معرفی Binance Earn (راهی برای درآمد انفعالی)

binance earn

سلب مسولیت: ایرانیان مقیم کشورمان اجازه افتتاح حساب و فعالیت در سایت بایننس را ندارند. با این حال، افرادی با استفاده از آی‌پی کشورهای دیگر در بایننس بطور محدود فعالیت می‌کنند. اگر از ایران در بایننس افتتاح حساب انجام دهید، همواره ریسک بسته شدن حساب شما وجود دارد. مجموعه بورسینس مسئولیتی در قبال سود/زیان احتمالی شما ندارد.

 • آیا دوست دارید که هم معامله کنید و هم دارایی‌های رمزارزی خود را افزایش دهید؟
 • آیا سود بانکی سالیانه‌ای که بانک شما بر روی حسابتان به شما می‌دهد هیجان‌انگیز نیست؟

اگر پاسخ شما به این دو سال به ترتیب بله و خیر است، سرویس Binance Earn برای شما ساخته شده است.

Binance Earn در واقع حساب پس‌انداز کریپتویی شماست. در این حساب شما قابلیت‌های خوبی برای به دست آوردن درآمدی غیرفعال (passive income) از دارایی‌های دیجیتال خود خواهید داشت.

معرفی

احتمالا این جمله معروف از سرمایه‌گذار بزرگ، وارن بافت را شنیده‌اید:

” اگر نتوانید راهی پیدا کنید که حتی وقتی خواب هستید پول در بیاورید، تا زمان مرگ‌تان کار خواهید کرد”

Binance Earn راهی فوق‌العاده برای افزایش پس‌اندازتان است و با آن می‌دانید که سرمایه شما خودش دارد برایتان کار می‌کند.

گزینه‌های مختلفی در Binance Earn وجود دارد و هرکدام با توجه به میزان ریسک پذیری، منطقه زمانی و میزان سود مد نظرتان کار می‌کنند.

چه بخواهید از کوین‌های سهام‌گذاری شده خود استفاده کنید، پول خود را با سود قرض دهید و یا سرمایه خود را در یک سرویس “اقتصاد غیرمتمرکز” بگذارید، Binance Earn این کار را برای شما انجام می‌دهد.

در ادامه ببینیم که این سرویس چه چیزهایی برای ارائه دارد.

binance-earn

Binance Earn چیست؟

Binance Earn مجموعه‌ای از محصولات مالی است که با آن می‌توانید موجودی ارز دیجیتال خود را افزایش دهید.
می‌توانید به آن به عنوان یک حساب پس‌انداز ارز دیجیتال نگاه کنید. تفاوت بین این حساب و حساب پس‌انداز عادی در بانک‌تان این است که رمزارزها ظرفیت‌های بیشتری دارند.

اکنون وارد بخش‌های مختلف Binance Earn می‌شویم تا مناسب‌ترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

پس‌انداز منعطف (Flexible Savings)

در حساب پس‌انداز منعطف شما بر روی دارایی‌های خود سود دریافت خواهید کرد. استفاده از آن بسیار آسان است و همانطور که از اسمش پیداست، انعطاف زیادی را به شما می‌دهد.

می‌توانید دارایی‌های خود را وارد این حساب کنید، سود دریافت کنید و هر زمان که دلتان خواست پول خود را بردارید.

خوب اگر مقداری سرمایه در کیف پول Spot خود دارید، چرا آن را به حساب پس انداز منعطف منتقل نمی‌کنید؟

از آنجایی که برداشت آن در هر زمان که بخواهید ممکن است، می‌توانید از این حساب استفاده کنید تا سرمایه شما وقتی بیکار است، زیاد شود!

این نکته را در نظر داشته باشید که سود شما از روزی که یک حساب پس‌انداز منعطف باز می‌کنید، محاسبه نمی‌شود؛ بلکه یک روز بعد از شروع اشتراکتان این کار انجام خواهد شد.

پس‌انداز ثابت (Fixed Savings)

حساب پس‌انداز ثابت سود کمتری را به شما ارائه می‌دهد؛ اما دسترسی به آن به آسانی حساب پس‌انداز منعطف نیست.

تفاوت در اینجاست که قبل از شروع اشتراک، مشخص می‌کنید که سرمایه شما چه مدت در ان حساب باشد و طبق آن به شما سود تعلق می‌گیرد.

مزیت این نوع حساب این است که نرخ سود بالاتری را خواهید داشت؛ زیرا مدت زمان و میزان سود ثابت است.

مدت زمان قفل ارز دیجیتال در حساب‌ پس‌انداز ثابت بین 7 تا 90 روز است؛ پس اگر مطمئن هستید که برای مدتی نیازی به مقداری از سرمایه خود ندارید، می‌توانید آن را در این نوع حساب‌ها با نرخ سود بالاتر پس‌انداز کنید.

فعالیت‌های وام‌دهی (Lending activities)

فعالیت‌های وام‌دهی دسته‌ای از کارها هستند که هر از چندگاهی در تب activities به نمایش در می‌آیند.

این نوع فعالیت‌ها معمولا بسیار کم هستند و شما باید برای مشترک شدن در آن‌ها به سرعت اقدام کنید. وام دادن معمولا نرخ سود بالاتری از حساب پس‌انداز ثابت دارد.

به جز این مورد، این نوع سرمایه‌گذاری شباهت زیادی به حساب پس‌انداز ثابت دارد؛ اما از آنجایی که تنها هر از چندگاهی فرصت انجام آن پیش می‌آید، سود بیشتری می‌گیرید؛ اما باید حواستان به اطلاع‌رسانی‌ها باشد تا بتوانید در این طرح مشترک شوید.

سهام‌گذاری (Locked Staking)

به سادگی با نگه داشتن کوین‌های سهام‌گذاری شده در کیف پول Spot می‌توانید درآمد کسب کنید! با این حال با سهام‌گذاری سود بیشتری نصیب‌تان می‌شود.

اگر متعهد شوید که کوین‌های سهام‌گذاری شما برای مدت زمان مشخصی بین 7 تا 90 روز در حساب‌تان قفل شود، سود بیشتری خواهید گرفت. این دو کار شبیه همان حساب منعطف و ثابت است.

علاوه بر این برخی از کوین‌ها این قابلیت را دارند که به صورت منعطف آن‌ها را قفل کنید؛ یعنی متعهد می‌شوید که کوین شما سهام‌گذاری شود؛ اما هر وقت خواستید آن‌ها را بیرون بیاورید.

Launchpool

آیا تا به حال در مورد Binance Launchpad چیزی شنیده‌اید؟

Binance Launchpad یک پلتفرم برای راه‌اندازی و انتشار توکن است که پروژه‌های امیدوار کننده می‌توانند از طریق ساز و کار IEO سرمایه جذب کنند.

yield farming نیز سرویس دیگری است که در آن می‌توانید در استخرهای نقدینگی سرمایه‌گذاری کنید تا توکن جدید استخراج کنید.

خوب با در کنار هم قرار دادن IEO و yield farming در کنار هم به چه چیزی می‌رسیم؟ Launchpool.

شما می‌توانید BNB یا BUSD یا هر رمزارز دیگرتان را قفل کنید تا در توکن جدیدی که در بایننس عرضه می‌شود، سهم داشته باشید. گاهی اوقات توکن‌ها هم در Launchpool و هم Launchpad عرضه می‌شوند.

Launchpool راهی بسیار خوب برای داشتن درآمد غیرفعال است. هزینه داشتن توکن‌های جدید فقط قفل کردن توکن‌هایتان است و هر زمان که بخواهید نیز می‌توانید آن‌ها را برداشت کنید.

مدیریت سرمایه (Asset Management)

تب مدیریت سرمایه به شما برخی محصولات سرمایه‌گذاری و پس‌انداز پیشرفته‌تر ارائه می‌دهد. استفاده از آن‌ها بسیار آسان است. در ادامه خواهیم دید که در این پنل چه چیزهایی داریم.

مبادله نقدینگی بایننس (Binance Liquid Swap)

مبادله نقدینگی نوع خاصی از معامله است که قیمت دارایی‌ها در آن بر اساس یک فرمول ریاضی تعیین می‌شود و نه عرضه و تقاضا. به این نوع معامله، بازارسازی خودکار گفته می‌شود.

مبادله نقدینگی مانند دیگر بازارسازهای خودکار؛ همچون Curve Finance کار می‌کند؛ اما این سرویس توسط بایننس ارائه می‌شود.

این یک راه آسان برای تبدیل سریع دارایی‌ها به همدیگر (مثلا استیبل کوین‌ها) بدون هزینه تراکنش خاصی است.

خوب این موضوع چه ارتباطی به پس‌انداز و درآمد دارد؟ در این سرویس شما می‌توانید بازارساز (market maker) باشید.

کافی است یک یا چند تا از استیبل کوین‌های پشتیبانی شده را سرمایه‌گذاری کنید تا سود دریافت نمایید و شاید سودی که در اینجا به دست می‌آورید از دیگر سرویس‌های Binance Earn نیز بیشتر باشد.

پس انداز دوگانه (Dual Savings)

سرویس پس‌انداز دوگانه بایننس یک راه عالی برای کسب درآمد بدون توجه به جهت بازار است. در این روش شما بالاترین بازده را با کمترین ریسک می‌گیرید.

اما چگونه این کار را انجام دهید؟

شما رمزارز خود را وارد می‌کنید و بر اساس دو دارایی سود می‌گیرید. شما متعهد می‌شوید که دارایی شما در بازده قفل شود؛ در عوض بیشتر از مقداری که سرمایه‌گذاری کردید، بازدهی خواهید داشت. این راهی عالی برای درآمد داشتن با کمترین ریسک ممکن است.

صندوق BNB یا BNB Vault

صندوق BNB یک صندوق همه کاره است که حساب منعطف، سهام‌گذاری DeFi و Launchpool را با هم ترکیب کرده و بیشترین سودی که می‌توانید کسب کنید را به شما می‌دهد.

کسب درآمد با استفاده از صندوق BNB بسیار آسان است.

بعد از سهام‌گذاری BNB، شما یک صندوق BNB دریافت خواهید کرد. سود شما از روز دوم محاسبه شده و درآمدتان روزانه اضافه خواهد شد.

شما می‌توانید دارایی‌های خود را در این صندوق هر زمان که دلتان خواست به دو روش برداشت یا اصطلاحا بازخرید کنید: بازخرید سریع (fast redemption) و بازخرید استاندارد (standard redemption).

در بازخرید سریع می‌توانید همان روزی که درخواست خود را ثبت کردید، دارایی‌ خود را بگیرید؛ اما سود آن روز از حساب شما کسر می‌شود؛ از آن طرف در صورتی که از روش بازخرید استاندارد استفاده کنید، روز بعد برداشت برای شما انجام می‌شود؛ اما سود آن روز نیز محاسبه خواهد شد.

سخن پایانی

همانطور که می‌بینید روش‌های زیادی برای داشتن درآمد غیرفعال وجود دارد.

کار کردن سرمایه‌اتان برای شما در بایننس هیچگاه آسان‌تر از الان نبوده و در واقع می‌توانید به سودهای خوبی نیز برسید.

Binance Earn به شما این اجازه را می‌دهد با توجه به سیستم سرمایه‌گذاری و معامله خودتان، محصول درآمدی خود را انتخاب کرده و بعد عقب بنشینید تا سرمایه‌اتان کار را انجام دهد.

سلب مسولیت: ایرانیان مقیم کشورمان اجازه افتتاح حساب و فعالیت در سایت بایننس را ندارند. با این حال، افرادی با استفاده از آی‌پی کشورهای دیگر در بایننس بطور محدود فعالیت می‌کنند. اگر از ایران در بایننس افتتاح حساب انجام دهید، همواره ریسک بسته شدن حساب شما وجود دارد. مجموعه بورسینس مسئولیتی در قبال سود/زیان احتمالی شما ندارد.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
شروع خرید و فروش

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

36 نظر
 1. سلام
  من یه مقدار پول تو استیک فیکس گذاشتم ولی لغوش کردم چطور می تونم الان انتقال دهم به اسپات

 2. سلام سرمایه گذاری تو بخش ارن بایننس ریسکی غیر از مدت زمان قفل شدن رو متوجه دارایی ما میشه؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله، ممکنه قیمت دارایی موردنظر کاهش داشته باشه
   ممکنه فردا بایننس اعلام کنه احراز هویت برای همه اجباریه و مدتی مبالغ شما قفل باشن
   ممکنه هر اتفاق دیگه ای بیفته. کنترل این چیزها دست بایننس هست و من و شما نمیتونیم حدس بزنیم.

 3. سلام دوست عزیز من مقداری usdt سپرده گذاشتم ( flexible ) به مدت ۷ روز و خود به خود تمدید کرد اما حالا میخوام برداشت کنم بره توی اسپات که دیگه تمدید نشه
  میشه راهنمایی کنید؟؟؟

 4. سلام دوست عزیز و بزرگوار من خیلی ممنونم بخاطر اطلاعاتی که در اختیار ما میگذارید
  من میخواهم خیلی مشخص جواب این سوالم رو بگیرم اگر من مبلغ 20 میلیون تومان سرمایه گذاری کنم به مدت 1 ماه چند میلیون تومان سود به من تعلق میگیرد

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   بستگی به ارز مدنظر شما داره
   هر درصدی که در بایننس نوشته رو در مقدار پولی که دارید ضرب کنید، سود حدودی یکسال رو بدست میارید.
   برخی از این درصدها متغیر هستن و Fix نیستن.
   مثلا اگر ارزی زده 18% APY یعنی سالیانه 18 درصد سود داره و برای 20 میلیون میشه سالیانه 3,600,000 تومن.
   اینم در نظر بگیرید که اگه ارز موردنظر از نوع استیبل‌کوین نباشه (مثل USDT ارزشش پایدار نباشه) قیمت ارز مورد نظر تا یکسال آینده قطعا کم و یا زیاد میشه و این یکی از مهمترین ریسکهای این روش کسب درآمده.
   چون سودی که به حساب شما اضافه میشه در قالب همون ارزی هست که سرمایه گذاری کردید، اگه BNB سرمایه گذاری کردید، BNB رو به عنوان سود میگیرید.

 5. سلام بسیار عالی بود .برای برخی ارز ها مثل بایننس کوین سود 14.79 درصدی میدهد یا کیک(پنکیک سوآپ)19 درصد میدهد.بسیار مطلب مفیدی بد تشکرفراوان.

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   ممنون از همراهی شما
   توجه کنید که سودهای اشاره شده سالیانه هستن و امکان تغییر در این سودها هست.

   1. سلام مطلب مفیدی بود ،بجز ریسک بلاک شدن ازطرف صرافی،اگه صرافی هک بشه بازهم سرمایه در خطر هستش؟نحوه برداشت واموزش ندادین که کدوم گزینه رو برای برداشت انتخاب کنم!

    1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
     ریسک بلاک شدن بله همیشه هست.
     برداشت و واریز، از طریق کیف پول spot موجود در حساب بایننس شما انجام میگیره.

 6. با سلام
  من میتونم با یک سرور مجازی دو اکانت در بایننس افتتاح کنم و باعث بلاک شدن اکانت‌های من نمیشه ؟؟

 7. سلام من earnمیخام تبدیل به باینانس کنم میگه باید حداقل ۱۰ باینانس باشه ؟
  چکار کنم ؟

 8. در قیمت flexible saving فایننس از ما احراز هویت میخواهد؟یا در شرایطی این کار را انجام میدهد ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. نه چنین امکاناتی در سایت کوینکس نیست.

 9. سلام تو بخش earn کنار همشون APY داره که بخشی نداره که هفتگی سود بده؟؟
  بعد اگه APY سود سالیانه هست پس اون بخشی که مدت زمان رو مشخص میکنه چیه پس؟؟

  1. سلام وقت بخیر،
   یه بخش Fixed داریم که زمان قفل بودن ارز رو مشخص میکنید، در این بخش هرچقدر زمان بیشتری اون موجودی رو Stake کنید، APY بیشتر میشه.
   APY رو مینویسه ولی سود مدت زمان خاص مثلا هفتگی یا 90 روزه رو خود شما باید حساب کنید
   اگه APY روی 7 باشه، باید به 12 تقسیم کنید تا سود تقریبی ماهیانه بدست بیاد که میشه تقریبا 0.58 درصد
   و برای هفتگی و 90 روزه هم همینطور.

 10. با تشکر از اطلاعات مفیدتان
  در قسمت earn آیا سود ۶ درصد برای یک هفته است یا سود ۶ درصد سالانه حساب می کنند و متناسب با تعداد روز سود می دهند

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. اگه کنار 6 درصد عبارت APY اومده یعنی سود سالیانه است.
   APY مخفف annual percentage yield یعنی درصد سود سالیانه.

 11. از قسمت wallet برو داخل
  Earn
  بعد
  Flexible Savings
  بعد
  BNB

  چیزای دیگه هم داره :
  Token
  Est. APY
  Duration (days)
  Minimum Locked Amount
  ATOM
  24.79%
  1ATOM
  AVAX
  8.79%
  0.1AVAX
  CELR
  12.45%
  1000CELR
  CRV
  5.79%
  1CRV
  OAX
  6.00%
  70OAX
  NAV
  4.79%
  50NAV
  YFI
  2.49%
  0.01YFI
  1INCH
  9.13%
  201INCH
  SUSHI
  9.19%
  10SUSHI
  WAVES
  4.74%
  50WAVES
  COS
  21.49%
  50000COS
  ADA
  5.09%
  5000ADA
  ALGO
  8.79%
  100ALGO
  TOMO
  9.49%
  50TOMO
  KNC
  9.49%
  100KNC

 12. سلام
  من یه نوت گذاشتم تو باینس که دوج داشت میومد پایین اعلام کنه اما الان رفته تو ارن erne
  چه طوری میتونم تبدیل کنم باز دوج
  ممنونم

 13. جناب سید‌علیرضا ممنون از به اشتراک‌گذاری معلومات‌تان
  خدا رفتگانِ‌تو بیامرزه🙏🙏🙏

 14. ممنون بات تهیه و ترجمه این مطلب
  خیلی دنبالش بودم تا بفهمم دقیقا هرکدوم چی هستن و کدومشون بهتر و امن تر هست

  1. سلام.وقت بخیر.ممنون از مطالب عالی شما.ی سوال داشتم.وقتی7-day saving هفت روزه انجام میدیم بعد روز هشتم نیازی ب تنظیم خاصی هس برای تمدید saving یا خودکار انجام میشه؟

 15. سلام جناب بنو فاطمه، روز بخیر، چرا شکست نفسی میفرمایید واقعااا مطالب عالی و تخصصی را در این صفحه قرار دادید و ممنون از شما🙏
  از اینکه تجربیات خودتون رو با دیگران بدون چشم داشتی در این روزگار وانفسا و سخت اقتصادی به اشتراک می‌گذارید ممنون، و جای سپاسگذاری ویژه دارد🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فناوری تپروت؛ ارتقائی برای بهبود حریم خصوصی در شبکه بیت‌ کوین

پس از راه‌اندازی سِگویت (SegWit)، امضاهای اشنور (Schnorr) و تپروت (Taproot) را می‌توان از جمله مهم‌ترین پیشرفت‌های فناوری در شبکه بیت‌کوین به شمار آورد. هدف فناوری تپروت تغییر شیوه کار…
بیشتر بخوانید

استخر نقدینگی در دیفای چیست؟

استخرهای نقدینگی (liquidity pool) یکی از فناوری‌های بنیادین حال حاضر در اکوسیستم فعلی امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) یا به‌اختصار دیفای (دیفای) هستند. استخر نقدینگی در دیفای یکی از بخش‌های…
بیشتر بخوانید

روش‌ برداشت توکن‌ BEP20 روی‌ زنجیره هوشمند بایننس

در این مطلب نگاهی به استاندارد توکن BEP20 خواهیم داشت و سعی می‌کنیم نشان دهیم که چگونه می‌توانید با صرفه‌جویی در زمان و هزینه، توکن‌های BEP20 را روی زنجیره هوشمند…
بیشتر بخوانید

تاثیر فناوری در آینده دنیای مالی و صنعت فین‌تک

از زمان اختراع چرتکه برای سهولت در محاسبات مالی تا ساخت ابررایانه‌های غول‌پیکری که امروزه برای پیاده‌سازی مدل‌های پیچیده مالی استفاده می‌شوند، فناوری و امور مالی همیشه درهم‌آمیخته بوده‌اند. صنعت…
بیشتر بخوانید

بازیابی اتریوم کلاسیک ارسال شده به شبکه BEP20

همه ممکن است در انجام تراکنش ارز دیجیتال دچار اشتباه شوند. اشتباهاتی مانند انتخاب شبکه نادرست برای انتقال و وارد کردن آدرس اشتباه بسیار متداول است. فقط برخی از این…
بیشتر بخوانید