذارید)
 
 Minimum feedback score : در این فیلد عددی بین 0 تا 100 وارد کنید. با این عدد حداقل امتیاز شخص برای معامله را تنظیم می‌کنید. مثلا اگر عدد 80 را وارد کنید، امتیاز شخص حداقل باید 80 درصد مثبت باشد (این امتیازات براساس معاملات قبلی و امتیازاتی که در معامله افراد به یکدیگر می‌دهند محاسبه می‌شود. مقدار پیشنهادی:  70 یا 80)

New buyer limit : در این گزینه می‌توانید مقدار اولین معامله اشخاصی که اولین معامله‌شان را می‌خواهند انجام دهند محدود کنید. اگر شخصی اولین معامله‌اش را بخواهد با شما انجام دهد، این گزینه اجازه معامله بیش از این مقدار را نمی‌دهد. مثلا اگر روی 0.5 تنظیم کنید، شخصی که برای بار اول در سایت می‌خواهد معامله کند، فقط اجازه خواهد داشت تا حداکثر 0.5 بیت‌کوین را برای معامله درخواست دهد. اینکار برای جلوگیری از کلاهبرداری مفید است. (عدد پیشنهادی: 1 )

Transaction volume coefficient : ضریب حجم معاملات. با وارد کردن این عدد، افرادی که قبلا با شما معامله داشته‌اند می‌توانند براساس این ضریب، در هر معامله بتوانند مبلغ بالاتری را معامله کنند.

مثلا عدد 1.5 وارد شده است و شما قبلا با آقای حسینی به مقدار 2 بیت‌کوین معامله داشته‌اید، حال اگر آقای حسینی مجددا تصمیم به انجام معامله با شما بگیرد، مقداری که می‌تواند معامله کند به این ترتیب خواهد بود:

 2 BTC * 1.5 = 3 BTC

Display reference : ایجاد یک مرجع پرداخت منحصر به فرد برای هر معامله

Reference type : نوع مرجع (عددی، حروفی یا ..)

 

بخش Liquidity options

Track liquidity : این گزینه برای کاهش حداکثر میزان معامله، براساس موجودی است. مثلا اگر حداکثر میزان معامله 100 میلیون ریال تنظیم شده باشد و این گزینه نیز تیک خورده باشد و سپس یک معامله 20 میلیون ریالی انجام گیرد، حداکثر میزان معامله به 80 میلیون ریال کاهش می‌یابد.

 

بخش Security options

Identified people only : با تیک زدن این گزینه، فقط افرادی که هویت‌شان را با ارسال مدارک تایید کرده‌اند می‌توانند به شما درخواست معامله بفرستند.

Identify user before continuing trade : با تیک زدن این گزینه، گرچه همه افراد می‌توانند در آگهی فروش بیت‌کوین شما درخواست معامله ارسال کنند، اما برای ادامه معامله از آنها خواسته می‌شود هویت‌شان را تایید کنند. تا زمان تایید هویت، مشخصات پرداخت به آنها نمایش داده نمی‌شود.

Real name required : با تیک زدن این گزینه فقط افرادی که نام واقعی‌شان را افشا کرده‌اند می‌توانند به شما درخواست معامله بفرستند.

SMS verification required : فقط افرادی که شماره موبایل‌شان توسط سیستم پیامکی سایت تایید شده است می‌توانند برای معامله با شما اقدام کنند.

 Trusted people only : با تیک زدن این گزینه، آگهی شما فقط به افرادی که وضعیت Trusted را بدست آورده‌اند نمایش داده می‌شود.

 

حال که آگهی فروش بیت‌کوین را درج کردید، زمان درج آگهی خرید بیت‌کوین است، چون به هرحال باید سرمایه شما به گردش در آید تا سود مناسبی را بتوانید بدست آورید.

4 – درج آگهی خرید بیت‌کوین

فرایند درج آگهی خرید بیت‌کوین کم‌وبیش شبیه آگهی فروش آن است. در ادامه فرم ثبت آگهی خرید آنلاین بیت‌کوین را مشاهده می‌کنید.

خرید و فروش بیتکوین

 

بخش Trade type

I want to…: گزینه Buy bitcoins online را انتخاب کنید

Location: کشور یا شهر دلخواه‌تان را انتخاب کنید (با تایپ چند کاراکتر اول، لیست پیشنهادی باز می‌شود)

Payment method: روش پرداخت را انتخاب کنید (برای انتقال پول از طریق بانک‌های ایران گزینه National bank transfer را انتخاب کنید)

بخش More information 

Currency : این گزینه، ارزی است که در ازای دریافت بیت‌کوین باید به فروشنده بپردازید. اگر در ایران هستید روی IRR که به معنای ریال است قرار دهید (این ارز هرچه که باشد باید با روش انتقال پول شما امکان پذیر باشد. مثلا شاید حساب پی‌پال داشته باشید و روش انتقال پول را paypal انتخاب کرده‌اید، در این صورت گزینه USD را می‌بایست انتخاب کنید)

Bank name: نام بانکی که از طریق آن انتقال پول را به حساب فروشنده انجام می‌دهید. می‌توانید بنویسید همه بانک‌های ایران

Margin: میزان درصدی است که قصد دارید روی قیمت بازاری بیت‌کوین اضافه یا کم کنید. مثلا با وارد کردن عدد 10 در این فیلد، قیمت خریدی که در صفحه آگهی نمایش داده می‌شود، به اندازه 10 درصد بیشتر از قیمت بازار بیت‌کوین خواهد بود. مثلا اگر قیمت بیت‌کوین در بازار 20 میلیون تومان باشد و شما عدد 10 را در فیلد margin وارد کنید، قیمت خرید بیت‌کوین در این آگهی به 22 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

عدد موجود در فیلد margin می‌تواند منفی باشد، در صورتی که عددی منفی درج کنید، قیمت خرید بیت‌کوین در آگهی شما از قیمت بازار کمتر خواهد بود (آگهی خرید بیت‌کوین را زیر قیمت بازار درج می‌کنید)

Price equation: معادله قیمت با این هدف طراحی شده که بتوان قیمت‌ خرید بیت‌کوین را بصورت پیشرفته تنظیم کرد، طوری که با نوسانات شدید بیت‌کوین، نیازی نباشد تا هربار به ویرایش قیمت آن بپردازید.

معادله‌ای که بصورت پیشفرض در فیلد وجود دارد به احتمال زیاد به این صورت خواهد بود:

btc_in_usd*USD_in_IRR*1

در معادله فوق همانطور که می‌بینید ابتدا BTC (بیت‌کوین) به USD (دلار آمریکا) تبدیل می‌شود (btc_in_usd)

سپس این مقدار دلار، به معادل ریالی هردلار ضرب می‌شود (USD_in_IRR)

به عبارت دیگر این فرمول، ابتدا بیت‌کوین را به دلار تبدیل می‌کند و سپس دلار را به ریال، و مقدار ریال را در زیر فیلد می‌نویسد.

معاملات پیچیده‌ای می‌توان در این فیلد وارد کرد

اما یک معادله کاربردی این است که می‌توانید یک عدد اعشاری در انتها در فرمول ضرب کنید تا بتوانید قیمت پیشنهادی خودتان برای بیت‌کوین را مدیریت کنید

مثلا با این فرمول

btc_in_usd*USD_in_IRR*1.03

عدد 1.03 در کل مبلغ ضرب می‌شود و مبلغ به میزان کمی افزایش می‌یابد.

یا با این فرمول

btc_in_usd*USD_in_IRR*0.97

عدد 0.97 در کل مبلغ ضرب می‌شود و چون عدد پایین‌تر از یک است، موجب می‌شود قیمتی که برای خرید بیت‌کوین قرار می‌دهید پایین‌تر از قیمت بازار باشد.

معادله پیشنهادی برای درج آگهی فروش: btc_in_usd*USD_in_IRR*1.2

معادله پیشنهادی برای درج آگهی خرید : btc_in_usd*USD_in_IRR*0.95

Payment window: این گزینه برای تعیین حداکثر زمان برای بازماندن معامله است. به طور مثال اگر روی 90 دقیقه قرار دهید، وقتی شخصی درخواست معامله را می‌زند در صورتی که طی 90 دقیقه مبلغ بیت‌کوین را به حساب شما منتقل نکند، معامله خود به خود لغو می‌شود.

سایر گزینه‌های فرم خرید ( موارد زیر ) را در بخش نحوه ثبت آگهی خرید توضیح دادیم.

Min. transaction limit
Max. transaction limit
Restrict amounts to
Opening hours
Terms of trade
Track liquidity
Identified people only
SMS verification required
Trusted people only

با تکمیل فرم روی دکمه publish advertisement کلیک می‌کنید تا آگهی شما در لیست آگهی‌های خرید بیت‌کوین قرار گیرد.

 

چقدر می‌توان از این روش درآمد کسب کرد؟

برای اینکه شرایط افراد تفاوت دارد بیایید فرض کنیم شما با 50 میلیون تومان سرمایه که حدود به 2 بیت‌کوین تبدیل شده کار را شروع می‌کنید، معمولا برای اینکه نوسانات قیمت بیت‌کوین زیاد است، باید قیمت فروش بیت‌کوین حداقل 10 یا شاید 15 درصد بالاتر باشد. اگر فرض کنیم فقط 5 درصد از این مقدار سود از هر معامله باقی بماند، به عبارتی 5 یا 10 درصد را به خاطر نوسانات بیت‌کوین ضرر کنید و ماهانه 50 میلیون تومان گردش داشته باشید، هر ماه 5 میلیون تومان سود خواهید داشت.

البته کارمزدهایی نیز وجود دارد ولی بسیار کم است. کارمزد localbitcoins فقط 1 درصد است.

این مثال با سرمایه 50 میلیونی و گردش ماهانه 50 میلیون تومان بود که برای چنین بازار بزرگی عدد کوچکی به حساب می‌آید. اگر برخی کاربران ایرانی را در سایت مشاهده کنید، (تصویر زیر) می‌بینید طی حدودا 2-3 سال گردش حساب‌شان بیش از 250 بیت‌کوین بوده است. با قیمت فعلی ارزش بیت‌کوین بیش از 5 میلیارد تومان خواهد بود

کاربر localbitcoins

 

چگونه درآمد بیشتری کسب کنیم؟

با استفاده از نکات زیر می‌توانید درآمد بیشتری از خرید و فروش بیت‌کوین بدست آورید

 • زمان آنلاین بودن‌تان را در سایت افزایش دهید
 • قیمت‌ مناسب و بعضا پایین‌تر از رقبا قرار دهید
 • روش پرداخت متفاوتی را پشتیبانی کنید (مثلا وب‌مانی و پرفکت‌مانی که برای ایرانیان آزاد است)
 • حتما بعد از هر معامله از طرف مقابل درخواست کنید تا امتیاز مثبت برای شما ثبت کند
 • روند قیمت بیت‌کوین را رصد کنید و سعی کنید در کف‌ قیمت خرید کنید
 • لینک پروفایل‌تان را در سایت یا وبلاگ‌ها به اشتراک بگذارید تا افراد از شما خرید کنند
 • خوش‌قولی و سرعت در عمل باعث می‌شود مشتریان سابق بازهم به سراغ شما بیایند
 • صبر داشته باشید، پروفایل‌هایی که عمر بیشتری دارند و تاریخچه تراکنش‌هایشان بیشتر است مشتریان بیشتری را جذب می‌کنند

 

توجه داشته باشید که راهنمای فوق برای کسانی است که می‌خواهند بصورت فعالانه وارد زمینه خرید و فروش بیتکوین شوند. اگر شما قصد دارید بدون ارسال آگهی، از سایت لوکال بیتکوینز مقداری بیتکوین خریداری کنید و آنرا برای سرمایه گذاری نگه دارید، نیازی به طی کردن مراحل فوق نیست و باید مطابق این راهنما عمل کنید:

روش خرید و فروش بیت کوین بدون ارسال آگهی در سایت LocalBitcoins

این مطلب بطور اختصاصی در سایت بورسینس تهیه شده است.

 نظرات‌تان را در مورد کسب درآمد از بیت کوین در بخش دیدگاه بنویسید.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
شروع خرید و فروش

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

138 نظر
 1. برای ثبت نام میگه براورد کن تا 12 ما اینده چقد تجارت داری به یورو. ایا تاثیر خاصی داره؟

 2. سلام آقای جهاندیده میخواستم بدونم که چه ارزی برای خرید و فروش کردن مناسب تر است

 3. سلام واحترام وارزوي سلامتي
  ببخشيد من مايل به شراكت سرمايه گزاري براي بيت كوين هستم تمام امكانات ازمن سرمايه گزار نياز دارم ….داراي برق فشار قوي سوله هاي بسيار بزرگ و امكانات خيلي خوب.
  خواهشمند است راهنمايي كنيد ممنون سرمايه گزار با سود تضميني براي بيت كوين

 4. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم حداقل سرمایه لازم برای ترید کردن در بازارهای ارزهای دیجیتال چقدر هست ؟

  1. سلام وقت بخیر
   سرمایه زیادی نیاز نیست و با مبالغی مثل 500 دلار یا حتی کمتر هم شدنیه.

 5. سلام
  وقت بخیر دوستان
  بنده 0.4 بیت کوین دارم که از سایت فری بیت کوین استخراج کردم نمیدونم چطوری برداشت کنم نمیدونم تو چه کیف پولی واریز کنم.
  کس هست توضیح بده؟

  خیلی خوشحال میشم اگه راهنمایی کنید.

 6. سلام وقت بخیر
  من اگر مثلا مقدار 0.05 بیت کوین بخرم و در کیف پولم ذخیره کنم ، چون گفتید که برای فروش حداقل 0.2 بیت کوین باید داشته باشید پس یعنی بعدا نمیتوانم بیت کوینم را بفروشم و عملا یعنی هیچ؟؟؟
  در صورتی که این کیف پول هایی که بیت کوین ذخیره کردیم بعدا ایران را تحریم کنند و دارایی ما بلوکه شود تکلیف چیست؟
  لطفا یک مقایسه ای هم راجب صرافی های بایننس و لوکال و بیدارز بفرمایید من که کلا سردرگم شدم الان با کدام یکی از اینها میشود ترید و سرمایه گذاری بدون دردسر در حوضه بیتکوین انجام داد، کدام یک را پیشنهاد میکند؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   مبالغ زیر 0.2 بیت کوین رو همیشه فروخت، شما اشتباه متوجه شدید
   در مورد کیف ها و تحریم این مطلب رو بخونید
   سایتهایی که اسم بردید هرکدوم کاربرد خاص خودشون رو دارند و نمیشه بایننس رو با بیدارز مقایسه کرد
   اگه قصد خرید و فروش ریالی دارید: بیدارز
   اگه قصد ترید جفت ارزهای دیجیتال دارید: بایننس

   1. سلام و درود
    بعضی سایت های خارجی هستن که مثلا میگن ۳۰۰ دلار بدین بعد ۳ روز ۱۸۰۰ دلار برمیگردونن. میگن ما ربات معامله گر داریم. آیا میشه به اینا اطمینان کرد؟

    1. سلام و درود
     نه دوست عزیز
     هرکسی میتونه بیاد یه سایتی بزنه و ادعایی کنه، باید باور کنید؟
     سود بالا و تضمینی = دام برای کلاهبرداری.

 7. سلام آقای جهاندیده! ببخشید، چند سؤال داشتم خدمتتون، اول اینکه، برای ورود به سایت بیدارز و ثبت نام و خرید و فروش میشه با موبایل هم انجام داد یا حتماً نیازمند یک سیستم کامپیوتری کامل هست!؟ سوال دوم اینکه، آیا سایت چیپ چنج هم معتبر هست برای خرید و فروش!؟ و در نهایت اینکه تو توضیحات خوندم که برای شروع کار حداقل باید با 10 میلیون تومان شروع کنیم، در صورتی که من یه جایی قیمت‌های بیت کوئین رو نگاه میکردم 1بیت کوئین معادل تقریباً 100 میلیون بود!چطور با 10 تومان میشه شروع کرد!؟ ممنون میشم راهنمایی کنید!

  1. سلام، بیت کوئین نیست و بیت‌کوین درسته.
   هر سایتی از جمله بیت ارز رو میشه با موبایل هم باز کرد.
   در مورد سرمایه قانون و قاعده ای وجود نداره و تصمیم بیشتر مربوط به خود شخص میشه.

 8. سلام جناب جهاندیده
  سایت localbitcoin ایا الان برای ایرانی ها خدمات میده ؟
  من توسایت localbitcoin ثبت نام کردم بدون vpn و تو قسمت احراز هویت پاسپورتمو قبول کرده ولی تو قسمت :
  setting – verification – tire 2 – proof of address ازم یه فایل “سند یا قبض”میخواد ،منظورش چیه که باید به اسم خودم باشه و سند یا قبضی بنامم نیست باید چکار کنم ؟
  ای کاش ی اموزش کامل از مراحل احراز هویت و تکمیل ثبت نام میذاشتید یا معرفی میکردید.
  لطفا راهنمایی کنید.ممنونم

  1. سلام
   فقط در صورتی در localbitcoin ترید کنید که حجم معامله شما بالاتر از مقدار موردنیاز برای احراز هویت نباشه. یا اینکه ساکن خارج کشور باشید.
   الان عده ای با انتخاب کشوری غیر ایران و انتخاب ارز IRR (ریال ایران) در سایت معامله انجام میدن ولی به نظرم ریسک کار بالا رفته و اگه حجم معاملات سنگین هست از این سایت استفاده نکنید
   proof of address یعنی اثبات محل سکونت و یعنی اینکه یکی از قبوض برق، گاز یا تلفن رو براشون بفرستید ولی همونطور که گفتم ایرانی ها اجازه ترید در این سایت ندارند پس بهتره نفرستید

   1. سپاسگذارم.
    سایت خارجی مطمئنی که بشه خرید و فروش انجام داد معرفی کنید.
    نطرتون در مورد کیف پول Exodus چیه؟
    و الان زمزمه های در مورد اینترنت ملی داره میشه ، اونایی که ارز دیجیتال دارن تکلیفشون چی میشه.
    والان صلاحه ارز بخریم طولانی مدت نگه داریم.؟

 9. سلام آقای جهاندیده .
  ببخشید قسمت ثبت آگهی که نوشته کد کشور را وارد کنید و قسمت بعدی که نوشته کدام کشور زندگی میکنید اگر هر دو قسمت را ایران انتخاب بکنیم میشه بیت کوین خرید و فروش کرد و به سود رسید؟؟

  1. سلام، این سایت دیگه از ایران پشتیبانی نمیکنه و کاربران ایرانی اجازه خرید و فروش ندارند
   با این حال عده ای هنوز با انتخاب نام کشورهای دیگه و قراردادن IRR به عنوان ارز، خرید و فروش رو انجام میدن

   1. ببخشید اگه کشور رو غیر از ایران انتخاب بکنیم بعدش ارز رو irr بزاریم مشکلی پیش نمیاد برای خرید و فروش سرمایه بعد از چند وقت از بین نمیره؟؟؟

     1. ببخشید پس باید چکار کرد چجوری از خرید و فروش بیت کوین درآمد کسب کنیم؟؟
      سایت بلاکچین با ایران مشکل نداره؟؟
      اگه الان مشکل نداره ممکنه بعد از چند وقت با ایران به مشکل بر بخوره یا تحریم کنه ایران رو؟؟؟

 10. سلام آقای جهاندیده
  من تو سایتی بیت کوین استخراج کردم به حدنصاب که رسید بهم پرداخت کرد ولی تو کیف پولم نشون نمیده.کیف پولم jaxxهست..اینو هم بگم که برای اولین بار هست…ممنون میشم پاسخ بدین.

   1. سلام اقای جهاندیده خدداقوت ادامه ی مطلب درموردترید کردن واقعا میشه با یک بیت کویین ماهیانه چیزی حدود۲۰میلیون تومان ازطریق بایننس دراورد؟همچین چیزی ممکنه؟

    1. سلام
     ترید یعنی خرید و فروش
     و سود خرید و فروش هم قابل پیش بینی نیست
     ترید با این مبلغ پتانسیل سود اینچنینی رو داره ولی داشتن پتانسیل به معنای این نیست که سود قطعی و تضمینی میشه بدست اورد

     1. سلام آقای جهاندیده میخواستم بدونم چه ارزی برای ترید کردن مناسب تر است

     2. سلام وقت بخیر دوست گرامی. سیگنال و پیشنهاد خرید نمیدیم ولی بطور کلی زمانی مثل الان که بازار داغه اکثر ارزها برای ترید مناسبن. بیشتر به سبک معاملات شما، ریسک پذیری و… بستگی داره.

 11. سلام . میخواستم بدونم سایتی یا صرافی هست که بدون احراز هویت بشه به صورت مطمئنی بیت کوین خرید یا نه . چون برای احراز هویت میبایست حتما یک شهروند ایرانی باشیم . مثل سایت بیدارز یا ایکس نوین که برای خرید و فروش ملزم هستیم احراز هویت کنیم . این سوال مخصوص اتباع میباشد

  1. سلام، بدون احراز هویت فکر نمیکنم سایتی پیدا کنید. چون افرادی از کارت های بانکی سرقت شده برای خرید ارز دیجیتال استفاده میکنن و برای جلوگیری از اینکار، احراز هویت لازمه.

 12. درود بر شما اقای جهاندیده
  چند روز پیش فردی از سایت 247bitcoincrypto پیشنهادی مبنی بر سرمایه گذاری در این سایت و خرید و فروش بیت کوین به من داده شد و وعده سود زیادی رو داد خواستم از شما بپرسم که از این سایت شناختی دارید یا نه؟ سپاسگذارم

 13. سلام.
  قیمتهای فروش در سایت localBitcoins عملا بالاتر از خریدها هست. پس چطور میشه کسب درامد کرد ؟

  1. سلام، روشی که پیاده میشه برعکس چیزیه که شما متوجه شدید
   برای خرید باید آگهی ثبت کرد
   برای فروش هم همینطور، اگه بخواید سود کنید
   وگرنه خرید از آگهی و فروش به آگهی که سودی نداره

 14. سلام ، وقت ب خیر
  خواستم بدونم پولی که از این روش به حسابمون میاد از کجا میاد ؟؟؟؟ فقط مختص فروش بیت کوین هست ؟؟

 15. سلام.ازطریق وی پی ان چطور.میشه تولوکال بیت کوین فعالیت کرد.چون پی پل هم که تحریم کرده بودخیلیاازاین طریق کارمیکردن توپی پل.ممنون ازشما

 16. با سلام. طی ارتباطی که با ادمین localbitcoins داشتم گفتن که از ایران نمیتونن یوزر قبول کنن و اگر هم اکانتی کسی داره باید بیتکوینش رو خارج کنه.ایا سایتی مشابه localbitcoins وجود داره برا کسب درامد و خرید و فروش بیتکوین

 17. سلام. من نفهمیدم. این دستگاه میخری چند میلیون پول میدی و پول برق . این دستگاه چه کاری مگه انجام میده ؟ استخراج چیه دقیقا منظور ؟ مگه چاه نفت. به زبان ساده 1 خط توضیح بدین بیت کوین چیه و برای بدست اوردنش و تبدیلش به پول ما چه باید کرد ؟

 18. سلام ، میخوام تازه وارد کار استخراج بیت کوین با ماینر بشم . شنیدم که سایتهایی نظیر antpool واسه ایرانیا بسته شدن . راهنمایی کنید که آیا استخر دیگه ای واسه استخراج هست که واسه ایرانیا باز باشه یا نه ؟

 19. سلام استاد
  لوکال بیت کوین روی ورودیهایه جدید ایرانیها و کارتهاش بسته شده ،،قدیمیها هم گفته پولشونو بردارند میبنده رویه ایران
  اتفاق به این مهمی را تشریف نمیارین اطلاع رسانی کنین؟ واگر راهی واقعی که پول مردم گیر نکنه در لوکال سراغ دارین که کماکان بشه کار کرد بفرمایید ،با توضیحه دقیق ،،
  بسیار ممنونم

 20. سلام یه سوال داشتم این مطلب و نظرات و خوندم جواب و پیدا نکردم میخواستم بدونم btc که خودمون استخراج کردیم و میشه تو این سایت فروخت به صورت آنلاین اگه میشه توضیح بدید.

 21. سلام خسته نباشید
  من با یک خانم امریکایی اشنا شدم که تو کار تجارت باینری هستن وبه من پیشنهاد دادن که با ۵۰۰ دلار سرمایه گذاری بعد ۶ روز کاری به سرمایه ۶۰۰۰ دلاری میرسم .ایا به نظر شما میتونه درست باشه ؟
  Binary option trade is the best among all live trading market and my organization is the best in BO/FX option trade we give out 100% guarantee to all our customers trading with us here and also 100% bonus addition to your winning profit okay
  ………………‌‌‌
  Alright with the minimum investment of $500 you can earn over $6,000 after six days of trading, but note we are a trading company in partner with UPS so we take 10% commission from profits made by us.

  1. سلام، من از شما یه سوال دارم
   آیا کسی که با 500 دلار در عرض 6 روز به 6 هزار دلار میرسه به سرمایه گذاری شما نیاز داره؟

   باینری آپشن یه راه ترید هست درسته ولی هیچ سود تضمین شده ای وجود نداره
   اگه کسی چنین سودی رو تضمین میکنه مطمئن باشید کلاهبرداره.
   مواظب باشد طمع همیشه چشم آدم رو کور میکنه و کلاهبردارها هم اینو میدونن، به همین خاطر چنین وعده هایی میدند.

 22. سلام اقای جهاندیده ؛ وقتتون بخیر
  از اینکه به سوالات دوستان پاسخ میدید واقعا ممنونم
  ممنون میشم به سوال بنده هم پاسخ بدید
  میخواستم نظرتون رو نسبت به این موضوع بدونم که با توجه به کار نامه خوب پرفکت مانی ؛ ایا ذخیره بیت کوین در این سایت بهتره یا ذخیره در کیف پول های موجود ( جز سخت افزاری) که احتمال هک شدن هم دارن؟؟

  1. سلام، شما میگید پرفکت مانی بعد میگید ذخیره بیت‌کوین؟
   این دو هیچ ربطی به هم ندارن و دو سیستم کاملا متفاوتن.
   اگه نظر منو بخواید بیت کوین امنیتش بالاتر از پرفکت مانی هست ولی از طرف دیگه نوسانات زیادی داره.

 23. سلام آقای جهاندیده کدام صرافی از همه معتبر تر و بهتره ؟ و مزایای بهتری داره ؟

 24. سلام جناب جهاندیده
  ممنون از زحماتتون
  ایا فقط با این روش خرید و فروش که مثلا در سایت هایی مثل localbitcoins هستند میتونیم از خرید و فروش کسب درآمد کنیم ؟
  ایا سایتی وجود نداره با فضا و سازو کارهای متنوع تر مثل بورس و فارکس و…

 25. خسته نباشید آقای جهاندیده
  ببخشید antminer S9 با یک لپ تاب معمولی DELL میشه استخراج کرد ؟ لپ تاب cpu و … خراب نشه ؟
  و اینکه خود شما بیت کوین هتون رو کدام کیف پول نگه میدارید ؟

 26. سلام خسته نباشید آقای جهاندیده
  ببخشید میشه درباره استخراج و دستگاه و هزینه هاش بگویید.

 27. سلام
  بابت آموزشهایی جامعی که در سایت منتشر میکنید ممنونم.بنده با همین آموزشها در حال خرید و فروش و کسب درآمد می‌باشم امیدوارم همینطور با قدرت ادامه بدید

 28. سلام
  ممنون از زحماتتون.من تو سایت RUDE BITCOIN.COM که یه سایت سرمایه گذاری مینینگ بیت کویین با سود قابل توجه هست ثبت نام کردم لطفا بگین کلاه برداریه یا نه.چون دریافتی سود که انجام میدم به کیف پولم اضاف نمیشه
  ممنون میشم

 29. سلام ببخشید اگه تاییدیه ID کارت رو انجام ندیم خرید و فروش رو میتونیم انجام بدیم ؟
  و یا خرید و ارسال به کیف پول ؟

  1. سلام، خود سایت این اجازه رو میده که بدون تایید حساب، بیت کوین واریز و برداشت کنید.
   ولی بیشتر کاربران برای معامله با طرف مقابل، تصویر کارت ملی و کارت بانکی رو میخوان. (برای جلوگیری از استفاده از کارتهای دزدی و سوءاستفاده)

 30. سلام ببخشید یه چندتا سوال
  1. چطوری میشه از سایت لوکال بیت کوین برداشت انجام داد یعنی کدوم قسمت سایت هست؟
  2. میشه آدرس کیف پول بیت کوین داخلی مثل سایت فرهاد اکسچنج رو داد؟

 31. با سلام و عرض ادب من با نصب این برنامه روی سیستم شروع به استخراج بیت کوین کردم cryptobrowser و در سایت بلاکچین کیف پول ساختم ولی متسفانه نتونستم بیت کوین هایی که استخراج کردم را به میف پول انتقال بدم و یا تبدیل به ریال کنم. محبت بفرماوید راهنمایی بفرمائید . دراین زمینه مطالب خواندم ولی متسفانه نتونستم توجیح بشم. سپاسگذارم.

  1. سلام، شما میتونید از طریق این راهنما، بیت کوین رو بفروشید، البته اگه به حداقل برداشت رسیده باشید:
   روش خرید و فروش بیت کوین با ریال
   چون هر سیستم و سایت کسب درآمد، یه حداقل برداشت داره که تا مقدار درآمد شما به اون مبلغ نرسیده، نمیتونید درامد رو برداشت کنید

 32. سلام با تشکر از مطالب خوب شما:
  میخواهم مواردی که در یکسال تو خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزها داشتم به اشتراک بگذارم
  #بهترین راه برای سود در بیت کوین نگهداری بلند مدت و در زمانی که طی یک هفته به شدت بالا میرود تبدیل به دلار تتر یا پرفکت مانی …و بلعکس وقتی پایین آمد تبدیل به بیت کوین
  #اگر ابتدای کار هستید فقط از صرافی های معتبر داخلی که دو سه تا هستند خرید و فروش انجام دهید
  #به سایت هایی که به عنوان سرمایه گذاری از شما بیت کوین میخواهند با وعده سودهای بالا اعتماد نکنید
  #در پایان زندگی مثل قمار میماند که هم به شانس هم سرعت عمل هر فرد بستگی دارد مثلا اگر هر کسی با یک میلیون تومان هشت سال پیش بیت کوین خریده بود الان مولتی میلیاردر بود
  و مهمترین چیز اینکه خدا بزرگه و سلامتی بزرگترین نعمت هست پس خدا را شکر کنید و کار مثبت انجام دهید چون خوب و بد میگذرد,انشاالله همه ی شما که این مطالب را میخوانید در آینده نزدیک به آنچه میخواهید برسید.

 33. نظرتون درمورد سایت barnameshop چیه؟
  درآمدزایی از طریق برنامه‌های چت مثل تلگرام و واتساپ
  ارزش داره آموزشش رو بخونیم؟

 34. مثلا اگه من الان با ۸میلیون بیام تو این کار؛ بعد چند بار خرید و فروش اگه بخوام از این کار بیام بیزون میتونم تمام پولم رو بردارم؟

  1. خود شما میگید وارد خرید و فروش میشم
   بنابراین هم احتمال سود وجود داره هم زیان (به دلیل نوسانات قیمت)
   اما اگه منظور اینه که میتونید مبلغ خریداری شده رو نقد کنید بله تقریبا میشه هر مبلغی رو نقد کرد
   چون بعضی از کاربران امکان بازکردن معامله با مثلا 500 هزارتومان رو هم فراهم کردن

 35. سلام؛ من تازه دارم درمورد بیتکوین مطلب میخونم که وارد بشم؛ حداقل سرمایه واسه وارد شدن به این کار چقدر باید باشه؟

 36. سلام شرمنده من تو یه سایتی تبلیغات ثبت نام کردم گفته 40 نفرو جذب کن و اگه نمیتونی تو مبادله ارجاع خرید کن میخوام خرید کنم از بیت کوین ولی نمیتونم اگه میدونین ممنون میشم توضیح بدین

   1. سلام درپاسخ به سوال این خانم …منم تواین سایت هستم خواستم ببینم آیا واقعیت داره دریافت پول به بیت کوین؟اگه داره چجوری دلاره توسایت رو تبدیل به بیت کوین کنم و زیر مجموعه بخرم….خواهشا ازشما یا از آقای جهاندیده میخوام پاسخ بدین.. ممنون

     1. سلام وخسته نباشید من توسایتی هستم که باید 40نفر ارجاع بدم ویا ارجاع خریداری کنم من زدم روی خریداری ولی اصلا پاسخ درستی نگرفتم میشه راهنمایی کنید؟ سایتی به اسمUtmoney.icuممنون میشم راهنمایی کنید

 37. با سلام و تشکر بسیار بابت توضیحات مفیدی که درج کردین

  ممنون میشم در مورد این مساله راهنماییم کنین:

  فرض کنین بنده حدود 35000 تا ریپل دارمو قصد فروش. اولا پیشنهادتون برای تبدیل چیه ؟ از چه سایتی استفاده کنم و به چه ارزی تبدیل کنم؟
  مساله دوم اینه که در سایت localbitcoins قسمتی هست برای فروش آیا راحت میشه این مقدار ارز رو که حدود 15 هزار دلار هست به ریال تبدیل کرد؟ و یا به وبمانی؟ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ و چه روشی بنظرتون بهتر هست برای اینکار؟

  با تشکر فراوان

  1. سلام. ریپل رو نمیتونید بطور مستقیم در لوکال بیت کوینز بفروشید، لوکال بیت کوینز فقط برای خرید و فروش بیت کوین هست.
   ساده ترین راه اینه که در صرافی Binance ریپل رو به بیت کوین تبدیل کنید:
   راهنمای صرافی binance
   بعد بیت کوین رو در در localbitcoins به ریال تبدیل کنید:
   راهنمای localbitcoins
   امکان فروش مقادیر بالای بیت کوین توی localbitcoins شدنیه ولی باید با چندین فروشنده معامله کنید چون برخی نقدینگی کافی ندارند.
   یا اینکه میتونید مستقیما ریپل رو به صرافی های آنلاین ایرانی بفروشید و ریال بگیرید
   خود شما باید ببینید کدوم روش به صرفه تره

   1. واقعا ممنون از توضیحی که داشتین.
    در خود localbitcoins هم میشه ریپل رو تبدیلش کرد به بیت کوین و بعد فروخت درسته ؟
    بنظرتون با تجربه ای که داشتین بهترین راه برای اینکه یک ارز دیجیتال رو وقتی که قیمت خوبی داره تبدیل کنیم به ارزی که نوسان کمتری داره و ریسک کمتری داره، چه ارزی هست؟ به وبمانی تبدیل بشه یا پرفکت مانی یا به ریال یا به…؟
    و اینکه وقتی قیمتها خیلی بالاست مثل زمانیکه بیت کوین 19 هزار دلار شد آیا اصلا خرید و فروش هست یا بازار میخوابه؟
    و اگه نخوایم خودمون تو سایت localbitcoins از Advertise استفاده کنیم بلکه با دیگران فقط معامله کنیم یعنی من مقدار ارزی دارم فقط میخوام بفروشم آیا امکان خرید و فروش راحت هست یا اینکه Reputation اینجا هم تاثیر داره؟
    شرمنده سوالات خیلی زیاد شد، پیشاپیش بسیار ممنونم.

    1. همونطور که عرض کردم امکان فروش ریپل در لوکال بیت کوینز وجود نداره، کامنت رو با دقت بخونید لطفا.
     برای تبدیل یه ارز به ارز کم نوسان، میتونید اونها رو اصطلاحا به stablecoin ها تبدیل کنید، مثل تتر یا trueUSD
     اطلاعات بیشتر: 4 ارز دیجیتال با ارزش پایدار و بدون نوسان
     بازار بیت کوین همیشه داغه، اگه حجم معاملات بیت کوین رو اینجا ببینید، متوجه میشید بیش از 4 میلیارد دلار روزانه معامله میشه .
     در مورد سایت localbitcoins بله میشه بدون ارسال آگهی هم خرید و فروش کرد. من راهنما رو گذاشتم ولی شما نخوندید:
     راهنمای لوکال بیتکوینز

     1. ممنون از جوابتون
      فقط برای اطلاع خدمتتون عرض میکنم از قسمت BUY در localbitcoins امکان تبدیل XPR به BTC وجود داره شاید قابلیت رو تازه گذاشتن، اگه payment method رو XPR انتخاب بشه میشه XPR پرداخت کرد BTC دریافت کرد:
      لینک
      و یا بالعکس در قسمت SELL.
      واقعا ممنون بابت راهنماییتون در مورد ارزهای پایدار.
      اتفاقا مطالب رو دقیق خوندم 🙂 و فقط سوالم در مورد Reputation بود در صورت عدم ایجاد Advertise، که آیا منی که نمیخوام Advertise داشته باشم نیاز به Reputation دارم یا خیر که با توجه به توضیحاتتون نیازی نیست.
      بازم چشم سعی میکنم دقیقتر مطالب رو بخونم.
      ممنون بابت وقتی که گذاشتین.

     2. خواهش می کنم.
      آره درست میگید، اشتباه از من بود 🙂 ، اصلا اون بخش نوع ارز رو بررسی نکرده بودم. مثل اینکه ارزهای زیادی رو اضافه کرده…
      شما هم که قصد ایجاد آگهی رو ندارید، باز ممکنه فروشنده به Reputation شما نگاه کنه. در هر حال Reputation وجود داره ولی معمولا به Reputation ارسال کننده آگهی بیشتر توجه میشه تا کسی که درخواست ترید رو برای یه آگهی ثبت میکنه.
      ممنون از شما

 38. سلام و ممنون از مطالب خوبتون.
  سؤال من اینه که در زمانی که تریدی بین دو ارز بیتکوین و ریال داره انجام میشه اگر کار به dispute کشید سایت localbitcoins با چه روشی می تونه انجام تراکنش ریالی رو تأیید کنه؟
  یه رسید ساده به زبون فارسی که کلاهبرداران میتونن راحت جعلش کنن که قاعدتاً نمی تونه ملاک باشه برای اینکه بیتکوینها رو به نفع خریدار ریلیز کنه.
  حتی ممکنه پرداخت انجام شده باشه ولی فروشنده ادعا کنه که رسید خریدار جعلیه (فروشنده قصد کلاهبرداری داشته باشه).
  ممنون می شم نظرتون رو بفرمایید.

   1. من تا به حال با چنین مشکلی برخورد نکردم، سیستم این سایت بی عیب و نقص نیست و قطعا عده ای سعی میکنن کلاهبرداری کنن.
    ولی همونطور که عرض کردم اگر با کاربرانی که دارای رتبه اعتبار بالا، گردش معاملات بالا معامله انجام بدید با مشکلی بر خورد نمی کنید.
    به عبارتی امنیت در معامله به میزان زیادی به خود کاربر بستگی داره که معامله با چه کسی رو آغاز کنه.

 39. سلام‌.میخواستم بدونم تو سایت درحال استخراج این مقدار نوشته 0.000000000000یک بیت کوین چه مقدار از این صفرهاست و چه مقدار ازین میتونم بفروشم مثلا واسه من اینه : 0.000055678990
  لطفا راهنمایی کنین ممنون.

  1. سلام.
   کامنت شما درباره مطلب فعلی نیست، کامنت رو در مطلب مرتبط بذارید.
   یک بیت کوین مثل هر ارز دیگه ای با عدد 1 مشخص میشه.
   اگر اعشار داشته باشه به این صورت مینویسن: 1.00000000
   ولی اگر دقیقا 1 بیت کوین داشته باشید معمولا همون عدد 1 به تنهایی نوشته میشه
   برای تبدیل بیت کوین به واحدهای کوچکتر مثل ساتوشی و… این مطلب رو ببینید:
   https://www.bourseiness.com/34862/satoshi-btc-usd-converter

 40. سلام وقت بخیر جناب جهاندیده. بنده باید به یک حساب بیت کوینی در ارزش 10 دلار باید بیت کوین واریز کنم. اصلا بلد نیستم با لوکال بیت کوینز کار کنم. لطف می فرمایید کمک بفرمایید؟

 41. یعنی میگید مثلا من از لوکال بیت کوینز به عنوان مثال بیت کوین خریداری کنم میتونم با استفاده از کیف پول اون جایه دیگه ای بفروشم؟یا این امر اصلا امکان پذیر نیست

 42. سلام خسته نباشید.
  در قدم اول میخوام از توضیحات سایتتون تشکر کنم.
  جناب یه سوال:بیت کویینی که به فرض مثال از سایت لوکال خریداری شده میشه تو حساب بانکی یا حساب شخصی نگه داشت بعدش هرکجا هرزمان که خواستی بفروشی؟

  1. سلام. وقت بخیر
   این بیت کوین که شما از لوکال بیت کوینز خریداری میکنید رو توی همین سایت میشه نگهداری کرد.
   یا به دلخواه خودتون میتونید به یک کیف دیگه انتقال بدید و هر زمان خواستید بفروشید.

 43. سلام.باعرض خسته نباشید ,میخواستم بپرسم میشه بدون داشتن سرمایه هم شروع کرد؟

 44. سلام من ده میلیون دارم میخوام اینکارو با ریسکش شروع کنم ازتون میخوام ادرسه تلگرامتونو بدید چون من خیلی سوال دارم

 45. سلام خسته نباشید شما خودتون تا به حال از این روش کسب درامد کردین یا سرمایه گذاری داشتین

 46. سلام
  ضمن تشكر از شما بخاطر زحمات و آموزشهايي كه توي سايتتون قرار داديد من چند تا سوالي دارم
  ١-اگر براي خريد و فروش بيت كوين در سايت Localbitcoins بخوام فعاليت كنم آيا بايد حتماً با نام واقعي خودم عضويت ايجاد كنم؟
  ٢-اگر بخوام از حساب paypal استفاده كنم چيكار بايد بكنم كه paypal بنده بسته نشه؟
  با تشكر و تقديم احترام

  1. سلام. خواهش می کنم
   1 – چون با احراز هویت، اعتبار حساب کاربری شما بالا میره بله با نام واقعی ثبت نام کنید
   2 – معمولا کسانی که داخل ایران با حساب پی پال کار میکنن با یه vps که توی امارات هست به پی پال وارد میشن. با این حال ریسک بسته شدن حساب همیشه هست. میتونید از خدمات سایتهایی مثل payment24 که افتتاح حساب و وریفای پی پال رو انجام میدن استفاده کنید.

 47. سلام دوست عزیز ٰ یه سوال داشتم چرا من آگهی فروش میزارم تو لکال نشون نمیده؟ حداقل موجودی بیت کوین چقدر باید باشه؟ یا جایی رو باید تیک بزنم که انجام ندادم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 48. سلام چرا تعداد فروشنده ها اینقدر کمه کلا 5 تا فروشنده هست
  و اینکه آیا میشه بیت کوین رو به فروشنده دیگه ای خارج از ایران هم از طربق این سایت فروخت؟

  1. سلام. به دلیل اینکه هر فروشنده ای که قصد فروش بیت کوین داشته باشه باید حداقل 0.2 بیت کوین (با قیمت فعلی معادل 1500 دلار) در حساب داشته باشه تا آگهی شخص در لیست فروشنده ها قرار بگیره. اتفاقا کم بودن فروشنده ها یک مزیت به حساب میاد، چون رقابت کمتری وجود خواهد داشت.
   بله به دلیل اینکه استفاده از سیستم هایی مثل پرفکت مانی، وب مانی و Okpay برای ایرانیان آزاد هست، کشورهایی که در اونها استفاده از پرفکت مانی، وب مانی و Okpay رواج داره رو میتونید هدف قرار بدید.

     1. سلام استاد عزیز خسته نباشین.
      متاسفانه سایت لوکال برای بنده هم باز نمیشه با کانکشن متفاوت اجرا کردم ولی باز نمیشه نمیدونید چکار باید کنیم یا اینکه پلتفرم خوبی سراغ دارین که تو ایران ثبت نام کنیم و اذیت نشیم

     2. سلام وقت بخیر
      سایت لوکال بیت کوینز خیلی سختگیرتر شده و اگه هدف تون معامله بیت‌کوینه، بهتره در پلتفرم های معاملاتی مثل نوبیتکس به خرید و فروش بپردازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چرا مقداری ریپل (XRP) در کیف پول قابل برداشت نیست؟

ریپل یکی از رمزارزهای شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال، با ارزهای محبوب دیگر مانند بیتکوین، اتریوم و بایننس‌کوین تفاوت‌هایی دارد. اولین و مهمترین ویژگی متمایز ریپل این است که…
بیشتر بخوانید

اسکالپ تریدینگ (Scalping Trading) چیست؟

اسکالپ تریدینگ یکی از سبک‌های معامله‌گری محسوب می‌شود و معتادان آدرنالین از طرفداران این روش هستند! آیا در هنگام ترید، خیره به نمودار 1 دقیقه‌ای هستید؟ دوست دارید در یک…
بیشتر بخوانید

بررسی پلتفرم تحلیلی تریدینگ ویو (TradingView)

بازار ارزهای دیجیتال رشدی انفجاری داشته و مدت‌هاست به یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری و معامله‌گری تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده تحلیلگران و کاربرانی که قصد شروع معامله‌گری در…
بیشتر بخوانید