خانه - بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال - آموزش سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

آموزش سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)

ریحانه کاظمیان مقدم
ریحانه کاظمیان مقدم
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
کوین مارکت کپ

اگر تاکنون، بیش از 2 ساعت در وب‌سایت‌های ارزهای دیجیتال وقت گذرانده باشید، قطعاً حداقل یک بار وارد سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com) شده‌اید. در واقع این وبسایت به یکی مراکز مهم کسب اطلاعات در حوزه کریپتو تبدیل شده است. 

سایت کوین مارکت کپ نه فقط یک مرجع برای قیمت کوین‌های کریپتو هست بلکه یک بانک اطلاعاتی از همه صرافی‌ها، توکن‌ها و اتفاقات در جریان در صنعت کریپتو است.

اگر در نوار جستجوی گوگل واژه بیت کوین (Bitcoin) یا قیمت بیت کوین (Bitcoin price) را تایپ کنید، احتمالاً یکی از لینک‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، لینکی از سایت coinmarketcap خواهد بود. 

کوین مارکت کپ، پلتفرمی برای ارائه اطلاعات، آمار داده‌ها و نمودارهایی مفید در مورد هزاران ارز دیجیتال است که هر کاربر فعال در صنعت کریپتو چه تازه کار و چه حرفه‌ای، از اطلاعات آن بهره‌مند می‌شود.

حتی بسیاری از ولت‌های کریپتو از سایت Coinmarketcap به عنوان مرجع قیمتی استفاده می‌کنند. 

در سال 2018، پلتفرم تحلیلی سیمیلاروب (Similarweb)، این منبع دقیق اطلاعاتی بازار ارزهای دیجیتال را بین 1000 وب‌سایت بزرگ جهان رتبه‌بندی کرد. همچنین، کوین مارکت کپ هرگز هک نشده است و کاربران را نیز به لینک‌های نادرست هدایت نکرده است. در فضای ارزهای دیجیتال که در آن کاربران همیشه با احتمال کلاه‌برداری‌ها و حملات سایبری مختلف مواجه هستند، این ویژگی می‌تواند بسیار برجسته و حائز اهمیت باشد.

با این حال، هنوز برخی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، آشنایی چندانی با پلتفرم کوین مارکت کپ و قابلیت‌های آن ندارند و اغلب افراد فقط از صفحه اصلی این پلتفرم استفاده می‌کنند. در ادامه، به بررسی برخی قابلیت‌های این پلتفرم گسترده خواهیم پرداخت.

صفحه اصلی کوین مارکت کپ

با ورود به صفحه اصلی وب‌سایت کوین مارکت کپ، برخی معیارهای کلی بازار ارزهای دیجیتال را در بالای صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد. دیدن این معیارها در یک نگاه، دیدگاهی تقریبی در خصوص وضعیت بازار به شما ارائه می‌دهد.

برخی از مهم‌ترین اطلاعات بازار در سایت Coinmarketcap عبارتند از:

⦁ Cryptocurrencies: تعداد ارزهای دیجیتال فهرست‌شده در کوین مارکت کپ
⦁ Markets: تعداد کل بازارها و رتبه‌‌بندی آنها
⦁ Market Cap: ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال که با فرمول تعداد کوین ضرب در گردش ضرب در قیمت هر کوین محاسبه می‌شود.
⦁ 24h Vol: حجم معاملاتی ۲۴ ساعته تراکنش‌ها در تمام صرافی‌ها برای تمام ارزهای دیجیتال فهرست‌شده
⦁ BTC Dominance: سلطه بیت کوین که درصد ارزش کل بازار بیت کوین نسبت به ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال است. کاهش سلطه بیت کوین به‌ این معنا است که سایر ارزهای دیجیتال توجه سرمایه‌گذاران را بیشتر جلب کرده‌اند. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین ۶۴.۴ درصد از بازار را در اختیار دارد.

صفحه اصلی کوین مارکت کپ

در قسمت پایینِ صفحه اصلی، با 100 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش کل بازار روبرو خواهید شد و اطلاعاتی کلی در مورد هر ارز، از جمله قیمت، میزان رشد یا افت 24 ساعت اخیر، میزان رشد یا افت 7 روز اخیر، ارزش کل بازار، حجم معاملاتی کوین و سرمایه در گردش، به دست خواهید آورد.

در قسمت راست، بالای جدول ارزهای دیجیتال، می‌توانید تعداد کوین‌های برتری که قصد مشاهده آنها را دارید، انتخاب کنید (Show rows). همچنین، در بخش فیلترها (Filters) می‌توانید تعیین کنید که فهرست ارزهای دیجیتالی که برای شما نشان داده می‌شود، بر چه اساس ترتیب‌بندی شده باشد؛ به‌عنوان مثال، در گزینه تمام ارزهای دیجیتال (All Cryptocurrencies)، انتخاب می‌کنید که فقط کوین‌ها‌ (Coins) را مشاهده کنید یا فقط توکن‌ها‌ (Tokens).

همچنین قیمت (Price)، درصد تغییرات (% Change)، حجم معاملاتی (Volume)، سرمایه در گردش (Circulating Supply) و قابل‌استخراج (Mineable) یا غیرقابل‌استخراج بودن نیز از جمله سایر موارد برای تنظیم فهرست مطلوب شما هستند.

راهنمای استفاده coinmarketcap

همچنین با استفاده از بخش واچ لیست (Watchlist) یا همان فهرست تحت نظر، می‌توانید بدون نیاز به عضویت و ایجاد حساب کاربری، کوین‌هایی را که به آنها علاقه دارید در فهرستی شخصی گرد آورید تا هنگامی‌که وارد کوین مارکت کپ می‌شوید، به جای اینکه با هزاران کوین مواجه شوید، سری به واچ لیست خود بزنید و کوین‌هایی را دنبال کنید که برایتان مهم هستند.

برای اینکه کوینی را به واچ لیست خود اضافه کنید، فقط کافی است تا ستاره سمت چپ هر کوین را کلیک کنید و سپس از طریق سربرگ watchlist وارد واچ لیست خود شوید و بدون نیاز به ورود به حساب کاربریِ کوین مارکت کپ، روند فراز و فرود ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را پیگیری کنید.

علاوه بر سربرگ ارزهای دیجیتال (Cryptocurrencies)، سربرگ‌های محصولات مشتقه (Derivatives)، دیفای (DeFi)، ارزهای مخصوص ذخیره داده (Storage) و پروژه‌های مرتبط با کِشت سود (Yield Farming) نیز سایر گزینه‌های شما برای دسته‌بندی نحوه مشاهده دارایی‌های دیجیتال هستند.

صفحه هر دارایی دیجیتال در کوین مارکت کپ

با کلیک روی هر دارایی دیجیتال در کوین مارکت کپ، وارد صفحه مخصوص آن خواهید شد. در هر کدام از صفحات، می‌توانید موارد زیر را مشاهده کنید:

⦁ Market Cap: ارزش کل بازار کوین
⦁ Volume (24h): حجم معاملاتی کوین در 24 ساعت گذشته
⦁ Price: قیمت کوین به دلار ایالات متحده، بیت کوین و گاهی اتر به‌صورت زنده و دریافت‌شده از صدها پلتفرم معاملاتی
⦁ عرضه کل (Total Supply)، عرضه حداکثری (Max Supply) و سرمایه در گردش (Circulating Supply)
⦁ Website: وب‌سایت رسمی کوین
⦁ Explorer: بهترین مرورگرهای موجود بلاک چین کوین
⦁ Message Board: انجمن‌هایی، همچون تالاهارهای گفت‌وگو، تلگرام، گروه‌های اپلیکیشن دیسکورد و غیره
⦁ Technical Documentation: مستندات فنی، نوع کوین و اطلاعاتی از قبیل قابل‌استخراج ‌بودن و غیره
⦁ سایر ویژگی‌های ارز دیجیتال، از جمله کوین یا توکن بودن، قابل استخراج (Mineable) یا غیرقابل استخراج بودن، الگوریتم اجماع و غیره

صفحه یک ارز دیجیتال

علاوه بر این، با انتخاب سربرگ جفت‌ارزهای بازار (Market Pairs)، می‌توانید جفت‌ارزهای موجود برای دارایی مورد نظر خود، منبع و پلتفرم معاملاتی آنها، قیمت، حجم معاملاتی، میزان نقدینگی و سایر ویژگی‌های این جفت‌ارزها را بررسی کنید.

به همین ترتیب، با انتخاب بخش شبکه‌های اجتماعی (Social)، ابزار (Tools)، داده‌های تاریخی (Historical Data)، رتبه‌بندی (Ratings)، تحلیل درون‌زنجیره‌ای (On-Chain Analysis) و اخبار (News) با سایر اطلاعات مرتبط با دارایی مورد نظر خود روبرو خواهید شد.

اخبار ارز دیجیتال در coinmarketcap

علاوه بر اخبار روزانه، سایت Coinmarketcap منبعی غنی از اطلاعات تاریخی است.

یکی از بهترین گزینه‌ها در صفحات کوین مارکت کپ برای هر دارایی دیجیتال، داده‌های تاریخی براساس روز، ماه و سال است. با استفاده از داده‌های تاریخی که کوین مارکت کپ در اختیار قرار می‌دهد، می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی خود را در خصوص اتفاقاتی که پیش از این در بازار رخ داده است، آزمایش کنید.

نمودار قیمت ارز دیجیتال در CMC

در دنیای ارزهای دیجیتال، یافتن داده‌های تاریخی اغلب کاری دشوار است و برخی افراد، حتی تا صدها یا هزاران دلار صرف دسترسی به داده‌های قدیمی و قابل‌اعتماد می‌کنند تا قیمت روزانه، حجم معاملاتی و ارزش بازار هر دارایی را در روزها، ماه‌ها و سال‌های گذشته بررسی کنند. کوین مارکت کپ، این داده‌های ارزشمند را به‌رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

البته نمودار‌های قیمتی موجود در سایت Coinmarketcap از نوع خطی هستند به همین دلیل برای تحلیل تکنیکال بهتر است از ابزار‌های چارتینگ مانند تریدینگ ویو استفاده شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت نمودار خطی و لگاریتمی چیست؟ + کدام برای تحلیل بهتر است؟

دسترسی به نمودار ارز دیجیتال در کوین مارکت کپ

کوین مارکت کپ مدتی است امکان دسترسی به نمودارهای پیشرفته‌تر برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را فراهم کرده است.

برای دسترسی به این نمودار در صفحه ارز، کافیست در بالای نمودار پیشفرض روی تب Tradingview بزنید (تصویر زیر)

کوین مارکت کپ نمودار تحلیلی

بنابراین همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید امکان استفاده از اندیکاتورها و تحلیل تکنیکال روی نمودار ارزها نیز در کوین مارکت کپ اضافه شده است.

صرافی‌ها

کوین مارکت کپ با صدها صرافی‌‌ مختلف همکاری می‌کند و داده‌هایی صحیح و قابل‌اعتماد، در کمترین زمان ممکن، در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همانطور که با نوشتن نام هر ارز دیجیتال یا تیکر آن (مثلا BTC برای Bitcoin)، به اطلاعاتی کامل در مورد آن دست خواهید یافت، به همین روش می‌توانید با جستجوی نام صرافی، اطلاعاتی نیز در خصوص صرافی‌ها نیز کسب کنید.

علاوه بر کوین‌ها، صرافی‌ها نیز در کوین مارکت کپ، مشخصات و اطلاعات مفصل و کاملی دارند. با انتخاب سربرگ مختص صرافی‌ها (Exchanges)، به‌ صفحه‌ای از صرافی‌ها و نمایی کلی از آنها، همچون حجم معاملاتی 24 ساعت گذشته در هر صرافی (Volume)، ترافیک شبکه (Web Traffic Factor)، میانگین نقدینگی (Avg. Liquidity)، تعداد بازارها (No. Markets) و تاریخ راه‌اندازی (Launched) هر پلتفرم معاملاتی هدایت می‌شوید.

هر چه میزان فعالیت‌ کاربری و نقدینگی صرافی بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید کوین مورد نظر خود را در آن صرافی، خرید و فروش کنید.

علاوه بر اینکه صرافی‌ها نیز به سه دسته صرافی‌های ترید اسپات (Spot)، صرافی محصولات مشتقه (Derivatives) و صرافی‌های غیرمتمرکز (Dex) تقسیم می‌شوند. همچنین، در این بخش نیز می‌توانید واچ لیست مطلوب خود را برای پیگیری پلتفرم‌های مورد نظر درست کنید.

لیست صرافی ها در coinmarketcap

در سایت Coinmarketcap در بخش مربوط به صرافی‌ها، با کلیک روی هر صرافی، به صفحه اطلاعات صرافی هدایت می‌شوید که در آن می‌توانید به اطلاعاتی، از قبیل آدرس وب‌سایت رسمی صرافی، صفحات صرافی در شبکه‌های اجتماعی، جفت‌ارزهای صرافی، حجم معاملاتی ۲۴ ساعته صرافی، قیمت، نقدینگی و سایر موارد دسترسی داشته باشید.

لیست صرافی‌های ارز دیجیتال را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

خوب‌ها و بدها

از جمله ویژگی‌های جذاب کوین مارکت کپ، امکان بررسی کوین‌های جدید یا کوین‌هایی با عملکرد خوب یا بد است. در قسمت بالای صفحه اصلی پلتفرم و با کلیک روی گزینه Cryptocurrencies، می‌توانید از سایر قابلیت‌های کوین مارکت کپ بهره‌مند شوید.

در بخش مهم‌ترین‌ها (Spotlight)، می‌توانید فهرست کوین‌هایی را که بیش از همه مورد توجه قرار گرفته‌اند (Trending) به‌علاوه دارایی‌هایی مشاهده کنید که بهترین عملکرد (Biggest Gainers) و بدترین عملکرد (Biggest Losers) را از لحاظ حرکات قیمت داشته‌اند.

لیست ارزها براساس تغییرات قیمت

همچنین، در سربرگ‌های برنده‌ها و بازنده‌ها (Gainers & Losers)، برجسته‌ترین‌ها (Trending) و پربازدیدها (Most Visited) می‌توانید لیست دارایی‌های مربوط به هر سربرگ را در اختیار داشته باشید. در بخش دارایی‌های تازه‌فهرست‌شده (Recently Added) نیز می‌توانید کوین‌ها و توکن‌هایی را بررسی کنید که اخیراً در فهرست کوین مارکت کپ جای گرفته‌اند.

یکی از نکات حائز اهمیت این فهرست‌ها، کشف دارایی‌های دیجیتال جدید است که با نگه داشتن موس روی منوی Cryptocurrencies می‌توانید با کلیک روی Recently Added به آن دسترسی پیدا کنید:

کوین های تازه اضافه شده

به‌عنوان مثال، ممکن است در لیست بهترین عملکردها، کوینی را ببینید که تا به حال نام‌اش را نشنیده‌اید، اما به نسبت عملکرد خوبی که داشته است و مشتاق بررسی و جستجو در مورد آن شوید. نتیجه این جستجو گاهی به سرمایه‌گذاری‌های بالقوه سودآوری می‌انجامد.

بیشتر بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری در سال 2022!

سایر قابلیت‌های Coinmarketcap

در بخش بالایی صفحه اصلی کوین مارکت کپ، در سربرگ عناوین مهم (Headlines) می‌توانید در مورد اخبار، مقالات و اعلامیه‌های مهم بازار (Signals) و همچنین رویدادها (Events) و کنفرانس‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و جزئیات آنها (مانند مکان و تاریخ و…) اطلاعاتی کسب کنید.

بیشتر بخوانید: 13 قابلیت وب‌سایت Coinmarketcap علاوه بر چک کردن قیمت!

لیست سایر اخبار

همچنین این پلتفرم در سربرگ محصولات (Products) گزینه‌های جالبی به شما ارائه می‌دهد، از جمله اینکه از کجا ارز دیجیتال بخرید (Where to Buy)، چگونه با تماشای ویدئو و پاسخ به تعدادی پرسش‌، ارز دیجیتال کسب کنید (Earn) و برخی دیگر از امکانات سودمند، همچون اپلیکیشن تلفن همراه (Mobile Apps)، مرورگر بلاک چین (Blockchain Explorer) و گزینه کسب سود از ارزهای دیجیتال (Interest).

یکی از جالب‌ترین امکانات این بخش، ارائه موقعیت‌های خالی برای استخدام در شرکت‌هایی است که در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند برای مثال اگر شما برنامه نویس بلاکچین هستید یا در این حوزه به دنبال مشاغل جهانی آن هستید، می‌توانید با مراجعه به Job Board سایت Coinmarketcap، از آخرین شغل‌های بلاکچینی و درآمد آن‌ها آگاه شوید.

علاوه بر این، اگر بخواهید از برخی ویژگی‌های این پلتفرم به‌طور مکرر استفاده کنید، می‌توانید با API فوق‌العاده کوین مارکت کپ این کار را انجام دهید. همچنین، توضیحات کامل و مفیدی در خصوص نحوه استفاده از این API وجود دارد که کار را برای شما آسان خواهد کرد. جالب است در نظر داشته باشید که تمام این اطلاعات به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند.

منوی products

علاوه بر موارد ذکرشده، کوین مارکت کپ ابزارهای جالبی (Tools) نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

ماشین حساب تبدیل ارز coinmarketcap

یکی از این ابزارها امکان تبدیل قیمت دارایی‌ها به یکدیگر (Cryptocurrency Converter) است که به شما امکان می‌دهد تا ببینید هر دارایی در مقایسه با ارزهای فیات مختلف، چه ارزشی دارد و برای خرید میزانی مشخص از یک دارایی دیجیتال، به چه میزان ارز فیات احتیاج دارید.

 coinmarketcap تبدیل ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از گزینه‌های جذاب کوین مارکت کپ در بخش Tools، دسترسی کاربر به اسکرین‌شات‌های تاریخی (Historical Snapshots) است. پیش از این اشاره کردیم که هر دارایی دیجیتال، در صفحه مخصوص خود بخشی به نام Historical Data دارد که می‌توان داده‌های تاریخی مربوط به روند این ارزهای دیجیتال را در زمانی مشخص بررسی کرد.

بخش اسکرین‌شات‌ها نیز کارکردی مشابه دارد، با این تفاوت که این ابزار نمایی کلی از گذشته کل بازار ارزهای دیجیتال در یک روز مشخص را به شما نشان می‌دهد. با استفاده از این قابلیت کوین مارکت کپ، شما می‌توانید تاریخ خاصی (مثلاً 18 سپتامبر 2016 معادل با 28 شهریور 95) را انتخاب کنید و بررسی کنید قیمت‌ها و ارزش کل بازار در آن روز چگونه بوده است. گاهی اوقات، دیدن اینکه چه راه درازی را از آن روز تاکنون پیموده‌ایم، شما را شگفت‌زده خواهد کرد!

این اسکرین‌شات‌ها از تاریخ 28 آوریل 2013 (8 اردیبهشت 92) به بعد در دسترس هستند. در تصویر زیر می‌توانید وضعیت بازار را در 18 سپتامبر 2016 مشاهده کنید.

اسنپ شات های تاریخی ارزهای دیجیتال

برای دسترسی به داده‌های تاریخی، می‌توانید وارد صفحه مختص هر کوین شوید و سربرگ داده‌های تاریخی (Historical Data) را در سمت راست انتخاب کنید.

کوین مارکت کپ با ارائه بخش آموزشی (Learn) خدمات خود را کامل می‌کند. این بخش شامل مباحث اساسی بلاک چین و ارزهای دیجیتال به‌علاوه واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی (Glossary) در بخش الکساندریا (Alexandria) و همچنین وبلاگ (Blog)، خبرنامه (Newsletter)، پرسش‌های رایج (FAQ) و تقویم رویدادهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین (Events Calendar) می‌شود.

بخش آموزش coinmarketcap

بخش Diamonds در سایت Coinmarketcap

در این منو که پس از ورود به پنل کاربری می‌توانید مشاهده و روی آن کلیک کنید، امتیازهایی را برای فعالیت‌های خاص در سایت یا ورود روزانه در حساب کاربری دریافت کنید.

امتیاز کوین مارکت کپ

در بخش My CoinMarketCap Diamonds می‌توانید امتیازهای روزانه را مطالبه کنید، منوی پاداش‌ها را ببینید و سایر کارهایی که منجر به دریافت امتیاز در کوین مارکت کپ می‌شود را مشاهده کنید.

امتیاز کوین مارکت کپ

تقویم رویداد‌های سایت کوین مارکت کپ

از دیگر قابلیت‌های مهم کوین مارکت کپ لیست کردن همه رویداد‌های اخیر و پیش رو است. در واقع شما می‌توانید با مراجعه به این بخش، نه تنها به اخبار مهم فضای کریپتو دست پیدا کنید بلکه رویداد‌های ترند بازار نیز در آن‌جا تفکیک شده‌اند. گاهی این رویداد‌ها می‌توانند تاثیرات بنیادی بر بازار کریپتو و روند آن ایجاد کنند.

مقایسه Coinmarketcap و Coingecko

سایت Coingecko نیز مرجع دیگری برای قیمت‌های کوین‌های کریپتویی به شمار می‌رود. می‌توان گفت این وبسایت یکی از رقبای اصلی سایت coinmarketcap است. 

برای مقایسه این دو وبسایت مرجع ابتدا باید به ویژگی‌های کوین مارکت کپ بپردازیم.

کوین مارکت کپ براساس گزارش‌های رسمی خود بیش از 300 میلیون کاربر فعال دارد. این وبسایت در سال 2020 توسط صرافی Binance خریداری شد با این حال همچنان محدودیت‌های زیادی برای کاربران ایرانی اعمال نکرده است. در طرف دیگر وبسایت Coingecko به صورت مستقل فعالیت می‌کند و گزارش‌های سه ماهه این وبسایت در صنعت کریپتو طرفداران زیادی دارد. 

یکی از تفاوت دیگری مهم دیگری این دو وبسایت در ارائه محتوای آموزشی از سوی کوین مارکت کپ است که در رقیب او چندان قابل لمس نیست.

سوالات متداول

چگونه از کوین مارکت کپ کسب درآمد کنیم؟

در بخش Earn سایت Coinmarketcap، شما می‌توانید با یادگیری بیشتر در مورد کریپتو کارنسی‌های لیست شده در آن‌جا و مشاهده ویدیو‌های آموزشی، در برنامه Earn این وبسایت شرکت کنید. پس از آن، با پاسخ صحیح به کوییز‌های ارائه شده، کوین‌های Crypto دریافت خواهید کرد.

چگونه در سایت Coinmarketcap الماس کسب کنم؟

با مراجعه روزانه به این وبسایت و یا مشارکت در ایردراپ‌ها و برآورد‌های قیمتی می‌توانید الماس‌های بیشتری کسب کنید. همچنین برنامه دعوت از دوستان این وبسایت نیز می‌تواند در کسب الماس به شما کمک کند.

چگونه توکن خود را در وبسایت Coinmarketcap لیست کنیم؟

برای لیست کردن کوین جدید در کوین مارکت کپ، از پایین وبسایت گزینه Request form را انتخاب و Add cryptoasset را بزنید. پس از آن باید فرم مربوط به این بخش و اطلاعات لازم را به صورت دقیق پر کنید. براساس گزارش‌ها، پروژه کریپتو شما باید حداقل 10,000 دلار حجم معامله داشته باشد. با این حال ارائه اطلاعات موثق در لیست شدن توکن شما اهمیت زیادی دارد.

سخن آخر

همانطور که مشاهده کردید، سایت Coinmarketcap صرفا برای مشاهده قیمت یک ارز دیجیتال نیست و بسیاری از ابزارها و اطلاعات مفید دیگر در این سایت قابل دسترسی است.

البته لیست شدن کوین‌ها، توکن‌های کریپتو و صرافی‌ها در کوین مارکت کپ کار آسانی نیست و چنین پروژه‌هایی برای کسب صلاحیت لیست شدن در سایت Coinmarketcap باید مراحل زیادی را طی کنند که ماه‌ها زمان می‌برد.

در صورتی که شما نیز بخش جذابی از این سایت را مشاهده کردید که در مطلب فوق به آن پرداخته نشده، آن را در بخش نظرات بنویسید تا سایرین از آن بهره بگیرند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: سایت‌های ارز دیجیتال

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
ریحانه کاظمیان مقدم

ریحانه کاظمیان مقدم

دارای مدرک کارشناس ارشد، محقق مباحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال از اوایل سال 2017
111 نظر
 1. سلام جناب وقت بخیر میخواستم بدونم یک توکن در کوین مارکت کپ بعد از چند ماه کانترکت آدرسش عوض میشه معنیش چیه چون یه ارزی دارم که چند روزه اسمش عوض نشده ولی کانترکت آدرسش تغییر کرده ولی قیمت هر دو توکن یعنی توکنی که خودم دارم و اون توکن با کانترکت آدرس جدید دقیقا عین هم هستن الان میخوام بدونم تکلیف این توکن های ما چی میشه

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ممکنه پروژه موردنظر به شبکه جدیدی منتقل شده
   یا اینکه به خاطر ایجاد آپدیت در قرارداد هوشمند، توکن جدیدی ایجاد کردن
   و یا دلایل دیگه
   سایت یا شبکه اجتماعی پروژه موردنظرتون رو بررسی کنید تا ببینید قضیه چی بوده
   ممکنه کار خاصی نیاز باشه انجام بدید، شاید هم نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب