آموزش مارجین تریدینگ در پلتفرم بایننس (تصویری)

روش انجام مارجین تریدینگ بایننس margin

بایننس یکی از پلتفرم‌های معاملاتی برای ترید ارزهای دیجیتال است.

قبلا روش انجام معاملات عادی (Spot) را در بایننس آموزش دادیم.

اما بایننس روش‌های معامله دیگری مانند مارجین تریدینگ (margin trading) و معاملات آتی (Futures) را در پلتفرم خود مهیا کرده است.

مارجین تریدینگ فعالیتی است که در آن، با اهرم ساختن موجودی فعلی ارز دیجیتال، مبلغی سرمایه اضافه‌تر قرض گرفته می‌شود تا امکان انجام معاملات با سرمایه بالاتر برای شخص فراهم شود.

این روش معامله، فقط برای افراد حرفه‌ای مناسب است .

بیشتر بخوانید: مارجین تریدینگ در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

در این آموزش به نحوه انجام معاملات مارجین می‌پردازیم.

چگونه یک حساب برای مارجین تریدینگ در بایننس باز کنیم؟

بعد از اینکه وارد حساب بایننس خودتان شدید، مستقیما وارد داشبورد خواهید شد.

اگر قصد دارد از صفحه‌ای دیگر وارد صفحه داشبورد شوید، موس خود را به سمت بالا سمت راست ببرید و روی پروفایل خود کلیک کنید.

این مرحله برای هرکسی متفاوت است و در آن دو حرف اول ایمیل شما نمایش داده می‌شود. برای ورود به حساب کاربری بر روی فلش رو به پایین کلیک کنید و با انتخاب ایمیل، وارد داشبورد حساب خود شوید.

مارجین

اکنون بعد از این مرحله وارد حساب خود می‌شوید و می‌توانید موجودی حسابتان را در این صفحه مشاهده کنید.

در زیر عبارت \”Balance Details\” بر روی Margin کلیک کنید تا فرآیند باز شدن حساب مارجین شما در بایننس آغاز شود. برای این کار باید قبلا کارهای تایید هویت خود را انجام داده و مطمئن شوید که کشورتان در لیست سیاه وجود ندارد. در ضمن فعال نمودن تایید دو مرحله‌ای نیز ضروری است.

باز

در صفحه‌ای که باز می‌شود، یک نوشته و به نوعی هشدار در مورد ریسک‌های موجود در مارجین تریدینگ به شما داده می‌شود. اگر قصد ادامه کار را داشتید، بر روی عبارت \”Open margin account\” کلیک کنید.

شرایط

بعد از آن حتما به شما توصیه می‌کنیم که وقت گذاشته و قرارداد مربوط به مارجین تریدینگ را بخوانید. اگر با آن موافق بودید، مربع را تیک زده و بر عبارت \”I understand\” کلیک کنید.

تیک

در متن فوق صراحتا نوشته شده که مارجین تریدینگ برای برخی کشورها از جمله ایران در دسترس نیست، با این حال به دلیل اینکه ثبت نام اولیه در بایننس نیاز به احراز هویت ندارند برخی با وجود سکونت در این کشورها از این ویژگی همچنان استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید که بایننس ممکن است در هر زمان اقدام به اجباری کردن احراز هویت برای همه کاربران خود کند و همیشه ریسک مسدود شدن حساب شما وجود دارد.

نحوه فرستادن پول

بعد از اینکه حساب مارجین را به صورتی که گفته شد باز کردید، می‌توانید ارزهای خود را از حساب معمولی خود به حساب مارجین بفرستید. برای انجام این کار بر روی تب Wallet کلیک کرده و بعد از انتخاب Margin روی گزینه Transfer در پایین صفحه کلیک کنید.

انتقال

سپس کوینی را که قصد انتقال آن را دارید از روی لیست انتخاب کنید.

انتقال

مقدار پولی را که می‌خواهید از حساب معمولی خود به حساب مارجین‌تان واریز کنید را وارد کنید.

نحوه قرض گرفتن در مارجین تریدینگ

به طور کلی در مارجین تریدینگ شما با پولی که از صرافی قرض می‌گیرید معامله می‌کنید و با واریز ارز در حساب مارجین می‌توانید از آن به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن کوین استفاده کنید.

موجودی حساب مارجین شما مشخص می‌کند که چه مقدار توانایی قرض گرفتن دارید و نرخ آن همیشه روی یک به پنج ثابت است؛ یعنی اگر یک بیت‌کوین داشته باشید، می‌توانید 4 بیت‌کوین قرض بگیرید.

قرض

بعد از انتخاب کوین موردنظرتان برای قرض گرفتن، بر روی عبارت \”Confirm borrow\” کلیک کنید.

تایید

مفهوم اصطلاحات:

 • Hourly Interest Rateنرخ بهره ساعتی
 • Borrowed – مقداری که قبلا قرض گرفتید
 • Maximum Borrow Amount – حداکثر مقداری که می‌توانید قرض بگیرید

در مرحله بعدی حساب مارجین شما در بایننس با بیت‌کوین‌ یا هر ارز دیجیتال دیگر که قرض گرفته‌اید شارژ می‌شود. اکنون شما می‌توانید با این کوین‌ها به معامله بپردازید.

شما می‌توانید همین الان هم وضعیت حساب مارجین خود را با رفتن به صفحه Margin wallet بررسی کنید.

سطح مارجین

در سمت راست صفحه‌نمایش، شما می‌توانید سطح مارجین خود را ببینید که میزان ریسک شما را با توجه به میزان بدهی‌اتان و وثیقه‌‌اتان در نزد صرافی، به شما نشان می‌دهد.

سطح

سطح ریسک با توجه به حرکات بازار تغییر می‌کند؛ پس اگر قیمت‌ها بر خلاف پیش‌بینی شما حرکت کنند، حسابتان منحل و یا به اصطلاح لیکویید می‌شود.

فرمول محاسبه سطح مارجین به صورت زیر است:

سطح مارجین=ارزش تمام دارایی / میزان پول قرض گرفته شده + میزان پول حاصل از بهره

وقتی سطح مارجین به 1.3 می‌رسد شما یک هشدار دریافت می‌کنید که به شما می‌گوید یا باید حساب خود را شارژ کرده و وثیقه بیشتری وارد حساب مارجین کنید و یا باید مقداری از بدهی خود را بپردازید.

اگر سطح مارجین به 1.1 برسد، حساب شما منحل و یا اصطلاحا لیکویید (Liquid) می‌شود؛ یعنی بایننس دارایی‌های شما را در بازار می‌فروشد تا بدهی شما را از روی آن بردارد.

در حساب خود بر روی Positions کلیک کنید تا اطلاعات کامل در مورد پوزیشن فعلی خود را به دست آورید و اگر می‌خواهید که اطلاعات را به دلار مشاهده کنید، در سمت راست بالا روی گزینه USDT Benchmark کلیک کنید.

موقعیت

نحوه معامله در مارجین

اگر می‌خواهید با دارایی‌های قرض گرفته شده معامله کنید روی منوی بالا با نگه داشتن موس روی گزینه Trade، می‌توانید روی گزینه Margin کلیک کنید.

مارجین

در آنجا می‌توانید به معامله بپردازید.

همچنین قابلیت چرخش بین انواع معاملات از طریق تب بالای فرم‌ سفارش نیز وجود دارد (شکل زیر):

مطلب مرتبط: سفارش limit-order و market order چیست؟

چگونگی پرداخت بدهی

برای بازپرداخت قرضتان، بر روی کلید Borrow/Repay کلیک کرده و زبانه Repay را انتخاب کنید.

تمام مقداری که باید پرداخت شود، میزان پول قرض گرفته شده به علاوه نرخ بهره آن است؛ پس مطمئن شوید که قبل از پرداخت به اندازه کافی در حساب خود ارز دیجیتال دارید.

پس

وقتی همه‌چیز آماده شد، کوینی که می‌خواهید با آن قرض خود را پس بدهید انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که این کوین باید مشابه کوین دریافتی شما از صرافی باشد. بعد از این مراحل بر روی عبارت Confirm repayment کلیک کنید.

دکمه‌های سوییچ

در بالای فرم سفارش مارجین (روبروی Mode) متوجه چند دکمه می‌شوید که در زیر موجودی حسابتان به نمایش در می‌آید.

این دکمه‌ها به شما اجازه می‌دهد که حالت معامله خود را تغییر دهید:

 • Normal mode – همه قوانین معاملات مانند معاملات عادی (Spot) است.
 • Borrow mode – سیستم بطور خودکار مبلغ موردنیاز را قرض می‌گیرد تا سفارش را انجام دهد. به محض انجام شدن موفق سفارش، سیستم شروع به محاسبه بهره مبالغی می‌کند که قرض گرفته‌اید.
 • Repay mode – کوینی که بعد از معامله دریافت کردید، بطور خودکار صرف پرداخت بدهی همان کوین در حساب مارجین شما می‌شود.

 

مارجین

پس این دکمه‌ها به این درد می‌خورد که به سرعت و در همان زمان اتوماتیک ارز قرض گرفته و بعد از آن به صورت دستی آن را پرداخت کنید.

برگرداندن سرمایه به حساب معمولی

برای بازگرداندن سرمایه به کیف پول عادی خودتان (Spot wallet) از حساب مارجین بر روی \”Transfer\” کلیک کرده و سپس دکمه بین دو حساب را انتخاب کنید تا جهت انتقال دارایی تغییر کند؛ سپس بر روی عبارت \” Confirm transfer\” کلیک کنید.

انتقال

شما می‌توانید دارایی‌های خود را آزادانه بدون پرداخت هیچگونه کارمزدی بین کیف پول‌های خود جابجا کنید؛ اما این نکته را بدانید که در صورت کم شدن سرمایه شما در حساب مارجین، سطح ریسک شما بالا رفته و احتمال لیکویید شدن حسابتان به وجود می‌آید.

یک مثال از مارجین تریدینگ

فرض کنید که محمد پیش‌بینی می‌کند قیمت BNB بالا می‌رود و تصمیم می‌گیرد که مقداری از آن بخرد.

برای این کار مقداری از سرمایه خود را وارد صرافی کرده و در حساب مارجین به ازای مقداری بیت‌کوین، BNB قرض می‌گیرد. اگر قیمت BNB همانطور که محمد انتظار داشت بالا برود، می‌تواند آن‌ها را فروخته و بدهی خود را به همراه سود آن بفروشد.

بهرحال استفاده از مارجین تریدینگ هم سود و هم ضرر را چندین برابر می‌کند؛ پس اگر بازار بر خلاف انتظار محمد حرکت کند، ضرر او بسیار بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

به همین دلیل مارجین تریدینگ برای معامله‌گران حرفه‌ای مناسب است و نه تازه‌کاران.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
عضویت فوری
مزدکس (پلتفرم جدید)
 • صرافی حرفه‌ای برای ترید ارز دیجیتال
 • بدون نگرانی از تحریم
 • سرعت بالا و نرم‌افزار قوی
 • تیم حرفه‌ای و با تجربه در بازارهای مالی
 • 10 درصد تخفیف کارمزد بگیرید
عضویت فوری

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

56 نظر
 1. سلام. ببخشید من در حساب مارجین نمیتونم پولم برداشت کنم یا انتقال بدم. احراز هویتم کردم. به دلار هست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 2. سلام وقت بخیر میخواستم بدون در معاملات مارجین تا چه زمانی وقت داریم که معامله رو ببندیم؟ منظورم اینه که برای اینکه کال مارجین نشیم و مشخص بشه که معامله تو سود هستش یه ضرر چه تایمی لازمه؟ یک روز؟

 3. سلام دوست گرامی
  من از مارجین قرض گرفتم و بعد هم این قرض رو پرداخت کردم و الان حدود 49 ada دارم و می خواهم آن را به حساب اسپات منتقل کنم اما نمیشه و خطا میدهد
  Assets with a value more than 2 times of your total debt can be transferred out of your margin account.
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 4. سلام وقت بخیر
  تو مارجین در اصل توکن ها لویرج شده هست
  1 – در قسمت مارجین اگر گزینه Normal mode باشد و هیچ وامی نگرفته باشی . دقیقا شامل چه کارمزدی یا کمیسیون میباشد

 5. سلام و خسته نباشید. بنده 960 تتر توی حساب مارجین دارم که مقدار Available را زده 0 درحالی که هیچ Borrow ندارم ولی در قسمت total debt زده تتر دلار. و هیچ راهی برای ریپی کردن اون قرض که نمی دونم از کجا اومده ندارم و نمی تونم این مقدار را به حساب اسپات یا هرجای دیگر منتقل کنم و کاملا قفل شده. لطفا کمک کنید. بایننس انگار هیچ ساپورت و پاسخ دهی نداره

 6. سلام.تو رو خدا کمکم کنید.تو کوینکس دستم خورده به دکمت ای.پولم رفته تو margin
  هی هم داره موجودیم کمتر میشه.چیکار کنم برگرده به کیف پولم.تو رو خدا کمکم کنید.در ضمن با اپلیکیشن اندروید کار میکنم کوینکس رو.

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای انتقال موجودی از حساب مارجین به حساب Spot، در بخش Assets روبروی ارز موردنظر روی لینک Transfer بزنید و انتقال بین حساب رو انجام بدید.

 7. سلام
  زمانی که پیام margin risk greater than 2 can be transferred out from your margin wallet میده،
  ازکجا متوجه بشیم چقدر بدهی داریم و بابت کدام جفت ارزه؟
  چون ممکنه تعداد زیادی خرید و فروش انجام داده باشیم و یادمون نباشه کدوم ارزها بوده.

  برای تسویه کل بدهی به کدوم قسمت مراجعه کنیم؟

  ممنون

  1. سلام من طبق آموزش شما در خواست انتقال از مارجین له اسپات رو میزنم ولی منتقل نمیشه مینویسه موجودی صفر در حالی ک تو ولت ۳۹تتر دارم ممنون میشیم راهنمایی کنین

   1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. بخش سفارشات باز (Open orders) رو ببینید. احتمالا یه سفارش باز دارید که تکمیل نشده
    باید سفارش رو لغو بزنید تا موجودی تون در دسترس شما قرار بگیره.

    1. سلام خسته نباشید من در صرافی کوینکس از مارجین استفاده کردم و دکمه repay وجود ندارد میشه راهنمایی کنید از چه طریقی میتونم پول صرافی برگردونم و هی حساب منو داره کم می‌کنه و ریسک 122 نشون میده تقریبا سرمایه نصف شده

 8. سلام.من تو مارجین ایزولیتد خرید وفروش انجام دادم.bnbرو در 412خرید ودر 522فروختم که تا 565هم رفت ولی با بالا رفتن قیمت bnbاز حساب من کم میشد.تا جایی که بیش از نصف سرمایه اولیه ام رفت.دلیلش چی بود؟
  چطوری میشه سفارش قرار داد که همزمان با فروش قرض هم تعدیه بشه؟
  من با موبایلم کار میکنم که ظاهرا با نسخه ویندوز تفاوت داره.

  1. سلام شما باید برای معامله لانگ دلار قرض بگیرید که با بالا رفتن قیمت سود کنید.شما bnb قرض گرفتید که قیمتش رفته بالا و ضرر کردید.

  1. سلام وقت بخیر
   سود بهره مارجین به ازای هر تتر ۰.۰۰۵ هستش
   یا هر مقدار وام بگیری ساعتی ۰.۰۰۵ حساب میشه ممنونم میشم اگر جواب بدید

 9. باسلام
  من معامله مارجینم بستم اما نمیتونم پول انتقال بدم به اسپات. حتی مقدار قرضم بایننس برداشت کرده اما بازم نمیشه تو قسمت والت مارجین تتر نیس اما تو مارکت مارجین هست.

 10. سلام . من مقداری سرمایمو به margin انتقال دادم الانم معاملاتو بستم ولی امکان برگردوندن به spot ندارم و پیغام زیر میاد ..
  margin risk greater than 2 can be transferred out from your margin wallet
  چطوری باید برگردونم ؟

  1. قرض هر دوتا جفت ارزتون رو تسویه کنید و بعد ارز مورد نظر رو به اسپات ولت منتقل کن

   1. سلام از کجا متوجه شیم بدهی بابت کدوم جفت ارزه؟
    آخه انقدر خرید فروش کردم یادم نیست که….
    ولی برای باز گرداندن به Spot این اختار رو میده
    margin risk greater than 2 can be transferred out from your margin wallet

 11. یک نمونه معاممله تو مارجین اگه مثال بزنید ممنون میشم مثلا یک ارزی رو شما پیش بینی میکنید وارد ترند نزولی میشه از قیمت خاصی و اتا فلان قیمتها احتمالا بر میگرده این زمان نمیخواد یه مقدار برام گنگه ببخشید اگه سوالم بیسیکه من فقط تو فضای اسپات معامله. کردم تو بایننس

 12. باسلام و خسته نباشید چطوری میتونیم ریسکمونو از 2 بالاتر ببریم وارزمونو رو از بلوکه کردن درمارجین خارج کنیم ممنون میشم اگر توضیح بدین

 13. باسلام و خسته نباشید چطوری میتونیم ریسکمونو از 2 بالاتر ببریم وارزمونو رو از بلوکه کردن درمارجین خارج کنیم ممنون میشم اگر توضیح بدین

 14. من هر تریدی مینکم مثلا بای در مارجین تریدین کراس 3 اجرا میشه و فورا کنسل میشه در همون قیمت دلیلش چی میتونه باشه. با قیمت مارکت که کلا فیل میشه و اجرا نمیشه با لیمیت ،اوردر اوکی میشه به قیمت مورد نظر میرسه اجرا میشه و فورا کنس میشه

 15. اقا سلام خوب هستین من پولم رو انتقال دادم به مارجنین بعد میخوام برشگردونم به حساب اصلی نمیشه اصلا دارایی هام برام نمیاد . همونجایی که عمل انتقال انجام میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. دقت داشته باشید سفارش فعال وجود نداشته باشه (سفارش انجام نشده)
   مشکلی نباید توی انتقال مبالغ بین حسابها پیش بیاد.

  2. اگر سطح ریسک پایینتر از ۲ باشه امکان انتقال وجود نداره کاملا توضیح داده خود بایننس

   1. سلام بنده بایننس حساب باز کردم و باینس ۲۰۰ تتر بعنوان تشویق با بهره ۰ و به مدت ۷ روز به من داده است. بنده ووچر را تایید کردم و جفت ارز را ada/usdt انتخاب کرذم. اما در مرحله تایید قرض کرفتن مقدار قرضی که میتوانم بگیرم ۰ است. اما در قسمت maximum barrow amount را 200 تتر میزنه ولی در پایین که باید مقدار قرضی که میخواهیم بگیریم را مشحص گنیم مقدار قرض در دسترس ۰ است. البته بنده تو حساب بایننسم هیچ مبلغی هنوز شارژ نکردم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

 16. سلام چرا مارجین من اجازه برداشت به اسپات ولت رو نمیده در صورتی که معامله باز هم ندارم

 17. سلام استاد
  من موجودی حسابم رو در مارجین والت بهم اجازه انتقال به فیوچر و اسپات نمیده علتش چیه بنظرتون

 18. سلام. وقت بخیر. در مورد Initial margin در futures سوال داشتم. برای ATOM، لوریج رو روی 20 قرار دادم و Entry price رو ۹.۷۸۳ تنظیم کردم. Quantity رو ۵ گذاشتم. Initial margin رو بهم 2.45 داده. این عدد چطور بدست اومده؟
  سپاسگزارم

 19. عزیز جان سوالی داشتم
  من از بایننس تو قسمت xrp/usdt X10 اومدم تو حالت ایزولیتد قرض گرفتم و معامله کردم

  از بد حاثه ریپل رفت تو اصلاح چقدر زمان دارم بدهی رو بدم و اگر ندم چی میشه و بهره اش در این مدت چطور حساب میشه؟
  لطفا جواب بدهد ممنون میشم

 20. خواهش می‌کنم به من توضیح بدهید چرا؟
  من دو بار از مارجین ایزوله استفاده کردم برای تتر به اتریوم و سود خوبی کردم. سومین بار هم با قرض سود کردم، به همان اندازه قبل، ولی اینبار بیش از 60 رصد سرمایه مرا پس نداد و به حساب قرض گذاشت. چرا؟ حتی ریسک من بالا نرفته بود. اصلا نمی‌فهمم چطور قرض ایجاد شد؟

  1. مارجین ترید زمانی بهت سود میده که بازار منفی باشه محمد جان چون تو داری یه جنس قرضی رو میگیری یه مقوله تکیکالی هست

 21. سلام وقتی مثلا سطح مارجین به 1.1 برسه بایننس قرض خودش رو به همراه سود بر میداره یا اون یک بیت کوین ما هم از بین میره؟

 22. سلام
  خیلی ممنون می شوم در صورت امکان به سوال های زیر جواب دهید:

  ۱- ظاهرا برای ما ایرانی ها بهترین صرافی binance می باشد. اگر بنده vps بگیریم آیا می توانم با هر صرافی بدون مشکل تحریم و بلوکه شدن حساب کار کنم. حداقل هزینه vps ماهی سیصد هزار تومان است.

  ۲- ظاهرا در کیف پول trust wallet نمی توان خرید و فروش کرد. آیا کیف پول خوبی که قابلیت خرید و فروش در خودش را داشته باشد را می توانید معرفی کنید که نیاز به صرافی و مشکلات آن نباشد؟ مثلا کوینومی این خاصیت را دارد؟

  ۳- بنظر می رسد که عرضه اولیه سکه ها و توکن ها در صرافی ها (IEO)خیلی خوب است. آیا ما ایرانی ها محدودیتی در خرید آن داریم یا نه؟ در کل این کار خوبی است؟ رویه خرید آن مثل خرید ارزها هست یا فرق می کند؟

  خیلی سپاسگزارم

  1. سلام وقت بخیر
   1. برخی افراد با vpn هم کار میکنن و به مشکلی برخورد نکردند
   2. اکثر کیف پول ها صرافی داخلی دارند ولی دیده شده با آی پی ایران کار نمیکنن. البته کیف پول داخلی فقط برخی مواقع به صرفه است و در اکثر مواقع کارمزد زیادی برای تبدیل کسر میشه
   3. باید سیاست صرافی موردنظر رو بررسی کنید که شرکت در IEO نیاز به احراز هویت داره یا خیر. اگر نداشته باشه فکر نمیکنم مانعی برای خرید داشته باشیم.

 23. سلام استاد، برای منی که در بیتمکس مارجین ۲۰ کار کردم ، کار با مارجین بایننس فرقی نداره؟ همان اهرم، همان سود و ضرر، همان کمیسیون؟

 24. سلام استاد، برای منی که در بیتمکس مارجین ۲۰ کار کردم ، کار با مارجین بایننس فرقی نداره؟ همان اهرم، همان سود و ضرر، همان کمیسیون؟

 25. سلام استاد خوبید ممنون از توضیحات کامل من این معامله رو انجام دادم ریپی هم کردم ولی ۰.۰۰۳۹ بیت خودمو نمیتونم به کیف پول معمولیم جا به جا کنم چرا

  1. سلام مجید عزیز ، شاید به علت حجم کم دلاری انتقال و شاید درست فرآیند رو سپری نکردید.

 26. سلام استاد خوبید ممنون از توضیحات کامل من این معامله رو انجام دادم ریپی هم کردم ولی ۰.۰۰۳۹ بیت خودمو نمیتونم به کیف پول معمولیم جا به جا کنم چرا

  1. سلام مجید عزیز ، شاید به علت حجم کم دلاری انتقال و شاید درست فرآیند رو سپری نکردید.

   1. سلام آقا ، از ظاهر اکانت شما مشخصه انسان متدینی هستید ، خواهش میکنم راهنماییم کنید ، سیستم مارجین و لندینگ باهم در ارتباطن یعنی شخصی ارزی رو برای سود به مارجین وام میده و (حتی در صورت ضرر وام گیرنده) سود معینی دریافت میکنه و این همون رباست در قالب معاملات کریپتو .
    اگر غیر از اینه لطفا خواهش میکنم توضیح بدین

    1. با سلام
     دوست عزیز درصد بهره مارجین بسیار ناچیز است و برابری میکند با بهره های بانکی ایران
     ببینید نظر مرجع تقلید شما در خصوص وام های بانکی چیه هرچی بود همون در خصوص مارجین هم صدق می‌کنه چون عمل دقیقا یکیه

     1. مارجین ترید زمانی بهت سود میده که بازار منفی باشه محمد جان چون تو داری یه جنس قرضی رو میگیری یه مقوله تکیکالی هست

 27. سلام.میخام با بنری که زدید بالا سایت عضو بشم تو fxtm
  میخام ببینم اولا سیگنال هم میدید بمون ؟چون مبتدی هستیم ما
  دوماً آموزش سایت رو چرا ندادید ؟

 28. سلام.میخام با بنری که زدید بالا سایت عضو بشم تو fxtm
  میخام ببینم اولا سیگنال هم میدید بمون ؟چون مبتدی هستیم ما
  دوماً آموزش سایت رو چرا ندادید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

استیبل کوین‌های برتر سال 2021 (ارزهای دیجیتال با ارزش پایدار)

سازوکار شناخته‌شدۀ ثبات قیمت در ارزهای فیات را نمی‌توان در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده کرد. یکی از ویژگی‌های بازارهای دارایی‌های دیجیتالی همچون اتریوم و بیت کوین بی‌ثباتی و نوسانات شدید…
بیشتر بخوانید

قراردادهای آتی همیشگی (perpetual) و 8 اصطلاح مرتبط

قبل از توضیح قراردادهای آتی همیشگی یا دائمی (perpetual)، بیایید قراردادهای آتی را با هم مرور کنیم: قرارداد آتی یک توافقنامه برای خرید یا فروش کالا، ارز یا دارایی دیگر…
بیشتر بخوانید

معاملات پیشرفته غیرمتمرکز در پلتفرم دیدکس (dYdX)

دیدکس (dYdX) یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است. در ظاهر، پلتفرم دیدکس شبیه به پروتکل‌های وام‌دهی معمول روی شبکه اتریوم به نظر می‌رسد، اما اگر کمی دقیق‌تر شویم،…
بیشتر بخوانید