روش استخراج مونرو با کارت گرافیک و CPU

استخراج مونرو با کارت گرافیک و CPU

در بازار رقابتی ارزهای دیجیتال، مونرو (Monero) توانسته است برای خود جایگاهی نسبتا مناسب به دست بیاورد.

مونرو در سال 2014 وارد صحنه شد و به دلیل عملکرد بسیار خوبش در سال‌های اخیر بین سرمایه‌گذاران محبوبیت زیادی کسب کرده است.

قیمت آن از 10 دلار در ژانویه سال 2017 میلادی به 494 دلار در ژانویه سال 2018 رسید؛ اما اکنون هر مونرو حدودا 60 دلار قیمت دارد.

کوین این ارز دیجیتال XMR نام دارد و اگر شما به دلیل رشد و پایداری بسیار خوب آن به فکر استخراج این ارز افتاده‌اید، تنها نیستید؛ زیرا تعداد زیادی از کاربران فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به دنبال استخراج مونرو هستند.

هرکس که اقدام به استخراج مونرو می‌کند؛ شاید در ابتدا موضوع برایش گیج‌کننده باشد. سوا‌ل‌هایی از قبیل این:

 • استخراج مونرو چگونه است؟
 • برای این کار به چه نرم‌افزار و سخت‌افزاری نیاز دارم؟
 • استخراج یک XMR چقدر طول می‌کشد؟
 • کدام کارت گرافیک یا CPU برای استخراج مونرو مناسب هستند؟

خبر خوب اینجاست که امروز در این مقاله قصد دارم به تمام این سوالات پاسخ داده و در مورد برخی مطالب دیگر مربوط به مونرو صحبت کنم؛ پس در انتهای این مطلب به یک درک خوب و فهم کامل از چگونگی استخراج XMR می‌رسید.

با ما همراه باشید و قبل از اینکه بحث اصلی را شروع کنیم کمی در مورد خود مونرو خواهم نوشت.

مونرو (XMR) چیست؟

مونرو درست مانند بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است که برای پرداخت و دریافت مبالغ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرض کنید محمد می‌خواهد 100 دلار به آوا بدهد و برای این کار می‌تواند از بیت‌کوین، لایت کوین و مونرو استفاده کند. حال سوال اینجاست که چرا محمد باید مونرو را ترجیج دهد؟

اگر محمد و آوا بخواهند این تراکنش مخفی و غیرقابل ردگیری باقی بماند بهترین گزینه مونرو است. اگر این تراکنش در بیت‌کوین صورت پذیرد، در شبکه ثبت شده و تمام افراد حاضر در آن می‌توانند آن را ببینند. همه می‌توانند فرستنده و دریافت‌کننده را مشاهده کرده و این موضوع به این معنی است که تراکنش‌ها در بیت‌کوین عمومی است.

هرچند بیت‌کوین یک ارز غیرمتمرکز است؛ اما خصوصی نیست. مونرو از آن طرف هم غیرمتمرکز و هم خصوصی است، در واقع تکنولوژی این ارز دیجیتال این امکان را به کاربران می‌دهد که کاملا ناشناس عمل کرده و تراکنش‌های غیرقابل ردگیری به انجام برسانند.

اگر در مثالی که در مورد آن صحبت کردیم محمد و آوا از مونرو استفاده کنند؛ تنها کسانی که از این تراکنش خبر دارند همین دو نفر هستند و هیچ فرد دیگری در شبکه مونرو نخواهد فهمید که همچنین انتقالی صورت پذیرفته است.

این ویژگی و خصوصی بودن مونرو یکی دیگر از دلایلی است که باعث شده است XMR در بین مردم محبوب شود؛ زیرا بسیاری از کاربران دوست ندارند که کسی در مورد تراکنش‌های آن‌ها بداند.
علاوه بر حریم خصوصی، این ارز دیجیتال ویژگی‌های خاص دیگری نیز دارد که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

مونرو تعویض پذیر است

قابل تعویض بودن یک ارز دیجیتال به چه معناست؟

قابل تعویض بودن به این معنی است که یک واحد از یک ارز قابل جایگزینی توسط یک واحد از همان ارز باشد؛ برای مثال می‌توانید یک اسکناس صد دلاری را با یک اسکناس صد دلاری دیگر جابجا کنید و همین موضوع است که ارزهای فیات (دلار، یورو، پوند و…) را به ارزهای قابل تعویض تبدیل کرده است.

نکته اصلی اینجاست که بیت‌کوین گاهی اوقات اینگونه عمل نمی‌کند. خیلی از افراد هستند که بیت‌کوینی را که قبلا برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته است را قبول نمی‌کنند. این موضوع به این دلیل است که تراکنش‌ها در شبکه این ارز دیجیتال قابل پیگیری است.

پس با این موارد به یک نتیجه‌گیری می‌رسیم که یک بیت‌کوین ممکن است با بیت‌کوین دیگر قابل تعویض نباشد؛ اما این مورد برای مونرو درست نیست؛ زیرا با توجه به ناشناس بودن تمام تراکنش‌ها در شبکه مونرو، تمام کوین‌های آن با یکدیگر برابر بوده و قابل تعویض هستند.

برای استخراج مونرو به ماینر‌های ASIC نیازی نیست!

دستگاه ASIC یک نوع سخت‌افزار است که برای استخراج بیت‌کوین به کار می‌رود.

یک ASIC می‌تواند چندهزار دلار قیمت داشته باشد و علاوه بر آن نگهداری و هزینه‌های برق آن نیز فوق‌العاده بالاست به طوری که اگر ده‌ها دستگاه ASIC نداشته باشید؛ استخراج با یکی دوتا از آن‌ها توجیه اقتصادی ندارد.

به همین دلیل هم هست که خیلی از افراد از استخراج بیت‌کوین دلسرد شده و به سراغ آن نمی‌روند.

خوشبختانه استخراج مونرو نیازی به ASIC نداشته و با CPU/GPU کامپیوتر خودتان نیز قابل انجام است. این یک گزینه خوب در اختیار تازه‌کارانی می‌گذارد که قصد ندارند سرمایه زیادی را روی استخراج بگذارند.
خوب اکنون که تفاوت‌های مونرو با بیت‌کوین را درک کردید، وقت آن است که به سراغ سوال اصلی رفته و در مورد استخراج مونرو و نحوه انجام آن صحبت کنیم.

مفهوم استخراج مونرو

در ماه ژانویه 2020 میلادی تقریبا 17 میلیون و 400 هزار مونرو استخراج شده بود و این عدد به طور مداوم در حال افزایش است. حداکثر 18.4 میلیون مونرو می‌تواند استخراج شود.

مونروهای جدید با استخراج تولید می‌شوند و استخراج‌کننده‌ها دو وظیفه مهم بر عهده دارند:

در مثالی که در ابتدای مقاله آورده شد فرض کنید که محمد از طریق بانک اقدام به ارسال آن صد دلار بکند؛ حال وظیفه بانک این است که مطمئن شود محمد به اندازه کافی یعنی حداقل 100 دلار در حسابش داشته باشد. حال اگر محمد از طریق مونرو این کار را انجام دهد، چه کسی وظیفه تایید اعتبار این تراکنش را بر عهده دارد؟ جواب استخراج‌کننده‌های مونرو است. این موضوع باعث می‌شود که دست بانک از تراکنش‌های ارز دیجیتال کوتاه شود.

سوالی که پیش می‌آید این است که این کار چه سودی برای استخراج‌کننده‌ها دارد؟ این افراد برای این کارشان کوین‌های XMR به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. هر بار که آن‌ها از منابع خود برای تایید یک گروه از تراکنش‌های مونرو ( بلاک) استفاده می‌کنند؛ کوین‌های مونرو را به عنوان پاداش می‌گیرند.

پاداش استخراج مونرو چقدر است؟

در حال حاضر پاداش استخراج هر بلاک از تراکنش‌های مونرو 1.97 کوین XMR به اضافه 0.06573 کوین هزینه تراکنش است. حال نگرانی اصلی آنجاست که بعد از استخراج تمام 18.4 میلیون XMR موجود در شبکه چه بلایی بر سر استخراج‌کنندگان و پاداش آن‌ها می‌آید؟

بعد از اینکه تمام 18.4 میلیون XMR استخراج شد، در هر دقیقه 0.3 مونرو به شبکه اضافه می‌شود تا از آن به این افراد پاداش داده شود، اینگونه استخراج‌کنندگان برای ادامه کار خود انگیزه خواهند داشت.

استخراج هر بلاک مونرو 2 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و همانطور که گفته شد پاداش هر بلاک در حال حاضر 1.97 مونرو است و با یک محاسبه ریاضی ساده متوجه می‌شویم که استخراج هر یک مونرو 24 ثانیه زمان نیاز دارد.

خوب اکنون در مورد استخراج مونرو و دلیل انجام آن اطلاعاتی به دست آوردید به این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید.

چگونه مونرو استخراج کنیم؟

پیش از این نیز گفتیم که برای استخراج مونرو نیاز به خرید سخت‌افزار خاصی ندارید و با همین کامپیوتر‌های ساده خودتان نیز می‌توانید این کار را انجام دهید؛ با این حال هرچه سخت‌افزار کامپیوتر شما قوی‌تر باشد، نتیجه بهتری می‌گیرید.

راه‌های مختلفی برای ماین کردن مونرو وجود دارد؛ اما پیش از وارد شدن به این مبحث بهتر است در مورد استخر‌های استخراج (Mining Pools) بدانید.

استخر استخراج مونرو

قبل از اینکه کار خود را شروع کنید باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید استخراج را به تنهایی انجام دهید و یا به یک استخر استخراج بپیوندید!

در یک استخر استخراج گروهی از ماینرها به هم دیگر پیوسته و قدرت سخت‌افزاری خود را با هم ترکیب می‌کنند. این کار شانس شما را برای دریافت پاداش بیشتر می‌کند؛ زیرا رقابت بسیار سخت است. آن 1.97 کوین نیز بین افراد حاضر در استخر تقسیم می‌شود و معمولا بین 0 تا 2 درصد هم هزینه حضور در استخر بوده و به صاحبان آن تعلق می‌گیرد.

فرض کنید که شما از کل قدرت سخت‌افزاری یک استخر استخراج 5 درصد آن را تامین می‌کنید. بعد از استخراج شما 5 درصد از پاداشی که به آن استخر تعلق گرفته را منهای هزینه خود استخر دریافت خواهید کرد.

استخراج به صورت تکی به تازه‌کاران توصیه نمی‌شود؛ زیرا برای دریافت پاداش نیازمند یک سخت‌افزار فوق‌العاده قوی خواهید بود تا بتوانید یک بلاک کامل را تایید کنید. در زیر لیستی از بهترین استخر‌های

استخراج مونرو را مشاهده می‌کنید که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را انتخاب بنمایید:

http://minexmr.com

هزینه حضور در استخر: 1 درصد

http://supportxmr.com

هزینه استخر: 0.6 درصد

http://xmr.nanopool.org

هزینه  استخر: 1 درصد

http://monero.crypto-pool.fr

هزینه استخر: 2 درصد

توجه: جزییات بیشتر را در سایت استخر ببینید. ممکن است درصدها تغییر کرده باشد.

روش‌های استخراج مونرو

مهم‌ترین بخش در بحث استخراج مونرو دارا بودن سخت‌افزار مناسب آن است و علاوه بر آن به یک نرم‌افزار استخراج XMR برای وصل شدن به استخر استخراج نیاز دارید.

استخراج این ارز دیجیتال با همان CPU و GPU کامپیوتر خودتان نیز امکان‌پذیر است؛ اما پیش از شروع باید دو نکته را در سخت‌افزار خود بررسی کنید:

 • نرخ هش: نرخ هش خود یک مبحث جداست؛ اما به صورت ساده می‌توانید آن را قدرت پردازش سیستم خود در نظر بگیرید.
 • مصرف برق پایین: برق بیشترین سهم را در هزینه‌های استخراج دارد و باید مصرف برق سیستم خودتان را ارزیابی کنید؛ البته با توجه به قیمت پایین برق در ایران (نسبت به قیمت دلاری و دیگر کشورها) این مورد برای کاربران ایرانی مشکل خاصی نخواهد بود؛ اما باز هم برآورد هزینه کار مهمی است. 

در ادامه سه تا از معروف‌ترین گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای استخراج XMR را معرفی خواهیم کرد.

استخراج با استفاده از CPU

شما با پردازشگر مرکزی فعلی خودتان هم می‌توانید این کار را انجام دهید؛ اما اگر قصد خرید یک محصول تازه را دارید دو مورد پردازنده زیر را به شما می‌پیشنهاد می‌کنیم:

AMD Opteron 627 با نرخ هش 415 هرتز بر ثانیه

و

Intel Xeon L5640 با نرخ هش 130 هرتز بر ثانیه‌

بعد از اینکه پردازشگر مرکزی مورد نیاز خود را خریداری کردید، وقت آن است که نرم‌افزار استخراج مونرو مخصوص خود را نیز دانلود کنید. پیشنهاد ما به شما نرم‌افزار XMR-STAK-CPU است که یکی از معروف‌ترین برنامه‌ها در حوزه استخراج مونرو است.

XMR Stak یک هزینه 2 درصدی را برای نرم‌افزار خود بر می‌دارد؛ اما اگر خودتان سورس کد اصلی آن را به دست آورید نیازی به این مبلغ نیست. این نرم‌افزار را می‌توانید از این لینک دریافت کنید.

اگر همین الان CPU‌ ای که قدرت کافی داشته باشد را دارید؛ شروع استخراج چندین دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و فقط کافی است نرم‌افزار را نصب کرده، به یک استخر استخراج پیوسته و کار خود را شروع کنید.

استخراج با استفاده از GPU ساخت AMD

اگر قصد شما درباره استخراج مونرو بسیار جدی است، استفاده از پردازشگر گرافیکی گزینه بهتری است.

هزینه آن بالاتر است؛ اما نرخ هش بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پردازشگرهای گرافیکی AMD برای این کار بسیار مناسب هستند و پیشنهاد ما به شما AMD R9 280x و AMD Radeon Rx 580 است. اولین گزینه 500 هرتز بر ثانیه نرخ هش دارد. AMD Radeon Rx 580 نیز  نرخ هش 575 هرتزی بر ثانیه را به ارمغان می‌آورد.

نحوه استخراج با کارت گرافیک ساخت AMD نیز مانند CPU است و بهترین نرم‌افزار نیز همان XMR STAK است که نسخه مخصوص کارت گرافیک AMD آن را می‌توانید از این لینک دریافت کنید.

استخراج با استفاده از GPU ساخت انویدیا

استفاده از کارت گرافیک‌های ساخت انویدیا نیز یکی از روش‌های پر‌طرفدار و معروف برای استخراج XMR است. شما می‌توانید با توجه به بودجه خودتان یک کارت گرافیک این شرکت را خریداری کنید؛ اما پیشنهاد ما به شما این دو گزینه است:

و

در مورد نرم‌افزار نیز باز هم XMR-STAK-NVIDIA در دسترس است؛ اما برای انویدیا استفاده از اپلیکیشن‌ CCMiner انتخاب بهتری است. شما می‌توانید آخرین نسخه از این برنامه را از طریق این لینک دانلود کنید.

در نظر داشته باشید که اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، در لینک بالایی فایل ccminer-x64-2.2.4-cuda9.7z را دریافت کنید. در تصویر زیر دور آن خط کشیده شده است.

دانلود نرم افزار ماینر مونرو

در این بخش بهترین گزینه‌ها برای استخراج مونرو را چه در بحث نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری خواندید.

حال پیش از شروع کار یک نکته مهم مانده است که باید به آن اشاره شود: کیف پول!

کیف‌ پول‌های مونرو

انتخاب‌های زیادی برای کیف پول مونرو وجود ندارد. متاسفانه کیف پول‌های سخت‌افزاری (که امن‌تر هم هستند) برای مونرو در دسترس نیستند. دو تا از معروف‌ترین کیف پول‌های مونرو که در سایت رسمی این ارز دیجیتال نیز به آن‌ها اشاره شده است MyMoreno و Monerujo هستند.

 • MyMoreno یک کیف پول تحت وب است و کافیست وارد وبسایت آن شده و حساب کاربری خود را بسازید.
 • Monerujo یک کیف پول موبایلی است که فقط برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس است.

در وبسایت رسمی مونرو آمده است که قصد دارند یک کیف پول سخت‌افزاری مخصوص این ارز دیجیتال بسازند؛ اما هنوز این کار انجام نشده است. کمپانی معروف در زمینه ساخت کیف پول‌های سخت‌افزاری؛ یعنی Ledger نیز اعلام کرده است که در حال کار بر روی اضافه کردن مونرو به Ledger Nano S است.

درباره کیف پول‌های مونرو اینجا بخوانید

به نظر می‌رسد که استخراج مونرو بسیار آسان باشد و خیلی از شما نیز کافیست همین الان فقط یک نرم‌افزار را دانلود کرده و به استخراج بپردازید؛ اما شاید هنوز هم برخی وجوه این کار برای شما روشن نشده است و نمی‌دانید که آیا قصد انجام این کار را دارید یا خیر.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

آیا استخراج مونرو به درد شما می‌خورد؟

هرکسی قصد دارد که با استخراج مونرو درآمد داشته باشد؛ اما این موضوع به چندین فاکتور مهم بستگی دارد:

 • نرخ هش
 • مصرف برق سخت‌افزار شما
 • هزینه برق به ازای هر کیلووات ساعت
 • هزینه استخر استخراج
 • هزینه اضافی راه‌اندازی سخت‌افزار مانند کابل و…
 • مجوزهای موردنیاز برای استخراج ارز

یک ابزار بسیار عالی برای برآورد سود و زیان استخراج مونرو وجود دارد که به شما پیشنهاد می‌کنیم از آن استفاده کنید. از طریق این لینک می‌توانید وارد آن شوید.

سخن پایانی

تصمیم وارد شدن به استخراج مونرو کاملا بر عهده خود شماست و می‌توانید پس از بررسی مواردی که در بالا آورده شد، این کار را شروع کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که هرچه بیشتر روی سخت‌افزار خود سرمایه‌گذاری کنید، پاداش بیشتری نیز دریافت خواهید کرد.

در انتهای این مقاله در مورد مونرو، استخراج آن، نحوه استخراج و وسایل مورد نیاز آن اطلاعاتی را به دست آوردید. استخراج مونرو می‌تواند سودآور باشد و یا حتی ضرر بدهد؛ پس تمام این موارد به خود شما بستگی داشته و باید هزینه‌ها و درآمد را در محاسبه‌گرهای آنلاین بررسی و محاسبه کنید.

اگر تجربه‌ای در استخراج مونرو با کارت گرافیک و سی پی یو دارید در بخش نظرات بنویسید تا سایرین از آن استفاده کنند.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

22 نظر
 1. سلام، وقت بخیر
  من با کریپتوتب استخراج میکنم تا به امروز هم راضی بودم برای افزایش سرعت می خواستم برای اولین بار پول پرداخت کنم اما کریدیت کارت می خواد، راه دیگری برای داخل ایران وجود داره؟

 2. والا من با لپ تاپ اچ پی i3 سال ۲۰۱۴ ، دارم با ماینر گیت ورژن ۱.۷ ماین میکنم ،سرعت هش م ۴۸۰-۴۹۰ میخوام پی سی قدیمیم رو راه بندازم کارت گرافیکِ قوی داره، ببینم اون چطوره که دیدم ای دل غافل miner gate maleware
  یکی از دوستان هم قبلا گفته بود من جدی نگرفتم الان یه هفته اس سیستم ندارم …

 3. والا من با لپ تاپ اچ پی i3 سال ۲۰۱۴ ، دارم با ماینر گیت ورژن ۱.۷ ماین میکنم ،سرعت هش م ۴۸۰-۴۹۰ میخوام پی سی قدیمیم رو راه بندازم کارت گرافیکِ قوی داره، ببینم اون چطوره!
  یه سوال داشتم شما هم با انتی فیلتر ماین میکنید دیگه؟ واسه من با ای پی ایران ماین نمیکنه

 4. سلام من کلی زمان گذاشتم تا اینکار رو عملیاتیش کنم و همه مسیر رو دقیق رفتم آخر کار متوجه شدم که ماینینگ مونرو با سی پی یو یک تروجان هستش که وقتی فهمیدم با مال ویر بایتس به سختی لپ تاپم رو پاکسازی کردم
  لطفا قبل از تبلیغ و توضیح های این مدلی از امن بودن پروژه مطمئن بشید
  ممنون

 5. سلام اقای جهاندیده من یه سیستم دارم با مشخصات
  Cpu amd fx 6100 processor 3.3
  Ram 24 gig
  Hard 1 tera
  گرافیک amd
  با این مشخصات چقدر در روز میتونم مونرو ماین کنم؟

  1. سلام سروش عزیز ، استخراج خانگی تقریبا سودآوری که نداره هیچ ضرر ده هم هست. مهم ترین عامل هم توی استخراج اکثر ارز ها کارت گرافیک هست فقط.

   از طریق این سایت می تونید ببینید با چه کارت گرافیکی چی ماین میشه کرد و چقدر سود میده : https://whattomine.com/

 6. سلام من در سایت ارز دیجیتال خوندم که استخراج مونرو با کارت گرافیک امکان پذیر نیست! میشه بیشتر توضیح بدید ممنون از سایت خوبتون

 7. سلام من با ماینر گیت میکردم حالا دارم با XMR-STAK-CPU کار میکنم میخواستم بدونم از طریق این مستقیم میره به کیف پولم یا وقتی به یه هد نساب برسه میره مثلا تو ماینر گین 0.1 تا که برسه باید دستی به کیف پول ببرین ایا اینم همین طوره. ممنون میشن زود جواب بدین.

  1. سلام، باید از ماینرگیت برداشت کنید، مستقیم به کیف پول نمیره.

   1. سلام وقت بخیر…
    کلمه ی هش به معنای همون هرتز هست؟
    ینی وقتی میگن هش ریت منظورشون همون هرتز بر ثانیه هست؟

    1. سلام خیر هش کردن یک روش کد کردن یا همون رمز کردن است در واحد زمان که بسنه به سرعت محاسبه و پردازش دستگاه شما بدست میاد به طور خلاصه به سرعت سیستم شما بسنگی داره ولی متفاوت است .

 8. سلام لطفا اموزش کار با نرم افزار multiminer را بزارین تا مبتدی ها راحت تر یاد بگیرن

 9. سلام
  من یه چند مدتی هست که دارم بیت کویین ماین میکنم.ولی دیگه نمیتونم از برنامه به کیف پولیم انتقال بدم.اگه میتونین کمکم کنین ممنون

 10. باسلام
  لطفا جواب دهيد
  من از طريق ميف كونوني ارز بيت كويين به مونرو چنج كردم ولي ارز مونرو وارد كيف پول كونوني نميشود
  چيمار كنم لطفا راهنمايي كنيد

  1. سلام، در این موارد کاری از دست من یا شخص دیگه ای ساخته نیست و باید با پشتیبانی کیف پول موردنظر در میان بذارید

 11. سلام آیا میتونم سیستم کامپیوترم رو بزارم و فقط تراکنش ها رو تایید کنم
  نمیخوام استخراج کنم فقط میخوام پاداش ترانکش ها رو بگیرم و تاییدشون کنم
  آیا همچین کاری میشه کرد؟

     1. سلام
      در مورد استخراج یا پاداش تراکنشها آیا باید در زمانهای خاصی با سخت افزار کار کرد یا اینکه اینکار به صورت اتوماتیک انجام میشه؟؟

     2. سلام، زمان خاصی وجود نداره و استخراج ارز یه فرایند 24 ساعته است

     3. سلام وقت بخیر ببخشید با cpu 3900اریزو چقدر در ماه میتونم مونرو استخراج کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *