آموزش سایت Coinmarketcap

اگر تاکنون، بیش از ۲ ساعت در وب‌سایت‌های ارزهای دیجیتال وقت گذرانده باشید، قطعاً حداقل یک بار وارد سایت کوین مارکت کپ (به آدرس CoinMarketCap.com) شده‌اید.

اگر در نوار جستجوی گوگل واژه «بیت کوین» (Bitcoin) یا «قیمت بیت کوین» (Bitcoin Price) را تایپ کنید، احتمالاً یکی از لینک‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، لینکی از وب‌سایت کوین مارکت کپ خواهد بود.

کوین مارکت کپ، پلتفرمی برای ارائه اطلاعات، آمار داده‌ها و نمودارهایی مفید در مورد هزاران ارز دیجیتال است.

در سال ۲۰۱۸، پلتفرم تحلیلی سیمیلاروب (Similarweb)، این منبع دقیق اطلاعاتی بازار ارزهای دیجیتال را بین ۱,۰۰۰ وب‌سایت بزرگ جهان رتبه‌بندی کرد. همچنین، کوین مارکت کپ هرگز هک نشده است و کاربران را نیز به لینک‌های نادرست هدایت نکرده است. در فضای ارزهای دیجیتال که در آن کاربران همیشه با احتمال کلاه‌برداری‌ها و حملات سایبری مختلف مواجه هستند، این ویژگی می‌تواند بسیار برجسته و حائز اهمیت باشد.

با این حال، هنوز برخی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، آشنایی چندانی با پلتفرم کوین مارکت کپ و قابلیت‌های آن ندارند و اغلب افراد فقط از صفحه اصلی این پلتفرم استفاده می‌کنند. در ادامه، به بررسی برخی قابلیت‌های این پلتفرم گسترده خواهیم پرداخت.

صفحه اصلی Coinmarketcap

با ورود به صفحه اصلی وب‌سایت کوین مارکت کپ، برخی معیارهای کلی بازار ارزهای دیجیتال را در بالای صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد. دیدن این معیارها در یک نگاه، دیدگاهی تقریبی در خصوص وضعیت بازار به شما ارائه می‌دهد.

برخی از این موارد عبارتند از:

⦁ Cryptocurrencies: تعداد ارزهای دیجیتال فهرست‌شده در کوین مارکت کپ
⦁ Markets: تعداد کل بازارها و رتبه‌‌بندی آنها
⦁ Market Cap: ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال که با فرمول تعداد کوین ضرب در گردش ضرب در قیمت هر کوین محاسبه می‌شود.
⦁ 24h Vol: حجم معاملاتی ۲۴ ساعته تراکنش‌ها در تمام صرافی‌ها برای تمام ارزهای دیجیتال فهرست‌شده
⦁ BTC Dominance: سلطه بیت کوین که درصد ارزش کل بازار بیت کوین نسبت به ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال است. کاهش سلطه بیت کوین به‌ این معنا است که سایر ارزهای دیجیتال توجه سرمایه‌گذاران را بیشتر جلب کرده‌اند. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین ۶۴.۴ درصد از بازار را در اختیار دارد.

صفحه اصلی کوین مارکت کپ

در قسمت پایینِ صفحه اصلی، با ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش کل بازار روبرو خواهید شد و اطلاعاتی کلی در مورد هر ارز، از جمله قیمت، میزان رشد یا افت ۲۴ ساعت اخیر، میزان رشد یا افت ۷ روز اخیر، ارزش کل بازار، حجم معاملاتی کوین و سرمایه در گردش، به دست خواهید آورد.

در قسمت راست، بالای جدول ارزهای دیجیتال، می‌توانید تعداد کوین‌های برتری که قصد مشاهده آنها را دارید، انتخاب کنید (Show rows). همچنین، در بخش فیلترها (Filters) می‌توانید تعیین کنید که فهرست ارزهای دیجیتالی که برای شما نشان داده می‌شود، بر چه اساس ترتیب‌بندی شده باشد؛ به‌عنوان مثال، در گزینه تمام ارزهای دیجیتال (All Cryptocurrencies)، انتخاب می‌کنید که فقط کوین‌ها‌ (Coins) را مشاهده کنید یا فقط توکن‌ها‌ (Tokens).

همچنین قیمت (Price)، درصد تغییرات (% Change)، حجم معاملاتی (Volume)، سرمایه در گردش (Circulating Supply) و قابل‌استخراج (Mineable) یا غیرقابل‌استخراج بودن نیز از جمله سایر موارد برای تنظیم فهرست مطلوب شما هستند.

راهنمای استفاده coinmarketcap

همچنین با استفاده از بخش واچ لیست (Watchlist) یا همان فهرست تحت نظر، می‌توانید بدون نیاز به عضویت و ایجاد حساب کاربری، کوین‌هایی را که به آنها علاقه دارید در فهرستی شخصی گرد آورید تا هنگامی‌که وارد کوین مارکت کپ می‌شوید، به جای اینکه با هزاران کوین مواجه شوید، سری به واچ لیست خود بزنید و کوین‌هایی را دنبال کنید که برایتان مهم هستند.

برای اینکه کوینی را به واچ لیست خود اضافه کنید، فقط کافی است تا ستاره سمت چپ هر کوین را کلیک کنید و سپس از طریق سربرگ watchlist وارد واچ لیست خود شوید و بدون نیاز به ورود به حساب کاربریِ کوین مارکت کپ، روند فراز و فرود ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را پیگیری کنید.

علاوه بر سربرگ ارزهای دیجیتال (Cryptocurrencies)، سربرگ‌های محصولات مشتقه (Derivatives)، دیفای (DeFi)، ارزهای مخصوص ذخیره داده (Storage) و پروژه‌های مرتبط با کِشت سود (Yield Farming) نیز سایر گزینه‌های شما برای دسته‌بندی نحوه مشاهده دارایی‌های دیجیتال هستند.

صفحه هر دارایی دیجیتال

با کلیک روی هر دارایی دیجیتال در کوین مارکت کپ، وارد صفحه مخصوص آن خواهید شد. در هر کدام از صفحات، می‌توانید موارد زیر را مشاهده کنید:

⦁ Market Cap: ارزش کل بازار کوین
⦁ Volume (24h): حجم معاملاتی کوین
⦁ Price: قیمت کوین به دلار ایالات متحده، بیت کوین و گاهی اتر به‌صورت زنده و دریافت‌شده از صدها پلتفرم معاملاتی
⦁ عرضه کل (Total Supply)، عرضه حداکثری (Max Supply) و سرمایه در گردش (Circulating Supply)
⦁ Website: وب‌سایت رسمی کوین
⦁ Explorer: بهترین مرورگرهای موجود بلاک چین کوین
⦁ Message Board: انجمن‌هایی، همچون تالاهارهای گفت‌وگو، تلگرام، گروه‌های اپلیکیشن دیسکورد و غیره
⦁ Technical Documentation: مستندات فنی، نوع کوین و اطلاعاتی از قبیل قابل‌استخراج‌بودن و غیره
⦁ سایر ویژگی‌های ارز دیجیتال، از جمله کوین یا توکن بودن، قابل استخراج (Mineable) یا غیرقابل استخراج بودن، الگوریتم اجماع و غیره

صفحه یک ارز دیجیتال

 

علاوه بر این، با انتخاب سربرگ جفت‌ارزهای بازار (Market Pairs)، می‌توانید جفت‌ارزهای موجود برای دارایی مورد نظر خود، منبع و پلتفرم معاملاتی آنها، قیمت، حجم معاملاتی، میزان نقدینگی و سایر ویژگی‌های این جفت‌ارزها را بررسی کنید.

به همین ترتیب، با انتخاب بخش شبکه‌های اجتماعی (Social)، ابزار (Tools)، داده‌های تاریخی (Historical Data)، رتبه‌بندی (Ratings)، تحلیل درون‌زنجیره‌ای (On-Chain Analysis) و اخبار (News) با سایر اطلاعات مرتبط با دارایی مورد نظر خود روبرو خواهید شد.

اخبار ارز دیجیتال در coinmarketcap

علاوه بر اخبار روزانه، کوین مارکت کپ منبعی غنی از اطلاعات تاریخی است.

یکی از بهترین گزینه‌ها در صفحات کوین مارکت کپ برای هر دارایی دیجیتال، داده‌های تاریخی براساس روز، ماه و سال است. با استفاده از داده‌های تاریخی که کوین مارکت کپ در اختیار قرار می‌دهد، می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی خود را در خصوص اتفاقاتی که پیش از این در بازار رخ داده است، آزمایش کنید.

نمودار قیمت ارز دیجیتال در CMC

در دنیای ارزهای دیجیتال، یافتن داده‌های تاریخی اغلب کاری دشوار است و برخی افراد، حتی تا صدها یا هزاران دلار صرف دسترسی به داده‌های قدیمی و قابل‌اعتماد می‌کنند تا قیمت روزانه، حجم معاملاتی و ارزش بازار هر دارایی را در روزها، ماه‌ها و سال‌های گذشته بررسی کنند. کوین مارکت کپ، این داده‌های ارزشمند را به‌رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

صرافی‌ها

کوین مارکت کپ با صدها صرافی‌‌ مختلف همکاری می‌کند و داده‌هایی صحیح و قابل‌اعتماد، در کمترین زمان ممکن، در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همانطور که با نوشتن نام هر ارز دیجیتال یا تیکر آن (مثلا BTC برای Bitcoin)، به اطلاعاتی کامل در مورد آن دست خواهید یافت، به همین روش می‌توانید با جستجوی نام صرافی، اطلاعاتی نیز در خصوص صرافی‌ها نیز کسب کنید.

علاوه بر کوین‌ها، صرافی‌ها نیز در کوین مارکت کپ، مشخصات و اطلاعات مفصل و کاملی دارند. با انتخاب سربرگ مختص صرافی‌ها (Exchanges)، به‌ صفحه‌ای از صرافی‌ها و نمایی کلی از آنها، همچون حجم معاملاتی ۲۴ ساعت گذشته در هر صرافی (Volume)، ترافیک شبکه (Web Traffic Factor)، میانگین نقدینگی (Avg. Liquidity)، تعداد بازارها (No. Markets) و تاریخ راه‌اندازی (Launched) هر پلتفرم معاملاتی هدایت می‌شوید. هر چه میزان فعالیت‌ کاربری و نقدینگی صرافی بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید کوین مورد نظر خود را در آن صرافی، خرید و فروش کنید.

علاوه بر اینکه صرافی‌ها نیز به سه دسته صرافی‌های ترید لحظه‌ای (Spot)، صرافی محصولات مشتقه (Derivatives) و صرافی‌های غیرمتمرکز (Dex) تقسیم می‌شوند. همچنین، در این بخش نیز می‌توانید واچ لیست مطلوب خود را برای پیگیری پلتفرم‌های مورد نظر درست کنید.

لیست صرافی ها در coinmarketcap

در بخش مربوط به صرافی‌ها، با کلیک روی هر صرافی، به صفحه اطلاعات صرافی هدایت می‌شوید که در آن می‌توانید به اطلاعاتی، از قبیل آدرس وب‌سایت رسمی صرافی، صفحات صرافی در شبکه‌های اجتماعی، جفت‌ارزهای صرافی، حجم معاملاتی ۲۴ ساعته صرافی، قیمت، نقدینگی و سایر موارد دسترسی داشته باشید.

خوب‌ها و بدها

از جمله ویژگی‌های جذاب کوین مارکت کپ، امکان بررسی کوین‌های جدید یا کوین‌هایی با عملکرد خوب یا بد است. در قسمت بالای صفحه اصلی پلتفرم و با کلیک روی گزینه Cryptocurrencies، می‌توانید از سایر قابلیت‌های کوین مارکت کپ بهره‌مند شوید.

در بخش مهم‌ترین‌ها (Spotlight)، می‌توانید فهرست کوین‌هایی را که بیش از همه مورد توجه قرار گرفته‌اند (Trending) به‌علاوه دارایی‌هایی مشاهده کنید که بهترین عملکرد (Biggest Gainers) و بدترین عملکرد (Biggest Losers) را از لحاظ حرکات قیمت داشته‌اند.

لیست ارزها براساس تغییرات قیمت

همچنین، در سربرگ‌های برنده‌ها و بازنده‌ها (Gainers & Losers)، برجسته‌ترین‌ها (Trending) و پربازدیدها (Most Visited) می‌توانید لیست دارایی‌های مربوط به هر سربرگ را در اختیار داشته باشید. در بخش دارایی‌های تازه‌فهرست‌شده (Recently Added) نیز می‌توانید کوین‌ها و توکن‌هایی را بررسی کنید که اخیراً در فهرست کوین مارکت کپ جای گرفته‌اند.

یکی از نکات حائز اهمیت این فهرست‌ها، کشف دارایی‌های دیجیتال جدید است که با نگه داشتن موس روی منوی Cryptocurrencies می‌توانید با کلیک روی Recently Added به آن دسترسی پیدا کنید:

کوین های تازه اضافه شده

به‌عنوان مثال، ممکن است در لیست بهترین عملکردها، کوینی را ببینید که تا به حال نام‌اش را نشنیده‌اید، اما به نسبت عملکرد خوبی که داشته است و مشتاق بررسی و جستجو در مورد آن شوید. نتیجه این جستجو گاهی به سرمایه‌گذاری‌های بالقوه سودآوری می‌انجامد.

 

سایر قابلیت‌های Coinmarketcap

در بخش بالایی صفحه اصلی کوین مارکت کپ، در سربرگ عناوین مهم (Headlines) می‌توانید در مورد اخبار، مقالات و اعلامیه‌های مهم بازار (Signals) و همچنین رویدادها (Events) و کنفرانس‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و جزئیات آنها (مانند مکان و تاریخ و…) اطلاعاتی کسب کنید.

لیست سایر اخبار

همچنین این پلتفرم در سربرگ محصولات (Products) گزینه‌های جالبی به شما ارائه می‌دهد، از جمله اینکه از کجا ارز دیجیتال بخرید (Where to Buy)، چگونه با تماشای ویدئو و پاسخ به تعدادی پرسش‌، ارز دیجیتال کسب کنید (Earn) و برخی دیگر از امکانات سودمند، همچون اپلیکیشن تلفن همراه (Mobile Apps)، مرورگر بلاک چین (Blockchain Explorer) و گزینه کسب سود از ارزهای دیجیتال (Interest).

یکی از جالب‌ترین امکانات این بخش، ارائه موقعیت‌های خالی برای استخدام در شرکت‌هایی است که در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند (Job Board).

علاوه بر این، اگر بخواهید از برخی ویژگی‌های این پلتفرم به‌طور مکرر استفاده کنید، می‌توانید با API فوق‌العاده کوین مارکت کپ این کار را انجام دهید. همچنین، توضیحات کامل و مفیدی در خصوص نحوه استفاده از این API وجود دارد که کار را برای شما آسان خواهد کرد. جالب است در نظر داشته باشید که تمام این اطلاعات به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند.

منوی products

علاوه بر موارد ذکرشده، کوین مارکت کپ ابزارهای جالبی (Tools) نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

ماشین حساب تبدیل ارز coinmarketcap

یکی از این ابزارها امکان تبدیل قیمت دارایی‌ها به یکدیگر (Cryptocurrency Converter) است که به شما امکان می‌دهد تا ببینید هر دارایی در مقایسه با ارزهای فیات مختلف، چه ارزشی دارد و برای خرید میزانی مشخص از یک دارایی دیجیتال، به چه میزان ارز فیات احتیاج دارید.

 coinmarketcap تبدیل ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از گزینه‌های جذاب کوین مارکت کپ در بخش Tools، دسترسی کاربر به اسکرین‌شات‌های تاریخی (Historical Snapshots) است. پیش از این اشاره کردیم که هر دارایی دیجیتال، در صفحه مخصوص خود بخشی به نام Historical Data دارد که می‌توان داده‌های تاریخی مربوط به روند این ارزهای دیجیتال را در زمانی مشخص بررسی کرد.

بخش اسکرین‌شات‌ها نیز کارکردی مشابه دارد، با این تفاوت که این ابزار نمایی کلی از گذشته کل بازار ارزهای دیجیتال در یک روز مشخص را به شما نشان می‌دهد. با استفاده از این قابلیت کوین مارکت کپ، شما می‌توانید تاریخ خاصی (مثلاً ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۶ معادل با ۲۸ شهریور ۹۵) را انتخاب کنید و بررسی کنید قیمت‌ها و ارزش کل بازار در آن روز چگونه بوده است. گاهی اوقات، دیدن اینکه چه راه درازی را از آن روز تاکنون پیموده‌ایم، شما را شگفت‌زده خواهد کرد!

این اسکرین‌شات‌ها از تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۳ (۸ اردیبهشت ۹۲) به بعد در دسترس هستند. در تصویر زیر می‌توانید وضعیت بازار را در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۶ مشاهده کنید.

اسنپ شات های تاریخی ارزهای دیجیتال

برای دسترسی به داده‌های تاریخی، می‌توانید وارد صفحه مختص هر کوین شوید و سربرگ داده‌های تاریخی (Historical Data) را در سمت راست انتخاب کنید.

کوین مارکت کپ با ارائه بخش آموزشی (Learn) خدمات خود را کامل می‌کند. این بخش شامل مباحث اساسی بلاک چین و ارزهای دیجیتال به‌علاوه واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی (Glossary) در بخش الکساندریا (Alexandria) و همچنین وبلاگ (Blog)، خبرنامه (Newsletter)، پرسش‌های رایج (FAQ) و تقویم رویدادهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین (Events Calendar) می‌شود.

بخش آموزش coinmarketcap

سخن آخر

همانطور که دیدید، سایت Coinmarketcap صرفا برای مشاهده قیمت یک ارز دیجیتال نیست و بسیاری از ابزارها و اطلاعات مفید دیگر در این سایت قابل دسترسی است.

این سایت یکی از کامل‌ترین پایگاه‌ها برای یافتن اکسچنج‌ها، مشاهده قیمت‌ها، اطلاع از ارزهای جدید، اطلاع از تغییرات ارزها، یافتن جزییات بیشتر از ارزها و… محسوب می‌شود.

در صورتی که شما نیز بخش جذابی از این سایت را مشاهده کردید که در مطلب فوق به آن پرداخته نشده، آنرا در بخش نظرات بنویسید تا سایرین از آن بهره بگیرند.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
شروع خرید و فروش

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

65 نظر
 1. باسلام ، می خواستم بپرسم وقتی در مشخصات یک ارز نوشتهMarket data is untracked

  This project is featured as an ‘Untracked Listing

  منظور چیه و رنکینگ هم نداره.؟؟

  1. سلام وقت بخیر، احتمالا داده های کافی برای پروژه موردنظر وجود نداشته.

 2. سلام در کوین مارکت قسمتی است که میشه ورود و خروج بیت کوین را در صرافی ها نشان میده .لطفا اون قسمت و
  اموزش بدید

 3. سلام وقتتون بخیر ، ممنون از آموزش خوبتون
  گزینه حجم 24 ساعته چطور محاسبه میشه ، کل حجم پوزیشن های لانگ و شورت هستش یا فرمول خاصی داره و سوال مهم تر اینکه در پایان هر 24 ساعت صفر میشه و برای روز آتی بصورت مجزا این حجم حساب میشه و اگر اینطوره مبدا زمانی هر 24 چه ساعتیه

  1. سلام وقت شما بخیر دوست گرامی
   طبق چیزی که کوین مارکت کپ در این صفحه شرح داده، حجم معاملات فقط شامل بازار spot میشه، پس پوزیشن های لانگ و شورت در این محاسبه اورده نشده.
   حجم 24 ساعته مربوط به 24 ساعت گذشته (از 24 ساعت قبل تا همین لحظه) هستش. هیچ مبدا زمانی ثابتی وجود نداره

 4. با سلام. منظور از etherum wallet و binance smart chain wallet برای گرفتن ارز دیجیتال رایگان تو free air drop چیه؟ اسم کیف پوله یا منظورش کیف پولیه که این ها رو ساپورت میکنه؟ مثلا من تراست ولت دارم و اسمارت چین توش هست میتونم آدرس اون رو بدم ؟ یا آدرس ارز اتریوم تو کیف پول تراست ولتم؟ ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   این دو مورد شبکه های مختلفی هستن که میتونید توکن رو روی این شبکه ها دریافت کنید.
   تراست ولت از هر دو شبکه پشتیبانی میکنه. زیر اسم ارز، نوع شبکه رو هم نوشته، مثلا ERC20 که برای اتریوم هست و BEP20 مربوط به binance smart chain
   ارسال روی هر شبکه ای انجام میشه، آدرس مطابق با اون شبکه رو باید به ارسال کننده بدید

 5. سلام. چرا قيمت ارزها در coinmarketcap با coinstatus و coingecko فرق داره؟ قيمتا كاذب نشون ميده

 6. با سلام
  در مورد kick token فریز شده سوال دارم چطور میتونم از حالت فریز خارجش کنم

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. روش کار رو بصورت تصویری اینجا نوشتن
   ولی ما تست نکردیم که ببینیم اصلا ارزش داره روش وقت بذاریم یا نه.

 7. سلام برای اطلاع از صرافی رمزارز های جدید گفتین رو تب market بزنیم ولی این گزینه غیرفعاله لطفا راهنمایی کنین چجوری از صرافی مطلع بشیم

  1. سلام، نه غیرفعال نیست. بذارید صفحه کامل لود بشه و بعد روی تب markets بزنید. لود شدنش کمی طول میکشه

 8. سلام
  اگه بخوایم درسایت کوین مارکت کپ ادرس ولت هایی ک هر ارز رو هولد میکنن بریم کدام قسمتش باید رفت ممنون میشک اگه بگید…

 9. سلام به همگی
  هر کسی میتونه به من کمک‌ کنه چجور ارز jomon shiba رو بخرم لطفا کمک کنه

  1. سلام
   به چند طریق میتوانید این کار را انجام دهید.
   1-از رایج ترین این روش ها استفاده از سایت کوین مارکت کپ و پیدا کردن contract ان ارز و خرید از طریق صرافی غیر متمرکز pancakeswap می باشد.
   2-از طریق poocoin
   3-پیدا کردن contract از طریق سایت و کانال تلگرامی و توییت مربوط به این ارز و خرید از طریق روش های بالا
   تمام روش های ذکر شده بالا درست می باشد اما میم کوین مورد نظر شما در صرافی کوین مارکت کپ لیست شده و کافیست فقط ان را در قسمت سرچ جستجو فرمایید
   اگر خواستین پیج شخصیمون رو فالو کنین و حتما استوری هامونو دنبال کنید.
   amir-mmd-af@ خبرای خوبی تو راهه…

 10. سلام و با تشکر فراوان
  ممنون از زحماتتون
  درباره آموزش سایت coinmarket cap بسیار عالی بود واقعا بدردم می خوره
  مرسی

  1. سلام ببخشید بعد از شرکت در ایردراپ های کوین مارکت کپ از کجا میشه فهمید در اون قرعه کشی برنده شدیم یا نه ؟کدوم قسمت کوین مارکت کپ میشه این مورد رو بررسی کرد؟

 11. سلام آیا قسمت earn crypto قابل اعتماد. هست و. میتوان با خرید مثلا trx روزانه و. ماهانه یا سالانه پاداش گرفت ؟

 12. سلام .وقت بخیر .خواستم بدونم چجور ارزی که نمیدونی کجا و کدام صرافی معامله میشه ….صرافی رو شناسایی کنی و بدونی

  1. سلام دوست عزیز و گرامی
   در پاسخ به سوال شما خواهیم گفت …
   1-از طریق سایت کوین مارکت کپ ارز مورد نظر را جستجو کرده و بعد از پیدا کردن ارز روی ان کیلک و در صفحه باز شده روی گزینه exchange کلیک کردهو صرافی هایی که در ان ارز دیجیتال مورد نظر معامله میشود پیدا می کنید.
   2-جستجو کردن cryptocurrency مورد نظر در گوگل و پیدا کردن کانال رسمی تلگرام و توییت ان cryptocurrency و بررسی کانال مربوطه در تلگرام /زیرا ادمین های کانال صرافی هایی که ارز در انها لیست شده است را قرار میدهند و در کانال درج میکنن.
   اگر خواستین پیج شخصیمون رو فالو کنین و حتما استوری هامونو دنبال کنید.
   amir-mmd-af@
   خبرای خوبی تو راهه…

 13. سلام، واقعا ممنون و خسته نباشید بخاطر اطلاعات دقیق و کاربردی که در اختیارمون گذاشتید. خدا قوت

  1. سلام وقت بخیر، ممنون از همراهی و حمایت شما دوست گرامی

   1. سلام لطفا بگین چطور میشه از آخرین ارزهای لیست شده در کوین مارکت کپ مطلع شد
    یعنی وقتی ارزی توی این سایت لیست میشه از کدوم قسمت باید لیست جدیدترین ارزها رو دید
    مننون میشم جواب بدین

    1. سلام
     چطور میتونم بخش اخبار رمز ارز رو غیر فعال کنم تا برام ایمیل نزنن از کوین مارکت کپ
     طریقه دلیت اکانت در این اپلیکیشن رو هم آموزش بدین لطفا

     1. سلام وقت بخیر
      زیر ایمیلی که میفرستن به دنبال گزینه unsubscribe بگردید. شاید هم با عنوان دیگه ای هست ولی به هر حال در زیر ایمیل لینکی برای لغو عضویت خبرنامه قرار میدن.

 14. سلام..
  بیش از سه ماه پیش از طریق کوین اومی، اتریوم فروش زدم ولی هنوز هم در حالت pendingهست . آیا امکان لغو هست؟ چطور میتونم وضعیتم تغییر بدم؟

  1. سلام وقت بخیر، با پشتیبانی اکسچنج داخلی کوینومی تماس بگیرید. اگه از changelly استفاده کردید این سایتشه: changelly.com

 15. با سلام، چون کوین مارکت کپ فارسی نیست درست متوجه نمیشم، از کجا باید بدونیم کدام ارز در چند روز آینده رشد میکنه که خریدش کنیم.

 16. سلام و عرض خسته نباشید
  کوین مارکت کاپ خیلی سنگین شده و با اینترنت ایران واقعن خسته کننده هستش آیا سایت دیگه ای هم درین سطح وبا این اطلاعات سراغ دارن مخصوصن برای بررسی نمودارها

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   جدیدا از سایت coingecko.com استفاده میکنم که سریعتره و بعضی اطلاعات رو بهتر نشون میده

 17. سلام کجا میزنه کدوم صرافی داره اون ارزو؟مثلا قسمت ارزهای جدید میخوام ببینم کدوم صرافی داردش

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   وقتی وارد صفحه ارز شدید، روی تب markets بزنید

 18. سلام
  چطور میشه اطلاعات بیشتری از ارزای جدید بدست اورد؟ اینکه چقده معتبرن و ایا تو بازار رقابت دوام میارن یا اینکه چطور تشخیص بدیم بر پایه چه رمزارزی هستن؟

 19. سلام‌خسته نباشین.بعضی از ارزها رو که کلیک میکنم.بغل رنکینک یا همون رتبه یه مثلث نارنجی کوچیک با علامت تعجب وسطش مثل یه علامت هشداره.میشه لطف کنین بگین اون مثلث چیه و برای چه کاریه؟تشکر

 20. سلام و خسته نباشید.
  میشه راهنمایی کنید چطور میتونیم اخبارهای فاندامنتال رو از این سایت در بیاریم؟
  در مورد ارزهایی که تازه میان و رشد خیلی زیادی میکنن چطور میتونیم اطلاعات پیدا کنیم؟

  سپاس

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این بخش ارزهای جدید لیست میشن:
   https://coinmarketcap.com/new/
   در مورد اخبار، کلیه خبرها چه فاندامنتال باشه و چه چیزهای دیگه در تب News هر ارز قابل مشاهده هست.

 21. سلام و وقت بخیر. چجوری میتونم خبر سوزاندن ارزها را در این سایت ببینم؟ یعنی در کدام قسمت سایت میتونم ببینم؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   فکر نمیکنم این اطلاعات در این سایت نمایش داده بشه.

  1. سلام وقت بخیر برادر عزیز
   فکر نمیکنم امکان خروجی گرفتن اکسل وجود داشته باشه

 22. اولین سایت هستکه میبینم واقعا کامل فول هست و ادعا و…..نداره متاسفافه هرکدام دیدم اطلاعات صفر و خیلی تعاریف الکی …………..تمام اطلاعات دقیق و بسیار حرفه ای بی نقص به این میگن یک تیم تخصصی…تلگزام براتون همه اعضا میفرستم اموزش ببینند کارذمن پی پال هست وقت وتجربه این ارزها رو ندارم ممنونم واقعا افرین شاخ در اوردم

  1. نظر لطف شماست، ممنون که همراه ما هستید.
   سلامت و موفق باشید

 23. سلام ببخشید پس اون قسمتAkp کلید راه اندازی رمز داره اونو برای چیه اگر معامله یا اتصال به کیف کیف نمیخاد..البته تمام ندانستن ما به دلیل زبان انگلیسی بلد نیستیم و یک نکته اونmarketplace اون برای کد منبع وادرس وبرچسب اتروم و….که اتراسکن همهست ربطی به این داره یا نه

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، منظور شما بخش API هست دیگه درسته؟
   این بخش برای اینه که شما اطلاعاتی که روی سایت coinmarketcap نمایش داده میشه رو روی اپلیکیشن یا سایت دیگه ای بیارید و نمایش بدید.

   1. ممنون از توضیحات کامتون بردار گرامی، فقط یک خواهش از تون دارم که این سوال منو حتما شما جواب بدین یا اگر کسی بلد هست جواب بده ممنون میشم چون سرمایه ام را از دست دادم،
    من در صرافی کیو کوین تعداد زیادی road داشتم که یک روز حذف شد ،چطوری میتونم اونو بیارمش اینجا و مقدار داشته هام را بازیابی کنم، خواهش میکنم این حتما جواب داده بشه

    1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
     باید از صرافی موردنظر پیگیری کنید. ارز دیجیتال مثل فایل نیست که حذف بشه، ارز دیجیتال رو منتقل میکنن.

  1. این سایت صرافی نیست! صرفا اطلاعات رو از منابع مختلف نشون میده.

   1. سلام‌خسته نباشین.بعضی از ارزها رو که کلیک میکنم.بغل رنکینک یا همون رتبه یه مثلث نارنجی کوچیک با علامت تعجب وسطش مثل یه علامت هشداره.میشه لطف کنین بگین اون مثلث چیه و برای چه کاریه؟تشکر

 24. سلام وقتتون بخیر . من قبلا با مرورگر کریپتو تب کار می کردم و خب بیت کویینم به مقداری که میرسید من از طریق آدرس کیف بلاکچین و مقدار بیت کویین خیلی سریع و راحت انتقال میدادم . اما یه مدت قبل که خواستم دوباره انتقال بدم دیدم خود کریپتو آدرس لینک خودشو( ینی لینک من و نه آدرس کیفپول) میده و مقدر بیت کویین کلیک میکنی و همین. حالا من این کار انجام دادم و الان نمیدونم بیت کویینم کجا رفته. میشه لطفا کمک کنید

 25. باسلام خدمت سرکار خانم کاظمیان مقدم و عرض ادب واحترام .
  من به نوبت خودم از شما و همکارانتان بی نهایت سپاسگزارم بابت تمام آموزش ها و اطلاعاتی که در اختیارمان میگذارید .
  برای من با ارزش با محتوا و مفید بوده است
  با آرزوی موفقیت روزافزون در تمام مراحل حیات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کریپتو پانک چیست؟

کریپتو پانک‌ (CryptoPunk) به هر یک از دارایی‌هایی کلکسیونی از هنر دیجیتال گفته می‌شود که توسط توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) در بلاک چین اتریوم ارائه می‌شوند. در مجموع، ۱۰,۰۰۰ پانک کوچک…
بیشتر بخوانید

پلتفرم پالی‌گان (Polygon) و رمزارز متیک (MATIC) چیست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، منطقی به نظر می‌رسد که فرض کنیم در صنعت کریپتوکارنسی، آینده چندزنجیره‌ای (multi-chain) خواهیم داشت. به این معنی که یک بلاکچین خاص، پیروز مطلق میدان نخواهد…
بیشتر بخوانید

راهکارهای استفاده ایمن از کیف پول‌های سخت‌افزاری

کیف پول‌های سخت‌افزاری مالکیت و کنترل کامل دارایی‌های دیجیتالتان را به دست خودتان می‌سپارند، اما استفاده از آنها با مسئولیت‌های بزرگی همراه است. اینکه شما بانک و تنها محافظ دارایی‌های…
بیشتر بخوانید

مروری بر سایت کوین چکاپ (CoinCheckup)

سال ۲۰۱۷، سایت کوین چکاپ (coincheckup.com) با هدف شفاف‌سازی و آسان‌ترکردن مطالعه روی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شد و مورد استقبال عمومی افراد بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفت. این…
بیشتر بخوانید