10 اصل برای افزایش ثروت و فراوانی در زندگی

راه های افزایش ثروت در زندگی و کار

گاهی اوقات کسی که شما را عقب نگه داشته خودتان هستید. گاهی ذهنیت و طرز فکر شما آنقدر منفی است که اگر تغییر نکنید هیچ‌گاه نمی‌توانید از جایتان بلند شوید، بماند اینکه حتی بتوانید به اهداف‌تان برسید.

باید یاد بگیرید ثروتمند بودن همیشه به معنای داشتن مقدار زیادی پول یا وسایل گران‌قیمت نیست. بلکه به معنای این است که هر روزتان را چطور می‌گذرانید. ثروتمند بودن به معنای بودن در یک وضعیت آگاهی و شکرگذاری است، به همین خاطر باید روزتان را با شکرگذاری درباره 3 چیزی که دارید شروع کنید و همینطور در پایان روز نیز این عمل را تکرار کنید.

قدم‌هایی که در ادامه می‌خوانید، 10 اصل برای افزایش ثروت و فراوانی در زندگی و کسب‌ و کارتان است و در زمینه‌های مختلف زندگی به شما کمک می‌کند.

 

1 – بخشش

بخشش به معنای هدیه دادن است و اینکه شخصیتی دهنده داشته باشید. به معنای اذعان کردن به چیزی است که باید ببخشید و اینکه از خودتان بپرسید، امروز چطور می‌توانم در کارهایی مشارکت داشته باشم و بیشتر ببخشم؟ بخشش به معنای صرف‌نظر از خود است و تمرکز روی پشتیبانی و کمک به افرادی است که دور و بر شما هستند. به یاد بسپارید، هرکاری که انجام داده‌اید چندبرابر آن به سمت خود شما بر می‌گردد.
(اين جهان كوه است و فعل ما ندا، سوی ما آيد نداها را صدا)

 

2 – پاک‌سازی

با نگه داشتن افکار منفی و باورهای مخرب، نمی‌توانید یک زندگی سرشار از احتمالات و ممکن‌ها داشته باشید. به معنای اینکه شاید نیاز باشد خودتان یا سایر افراد را از افکار منفی پاک‌سازی کنید. پاک‌سازی افکار منفی را با شکایت کردن یا سرزنش دیگران اشتباه نگیرید، پاک‌سازی به این معناست که یک زندگی روشن و همراه با عشق و علاقه داشته باشید و به معنای گرفتن حالت تدافعی در برابر دیگران نیست.

 

3 – درستی و امانت

امانت و درستی تقریبا یک مفهوم شناخته شده است. وقتی دارای اخلاق، اصول و قواعد مشخصی هستند و همه روی حرف‌تان حساب می‌کنند آدمی درست و با امانت هستید.

 

4 – تجسم

تجسم امری قدرتمند است. قبل از انجام هر کاری، تجسم کنید آن کار به نحو احسن انجام می‌شود و معمولا نیز چنین اتفاقی می‌افتد. مهمترین نکته در تجسم این است که شما روی چیزهایی که می‌خواهید تمرکز می‌کنید و نه چیزهایی که نمی‌خواهید. تخته‌های تجسم (جایی که تصاویر موردعلاقه و آرزو و اهداف‌تان را می‌چسبانید) بهترین چیز برای تمرین تجسم هستند. یک سایت که می‌توانید بصورت آنلاین تخته تجسم یا دیوار آرزوها بسازید این است: DreamItAlive.com

 

5 – تصدیق و تاکید

تصدیق (Affirmation) برای باز کردن همه قابلیت‌ها و امکانات در زندگی و کسب‌ و کار شماست. به همه کارهایی که در زندگی شما چالش محسوب می‌شوند فکر کنید، ایده تصدیق برای قدرت بخشیدن به خودتان است تا بتوانید به سخت‌ترین و پر چالش‌‌ترین اهدف‌تان برسید.

 

6 – اعلام

والت دیزنی گفته “اگر بتوانید رویای آنرا در سر داشته باشید، می‌توانید آنرا به انجام برسانید” دلیل ایجاد یک اعلام دقیقا همین است. می‌توانید یک اعلام از یک یا دو هدف‌تان را بنویسید و به دیوار بزنید تا همیشه به یاد داشته باشید که به کجا می‌خواهید برسید.

 

7 – پافشاری

وقتی اهداف شما مشخص شد، باید کار مداوم و مستمر در هر لحظه از زندگی انجام دهید تا به آن برسید. باید به جای صرفا فکر کردن به اهداف، به رسیدن به اهداف متعهد بمانید.

 

8 – رها کردن

رها کردن به معنای تسلیم شدن نیست. بلکه به معنای این است که وسواس درباره نتیجه را کنار بگذارید. گاهی اوقات باید اهداف را تغییر داد تا فرصت‌های بزرگتر برایمان باز شود. این کار می‌تواند از طریق پرسیدن این دو سوال انجام شود: چه کاری جواب می‌دهد؟ چه کاری جواب نمی‌دهد؟

 

9 – مسئولیت

شما منبع همه اتفاقاتی هستید که در زندگی‌تان می‌افتد. باید این آگاهی در شما شکل گیرد که همه چیز به خودتان بستگی دارد و مسئولیت هر اتفاقی که بیفتد بر عهده شماست. در هر اتفاقی یک درس نهفته است. فقط باید این شجاعت را داشته باشید که از خودتان بپرسید، درس آن چیست؟

 

10 – محیط

این یک موضوع خیلی مهم است. چه تیم کاری شما باشد و چه دوستان شما، بسیار مهم است خودتان را با افرادی احاطه کنید که در همان سطح شما یا بالاتر هستند. این موضوع به معانی قطع روابط با افراد منفی، با روشی عاقلانه است.

 

این 10 اصل می‌تواند ثروت و فراوانی را در زندگی شما وارد کند. بسیاری از افراد این اصول را پیاده کرده‌اند و کارساز بودن آنها ثابت شده است.

به نظر شما چه اصول دیگری می‌تواند در زندگی باعث افزایش برکت و فراوانی شود؟ در بخش دیدگاه بنویسید.

 

بیشتر بخوانید:

درس اول ثروتمند شدن: تصمیم بگیرید ثروتمند شوید

درس دوم ثروتمند شدن: مسئولیت پول‌تان را بر عهده بگیرید

درس سوم ثروتمند شدن: سبد تخم‌مرغ‌ داشته باشید

درس چهارم ثروتمند شدن: راه‌های بیشتری برای رشد سبد تخم‌مرغ‌ها بیابید

درس پنجم ثروتمند شدن: بخشش کنید و پس بدهید

 

 

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

2 نظر
نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

5 مهارت ارزشمند که رایگان هستند ولی در موفقیت شما نقش بزرگی دارند

ارزشمندترین مهارت‌هایی که می‌توانید برای موفقیت در زندگی و کار داشته باشید به ندرت در مدرسه و دانشگاه آموزش داده می‌شود. این مهارت‌ها به ندرت در روزمه‌ها نوشته می‌شود و…
بیشتر بخوانید

معنای واقعی موفقیت چیست؟ 10 دروغ درباره موفقیت که نباید باور کرد

موفقیت، کلمه‌ای است که از آن برداشت‌های زیادی می‌شود. موفقیت را می‌توان به چیزهای زیادی نسبت داد، با این حال نشان دادن اینکه “موفقیت” واقعا چیست مشکل است. آیا موفقیت،…
بیشتر بخوانید

چگونه بطور مداوم باهوش‌تر، سریعتر و بهتر شویم؟ (قانون پیشرفت)

وقتی صرفا به نتایج هر هدفی که تعیین کرده‌اید توجه دارید، فشار زیادی برای انجام کارها حس خواهید کرد. می‌توان به راحتی درباره افرادی که موفق شدند یا افرادی که…
بیشتر بخوانید

چرا زندگی بهتر نیازمند پرسیدن سوالات بهتر است؟

چگونه برای برای تغییر زندگی، سوالاتی بهتر از خودتان بپرسید؟ زندگی یک سوال است. در دنیایی سرشار از عدم اطمینان، افرادی که فکر می‌کنند پاسخ همه چیز را می‌دانند گرفتار…
بیشتر بخوانید