5 پروژه برتر ارز دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

مهسا موسوی نظر
مهسا موسوی نظر
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

با تحول و پیشرفت تکنولوژی، بشر توانسته است هر روز بیش‌ازپیش دنیای هوش مصنوعی (AI) را ارتقا دهد و از مزیت‌های آن در عرصه‌های مختلف بهره‌مند شود.

از طرفی ارزهای دیجیتال نیز در سال‌های اخیر طرف‌داران زیادی را مجذوب خود کرده و به‌نوعی جای خود را در بازار سرمایه‌گذاری باز کرده است. ترکیب این دو حوزه منجر به پدیدآمدن ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی شده است.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی ویژگی‌هایی دارد که کار را برای تریدرها آسان‌تر می‌کند‌.

در ادامه علاوه بر معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی، به بررسی تفاوت این ارزهای دیجیتال با سایر کریپتو‌ها می‌پردازیم تا به‌خوبی با این ترکیب جذاب آشنا شوید.

نکات کلیدی

  • ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کنند، بنابراین کمتر در معرض حملات مخرب هکرها قرار می‌گیرند.
  • کاربران قادر هستند این توکن‌ها را مستقیماً روی بلاک‌چین خریدوفروش کنند.
  • از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی می‌توان به Ocean ،Fetch.ai ،SingularityNET اشاره کرد.

مزیت‌های ادغام هوش مصنوعی با ارزهای دیجیتال

هم هوش مصنوعی و هم کریپتو عرصه‌هایی تقریباً نوظهور هستند که در سال‌های اخیر توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند و با پیشرفتی روزافزون، پتانسیل‌های خود را نمایان می‌کنند.

هوش مصنوعی این توانایی را دارد که به ما در حل مشکلات پیچیده کمک کند و کارها را تسهیل ببخشد.

همچنین با استفاده از داده‌های مختلف می‌تواند سبب شود به طور مؤثرتری تصمیم‌گیری کنیم. هوش مصنوعی در مسیر تکامل گام برمی‌دارد و دراین‌بین کسب‌و‌کارها و حوزه‌های دیگر را نیز بهبود می‌بخشد.

هنگامی که هوش مصنوعی با فناوری بلاک‌چین ترکیب می‌شود می‌تواند چالش‌های مهمی را از میان بردارد.

یکی از مزیت‌هایی که هوش مصنوعی در عرصه ارز دیجیتال به ارمغان می‌آورد این است که می‌تواند با بررسی داده‌ها، به‌سرعت فعالیت‌های مشکوک را شناسایی کند و به ‌کاهش پول‌شویی و کلاهبرداری کمک کند.

علاوه‌برآن استفاده از هوش مصنوعی در قراردادهای هوشمند محرمانه این تضمین را به افراد می‌دهد که تراکنش‌ها با قوانین از پیش تعریف‌شده مطابقت دارد. به‌این‌ترتیب امنیت قراردادها افزایش می‌یابد.

مزیت دیگر استفاده از هوش مصنوعی در دنیای ارز دیجیتال، دارابودن قدرت پیش‌بینی است.

هوش مصنوعی می‌تواند داده‌ها را بسیار دقیق تجزیه‌وتحلیل کند و پیش‌بینی بهتری از روندها و قیمت‌های آتی ارائه دهد. این امر، معامله را برای تازه‌واردان بازار کریپتو بسیار آسان‌تر می‌کند.

حال که با مزیت‌های به‌کارگیری هوش مصنوعی در بازار ارزهای دیجیتال آشنا شدیم بهتر است تفاوت ارزهای دیجیتال بر پایه هوش مصنوعی را با دیگر ارزهای دیجیتال بدانیم.

بیشتر بخوانید: بلاکچین و هوش مصنوعی چه رابطه‌ای با هم دارند؟

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چه تفاوتی با ارزهای دیگر دارند؟

ارزهای دیجیتال مربوط به هوش مصنوعی از چندین جهت با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است، به‌خصوص به دلیل کاربرد آن‌ها.

یکی از این تفاوت‌ها این است که کوین‌های هوش مصنوعی معمولاً دارای یک پلتفرم هوش مصنوعی هستند که به کاربران این اجازه را می‌دهد برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد کرده و از آن‌ها استفاده نمایند.

کاربران می‌توانند الگوریتم‌های پیشرفته‌ را توسعه دهند و از آن‌ها در جهت گرفتن تصمیمات سرمایه‌گذاری بهتر، بهره ببرند.

همچنین قادر خواهند بود دارایی‌های دیجیتال خود را کارآمدتر مدیریت کنند و حتی معاملات خود را به‌صورت خودکار انجام دهند‌ که در وقت و انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

ازآنجایی‌که ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کنند، کمتر در معرض حملات مخرب قرار می‌گیرند.

افزون بر این، این نوع ارز دیجیتال می‌تواند در یک بازار و شبکه غیرمتمرکز استفاده شود که به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون اتکا به اشخاص ثالث، توکن‌ها را مستقیماً روی بلاک‌چین خریدوفروش کنند.

ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

همچنین این پلتفرم‌ها دارای سیستمی منحصربه‌فرد هستند که به کاربران در ازای مشارکتشان در شبکه، پاداش می‌دهند.

با اینکه ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در دنیای تجارت نسبتاً جدید هستند؛ اما همین تفاوت‌ها سبب شده در بین سرمایه‌گذاران موردتوجه قرار گیرند.

5 ارز دیجیتال برتر در حوزه هوش مصنوعی

همان‌طور که گفتیم، ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی توانسته‌اند به‌سرعت طرف‌داران خود را پیدا کنند و محبوب شوند‌.

در ادامه بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را به شما معرفی می‌کنیم‌:

Ocean

اوشن یک پروتکل منبع‌باز است که به افراد و مشاغل امکان تبادل داده و کسب درآمد را می‌دهد. همچنین خدمات مبتنی بر داده‌ را برای انجام معاملات آسان به مشتریان و فروشندگان ارائه می‌دهد.

Ocean روشی امن و شفاف برای ایجاد، ذخیره و مدیریت خدمات مبتنی بر داده را فراهم می‌آورد. همچنین به توسعه‌دهندگان امکان ساختن برنامه‌هایی با ویژگی‌های متعدد را می‌دهد.

پروتکل Ocean به کاربران این امکان را می‌دهد که به طور ایمن به داده‌ها از چندین منبع از جمله مخازن داده‌های عمومی و خصوصی دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این‌ها، بازاری را برای صاحبان داده و خریداران فراهم می‌کند تا به طور ایمن ارزهای دیجیتال خود را معامله کنند.

یکی از خدمات مهم اوشن این است که ابزارهایی را برای تجزیه‌وتحلیل مجموعه‌داده‌های بزرگ و ایجاد مدل‌های پیش‌بینی ارائه می‌دهد.

این پروتکل به‌گونه‌ای طراحی شده است که حریم خصوصی کاربران را حفظ می‌کند و کاربران می‌توانند کنترل کنند چه کسانی به داده‌های آن‌ها دسترسی دارند.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai یک شبکه بلاک‌چین با دسترسی باز است که از هوش مصنوعی غیرمتمرکز و یادگیری ماشینی استفاده می‌کند که امکان رشد و توسعه تجارت دیجیتال را با مشارکت محدود انسانی، فراهم می‌کند‌.

FET دارای یک اقتصاد غیرمتمرکز از عوامل، داده‌ها، خدمات و دارایی‌های دیجیتال است که می‌توانند برای اجرای خدمات متنوع با یکدیگر تعامل داشته باشند.

توکن بومی FET مشارکت‌کنندگان را تشویق می‌کند، تراکنش‌ها را تسهیل می‌کند و به استخراج‌کنندگان برای اعتبارسنجی بلا‌ک‌های جدید در بلاک‌چین، پاداش می‌دهد.

این پلتفرم همچنین ابزارهایی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا عوامل مستقلی بسازند که بتوانند با شبکه تعامل داشته باشند. در نتیجه Fetch.ai می‌تواند خانه‌های هوشمند، زنجیره تأمین و انتقالات را بهینه کند‌.

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

SingularityNET (AGIX)

 SingularityNET پروتکلی منبع‌باز است که مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند در یک شبکه غیرمتمرکز از خدمات هماهنگ هوش مصنوعی را در برمی‌گیرد‌.

هدف SingularityNET ایجاد محیطی است که در آن بهره‌مندی از خدمات هوش مصنوعی، توسعه و اشتراک‌گذاری آسان باشد.

این پروتکل همچنین توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی بسازند که با سایر برنامه‌های شبکه تعامل داشته باشند.

این محیط یک بازار کارآمد ایجاد می‌کند که در آن توسعه‌دهندگان به‌راحتی می‌توانند خدمات هوش مصنوعی را بخرند یا بفروشند.

علاوه بر این با فراهم‌کردن دسترسی به مجموعه وسیعی از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و منابع داده، ایجاد برنامه‌های قدرتمند را آسان‌تر می‌کند.

SingularityNET سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا توسعه سیستم‌های پیچیده چندعاملی را به روشی امن و قابل‌اعتماد هماهنگ کنند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره ارتباط متاورس و هوش مصنوعی بدانید!

DeepBrain Chain (DBC)

DBC یک شبکه محاسباتی با کارایی بالا است که از یک پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی بر روی یک بلاک‌چین استفاده می‌کند و امکان استفاده ایمن، خصوصی و مقرون‌به‌صرفه از قابلیت‌های هوش مصنوعی را فراهم می‌کند.

این پلتفرم به توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی این امکان را می‌دهد تا توان محاسباتی را از سایر کاربران شبکه اجاره کنند و هزینه آن را با توکن‌های DBC بپردازند.

به‌این‌ترتیب هزینه اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود‌‌.

یکی دیگر از مزیت‌های آن حفظ حریم خصوصی کاربران است تا اطمینان حاصل شود هیچ‌کس نمی‌تواند داده‌های حساس را بدون اجازه به اشتراک بگذارد.

شرکت‌های بزرگ از DeepBrain Chain برای توسعه بازی‌های ابری و داروسازی استفاده کرده‌اند.

Numeraire (NMR)

Numeraire نرم‌افزاری شبیه به یک پلتفرم مدیریت و معاملات سبد سرمایه‌گذاری و تأمین مالی است.

کاربران برای مشارکت، توکن NMR دریافت می‌کنند و می‌توانند مستقیماً از این توکن برای پرداخت هزینه خدمات پلتفرم استفاده کنند.

توکن NMR روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است و به‌ازای پیش‌بینی صحیح حرکات بازار به معامله‌گران پاداش می‌دهد‌.

Numeraire دو برنامه کاربردی زیر را برای تریدرها ارائه می‌دهد:

  • مسابقات: همه افراد اجازه دارند در این مسابقه‌های هفتگی شرکت کنند و حرکت بازارها را پیش‌بینی کنند. به افرادی که روند را درست پیش‌بینی کرده باشند، توکن NMR پاداش داده می‌شود.
  • تشخیص سیگنال: اگر شرکت‌کنندگان بتوانند با استفاده از شاخص‌های تکنیکال یا فاندامنتال، حرکت بازار را با موفقیت پیش‌بینی کنند می‌توانند توکن NMR دریافت کنند.

آیا برای ترید ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، ربات وجود دارد؟

سرمایه‌گذاران می‌توانند برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی از ربات‌ها کمک بگیرند.

ربات‌های معاملاتی در صورت استفاده صحیح می‌توانند برای مبتدیان بسیار سودمند واقع شوند؛ زیرا دیگر نیازی به‌صرف وقت برای یادگیری نمودارها نیست.

ربات‌ها به شما این امکان را می‌دهند که از استراتژی‌های سودآور استفاده کنید بدون اینکه مجبور باشید درگیر تجزیه‌وتحلیل زمان‌بر تفاوت‌های بازار شوید.

ربات‌های ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

ربات‌ها معامله ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را آسان‌تر می‌کنند به همین دلیل در سال‌های اخیر محبوب شده‌اند. در ادامه به برخی از ربات‌های پیشرو در این زمینه اشاره می‌کنیم:

Mizar

میزار برای آن دسته از تریدرهایی که وقت ندارند ساعت‌های بی‌پایان پشت کامپیوتر بنشینند انتخابی عالی است.

Mizar از الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای تجزیه‌وتحلیل بازارها و ایجاد سیگنال‌های تجاری استفاده می‌کند، همچنین ابزارهایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید ریسک معاملات خود را مدیریت کنید.

میزار هم برای معامله‌گران مبتدی و هم تریدرهای حرفه‌ای مناسب است؛ زیرا دارای قابلیت معاملات دستی و خودکار است.

Bitsgap

بیتس گپ مدیریت سبد سهام را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، همچنین یک نسخه آزمایشی رایگان برای آزمودن استراتژی‌های مختلف ارائه می‌دهد.

می‌توانید ربات سفارشی خود را ایجاد کنید، همچنین Bitsgap از چندین صرافی ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و قادر خواهید بود استراتژی‌های معاملاتی خود را تنظیم کنید یا از استراتژی‌های پیش‌ساخته استفاده نمایید‌.

علاوه بر موارد بالا، بیتس گپ بازاری را برای خریدوفروش ربات‌ها و سایر ویژگی‌ها مانند تجزیه‌وتحلیل ارائه می‌دهد.

HaasOnline

هس آنلاین دارای یک پلتفرم جامع برای تجارت خودکار ارزهای دیجیتال است که از قابلیت‌های آن می‌توان به امکان مدیریت پورتفولیو و مدیریت ریسک اشاره کرد.

با استفاده از این پلتفرم شما به بیش از 100 ارز دیجیتال دسترسی خواهید داشت.

HaasOnline دارای یک رابط کاربری بصری و ابزارهای قدرتمند تجزیه‌وتحلیل است که به تریدرها کمک می‌کند تصمیمات آگاهانه‌‌ای راجع به معاملات خود بگیرند‌.

بنابراین برای معامله‌گرانی که به دنبال راهی آسان برای تجارت دارایی‌های دیجیتال هستند، ایده‌آل است.

بیشتر بخوانید: ربات ارز دیجیتال؛ نحوه ترید بیت‌کوین با نرم افزار haas

Cryptohopper

کریپتوهوپر یکی از بهترین ربات‌ها برای تجارت ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی است و با صرافی‌های محبوبی مانند Bybit ،Binance ،KuCoin کار می‌کند.

این ربات به شما امکان می‌دهد استراتژی‌های معاملاتی خود را سفارشی کنید، سیگنال‌های معاملاتی ایجاد کنید و به‌طورکلی طبق شرایط خود معامله نمایید.

علاوه بر این کاربران می‌توانند از طریق داشبورد، معاملات خود را پیگیری کنند.

همچنین دارای یک‌ جامعه فعال از معامله‌گران است که نکات و استراتژی‌هایی را برای استفاده مؤثر از ربات، به اشتراک می‌گذارند.

بیشتر بخوانید: معرفی ربات کریپتو هاپر (Cryptohopper) و آموزش استفاده از آن

آیا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، مناسب است؟

اینکه سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی خوب است یا نه، بستگی به اهداف مالی و میزان ریسک‌پذیری شما دارد.

ارز دیجیتال بر پایه هوش مصنوعی نسبتاً جدید است، بنابراین ارزش آن پتانسیل رشد قابل‌توجهی دارد. بااین‌وجود، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری احتمال ضرر نیز وجود دارد.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی و پردازش‌ داده‌ها، سرمایه‌گذاری را برای مبتدیان آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این استفاده از هوش مصنوعی و فناوری بلاک‌چین می‌تواند دارایی‌ها را در برابر هکرها ایمن نگه دارد.

بااین‌حال پیش از سرمایه‌گذاری لازم است به طور کامل تحقیق کنید، تمام ریسک‌های مرتبط با این سرمایه‌گذاری را در نظر گرفته و سپس اقدام کنید.

سؤالات متداول

ترکیب ارزهای دیجیتال با هوش مصنوعی چه مزایایی دارد؟

به این ترتیب می‌توان با بررسی داده‌ها، به‌سرعت فعالیت‌های مشکوک را شناسایی کند و به ‌کاهش پول‌شویی و کلاهبرداری کمک کرد. علاوه‌برآن استفاده از هوش مصنوعی در قراردادهای هوشمند محرمانه این تضمین را به افراد می‌دهد که تراکنش‌ها با قوانین از پیش تعریف‌شده مطابقت دارد. بنابراین امنیت قراردادها افزایش می‌یابد. مزیت دیگر استفاده از هوش مصنوعی در دنیای ارز دیجیتال، دارابودن قدرت پیش‌بینی است.

مهمترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی کدام هستند؟

پروژه‌های Ocean ،Fetch.ai ،SingularityNET ،DeepBrain Chain و Numeraire مهمترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی هستند.

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی چه تفاوتی با سایر ارزها دارند؟

کوین‌های هوش مصنوعی معمولاً دارای یک پلتفرم هوش مصنوعی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد کرده و از آن‌ها استفاده نمایند. کاربران می‌توانند الگوریتم‌های پیشرفته‌ را توسعه دهند و از آن‌ها در جهت گرفتن تصمیمات سرمایه‌گذاری بهتر، بهره ببرند. همچنین قادر خواهند بود دارایی‌های دیجیتال خود را کارآمدتر مدیریت کنند و حتی معاملات خود را به‌صورت خودکار انجام دهند‌ که در وقت و انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

سخن پایانی

با اینکه ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی به‌تازگی قدم در دنیای تجارت گذاشته‌اند؛ اما ویژگی‌های مثبت آنها سبب شده خیلی زود محبوب شوند.

در این مقاله به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال مربوط به هوش مصنوعی و ربات‌هایی کاربردی در این زمینه پرداختیم‌.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
مهسا موسوی نظر

مهسا موسوی نظر

فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، بورس و بازارهای مالی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب