راهنمای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال (بدون سرمایه)

کسب درآمد از ارز دیجیتال و عرضه اولیه سکه ico

خیلی از افرادی که در ابتدای کار قصد کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را دارند، به سایت‌های کسب بیت‌کوین رایگان و سایر سایت‌های به اصطلاح قطره‌ای (Faucet) که مقادیر کمی از ارزها را به کاربران می‌دهند برخورد می‌کنند. مشکل اینجاست که درآمد در این سایت‌ها آنقدر کم است که شاید ماه‌ها طول بکشد تا شخص بتواند مقدار خیلی کمی ارز دیجیتال از آن سایت برداشت کند.

اما در این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم 2 روش بهتر برای کسب ارزهای دیجیتال معرفی کنیم که نه تنها نیاز به سرمایه ندارد، بلکه درآمد آن از سایر روش‌ها مانند سایت freebitco.in و موارد مشابه بیشتر است.

روش اول کسب درآمد: شرکت در کمپین‌های Bounty

اغلب ICO ها یا همان عرضه اولیه سکه، کمپین‌هایی برای تبلیغ پروژه‌شان راه‌اندازی می‌کنند تا بتوانند حداکثر سرمایه ممکن را جمع‌آوری کنند. این کمپین‌ها با نام Bounty شناخته می‌شود (با Bonus اشتباه نگیرید در مورد Bonus در ادامه توضیح می‌دهیم).

مطلب مرتبط : ICO چیست؟

توضیح کلی روش کسب درآمد

اساس کار این کمپین‌ها این است که از افراد دارای حساب کاربری فعال در شبکه‌های اجتماعی دعوت می‌شود تا با فعالیت‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، ICO را به افراد بیشتری معرفی کنند.

این فعالیت‌ها شامل ارسال پست‌ها همراه هشتگ ICO، ریتوئیت کردن توئیت‌های ICO، حضور در گروه‌ها و کانال‌ها و به طور کلی تبلیغ و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن ICO است.

در ازای این فعالیت‌ها و براساس کمیت و کیفیت آنها، ICO ها به افراد توکن‌های رایگان می‌دهند که بعد از ICO این توکن‌ها در صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی پذیرفته می‌شود و قابل خرید و فروش خواهند بود. این توکن‌ها را در آن هنگام می‌توان به بیت‌کوین یا سایر ارزها و سپس به ریال تبدیل کرد (روش آن در ادامه توضیح داده می‌شود)

معمولا افرادی که قبلا فعالیت بیشتری در شبکه‌هایی مانند فیسبوک، توئیتر، رددیت و فروم Bitcointalk.org داشته‌اند، درآمد بیشتری از این طریق بدست می‌آورند.

اگر بخواهیم نحوه کسب درآمد در این روش را در یک جمله خلاصه کنیم: شما برای ICO از راه‌های مختلف تبلیغ می‌کنید و آنها نیز مقداری توکن براساس فعالیت‌تان به شما می‌دهند.

موارد موردنیاز برای کسب درآمد

1 – وجود حساب کاربری فعال در توئیتر، فیسبوک، ردیت، تلگرام، فروم bitcointalk.org (هرچقدر در شبکه‌ها فعال‌تر بوده باشید و دنبال‌کننده‌ها و تعداد پست‌های بیشتری داشته باشید شانس کسب درآمد بیشتر است)
2 – تسلط به زبان انگلیسی در حد فهم صحیح و کامل مطالب سایت‌ها (توانایی ترجمه روان در کسب درآمد بیشتر کمک می‌کند)
3 – کیف پول مناسب (اغلب اوقات کیف پول MyEtherwallet مناسب است، اگر ICO بر پایه شبکه اتریوم باشد)
3 – حوصله، وقت آزاد و دو چشم سالم 🙂

پتانسیل کسب درآمد

هر ICO دارای کمپین Bounty متفاوتی است و تعداد توکن‌های مختلفی به هر دسته از شرکت کنندگان اختصاص می‌دهد. پاداش به ازای تعداد دنبال کننده صفحه شما، کیفیت کار، تعداد فعالیت و… متغیر است.

قیمت هر توکن نیز پس از اینکه در صرافی‌ها قرار گرفت مشخص نیست. بنابراین نمی‌توان درآمد بابت هر ICO را بطور مشخص محاسبه کرد.

اما اگر حتی فقط 100 توکن از ارز موردنظر بدست آورید و فرضا در قیمت 0.5 دلار در سایت معامله شود، درآمد شما 50 دلار خواهد بود که در مقایسه با سایت‌هایی که در هربار درخواست 0.00000020 بیت‌کوین به شما می‌دهند! درآمد بالاتری است.

ریسک‌ها

1 – کیفیت و کمیت کار شما طوری باشد که با وجود انجام کار، از طریق ICO به شما توکن تعلق نگیرد (که البته اگر مهارت کافی داشته باشید و فعالیت شما واقعا ارزش داشته باشد این ریسک کاهش می‌یابد)

2 – قیمت توکن پس از قرار گرفتن در صرافی، خیلی کم باشد یا تعداد توکن‌هایی که بدست آورده‌اید آنقدر کم باشد که ارزش انجام تراکنش را نداشته باشد.

3 – ریسک کلاهبردار بودن ICO نیز وجود دارد. برخی از ICO ها به محض اینکه مقداری سرمایه جمع آوری کردند به یکباره ناپدید می‌شوند و فعالیت‌هایی که انجام داده‌اید بدون پاداش خواهد ماند. بنابراین فقط باید ICO های معتبر که ویژگی آنها را در این صفحه توضیح داده‌ایم انتخاب کنید.

مراحل کسب درآمد

1 – یک ICO معتبر را شناسایی کنید که دارای Bounty است. می‌توانید به سایت‌هایی که ICO ها را لیست می‌کنند وارد شوید و اغلب آنها را می‌توانید پیدا کنید.
یک راه بهتر، استفاده از سایت bountyhive.io است. در این سایت ICO ها کمپین‌های Bounty خود را قرار می‌دهند و کاربران می‌تواند یکجا همه Bounty های که ثبت شده را ببینند و در صورت تمایل در آنها شرکت کنند.

2 – کارهای خواسته شده را بررسی کنید و ببینید آیا می‌توانید انجام دهید یا نه. بخش‌های مختلفی در هر Bounty وجود دارد، مثل شبکه‌های اجتماعی، ترجمه White paper، کمپین قراردادن تبلیغ در امضا در فروم Bitcointalk.org و…

مثلا برخی از ICO ها از افراد می‌خواهند همه توئیت‌هایی که از یک حساب کاربری در توئیتر ارسال شده را با یک هشتگ خاص ریتوئیت کنند. یا مثلا برخی دیگر از شرکت کنندگان می‌خواهند که در گروه تلگرامی ICO فعال باشند یا عکس پروفایل‌شان را تغییر دهند. این وظیفه شماست که این شرایط را ببینید و کارهای خواسته شده و روش اعلام آنرا تشخیص دهید.

3 – پس از انتخاب ICO و فعالیت در کمپین Bounty آن ICO باید این فعالیت را به آنها اعلام کنید. معمولا اینکار از طریق ارسال پست در تاپیک رسمی Bounty در فروم Bitcointalk.org انجام می‌شود یا اینکه باید یک فرم را در سایت ICO پر کنید و مشخصات خواسته شده را به آنها بفرستید.

معمولا برای اینکه افراد از ثبت شدن درخواست‌شان آگاه شوند، لینک یک گوگل شیت از طرف ICO در سایت قرار می‌گیرد تا افراد بتوانند لیست شرکت کنندگان در Bounty را ببینند.

4 – در صورتی که در یک فعالیت ناموفق بودید ناامید نشوید و یک فعالیت دیگر را امتحان کنید، به هر اینکار به مقداری مهارت و تجربه نیاز دارد و شاید بار اول به دلیل عدم آشنایی با نحوه کار، نتوانید چیزی بدست آورید.

5 – پس از اینکه توکن‌ها در صرافی قرار گرفت (که معمولا پس از ICO این توکن‌ها در یک صرافی قرار می‌گیرد) در آن صرافی عضو شوید و توکن که در کیف پول‌ Myetherwallet یا هرکیف پول دیگری است را وارد صرافی (Deposit) کنید و آنرا به بیت‌کوین یا اتریوم یا سایر ارزهای پرطرفدار تبدیل نمایید.
سپس این ارز را از طریق صرافی‌های ایرانی به ریال تبدیل کنید. (آموزش فروش بیت کوین به ریال)
البته در صورتی که اعتقاد دارید پروژه پیشرفت خواهد داشت می‌توانید توکن را به امید اینکه قیمت آن رشد کند نگهدارید. تصمیم گیری در خصوص فروش یا نگهداری توکن برعهده خود شماست.

6 – شرکت در کمپین‌های Bounty را تکرار کنید تا توکن‌های بیشتر و درآمد بیشتری بدست آورید. صفحات خودتان در شبکه‌های اجتماعی را فعال نگهدارید و غیر از پست‌های مربوط به Bounty ها، سایر محتوای خوب و ترجیحا مرتبط با ارزهای دیجیتال را در آنجا ارسال کنید. به این ترتیب شانس کسب درآمد بیشتری خواهید داشت.

پاداش بابت معرفی

روش دوم کسب درآمد: دریافت پورسانت بابت معرفی ICO

در روش اول کسب درآمد که در همین مطلب از بورسینس خدمت شما توضیح دادیم، هیچ پورسانتی بابت فعالیت‌ها به شما تعلق نمی‌گیرد و شما صرفا به ازای فعالیت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهید مقدار ثابتی توکن دریافت می‌کنید.

اما برخی از ICO ها یک برنامه دیگر برای جذب افراد دارند و آنهم با نام‌های مختلفی مانند bonus یا Referral program یا Affiliates شناخته می‌شود.

توضیح کلی روش کسب درآمد

اساس کار این است که شما در سایت ICO ثبت‌نام می‌کنید و یک لینک معرفی ICO به شما داده می‌شود. شما می‌توانید این لینک به هر طریق که تمایل دارید و می‌توانید به سایر افراد علاقه مند ارسال کنید (نباید با اسپم و پیام‌های ناخواسته ارسال شود).

در صورتی که فردی از طریق لینک شما عضو سایت شود:

1 – در صورتی که مقداری توکن را خریداری کند، درصدی از خرید به عنوان پورسانت به حساب شما اضافه می‌شود.

2 – گاهی اوقات حتی بدون اینکه شخص خریدی انجام دهد، مقداری توکن به عنوان جایزه به شما تعلق می‌گیرد. (در برخی ICO ها چنین است)

موارد موردنیاز برای کسب درآمد

1 – توانایی تبلیغ لینک به افراد علاقه مند به روش‌های مختلف
2 – تسلط به زبان انگلیسی در حد فهم صحیح و کامل مطالب سایت‌ها
3 – کیف پول مناسب (اغلب اوقات کیف پول MyEtherwallet مناسب است، اگر ICO بر پایه شبکه اتریوم باشد)
3 – حوصله، وقت آزاد و دو چشم سالم 🙂

پتانسیل کسب درآمد

درآمد در این روش مستقیما بستگی به این موضوع دارد که زیرمجموعه‌های شما چقدر خرید انجام دهند. اگر زیرمجموعه هیچ خریدی انجام ندهد، ممکن است هیچ درآمدی به شما نرسد. به همین دلیل ICO را باید به افرادی معرفی کرد که واقعا با این حوزه آشنا هستند و احتمال بالایی وجود دارد که خرید توکن را انجام دهند.

پتانسیل درآمد این روش نامحدود است ولی مشکل است بتوانید افراد زیادی را پیدا کنید که به خرید توکن علاقه نشان دهند، مگر اینکه یک رسانه قوی و یک جامعه در اختیار داشته باشید.

ریسک‌ها

1 – ریسک عدم خرید افراد پس از معرفی آنها. که اینکار تلاش‌های شما را بی‌فایده می‌کند.

2 – قیمت توکن پس از قرار گرفتن در صرافی، خیلی کم باشد یا تعداد توکن‌هایی که بدست آورده‌اید آنقدر کم باشد که ارزش انجام تراکنش را نداشته باشد.

3 – ریسک کلاهبردار بودن ICO نیز وجود دارد. ممکن است شما افرادی را معرفی کنید و افراد خرید نیز انجام دهند ولی ICO کلاهبردار باشد و هیچ مبلغی به هیچکس پرداخت نکند. بنابراین فقط باید ICO های معتبر که ویژگی آنها را در این صفحه توضیح داده‌ایم انتخاب کنید.

مراحل کسب درآمد

1 – یک ICO معتبر شناسایی کنید که سیستم پرداخت پورسانت به ازای معرفی دارد (که با نام‌هایی مانند bonus یا Referral program یا Affiliates در سایت مشخص است)

2 – در سایت عضو شوید و لینک مخصوص به خودتان را بردارید.

3 – در شبکه‌های اجتماعی و جاهایی که فکر می‌کنید افراد علاقه مند به حوزه فعال هستند این ICO را معرفی کنید ( نه به شکل اسپم‌وار، بلکه به درستی و طبق قوانین آن گروه یا شبکه)

4 – در صورتی که افراد خریدیا اقدام موردانتظار را انجام دهند، مقداری توکن به حساب شما اضافه می‌شود.

5 – پس از اینکه توکن‌ها در صرافی قرار گرفت (که معمولا پس از ICO این توکن‌ها در یک صرافی قرار می‌گیرد) در آن صرافی عضو شوید و توکن که در کیف پول‌ Myetherwallet یا هرکیف پول دیگری است را وارد صرافی (Deposit) کنید و آنرا به بیت‌کوین یا اتریوم یا سایر ارزهای پرطرفدار تبدیل نمایید.
سپس این ارز را از طریق صرافی‌های ایرانی به ریال تبدیل کنید. (آموزش فروش بیت کوین به ریال)
البته در صورتی که اعتقاد دارید پروژه پیشرفت خواهد داشت می‌توانید توکن را به امید اینکه قیمت آن رشد کند نگهدارید. تصمیم گیری در خصوص فروش یا نگهداری توکن برعهده خود شماست.

6 – بهتر است با تولید محتوای مناسب (به طور مثال ایجاد یک صفحه یا کانال در شبکه‌های اجتماعی) رسانه خودتان را بسازید تا بتوانید علاوه بر انتشار محتوای خوب، فرصت کسب درآمد از طریق معرفی ICO ها را نیز داشته باشید.

 

در پایان یادآوری می‌کنیم که کسب درآمد از اینکار نیاز به هیچ سرمایه‌ای نیست ولی نیاز به داشتن صفحات مناسب در شبکه‌های اجتماعی، درک کافی از زبان انگلیسی و ICO ها و ارزهای دیجیتال دارد. در صورتی که به تازگی قصد یادگیری درباره ارزهای دیجیتال را دارید، مطالب دسته ارزهای دیجیتال را در بورسینس دنبال کنید.

همچنین سعی می‌کنیم ICO هایی که دارای امکان کسب درآمد و برنامه Bounty هستند را بورسینس معرفی کنیم ( کانال تلگرام ارز101 را دنبال کنید)

البته همانطور که در مطلب نیز اشاره کردیم، در سایت bountyhive.io می‌توانید لیست ICO هایی که دارای قابلیت کسب درآمد و توکن دارند را مشاهده کنید.

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
 • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
 • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
 • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
 • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
 • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

7 نظر
 1. جناب جهاندیده با سلام و خسته نباشید!
  لطف کنید در سایت در مورد برق ۳ فاز برای دستگاه های ماینر که اصول اصلی هستند مطالبی بیان کنید.مثلا در یک باغ با برق سه فاز تعرفه کشاورزی چند دستگاه میشود گذاشت! و از خطرات این کار مربوط به برق توضیحاتی ارائه کنید!مثلا چند دستگاه مجاز هستیم بگذاریم تا از خط قرمز اداره برق عبور نکنیم.! مطلب از سایلنت کردن دستگاههای ماینر ، روش خنک کردن از طریق لوله و ریسکهای گرفتن برق از پشت کنتور توضیحاتی ارائه کنید. ممنونم

 2. از اقا جهاندیده کمال تشکر رو دارم که وقت می گذارند و جواب سوالاتمون رو می دهند
  ممنون

 3. سلام
  طلبه سید محسن
  بیشتر دوست دارم تو بورس فعالیت کنم
  اما ارز دیجیتال هم اگه می خواهند دوستان
  درباره شرعی بودنش احتیاط کنند بهتر از کسب که فقه اقتصاد خونده و تسلط داره پرسید باید به چهار چوب اون شناخت کافی داشته باشه.

 4. ممنون اقای جهاندیده
  در خصوص معادن کسب ارز دیجیتال میشه راهنمایی کنید
  می خوام روی تعدادی ارز در معادن معتبر سرمایه گذاری کنم مثل جنسیس و غیره
  و اینکه بهتره روی کدوم ارز کار کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

پذیرش بیت‌کوین در فروشگاه سطح شهر (به عنوان روش پرداخت)

رفته رفته افراد بیشتری با بیت‌کوین آشنا می‌شوند. بسیاری از جوانان مخصوصا در شهرهای بزرگتر حداقل یکبار درباره بیت‌کوین شنیده‌اند. شاید شما به این دلیل و دلایل دیگری که در…
بیشتر بخوانید

مقایسه اتریوم و نئو (NEO): کدامیک برنده بازی می‌شود؟

جای هیچ شکی نیست که فضای ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی شده است. ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند که برای یک جایگاه مشابه می‌جنگند. دو رمزارزی که اغلب در مقابل همدیگر…
بیشتر بخوانید

روش ردیابی و خواندن تراکنش‌ها در بلاک‌چین

یکی از نقاط قوت شبکه‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین این است که تمام تراکنش‌هایی که انجام می‌شود در یک دفتر کل با نام بلاک‌چین ذخیره می‌شوند. بلاک‌چین می‌تواند عمومی بوده و…
بیشتر بخوانید

انتشار لیبرا (ارز دیجیتال فیس‌بوک) و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی و شایعات، سرانجام یکی از مهمترین رویدادهایی که می‌تواند تغییر بزرگی بر بازار کریپتوکارنسی‌ها (ارزهای دیجیتال) داشته باشد از راه رسید. فیس‌بوک چند روز قبل برنامه…
بیشتر بخوانید