چگونه ارز دیجیتال رایگان بدست آوریم؟

ایردراپ ارز دیجیتال

احتمالا اصطلاح ایردراپ را جایی شنیده‌اید یا خوانده‌اید و شاید برایتان سوال پیش آمده که مفهوم ایردراپ چیست؟

اصطلاح ایردراپ (Airdrop) در انگلیسی به بسته‌هایی گفته می‌شود که از طریق هواپیما به مناطق بحران‌زده، جنگ‌زده و مناطقی که دسترسی زمینی به آنها وجود ندارد از آسمان انداخته می‌شود. این کار در جنگ‌ها وسایر بحران‌ها انجام می‌گیرد تا وسایل و کالاهای ضروری برای افراد آن منطقه از این طریق به دست مردم نیازمند ساکن در آن منطقه برسد.

اما در دنیای ارزهای دیجیتال، ایردراپ مفهوم دیگری دارد که در این مطلب قصد داریم به توضیح آن بپردازیم.

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

به ارسال توکن‌های رایگان (ارز دیجیتال رایگان) از طرف توسعه‌دهندگان آن ارز یا یک سایت ایردراپ گفته می‌شود. این تعریف ساده ایردراپ است.

به عبارت دیگر ایردراپ فرایندی است که طی آن، تیم یک ارز دیجیتال به توزیع توکن ارز دیجیتال بطور رایگان در کیف پول برخی از کاربران اقدام می‌کند.

ایردراپ‌ها اغلب اوقات توسط استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین انجام می‌شود تا میزان کاربران آن ارز افزایش یابد. در واقع ایردراپ‌ها راهی برای تبلیغات، جلب توجه و افزایش جامعه کاربران آن ارز است.

گاهی اوقات پلتفرم‌های معاملاتی و والت‌ها نیز ایردراپ انجام می‌دهند و احتمالا هدف آنها حفظ کاربران قبلی در پلتفرم و جذب کاربران جدید است.

بنابراین ایردراپ‌ها با سایت‌های faucet (سایت‌های ارائه ارز دیجیتال رایگان مانند freebitco.in) متفاوت هستند.

فرایند ایردراپ‌ها

ایردراپ‌ها را می‌توان به دو نوع کلی تقسیم کرد:

ایردراپ بدون اطلاع قبلی – در این روش شما هیچ‌کاری انجام نمی‌دهید، این ایردراپ‌ها اغلب اوقات توسط شرکت‌هایی که قبلا کار خود را آغاز کرده‌اند انجام می‌شود و قابل پیش‌بینی نیست. پس و راهی وجود ندارد که شما بتوانید با اختیار خودتان آنها را دریافت کنید. مثلا یک کیف پول، بدون اطلاع قبلی، به کاربران فعلی خود مقداری توکن ارز دیجیتال ارسال می‌کند.

ایردراپ با اطلاع قبلی (که نیازمند انجام کاری از جانب شماست) – استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین که به تازگی کار خود را آغاز کرده‌اند یا در فاز اولیه هستند معمولا این ایردراپ‌ها را انجام می‌دهند. آنها با شروع ایردراپ در یک بازه زمانی خاص، فرصت کافی برای پیوستن افراد به ایردراپ را می‌دهند. به این ترتیب نیز اغلب افراد با معرفی ایردراپ در اینترنت، به تبلیغ و شناخته شدن پروژه جدید کمک می‌کنند.

ترویج و تبلیغ ایردراپ‌ها در اینترنت معمولا به این خاطر است که برای معرفی‌کننده دارای منفعت است و از بابت پیوستن هر شخص جدید در ایردراپ، مقدار کمی درآمد نیز به معرف می‌رسد.

از آنجایی که هدف ایردراپ ترویج و تبلیغ پروژه جدید است، بسیاری از این ایردراپ‌ها، افراد را ملزم می‌کنند تا کارهای کوچکی برای دریافت توکن رایگان انجام دهند.

این کارها شامل چیزهایی مانند لایک کردن صفحه فیس‌بوک، فالوکردن در توئیتر، پیوستن به کانال تلگرام، مشارکت در انجمن گفتگو، ارسال پست در سایت‌ها و کارهای ریز و درشت دیگر است که اغلب اوقات باعث می‌شود افراد بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها از این ایردراپ آگاه شوند.

ایردراپ‌ها معمولا چند روز یا چند هفته پس از پایان ICO به کیف پول افراد شرکت‌کننده ارسال می‌شود.

دلایل انجام ایردراپ

دلایل متعددی برای شروع ایردراپ از سمت پروژه‌های بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال جدید وجود دارد، سه دلیل مهم اینکار را در ادامه می‌خوانید:

1 – به عنوان یک پاداش برای مشتریان وفادار

هر از مدتی، سرویس‌های مبتنی بر بلاک‌چین مانند صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی، کیف پول‌ها و… تصمیم می‌گیرند مقداری از درآمدی که کسب کرده‌اند را به کاربران برگردانند.

بنابراین ارسال توکن رایگان با هدف ارج‌نهادن به مشتریان و کاربران وفادار یک پلتفرم یا سرویس انجام می‌شود.

اینکار باعث افزایش انگیزه کاربران آن پلتفرم شده و باعث می‌شود به حامی آن پلتفرم تبدیل شوند یا حداقل، مدت بیشتری از آن پلتفرم یا سرویس استفاده کنند.

یکی از این نمونه ایردراپ‌ها، مربوط به صرافی بایننس است که از اواخر اکتبر تا اواسط نوامبر سال 2017 تصمیم گرفت به والت هر یک از کاربرانی که حداقل 0.003 بیت‌کوین در حساب‌شان دارند و در آن زمان حداقل یک معامله در پلتفرم انجام داده‌اند، 500 توکن ترون ارسال کند.

کسانی که معادل 0.003 بیت‌کوین از سایر ارزها را نیز در این پلتفرم داشتند از این ایردراپ منتفع شدند.

2 – برای جمع‌آوری دیتابیس لید

در بازاریابی مفهومی با نام lead وجود دارد و معنای آن، افراد بالقوه و دارای پتانسیل مشتری شدن است. سازمان‌ها توجه زیاد به ایجاد دیتابیس لید (دیتابیس افراد بالقوه) می‌کنند، زیرا می‌توانند از این طریق کمپین‌های تبلیغاتی خود را به پیش ببرند و حامیان بیشتری پیدا کنند.

تیم‌ها در پروژه‌های بلاک‌چین برای جمع‌آوری مشخصات این افرادی که مشتری و کاربر احتمالی هستند از ایردراپ استفاده می‌کنند.

آنها در ازای توکن رایگانی که به کاربر ارسال می‌کنند، مشخصات آنها شامل ایمیل، نام و برخی مشخصات دیگر را از طریق فرم‌های آنلاین دریافت می‌نمایند.

از این دیتابیس جمع‌آوری شده بعدا برای تبلیغ سرویس‌ها و خدمات‌ یا ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

3 – برای ترویج و تبلیغ ارز جدید

با وجود همهمه و شلوغی بازار ارزهای دیجیتال، اگر برای یک ارز دیجیتال بازاریابی و تبلیغ گسترده صورت نگیرد، هیچ توجهی به آن نخواهد شد و بسیاری از افراد حتی از وجود آن بی‌اطلاع خواهند ماند.

همانند سایر جنبه‌های دنیای دیجیتال، شلوغ‌کاری (به اصطلاح hype) و تبلیغات پرسروصدا نقش بزرگی در اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای دیجیتال بازی می‌کند.

به دلیل وجود افراد زیادی که مشتاق به یافتن پروژه‌های جدید و جذاب هستند، ایردراپ می‌تواند راه خوبی برای جذب این افراد به سمت یک ارز دیجیتال باشد.

کمپین بازاریابی ایردراپ در شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند توجه افراد بسیار زیادی را به ارز دیجیتال جلب کند. بازاریابی ویروسی و دهان‌به‌دهان و سایر تعاملات طبیعی مرتبط با یک ایردراپ قریب‌الوقوع، می‌تواند منجر به افزایش مشارکت افراد در آن ارز دیجیتال شود.

اینکار می‌تواند رشد بالای یک ارز دیجیتال را به همراه داشته باشد. همانند چیزی که برای بیت‌کوین‌کوش شاهد آن بودیم و توسعه‌دهندگان آن یک ایردراپ راه‌اندازی کردند که همه کاربران از آن بهره‌مند شدند.

سخن آخر

داشتن یک کیف پول مناسب، یکی از اولین و اساسی‌ترین کارها برای شروع کار با ارزهای دیجیتال و شرکت در ایردراپ است. به خاطر اینکه اغلب پروژه‌های جدید و ایردراپ‌ها از طریق پلتفرم اتریوم و توکن‌های ERC20 انجام می‌شود، توصیه می‌کنیم یک کیف پول سازگار با این توکن‌ها بسازید.

انتخاب‌های مناسب برای ساخت کیف پول:

کیف پول myetherwallet.com
کیف پول metamask.io

سایر کیف‌ پول‌ها را می‌توانید اینجا ببینید

شرکت در ایردراپ‌ها همانند کسب بیت‌کوین رایگان است، زیرا ارزهای دیجیتال کسب شده را پس از اینکه در صرافی‌ها قابل معامله شدند، می‌توان به بیت‌کوین تبدیل کرد.

وقتی قصد مشارکت در یک ایردراپ را دارید، باید بسیار مواظف باشید در دام کلاهبرداران نیفتید. بسیاری از کلاهبرداران با ارسال ایمیل‌های جعلی با وسوسه انداختن افراد، آنها را به سایت‌های فیشینگ (سایت‌های تقلبی که همانند سایت اصلی است) اطلاعات کیف پول آنها را می‌دزدند.

بنابراین فقط به منابع معتبر اطمینان کنید و همیشه پس از ورود به سایت کیف پول یا هر سرویس دیگری، از صحیح بودن آدرس سایت در نوار آدرس مرورگر مطمئن شوید.

 

 

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
  • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
  • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
  • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
  • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
  • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال آنتولوژی چیست؟ (معرفی کوین ONT)

حال که رمزارزهای مشهوری مانند بیت کوین و اتریوم را می‌شناسید، مایلید در مورد پروژه‌های جدیدتر و کوچک‌تری مانند آنتولوژی نیز بیشتر بدانید؟ در این راهنمای کامل، قصد داریم کوین…
بیشتر بخوانید

توکن ارز دیجیتال Basic Attention یا BAT چیست؟

تبلیغات یکی از حیاتی‌ترین مدل‌های کسب درآمد آنلاین برای کسب و کارهاست. با این حال، راهکارهای صنعت تبلیغات بسیار قدیمی شده است! مدل این صنعت سالهاست که تغییری نداشته و…
بیشتر بخوانید

مقایسه اتریوم و نئو (NEO): کدامیک برنده بازی می‌شود؟

جای هیچ شکی نیست که فضای ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی شده است. ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند که برای یک جایگاه مشابه می‌جنگند. دو رمزارزی که اغلب در مقابل همدیگر…
بیشتر بخوانید