نظرات جالب درباره سایت سهام‌یاب که توسط یک سهامدار بورس منتشر شده

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #28894

  در سری مقالات بررسی ابزارها و خدمات مرتبط با بازار سرمایه، مقاله‌ای با موضوع مقایسه دو سایت سهام یاب و موتور جستجوی تحلیل و سیگنال فانوس منتشر کردیم.

  در ادامه به بررسی بیشتر سایت سهام یاب می‌پردازیم.

  سایت نت‌استارت درباره سهام‌یاب اینگونه مطلبی نوشته است

  سهام‌یاب نخستین شبکه اجتماعی بورس و بازار سرمایه است که به صورت تخصصی طراحی شده است تا با جمع‌آوری اخبار، اطلاعات، تحلیل‌ها و مقالات از تمامی منابع فعال در این حوزه (حقیقی، حقوقی، شرکت‌ها و کارگزاری‌ها) این داده‌ها را با به کارگیری الگوریتم‌های شبکه اجتماعی (مشارکت کاربران در شناسایی اطلاعات صحیح و ارزشمند) و سیستم‌های مدیریت دانش طبقه‌بندی کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

  فعالیت در حوزه بورس و بازار سرمایه یکی از راه‌های مثبت و سازنده‌ی به جریان انداختن سرمایه شخصی و ایجاد دارایی‌های ارزشمند، در کنار منبع درآمدی اصلی، برای همه به شمار می‌رود. امکان خرید و فروش سهام از طریق اینترنت نیز این فرصت را برای همه فراهم کرده است تا بتوانند فعالیت در این بازار را تنها با پر کردن فرم ثبت نام در یکی از کارگزاری‌های رسمی بورس به سرعت آغاز کنند. اما این تمام قضیه نیست.

  در این بازار تنها فعالیت هوشمندانه و حساب شده است که منجر به ایجاد جریان‌های درآمدی پایدار می‌گردد. سرمایه‌گذاران موفق توانایی شناسایی و استخراج اطلاعات مورد نیاز خود از بین اقیانوسی از داده‌های مربوط و نامربوط را دارا هستند و از این اطلاعات به بهترین شکل در اتخاذ تصمیم‌های پرسود بهره می‌گیرند.

  سهام‌یاب رسالت خود را کمک به شفاف سازی حوزه بورس و بازار سرمایه از طریق تبدیل شدن به سایت مرجع در حوزه‌ی بورس، اشتراک گذاری اخبار و تحلیل، خبر رسانی و اطلاع‌رسانی بازار بورس و تحلیل آنلاین تعریف کرده است و در این راستا تمامی اطلاعات مربوط به این حوزه را از طریق rss، وب سرویس، script، پیامک، موبایل و … در اختیار اعضای خود، سایر سایت‌ها و امور سهام شرکت‌ها قرار می‌دهد. همچنین آموزش و کمک به آماتورهای بورس در مسیر مسلط شدن بر مهارت سرمایه‌گذاری در این بازار نیز از اهداف اصلی سهام‌یاب به شمار می‌رود.

  اما نظرات جالب یک سهامدار بورس درباره سایت سهام‌یاب را بخوانید

  چند ماهی است که با سایت سهامیاب آشنا شدم و در تماس بودم چند نکته ای به ذهنم آمد گفتم که بد نیست به دوستان عرض کنم:

  1 – افراد با سواد و با دانش که در این سایت وقت میگذارند و قبول زحمت میکشند و بصورت رایگان و خالصانه آموزش و سیگنال می‌دهند بسیار اندک می‌باشند.

  2 – البته کم‌بودن افراد با سواد به نسبت افراد تازه کار و ناشی مثل بنده امری بدیهی است ولی چنین کاهش و کم بودن افراد پخته و کارکشته با این همه بازدید‌کننده بی‌شمار کمی جای تعجب دارد

  3 – تشخیص افرادیکه با دانش حرفی میزنند و یا افرادیکه می‌خواهند اسمی در‌کنند و خودی نشان دهند برای افراد ناشی و تازه کار امری سخت است.
  مثلا کسی را می‌شناختم که 7 روز بود وارد بورس شده بود و در جایی کامنت گذاشته بود که من مطمئنم قیمت به فلان هدف می‌رسد و اگر نشد من دیگه
  پامو اینجا نمی‌ذارم! و سیگنال خرید و فروش می‌داد .

  4 – سهامیاب مکانی شده برای تبلیغ سهام و هر کس هر سهمی که خودش دارد را تبلیغ می‌کند تا با هجوم خریداران بالاتر برود و کسی دنبال توضیح کارشناسی در مورد سهم نیست.

  5 – هر کس از سهمی انتقاد کند و یا خبر ریزش آن سهم رو کند از طرف صاحبان سهم به سختی کوبیده می‌شود و در این وسط افراد تازه کار وقتی جو موجود را می‌بینند به اشتباه تشخیص خرید میدهند! فرض کنید شخصی بپرسد من فلان سهم را بخرم؟ و طرفداران سهم، چه‌ها نمیکنند

  6 – بعضی سهم‌ها تبدیل شدن به استقلال و پرسپولیس مثل تکمبا که دیگه ادامه ندم

  7 – متاسفانه وقتی افراد دلسوز نقدی مینویسند با هجمه تند افراد روبرو میشوند که باعث خروج  این افراد آگاه و باسواد از سایت می‌شود.

  8 – آقای ابوناچی دلسوزانه در یکی دیگر از سایت‌ها مطلب آموزشی گذاشته بودن که منحصر بفرد بود و باتوهین دیگران مجبور به خداحافظی شد ( چرا ایران پیشرفت نمی‌کند)

  9 – طبق معمول و در کل یه عده دنبال باد کردن سهم خودشون هستند.

  در مطلب معرفی سایت فانوس برای دریافت سیگنال و تحلیل سهام نوشتیم که:

  مخصوصا افرادی که تازه در بورس شروع به فعالیت کرده‌اند با دیدن این کوه اطلاعات که به سمت‌شان سرازیر می‌شود معمولا خیلی زود آشفته می‌شوند. شکی نیست که ذات بازارهای مالی اینگونه است که گفته شد ولی ما می‌توانیم با دسته‌بندی منابع درست و نادیده گرفتن منابع نامطمئن، دسترسی داشتن فقط به اطلاعاتی که موردنیاز است و حذف موارد ناخواسته، تا حد زیادی این حجم اطلاعات را فیلتر کنیم و فقط اطلاعات مفید، موثر و مطمئن را دریافت نماییم و بر اساس آنها، تصمیم درست را در بورس بگیریم.

  سایت جستجوی سیگنال و تحلیل فانوس با همین هدف آمده تا جلوی سردرد شما را که دلیل آن انباشت اطلاعات است بگیرد و توان شناسایی منابع معتبر را به شما بدهد.

   

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.