روش انجام معاملات آتی (فیوچرز) در بایننس

روش انجام معاملاتی آتی بایننس

قرارداد آتی توافقنامه‌ای است مبتنی بر خرید یا فروش دارایی مشخص در زمان معین در آینده، با قیمت مشخص.

قراردادهای آتی دو طرفه است و می توانیم بدون در اختیار داشتن کالا یا هر دارایی دیگری، آن را با مشخصات معین بفروشیم و در آینده (پس از چند ماه) آن را با قیمتی که اکنون توافق کردیم تحویل دهیم و پول آن را دریافت کنیم.

معاملات آتی در ارزهای دیجیتال نیز قابل انجام است.

بایننس نیز به عنوان یکی از پلتفرم‌های معاملاتی شناخته شده، امکان انجام معاملات فیوچرز را فراهم کرده است.

قبل از اینکه بتوانید یک حساب آتی بایننس باز کنید، نیاز است که حساب معمولی بایننس را داشته باشید.

برای این کار به وبسایت بایننس رفته و با کلیک بر روی گزینه Register در سمت راستی بالای صفحه نمایش‌تان حساب معمولی بایننس خود را فعال کنید؛ سپس طبق مراحل زیر پیش بروید:

آدرس ایمیل خود را وارد کرده و یک رمز عبور امن برای خود انتخاب کنید. اگر کسی بایننس را به شما معرفی کرده است، ID او را در بخش referral ID وارد کنید.

آموزش

بعد از این کار بر روی گزینه Create account کلیک کنید.

سپس یک ایمیل تاییدیه به شما فرستاده می‌شود و با دنبال کردن آموزش‌های گفته شده در ایمیل فرستاده‌شده، حساب خود را ثبت کنید.

اکنون حساب معمولی شما فعال شده است؛ سپس برای باز کردن حساب آتی به اکانت خود در بایننس وارد شده و در نوار بالای صفحه گزینه Futures را انتخاب کنید.

وقتی وارد بخش آتی بایننس می‌شوید، دو حرف اول ایمیل خود را در سمت راست بالای تصویر می‌بینید.

بر روی گزینه Open now کلیک کنید و حساب آتی خود را در بایننس فعال کنید. تمام شد! حال می‌توانید در آتی بایننس به خرید و فروش بپردازید.

آموزش

آموزش

نحوه شارژ کردن حساب آتی بایننس

شما می‌توانید سرمایه‌های رمزارزی خود را بین کیف پول صرافی خود (حساب معمولی) و کیف پول آتی خود (حساب آتی) جابجا کنید.

برای ارسال پول به کیف پول آتی خود بر روی گزینه Transfer در سمت پایین راست صفحه آتی خود در بایننس کلیک کرده و با تعیین کردن مقدار پولی که قصد ارسال آن را دارید، عبارت Confirm transfer را انتخاب کنید. حال می‌توانید به راحتی افزایش موجودی حساب آتی خود را ببینید.

آموزش

رابط کاربری حساب آتی بایننس

طبق اعداد زیر راهنمایی‌های زیر را بخوانید:

آموزش

1. در این قسمت شما می‌توانید:
a. نوع قرارداد معامله خود را مشخص کرده، لوریج را تغییر داده ( نسبت 20 به صورت پیش فرض) و همینطور بین کراس مارجین و مارجین ایزوله انتخاب کنید.
b. قیمت مارک شده را چک کنید(بررسی قیمت مارک شده بسیار مهم است تا مانع لیکویید شدن حساب خود شوید)
c. نرخ سرمایه‌گذاری مورد انتظار را بررسی کنید.
d. پوزیشن‌های خود را در زمان‌بندی auto-deleverage بررسی کنید. این کار در زمانی که نوسان بسیار بالاست، مهم می‌باشد.
e. دیگر تغییرات بازار؛ همچون قیمت 24 ساعته و حجم 24 ساعته را رصد کنید.

2. در این قسمت نمودار قیمتی را مشاهده می‌کنید. در سمت راست این بخش می‌توانید بین حالت اورجینال و یا نمودار TradingView انتخاب کنید و یا میزان عمق سفارشات خود را مشاهده کنید.

3. در بخش 3 می‌توانید فعالیت معاملاتی خود را رصد کنید. شما به راحتی می‌توانید با رفتن بین زبانه‌های مختلف وضعیت فعلی پوزیشن‌های خود، موجودی حساب مارجین، سفارش‌های باز و یا قبلا اجرا شده را دیده و یک یک اطلاعات کامل از سابقه معاملاتی و تراکنش‌های خود در یک بازه زمانی خاص به دست آورید.

4. این قسمت مخصص ثبت سفارشات و تغییر بین انواع مختلف سفارش است. در ضمن در بخش 4 تصویر می‌توانید موجودی حساب بایننس خود را نیز چک کنید.

5. در اینجا می‌توانید به صورت زنده وضعیت سفارشات خود و همچنین عمق سفارشات را ببینید. در منوی موجود در سمت بالا راست این بخش می‌توانید دقت سفارشات را تغییر دهید.

6. در این بخش می‌توانید تاریخچه زنده معاملات آتی بایننس را ببینید.

7. با رفتن روی بخش info قسمت پرسش و پاسخ آتی بایننس را پیدا می‌کنید. تاریخچه نرخ سرمایه‌گذاری را دیده و میزان سرمایه تضمین خود را ببینید. برای خارج شدن از حساب آتی بایننس نیز باید از قسمت 7 این کار را بکنید.

تنظیم کردن لوریج (اهرم)

در آتی بایننس می‌توانید چند قرارداد مختلف را اجرا کنید و برای هرکدام لوریج مخصوص تعیین بنمایید. برای انتخاب نوع قرارداد در بالای صفحه به روی گزینه current contract رفته و آن را تغییر دهید (به صورت پیش فرض دلار/بیت کوین است)

برای تغییر لوریج بر روی جعبه زرد رنگ که لوریج فعلی شما را نشان می‌دهد کلیک کرده و با کشیدن زبانه آن و یا تایپ کردن، مقدار لوریج را تغییر دهید.

آموزش

لازم به گفتن نیست که هرچه اندازه پوزیشن شما بزرگتر شود، لوریج کمتری قابل استفاده است. در ضمن این موضوع را همیشه در ذهنتان نگه دارید که استفاده از لوریج بیشتر، ریسک لیکویید شدن حساب شما را بسیار بالا می‌برد و یک سرمایه‌گذار تازه‌کار باید با دقت و احتیاط میزان لوریج را تعیین کند.

تفاوت بین Mark Price و Last Price

برای اینکه حساب شما در مواقع وجود نوسان بالا در بازار لیکویید نشود، بایننس از دو ویژگی با نام‌های Last Price و Mark Price استفاده می‌کند.

فهم Last Price آسان بوده و به معنای آخرین قیمتی است که قرارداد در آن قیمت معامله شده است. در واقع آخرین معامله در مقدار Last Price اهمیت داشته و برای محاسبه میزان سود و ضرر مناسب است.

Mark Price برای جلوگیری از دستکاری در قیمت‌ها تعیین شده و با ترکیب کردن یک سری اطلاعات سرمایه‌گذاری و قیمتی در صرافی‌های اسپات مختلف محاسبه می‌شود. قیمت‌های لیکویید و سود و ضرر غیر مشخص شما از طریق Mark Price قابل محاسبه است.

آموزش

هنگامی که قصد ایجاد یک سفارش را دارید، باید یک قیمت را به عنوان قیمت ماشه (فعال شدن معامله) انتخاب کنید و این قیمت ماشه می‌تواند Last Price و یا Mark Price باشد.

انواع مختلف سفارش و زمان استفاده از آن‌ها

در آتی بایننس 6 نوع سفارش قابل ثبت است :

Limit

یک سفارش Limit به سفارشی می‌گویند که یک قیمت توقف دارد و این قیمت توقف نیز توسط شما تعیین می‌شود. در سفارش Limit معامله تنها در صورتی انجام می‌پذیرد که قیمت بازار به حد توقف شما برسد؛ در نتیجه شما می‌توانید با استفاده از این نوع سفارش با قیمت کمتر خرید و یا با قیمت بیشتر بفروشید.

Market

در سفارش Market شما دارایی‌های خود را به بهترین قیمت موجود در بازار خریداری کرده و یا می‌فروشید. این سفارش در برابر سفارشات Limit که قبلا ثبت شده‌اند، می‌باشد. در ضمن برای ثبت این نوع سفارش باید هزینه پرداخت کنید.

Stop-Limit

راحت‌ترین راه برای فهم سفارش Stop-Limit این است که آن را به عنوان قیمت توقف بشناسید. قیمت توقف به طور ساده به آن قیمتی گفته می‌شود که معامله در آن فعال می‌گردد. یک محدودیت قیمت در اینجا ایجاد می‌شود که وقتی معامله فعال شد، دارایی شما آن قیمت را دارد.

در ضمن قیمت توقف و محدودیت قیمت می‌تواند یکی باشد؛ اما بهتر است که قیمت توقف در فروش کمی بالاتر و در خرید کمی پایین‌تر از محدودیت قیمت ثبت شود. در واقع دارایی دیجیتال شما با قیمتی که برای محدودیت قیمت تعیین کرده‌اید فروش می‌رود و این کار ریسک معاملات را کاهش می‌دهد.

مطلب مرتبط: انواع سفارشات در بازارهای مالی

Take-Profit-Limit

اگر سفارش Stop-Limit را فهمیده باشید، به راحتی این نوع سفارش را درک می‌کنید.

به طور ساده مانند سفارش Stop-Limit، این نوع سفارش نیز یک قیمت فعال‌کننده معامله و یک محدودیت قیمت دارد که در دفتر سفارشات ثبت می‌شود. تفاوت کلیدی بین این دو نوع سفارش این است که در take-profit-limit تعداد پوزیشن‌های باز کمتر می‌شود. از take-profit-limit برای کم کردن ریسک معامله و قفل کردن آن در یک حد سود مشخص استفاده می‌گردد.

می‌توان از این نوع سفارش در ترکیب با دیگر انواع سفارش؛ همچون stop-limit استفاده کرد تا بتوانیم کنترل بیشتری بر روی پوزیشن‌های خود داشته باشیم.

Stop-Market

این نوع سفارش درست مانند Stop-Limit بوده و یک قیمت فعال‌کننده معامله دارد؛ اما به جای قیمت Limit از قیمت Market برای ثبت معامله استفاده می‌کند.

Take-Profit-Market

مانند سفارش Take-Profit-Market، این نوع سفارش نیز از قیمت فعال‌کننده برای فعال کردن معامله استفاده می‌کند؛ اما به جای قیمت Limit از قیمت Market برای ثبت سفارش و معامله استفاده می‌شود.

نحوه کار با ماشین‌حساب آتی بایننس

شما می‌توانید ماشین‌حساب را در سمت پایین راست صفحه در کنار گزینه Transfer پیدا کنید.

با استفاده از این ابزار می‌توانید قیمت‌ها را قبل از اتخاذ پوزیشن خود محاسبه کنید. در هر قسمت از ماشین حساب می‌توانید لوریج را تغییر دهید. این ابزار سه بخش دارد:

 • سود و ضرر (PNL) : این زبانه برای محاسبه مارجین اولیه، سود و ضرر و همچنین بازدهی دارایی مناسب است. این ابزار با استفاده از قیمت ورودی و خروجی به معامله و همچنین اندازه پوزیشن، این موارد را اندازه‌گیری می‌کند.
 • قیمت هدف: از این قسمت برای محاسبه قیمت مناسب برای خروج از معامله به منظور بردن بیشترین سود استفاده کنید.
 • قیمت لیکویید شدن: زبانه قیمت لیکویید شدن برای محاسبه قیمت تخمینی و تقریبی لیکویید شدن استفاده کنید.

توضیح عبارات Post-Only، Time in Force و Reduce-Only

وقتی با سفارشات limit کار می‌کنید، می‌توانید یک سری تنظیمات اضافی به کار ببرید. Post-Only و Time in Force نام دو تا از این تنظیمات اضافه است که یک سری ویژگی‌های جدید به حساب شما اضافه می‌کند.
Post-Only به این معناست که سفارش شما همیشه اول به دفترسفارشات اضافه شده و هیچ‌گاه بر خلاف سفارش موجود در دفتر سفارشات معامله نمی‌شود و برای زمانی که بخواهید فقط هزینه maker را پرداخت کنید مناسب است.
با استفاده از ویژگی Time in Force نیز می‌توانید مدت زمان فعال بودن سفارشتان قبل از اجرا و یا منقضی شدن معامله را تعیین کنید. سه آپشن مختلف برای Time in Force وجود دارد:

 • Good Till Cancel یا GTC: سفارش تا زمانی که پر شده و یا کنسل شود فعال باقی می‌ماند.
 • Immediate Or Cancel یا IOC: سفارش بلافاصله انجام می‌شود( چه کامل پر شده باشد چه بخشی از آن) و در صورت انتخاب این گزینه، فقط بخش پر شده سفارش انجام شده و باقیمانده کنسل می‌شود.
 • Fill Or Kill یا FOC: سفارش باید بلافاصله پر شود و اگر اینگونه نشد کنسل گردد.

علاوه بر این موارد زدن تیک گزینه Reduce-Only در سفارشات Limit و یا Market تعداد سفارشات جدید ثبت شده شما را کاهش داده و هیچ‌گاه پوزیشن‌ها را افازیش نمی‌دهد.

چه زمانی در معرض خطر لیکویید شدن قرار می‌گیرید؟

لیکویید شدن زمانی اتفاق میفتد که موجودی حساب مارجین شما کمتر از حد مورد نیاز شود. موجودی مارجین شامل موجودی حساب آتی بایننس شما و سود‌ و ضرر پنهان می‌شود؛ پس سود و ضرر شما میزان موجودی مارجین شما را تغییر می‌دهد.

حد مورد نیاز مارجین حداقل مقدار سرمایه‌ای است که برای باز نگه داشتن پوزیشنتان به آن نیاز دارید و با توجه به اندازه پوزیشن شما مقدار آن تغییر می‌کند.

در کنار دکمه Positions در سمت پایین چپ صفحه حساب آتی بایننس یک ابزار بسیار مفید وجود دارد که می‌توانید به سرعت ریسک لیکویید شدن پوزیشن باز خود را پیگیری کنید. اگر نرخ مارجین شما به 100 درصد برسد، حساب شما لیکویید می‌شود.

7positionstab

وقتی لیکویید شدن اتفاق میفتد، تمام پوزیشن‌های بازتان کنسل می‌گردد. به طور ایده‌آل باید همیشه وضعیت لیکویید شدن پوزیشن‌های خود را پیگیری کنید که هزینه دارد. اگر حساب شما در حال لیکویید شدن بود، بهتر است که به صورت دستی پوزیشن‌های خود را ببندید تا از لیکویید شدن اتوماتیک جلوگیری کنید.

auto-deleveraging چیست و چه تاثیری دارد؟

وقتی اندازه حساب سرمایه‌گذار، که شما هستید، به زیر صفر برسد، از سرمایه تضمینی برای پوشش ضررها استفاده می‌گردد؛ با این حال در برخی مواقع که بازار نوسان زیادی دارد، سرمایه تضمینی شما نمی‌تواند تمام ضرر را پوشش دهد و در نتیجه پوزیشن‌های باز باید کاهش پیدا کنند تا ضررها جبران شود.

این موضوع به این معنی است که در چنین مواقعی پوزیشن‌های شما به صورت اتوماتیک کاهش پیدا خواهد کرد.

آموزش

ترتیب این کاهش پوزیشن‌ها یک زمان‌بندی تعیین‌شده دارد که سودآورترین و بهترین پوزیشن‌ها در اول صف برای بسته شدن قرار دارند. شما می‌توانید پوزیشن‌های خود را با رفتن بر روی یک اندیکاتور در بالای صفحه نمایش که در تصویر زیر مکان آن مشخص شده است، آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

چگونه دو موقعیت معاملاتی شورت/لانگ را همزمان داشته باشیم؟

در حالت عادی، فقط یکی از موقعیت‌های معاملاتی Short و یا Long را می‌توانید در معاملات فیوچرز بایننس باز کنید ولی اگه بخواهید بطور همزمان در بایننس هم موقعیت Short و هم Long در یک جفت‌ارز داشته باشید، باید تنظیمات Hedge mode را فعال کنید.

برای فعالسازی Hedge mode، با زدن سه نقطه‌‌ای که بالای سمت راست فرم سفارش قرار دارد، وارد بخش Preference شوید (شکل زیر).

تنظیمات Preference فیوچرز

سپس در تب Position Mode گزینه Hedge mode را تیک بزنید.

فعالسازی Hedge mode در بایننس

سخن آخر

در صورت داشتن مهارت کافی در معامله‌گری ارزهای دیجیتال، با توجه به قابلیت استفاده از اهرم در معاملات فیوچرز بایننس می‌توان سود قابل توجهی بدست آورد.

ولی از طرف دیگر، احتمال لیکوئید شدن و از دست رفتن بخش زیاد (یا حتی کل سرمایه) وجود دارد.

 علاوه بر ریسک بسیار زیادی که در فیوچرز وجود دارد، هزینه‌ی بیشتری نیز در قالب Funding fee بابت باز نگهداشتن پوزیشن‌ها در فیوچرز می‌پردازید.

به همین دلیل بورسینس توصیه می‌کند افراد ریسک‌گریز که تصمیم به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال گرفته‌اند صرفا در بازار Spot ارزهای دیجیتال مدنظرشان را خرید و نگهداری کنند.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
عضویت فوری
مزدکس (پلتفرم جدید)
 • صرافی حرفه‌ای برای ترید ارز دیجیتال
 • بدون نگرانی از تحریم
 • سرعت بالا و نرم‌افزار قوی
 • تیم حرفه‌ای و با تجربه در بازارهای مالی
 • 10 درصد تخفیف کارمزد بگیرید
عضویت فوری

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

195 نظر
 1. سلام.روزتون بخیر. چطوری از تو سود یه معامله باز به مارجین در حال تریدمون اضافه کنیم.یعنی سود رو بخشی از آورده اولیه اضافه کنیم و به نقطه لیکوئید رو با نقطه تیک پروفیت یکی کنیم.نظورم اصلا ترنسفر از ولت اسپات به ولت فیوچرز نیستا.از داخل همون پوزیشنی که باز داریم چطوری میتونیم پوزیشن سایز رو بزگتر کنیم و در نتیجه از سود معامله در همون ترید به مارجین اضافه کنیم که ذره ذره نقطه لیکوئید پرایس با نقطه لست مارکت یکی بشه.
  تو ترید ها دیدم که ریموو مارجین میکنن از وسود حاصل از همون ترید رو دوباره به همون مارجین اضافه میکنه.

 2. با درود
  اردر long در فیوچرز بعد از اتمام زمان مشخص شده چقدر از حساب کم میکنه و آیا تاریخ سررسید داره یا تا لیکویید شدن ادامه داره

  1. سلام و درود، تاریخ سررسید نداره و تا زمانی که لیکوئید بشید یا خودتون پوزیشن رو ببندید باز میمونه

 3. سلام ممنون از آموزش اگر امکان داره بگین چطوری یه معامله باز میکنیم و میخواهیم چند تا تارگت بزاریم فقط یک sl حد ضرر و یک tp نباشه tp ۳ تا ۴ تا بگیریم

 4. سلام و عرض اوب
  من هر بار که با لیمیت بویشن باز میکنم مثلا میزنم ۳۵۶۰۰ برای قیمت و خود مارکت هم تو همون محدوده مثلا ۳۶۷۰۰ بازی میکنه به محض اینکه سل رو میزنم برای من یک قیمت بالاتر از چیزی که خودم وارد کردم بوزیشنم رو همون لحضه باز میکنه با اینکه اصلا به قیمتی که من لیمیت کردم نرسیده

 5. سلام وقتبخیر
  مدتیستکه بابایننس کار میکنم ولی زمانیکه میخوام اکانت فیچرزرافعال کنم پیغام میده باید احرازهویت کنید ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.. متشکرم

  1. سلام وقت بخیر
   توی فیوچرز میشه از sell استفاده کرد و اردر گذاشت قبل از اینکه buy انجام داد؟
   و چطور میشه چند تا اردر با یه حد ضرر و چند حد سود tp های مختلف گذاشت؟
   سپاسگزارم

   1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، سوال اول بله شدنیه
    در مورد سوال دوم اطلاعی ندارم

 6. سلام وقت بخیر.من تیک hide other symbol رو توی فیوچرز زدم ولی الان نمیتونم به حالا اول برگردونم و صفحه اردر ها مخفی شده . ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

  1. جناب این مشکلتون رفع شد؟ ما به این مشکل برخوردیم شدیدا به کمک احتیاج داریم

 7. سلام وقت بخیر

  یه سوال داشتم خواستم بدونم فیوچرز از نظر شرعی مشکلی نداره؟

  1. بله بزرگوار کلا معاملاتی که به شخص سود برسونه از نظر شرعی دارای اشکال می باشد

   1. مگه میشه آدم معامله کنه ولی سود نخواهد!
    این چه پاسخ غلطیه!؟
    باید از مرجع خودشون استفتاء کنند وگرنه شما آجر میخرید و فردا میفروشید، انتظار سود دارید وگرنه چرا این کار را میکنید!

 8. سلام . یه سوال داشتم…
  کارمزد قسمت فیوچرز فقط برای کارمزد انتقال است و یا برای وامی که داده بهره هم می گیرد؟
  و اگر میگیرد بعد از گذشت زمان بهره بیشتر می شود یا خیر؟

 9. سلام
  در کدام کارگزاری ترید بیت کوین و دیگر رمزارزها بصورت دوطرفه هست؟
  یعنی بشه از کاهش قیمت هم سود کرد

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   علاوه بر در بایننس که در همین صفحه توضیح دادیم، در کوینکس هم این امکان وجود داره.

   1. سلام من میخوام به کیف پول فیوچرزم پول بریزم این خطا inactive را میدهد اکانم وری فای هم هست مشکلش چیه؟ مرسی

   2. سلام،در معاملات فیوچرز صرافی کوینکس آیا قسمتی هست که قبل از باز کردن پوزیشن، درصد لیکویید شدن رو نسبت به انتخاب هر اهرم جداگونه نشون داده باشه که من بعد قبل از باز کردن پوزیشن با توجه به قیمت خرید و اهرم مورد نظر و میزان ارزش معامله به تتر ،بدونم چند درصد خلاف جهت حرکت لیکویید میشم.

    سوال دومم اینکه که مثلا بیت رو یکبار به اندازه ۵۰ تتر با اهرم ۱۰ و یکبار هم به اندازه ۱۰۰ تتر با همون اهرم ۱۰، پوزیشن باز میکنی، ایا ضریب لیکویید شدنشون با هم فرق میکنه؟ یعنی میطان ارزش معامله در اهرم یکسان تاثیری روی درصد ضریب لیکویید شدن داره یا نه؟

 10. سلام، وارد معامله شدم از طریق لیمیت. اما گزینه کنسل نداره چیکار کنم؟؟

  1. سلام وقت بخیر، اگه پوزیشن باز شده (یعنی سفارش شما انجام و تکمیل شده) فقط میتونید پوزیشن رو ببندید دیگه امکان کنسل نیست

 11. سلام ببخشید دوستان اونجایی که معاملات بازو غیره رو نشون میده برا من پاک شده چیکار کنم لطفعا کمک کنید ممنون تون میشم

  1. سلام. میتونی تاریخ نمایش رو تغییر بدی. توی همون قسمت نگاه کنی مشخصه

 12. تو بایننس قسمت اسپات موجودیم به تتر موجوده ولی برا برداشت و یا معامله موجودی رو صفر میزنه
  تو قسمت اردرها هم هیچ پوزیشن بازی ندارم ولی پوزیشن قبلی رو expired میزنه
  کسی میتونه کمک کنه

 13. سلام خسته نباشید
  من وقتی میخام پولمو ترنسفر کنم تو فیوچرز نوشته inactive مشکل ازکجا میتونه باشه؟

 14. سلام .ما مقداری ساتوشی از رباط تلگرامی مایننگ کردیم لطفاً راهنمای کنید به چه کیف پولی و چگونه میشه انتقال داد..لطفاً جواب بدین.واینکه آیا مستقیم میشه به نوبیتکس.ارسال کرد یانه

 15. سلام .ما مقداری ساتوشی از رباط تلگرامی مایننگ کردیم لطفاً راهنمای کنید به چه کیف پولی و چگونه میشه انتقال داد..لطفاً جواب بدین

 16. سلام حداقل میزان واریز به بایننس و حداقل میزان دریافت از بایننس چقدر است؟ باتشکر

 17. تایمر معکوسی که در فیوچر نمایش داده میشه نشونه ی چیه؟ آیا اگر اون تایم به 0 برسه لیکویید میشیم و ضرر میکنیم؟به صورت لانگ خرید کردم

 18. سلام در بخش فیوچر قسمت ارذر زیر ماشین حساب و روبروی آیکون قیمت یک آیکون بنامLAST ظاهر شده چطور غیرفعالش کنم؟چون تو اردر گذاری قیمت لحظه رو میخره .ممنون

 19. در باینانس خواستم ویتدراو یا برداشت کنم چون رمز ایمیل اصلی را فراموش کرده بود معرفی به ایمیل دیگرم دادم که اونجا بعد از کد مدارک وپاسپورت خواست
  و صفحه را بستم
  الان رمز ای میل اصلی را پیدا کردم ولی در درخواست میگه ریجکت
  چه کنم

 20. سلام خسته نباشین من در حساب آزمایشی بایننس معامله ای رو باز کردم وحالا نمیدونم که چطوری اونو ببندم .
  لطفا منو راهنمایی کنین .

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   چه اصراری دارید ببندید؟ اگه باهاش کاری ندارید دیگه واردش نشید هیچ اتفاق خاصی نمیفته.

 21. سلام وقت به خیر
  کارمزد خرید از باینانس فیوچرز به عنوان مثال برای خرید 100 دلار بیت کوین در 24 ساعت حدودا چقدره ؟

 22. سلام وقت بخير
  محاسبه اخذ في معاملات فيوچرز به چه صورت است؟البته مي دانم كه هر 8 ساعت سودش را محاسبه ميكه ولي جزئياتش ي مقدار پيچيدس. مثلا اگر بنده 1000 دلار در اكانت فيوچرزم در بايننس واريز كنم و با اهرم 25 همه 1000 دلار را بيت كوين بخرم به ازاء هر 8 ساعت چه مقدار ازم سود مي گيره؟ و آيا تاريخ انقضاء داره يا تا هرزمان به صلاح كاربر پوزيشن (لانگ و شورت) ميتونه ادامه داشته باشه؟
  با سپاس

  1. سلام من تتر هامو زدم بایننس قسمت اسپات رفتم قسمت والت ترنسفر رو زدم و خواستم از اسپات ب فیچور تتر جابه جا کنم تعداد رو وارد کردم بعد ترنسفرو زدم ….
   حالا تتر ها نه در اسپاته ن فیوچر ینی یه عدد نشون میدع نمیدونم اونه یا نه راهنمایی کنید ممنون میشم

 23. با سلام . گرفتن پوزیشن شورت فقط مال حالت فیوچر هست یا در اسپات هم میشه شورت گرفت ؟ تو اسپات گزینه sell فقط داره . از هرکی هم میپرسم تو اینستا کسی جواب نمیده !! همه پول میخان

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   پوزیشن Short رو فقط در فیوچرز میتونید باز کنید. در Spot چنین چیزی وجود نداره و فقط اگه دارایی رو داشته باشید میتونید بفروشیدش.
   یعنی در بازار Spot باید اول دارایی رو خریده باشید که بعدا بتونید بفروشید ولی در فیوچرز بایننس میتونید پوزیشن Short باز کنید و حتی در صورت ریزش بازار سود کنید.

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   نه، سرمایه ای که در بخش Spot دارید کاملا مجزاست و ارتباطی با فیوچرز نداره.

   1. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون،فقط من مقداری بیتکوین خریدم برای ۳ماه آینده،اشکال نداره بمونه روی همون حساب بایینس؟ و اینکه چجوری بفهمم الان چقد سودشه!؟

 24. سلام
  توی توضیحاتتون اوردید که در بازار فیوچر کالا در سررسید مشخص تحول گرفته خواهد شد.اگر ما مثلا در حوزه فلزات پوزیشن باز کردیم ودر سررسیدش باید اون محصول یا فلز رو بصورت فیزیکی تحویل بگیریم؟

 25. سلام دوست عزیز من برای dent حواسم نبود میخاستم بفروشم همه شو پوزیشن sell م تیک borow فعال بود ,و الان نمیدونم از کجا این ارزی ک قرض گرفته از بایننس رو پس بدم به خودش پول خودمو بردارم

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   نمیدونم باید چکار کنید، اگه از دوستان دیگه کسی اطلاع داره پاسخ بده لطفا

 26. سلام وقت بخير
  آيا امكان ثبت همزمان دو پوزيشن لانگ و شورت در حالت پرپچوال در بايننس براي يك كوين مشخص (مثلا بيت كوين) وجود دارد ؟ مثلا بيتكوين را با پوزيشن لانگ در يك عددي خريد كرده ايم و ميخواهيم نگهداريم ولي همزمان هم ميخواهيم يك پوزيشن شورت جهت كسب سود ايجاد كنيم داشته باشيم آيا اين امكانپذير هست يا نه؟
  با تشكر

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   سوال خوبی بود، راهنمای فعالسازی این قابلیت به انتهای مطلب اضافه شد.

   1. سپاس از راهنمايي و پاسخگويي
    آيا در اپ موبايل بايننس هم اين تنظمات وجود دارد؟ و اگر اين مورد را هم راهنمايي فرماييد بي نهايت سپاسگزار خواهم بود.

    1. خواهش میکنم. در اپلیکیشن هم همین تنظیمات در بخش اشاره شده وجود داره.

 27. سلام خسته نباشید در قسمت فیوچرز cost چرا میخوای پله کوچک بخری اختلاف زیادی دارن؟
  همینطور با پله های کوچک خرید کردم بعد مثلا بعد ۱۰ در صد سود، سود اسپات رو داد؟!لطف کنید در این مورد توضیح بفرمایید

 28. سلام میشه تو قسمت فیوچرز یه ارزی رو لانگ گرفت بعد تا مدت طولانی مثلا ۶ماه پوزیشن رو نبست؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله شدنیه ولی هزینه funding رو هر از 8 ساعت از حساب شما کسر میکنن:
   https://www.binance.com/en/futures/funding-history/0
   گاهی این هزینه به شدت بالا میره و باز نگه داشتن پوزیشن‌ها فقط هزینه معاملات رو افزایش میده.

 29. درود.نوروزتون پیروز
  یه سوالی داشتم که ممکنه برای بقیه هم تو آینده سوال بشه
  تو قسمت فیوچرز به فرض کوینی رو لانگ گرفتیم با ضریب 10 ، بعد یه مدت که مطئن میشیم روند صعودی ادامه داره اگه ضریب رو تغییر بدیم و به فرض 20 کنیم ، چه حالتی دقیقا پیش میاد؟ اون درصد سودی که کردیم کلا دچار تغییر میشه ، یا اینکه بعد 20 شدن ضریب ، با قیمت لحظه ای حساب میکنه؟
  سپاس از آموزش و توضیح خوبتون

  1. سلام و درود بر شما، سال نو مبارک
   بعد از باز کردن پوزیشن، دیگه نمیتونید اهرم پوزیشنی که باز هست رو تغییر بدید.

   1. برایه تغیرش کافیه یه میزان پول کم مثل ۳۰سنتو با اون اهرمی که میخوای خرید کنی اضافه میشه به همون پوزیشنت با اهرم جدید

 30. درود استادگرامی، امیدوارم نوروزتون مبارک باشه و سالی پر از شادی و سلامت به همراه خانواده محترم داشته باشید.

  🟣سوالی که داشتم اینه که در فیوچرز بایننس برای اینکه بتونیم حد ضرر متغیر برای سفارشمون قرار بدیم حتماً باید order ما بره به بخش position تا ما بعدش بتونیم براش trailing stop تعیین کنیم یا اینکه اگر سفارش ما در قسمت order قرار داشته باشه هم میتونیم براش حد ضرر متغیر تعیین کنیم؟

  اگر بخوام دقیق تر پرسشم رو مطرح کنم اینه که مثلاً فرض بفرمایید بیت کوین قیمتش ۳۴ هزار دلار هست و ما تحلیلمون این هست که قیمت ها تاحد زیادی بالا خواهد رفت، حالا من میخوام با استفاده از قسمت stop limit تعیین کنم که وقتی قیمت ها به ۳۸ هزار رسید برای من در ۳۸۰۵۰ خریدانجام بشه، حالا فرض بفرمایید من این سفارش رو باز کردم و در قسمت order قرار گرفت،
  حالا سوال من این هست که در این شرایط میتونم با استفاده از trailing stop برای این سفارشم حد ضرر متغیر قرار بدم تا با استفاده از این قابلیت سودم رو نقد کنم و سفارشم رو بفروشم و ببندم یا اینکه چون سفارشم در قسمت order قرار داره و هنوز به قسمت position نرفته امکان استفاده از trailing stop رو ندارم؟
  من ظاهراً هر کاری کردم نشد، برای همین به این فکر افتادم که شاید اول باید سفارش فعال بشه و به قسمت position بره بعد بشه براش حد ضرر متغیر تعیین کرد.

  🟣سوال دوم هم اینکه:
  وقتی ما در stop limit فیوچرز دو سفارش جداگانه برای خرید و‌فروش باز میکنم دراین حالت یکی در حکم stop limit عمل میکنه و یکی هم در حکم take profit،
  در این شرایط باید برای هر دوی این سفارشات قسمت reduce only رو فعال کنیم و یا اینکه فقط برای سفارش دوم باید این تیک فعال بشه؟

  استاد عزیز برقرار باشید.
  درآخر یک بار دیگه نوروز باستانی رو به شماوخانواده محترمتون‌شادباش عرض میکنم🌺

  1. سلام و درود بر شما دوست گرامی
   1. بله باید پوزیشن باز داشته باشید تا براش trailing stop قرار بدید
   2. با انتخاب سفارش Stop limit گزینه TP یا همون take profit برای شما فعال نمیشه و پس از باز شدن پوزیشن هست که میتونید سفارش take profit براش قرار بدید
   در مورد reduce only دقیقا نمیدونم به چه شکل هست
   سال نو شما هم مبارک

    1. سلام و درود
     ببخشین من تازه کار هستم .
     معاملات اسپات که هنوز بازه سود و زیانش مشخص نمیشه ؟
     مثلا من صد تا avax خریدم نشون نمیده الان تو سودم یا تو ضرر ؟

 31. با سلام و درود
  بنظرتون تو بایننس که از پلتفرم تریدینگ ویو استفاده میکنه میشه دو تا اندیکاتور رو با هم تلفیق کرد؟ چون گزینه ای رو ندیدم که بتونه اون کارو انجام بده

  1. سلام و درود بر شما
   یعنی دو اندیکاتور رو همزمان روی نمودار داشته باشید؟ شدنیه، کافیه اندیکاتورهای مدنظر رو اضافه کنید، اندیکاتورهای قبلی حذف نمیشن.
   مثلا میتونید هم میانگین متحرک و هم MACD رو اضافه کنید

   1. باسلام در حالت کراس تتر ترانسفر کردم هی تغییر میکنه موجودی که اون بالا نشون میده جرا؟
    دوم وقتی پله های مختلف بااهرمهای مختلف میخرم یه ورود میانگین میده و یه اهرم ماکس درسته؟حالا وقتی میخوام پله ای بفروشم این اهرم رو دست بزنم‌چی‌میشه؟
    وسوم‌اینکه کلا در‌حالت عادی که پوزیشن بازه دست به اهرم‌میزنم مارجین عوض میشه این به چه معناست؟ ممنون از لطفتون

    1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
     تغییر مارجین به خاطر تغییرات قیمت هست.
     در زمان بستن پوزیشن، دیگه نیازی به دستکاری اهرم نیست.
     سوم، اطلاعی ندارم

     1. سلام
      حداقل مقدار خرید در فیوچرز بایننس چند دلارمیتونیم بزاریم؟؟؟؟
      تشکر

     2. سلام وقت بخیر، با مبالغ خیلی کم در حد 10 دلار هم میشه

 32. با سلام . فیوچرز شبیه معاملات باینریست یا فرق داره ؟ منظورم اینه که در تایمی که تعیین می کنیم معامله به اتمام میرسه ؟ با سپاس

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   در معاملاتی که از نوع perpetual futures هستن، معامله تا زمانی که خود شما اون رو نبندید ادامه پیدا میکنه و تاریخ انقضا نداره.

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای انتقال مبالغ بین بخش‌های مختلف بایننس، در صفحه Dashboard روی دکمه Transfer در بالای بخش Balance بزنید.

 33. درود استاد گرامی
  یه سوال داشتم راجبه معاملات فیوچرز
  چطور میشه یه اردر گذاشت که دقیقا همون مقداری که میخوای رو برات حتما بخره
  البته وقتی تو حالت مارکت میذارم میخره ولی وقتی حجمی که اردر میذارم از حجم سر خط بیشتر باشه مقداری از حجم میمونه و خرید کامل نمیشه…راهی هست کل حجمی که میخوام رو بشه یجا خرید؟

  1. سلام و درود بر شما
   در پایین فرم ارسال سفارش، یه گزینه هست با عنوان TIF
   میتونید این گزینه رو روی FOK قرار بدید. FOK مخفف Fill or Kill هست به این معنی که یا سفارش رو کامل کن یا اصلا انجام نده.
   اگه گزینه رو روی IOC قرار بدید، سفارش شما انجام و حذف میشه حتی اگر بخش کوچکی از سفارش انجام شده باشه.

 34. با عرض سلام
  وقتی تو فیوچرز قسمت market میخوام یه پوزیشن باز کنم با اهرم بالا مثلا 25 میگه بیشتر از 5000 هزار usdt نمیتونی بذاری…ولی من پولم کمتر از این مقداره و وقتی اون نوار زیریش رو میشکم که بذارم روی 100% قاعدتا باید کل پولم رو بذاره ولی در عمل تقریبا یک دهمش رو میذاره…شایدم منظورش از 5000 هزار واحدی که گفته usdt نیست و ارز مورد نظره و من دارم اشتباه میکنم…

  ممنون میشم راهنماییم کنید…

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   وقتی اهرم رو بالا می برید، در بعضی از جفت ارزها تا حد خاصی میتونید پوزیشن باز کنید و محدودیت گذاشته شده.
   احتمالش هم هست که برای جلوگیری از دستکاری قیمت و جلوگیری از هیجان در بازار، گذاشتن سفارشات Market فقط تا رقم خاصی امکان پذیر باشه.
   اگه از دوستان کسی اطلاع دقیقی داره پاسخ بده لطفا.

  2. سلام.امیر اقا این مشکل من هم هست آیا راه حلی براش پیدا کردید ممنون میشم راهنمایی کنید

 35. سلام استاد جهاندیده تفاوت کمیسیون و کارمزد بین حالت لیمیت و مارکت در بایننس فیوچر دقیقا چطوره؟و محاسبش چطوره

 36. وقت بخیر
  من یک معامله در بخش فیوچرز بایننس در قسمت limit ثبت کردم که قیمت لیمیت رو روی ۵۶۰۰۰ گذاشتم و tp ۵۸۰۰۰ اما به محض زدن گزینه long در قیمت پایین تر از ۵۶۰۰۰ که ثبت کردم پوزیشن رو باز کرده! فارکس اینطوری نبود😐

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   باید دقت میکردید قیمت بازار چقدر بوده.
   وقتی بیتکوین داره پایین‌تر از 56 هزار دلار معامله میشه و شما یه سفارش با قیمت 56 هزار دلار بزنید، طبیعیه که سفارشات رو با قیمت کمتری تکمیل کنه.
   شما هم که Long کردید باید از این موضوع خوشحال باشید نه ناراحت 🙂

 37. سلام من 50 عدد تتر از حساب معمولی خودم به حساب اینده بایننس فرستادم و می خوام که برگردونم به حساب معمولیم لطفا راهنمایی کنید

 38. سلام ببخشید من تازه وارد ارز دیجیتال و بایننس شدم ، معامله ای انجام دادم ولی پیدا نمیکنم جایی که مقدار سود و ضرر رو نشون میده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   در بخش PNL analysis میتونید مقدار سود و زیان رو ببینید.

 39. سلام . من یک پوزیشن باز دارم /
  مقداری تتر ارسال کردم برای اینکه موجودی فیوچرم زیاد شه بتونم پوزیشن دیگه ای باز کنم
  ولی اون مقدار رفت تو همون معاملع ی باز و حد لیکویید اون پوزیشن رو اورد پایین
  الان چجوری میتونم بدوناینکه اون پوزیشن رو ببندم موجودی افزایش بدم که بتونم معامله ی دیگری رو باز کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   باید موقعیت قبلی رو در حالت isolated باز میکردید تا مارجین رو بتونید کم و زیاد کنید.
   دکمه ای در بالای صفحه هست که میتونید نوع موقعیت معاملاتی جدید رو روی cross یا isolated قرار بدید یا اهرم رو کم و زیاد کنید.

   1. ممنون /
    یعنی اگه پوزیشن بازی رو حالت کراس داشته باشم
    هر موجودی به فیوچر انتقال بدم میره تو اون معامله و نمیتونم پوزیشن جدیدی باز کنم درسته ؟
    فقط در صورتی میشه پوزیشن جدید باز کرد که حالت پوزیشن های قبلی روی ایزوله باشه ؟
    درست متوجه شدم؟

    1. خواهش میکنم.
     اگه کراس انتخاب کرده باشید باز هم میتونید موقعیت جدیدی باز کنید ولی مارجین شما برای کل موقعیت‌ها استفاده میشه و قابلیت شخصی سازی مارجین برای هر موقعیت رو نخواهید داشت.

     1. ببخشید یعنی یه مقدار تتر وارد فیوچرز کنیم و سه تا پوزیشن کراس داشته باشیم این تتر پخش میشه رو اون سه تا چجوری پخش میشه؟بعد مم دیدم هی مقدارش کم و زیاد میشه میشه یه کم دقیقتر بگید چه اتفاقی میفته اصلا این مارجین چکار میکنه؟ممنون

     2. متاسفانه در مورد اینکه این مبلغ مارجین چطوری بین پوزیشن‌ها تقسیم میشه اطلاعی ندارم.

     3. سلام استاد وقت بخیر
      با تشکر از سایت و اطلاعات خوبتون.
      من تازه در فیوچرز و اسپات فعالیت میکنم
      ی سوال ذهنمو مشغول کرده
      ما در اسپات یک ارزی مثلا کاردانو رو 1.34 میخرم بعد در قسمت فروش میزارم 1.40 بفروشه ده دلار سود میده

      فرق بین فیوچرز و اسپات چیه
      اون اهرم 10 چ کاربردی داره

      داخل فیوچرز هم زمانی که پی ال ان 10 درصد میشه همون 10 دلار رو سود میده یا بیشتر

      منظورم اینه زمانی ک در اسپات همون سود رو میتونیم با رشد ارز بگیریم چرا بیایم فطوچرز با ریسک معامله کنیم
      میشه بگید کجا اشتباه میکنم؟ ممنونم🙏❤️

     4. سلام وقت بخیر دوست عزیز
      معاملات فیوچرز رو با اهرم انجام میدید یعنی چندبرابر پولی که قصد وارد کردن به یه معامله دارید رو میتونید ریسک کنید
      اگه 100 دلار وارد فیوچرز کنید، بطور مثال با اهرم 10 میتونید یه موقعیت معاملاتی 1000 دلاری باز کنید و اگه 10 درصد سود بدست بیارید میشه 100 دلار.
      در حالیکه اگه با همون 100 دلار در بازار اسپات یه معامله کنید که 10 درصد سود داشته باشه 10 دلار بدست میارید
      همین جذابیت اهرم در فیوچرز هست که باعث شده عده‌ای دست به معاملات قمارگونه بزنن و حتی در یه بازار صعودی، کل سرمایه رو از دست میدن!
      همونطور که معاملات اهرمی پتانسیل کسب سود بالاتری داره، میزان ضرر هم بسیار سنگین هست

   2. سلام. من بایننس رو امروز باز کردم. کوییز رو میزنم که جواب بدم و بتونم برم تو فیوچرز باز نمیشه

 40. سلام خسته نباشید
  در بایننس فیوچر …دکمه ی بای و سل برام کار نمیکنه هیچ عکس العملی نشون نمیده..vps دارم و مشکل سرعت ندارم
  صفحه رو رفرش کردم…بایننس پیرامون این موضوع هیچ اروری نمیده….راه حل چیه؟

 41. درود استادگرامی،
  سپاس از اینکه مخاطبانتون رو راهنمایی میکنید.
  دو پرسش داشتم.

  🟣اول اینکه در stop-limit فیوچرز برای مثال اگر قیمت بیت کوین رو ۳۰ هزار در نظر بگیریم ما تعیین میکنیم که وقتی قیمت به ۳۸۰۰۰ رسید در قیمت ۳۸۰۵۰ برای ما خرید کنه،
  دراین حالت دربایننس باید قسمت stop [یا همون stop price در حالت استفاده از browser برای دسترسی به بایننس]
  رو روی ۳۸۰۰۰ قرار بدیم و قسمت limit [یاهمان price در مرورگر] رو روی ۳۸۰۵۰ قرار میدیم.

  پرسش من اینه که وقتی به ۳۸۰۰۰ رسید اوردر ما تبدیل به پوزیشن میشه و یا وقتی به ۳۸۰۵۰ رسید از قسمت اوردر به پوزیشن تغییر موقعیت میده؟

  🟣پرسش دوم هم اینکه:
  وقتی در stop-limit یک order خرید ثبت میکنیم بلافاصله ‌همزمان یک order فروش هم ثبت میکنیم آیا در این حالت مهم هست که اول خرید یا فروش رو ثبت کنیم یا اینکه ترتیب مهم نیست بلکه بستگی به این داره که اول قیمت بازار به خرید بخوره یا به فروش؟ اگر قیمت به خرید بخوره اول خرید انجام میشه و بعدش فروش و اگر قیمت اول به فروش بخوره اول فروش و‌بعد خرید فعال میشه؟
  منظورم این هست که اگر اول فر‌ش رو ثبت کنیم اول فروش انجام میشه و‌اگر اول خرید رو ثبت کنیم اول خرید انجام میشه یا ربطی به ترتیب نداره؟

  1. سلام و درود بر شما
   اول- سفارش شما در قیمت limit ارسال میشه و بستگی به بازار داره که سفارش شما پر بشه یا خیر.
   یه جورایی شبیه بازار spot میمونه، ممکنه سفارش لیمیت ارسال بشه ولی به هر دلیلی سفارش شما انجام نگیره و در حالت باز باقی بمونه.
   برای اینکه احتمال پر شدن سفارش رو بیشتر کنید، میتونید قیمت رو (در Long) بالاتر بذارید و Short کردن پایین‌تر.
   دوم- طبیعتا وقتی شما سفارش stop-limit از نوع Long ثبت میکنید و در حین سفارش تیک TP رو هم میزنید و قیمت فروش رو قرار میدید، اول باید خرید انجام بشه که بعد اگه قیمت به سفارش فروش (TP) شما رسید معامله تکمیل و موقعیت بسته بشه.
   یعنی هر سفارشی ارسال میکنید به ترتیب باید پیش بره. یعنی اگه سفارش از نوع stop-limit هست قیمت به stop برسه بعد سفارش limit ارسال میشه، حالا تا این سفارش limit پر نشده شما هیچ موقعیتی ندارید و صرفا یه سفارش باز دارید.

   1. سپاس فراوان بابت پاسخ کامل و جامع شما.

    فقط درباره بخش دوم پاسخ شما پرسشی برام پیش اومد،
    چون در spot limit فیوچرز بایننس وقتی میخواهیم order باز کنیم گزینه TP وجود نداره که تیک زده بشه، من این تیک رو در بخش limit فیوچرز بایننس دیدم اما در stop limit چنین چیزی ندیدم، آیا نتونستم درست پیداش کنم یا هست من ندیدم؟

    سپاس و درود بر شما استاد عزیز

    1. خواهش میکنم.
     اشتباه از من بود، گزینه TP در stop-limit وجود نداره و فقط برای سفارش market و limit فعاله.

 42. سلام من تو صرافی بایننس قسمت فیوچرز خرید لانگ ثبت شد و رفت تو قسمت پوزیشن که پایین جدول ها هستش من اشتباهی دستم رفت روی اون ضبدر سمت راست بالای کنسل و الان دیگه نمیتونم پوزیشن های فیوچرزم رو ببینم و نمیتونم کنسلشون کنم لطفا اگر کسی آگاهی در این مورد داره کمک کنه. اینم آیدی اینستاگرام: amir80gh.1

 43. سلام چطوری تتر رو انتقال بدم به بایننس برای شارژ حساب و کارمزد انتقال چنده؟

 44. سلام وقتتون بخیر یه سوالی داشتم من تو معاملات فیوچرز دو تا از معاملات حدضرر خورد وپیغام اومد که حساب شما لیکویید میشه حساب فیوچرز من 50 دلار داشت و حساب اسپات 400 دلار. اینم بگم در معاملات مارژین رو ایزولیشن گذاشته بودم. بعد از لیکویید شدن الان حساب اسپات من صفره و حساب فیوچرزم 39 تتر. وقتی حساب لیکویید میشه از حساب اسپات برداشته میشه یا فیوچرز؟ اگه فیوچرز پس چرا حساب اسپاتم خالیه؟ تو اسپات هیچ معامله ای انجام ندادم فقط تو فیوچرز و اونم همون دو پوزیشن بود ممنون میشم راهنماییم کنید

 45. سلام
  اگر اهرم من یک باشد آیا باز هم لیکویید دارد
  آیا در قسمت فیوچر به ازا هر پزیشن باز هزینه کسر میکند
  من چهار خرید انجام دادم که فعلا تو ضرر هست و نگهشون داشتم دیروز و امروز متوجه شدم از باقیمانده پولم تو کیف فیوچر حدود 30 تتر ازم کم کرده دلیلش چیه؟

  1. سلام وقت بخیر، قبل از باز کردن پوزیشن معاملاتی، از ابزار محاسبه‌ای که وجود داره برای محاسبه قیمت لیکویید شدن استفاده کنید.
   هزینه ای با عنوان funding fee وجود داره و زمانی که موقعیت های معاملاتی باز داشته باشید این هزینه از شما کسر میشه. مقدارش رو اینجا ببینید:
   https://www.binance.com/en/futures/funding-history/0

 46. سلام. در سمت چپ نمودار هاي قيمت، گزينه لانگ و شورت هست كه ميشه با انتخاب اونها و كليك روي يك سطح مشخص روي نمودار معامله خريد يا فروش باز كنيم. اول اينكه آيا فرقي داره و اينكه تو setting ش گزينه ريسك وجود داره. ريسك منظورش چيه؟ همون اهرمه؟

 47. سلام روزتون بخیر
  اقا برا من یه مشکلی تو بایننس پیش اومده
  قسمت اوردرم که تو شکل بالا شماره 3 هست
  قیبش زده
  کسی میدونه چجوری باید دباره برش گردونم؟؟؟؟

  1. سلام
   داخل صفحه ی معاملات فیوچرز بالا سمت راست یه گزینه تنظیمات دارد که از اونجا میتونید برگردونید

 48. سلام خسته نباشین، معاملات اهرمی فیوچرز ایزولیتت رو تا چه مدت میتونیم نگه داری کنیم مثلا مثلا یک ارز با اهرم 3 رو میشه تا چه مدت نگه داری کرد؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. تا جایی که اطلاع دارم محدودیتی در زمان نگهداری نیست ولی توجه داشته باشید با باز نگه داشتن موقعیت‌ها، شما هزینه ای پرداخت میکنید که در این صفحه مشخصه:
   https://www.binance.com/en/futures/funding-history/0

   1. سلام آیا جهت اهرمی که انتخاب می کنم بایننس پولی بابت سود پول قرضی از ما میگیره

 49. سلام
  تو بخش بایننس فیوچرز بدون احراز هویت تا چه حجمی اجازه معامله داریم و آیا این محدودیت بدون اهرم محاسبه میشه یا با اهرم
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. تا جایی که میدونم محدودیت های معاملات براساس میزان اهرمی که تنظیم میکنید هست و ارتباطی با احراز هویت شدن یا نشدن نداره.
   اگه اشتباه میکنم سایر دوستان تصحیح کنن.

 50. سلام
  اگر با Stop limit یک اردر ست کنیم چطور میشه حد ضرر و حد سود هم همزمان فعال کرد تا در صورت فعال شدن اردر اصلی آنها هم فعال شوند

 51. سلام ببخشین من توی فیوچرز یه معامله باز کردم و قیمت رو اشتباهی وارد کردم و فکر نمیکنم به اون قیمت برسه پول من رو هم که نگه داشته حالا چطور معامله رو ببندم ؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. اگه سفارش شما انجام نشده، در لیست سفارشات منتظر باید کنسل بزنید.

 52. سلام من از کیف پول به فیوچرز دلار انتقال میدم اما تو فیوچرز میزنه موجودی صفر
  لطفا کمکم کنید

  1. سلام، وقت بخیر. به احتمال زیاد اشتباها به بخش دیگه ای از سایت مبلغ رو منتقل کردید.

   1. سلام باید unhide رو بزنید ، و توی تنظیمات باید post only رو فعال کنید ، دقت کنید که وی پی ان را باید روی سرور اطریش بذارید.

 53. سلام
  میتونیم داخل فیوچرز یه سفارش خرید با قیمت بالاتر از نرخ الان باز کنیم که اگه مثل رشدهای شارپی که این چند روزه آلت کوین ها داشتن برامون خرید بزنه و جا نمونیم؟
  متاسفانه با قیمت بالاتر که میزنم میاد سقف اون لحظه رو خرید میزنه
  تشکر

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. بله میشه و باید سفارش Stop-limit بذارید.
   در فیلد Stop تعیین میکنید پس از رسیدن قیمت به چه محدوده ای، سفارش limit شما ارسال بشه.
   مثلا بیتکوین داره روی 34 هزار دلار معامله میشه، میخواید اگه قیمت بالاتر از 38 هزار دلار رفت، سفارش لیمیت شما با قیمت 38050 دلار ارسال بشه.
   در فیلد استاپ عدد 38000 رو وارد میکنید، در فیلد لیمیت 38050 دلار و سفارش رو میفرستید. در وارد کردن قیمت ها دقت داشته باشید.

 54. سلام من تعداد 5 میلیون توکن BNS دارم برای فروشش چیکار کنم؟ تعدادی گفتن تبدیلش کنم. این کار رو چطور انجام بدم؟ ممنون میشم پاسخ رو برام ایمیل کنید

 55. سلام در بخش فیوچرز اعداد 3x و 10x یعنی سود و ضرر ده برابر محاسبه میشه درسته یا سرمایه ما ده برابر میشه؟ اونوقت شما میدونید در صورت مثلا سود 10 برابری این سود از کجا میاد؟ خود بایننس میده؟ در واقع این پول ده برابری فرضیه یا واقعی؟

 56. با سلام من تازه دارم وارد خرید و فروش ارز دیجیتال میشم تحقیق کردم مشکل شرعی و قانونی نداره..الان این بخش فیوچرز تو بایننس هست فقط یا تو بورس هم این جور معاملات با این روش انجام میشه؟ بعد اطلاع دارید که این جور معامله اشکال شرعی نداره؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   فیرچرز معادل معاملات آتی در بازارهای مالی هست. معاملات آتی زعفران و پسته و کالاهای دیگه همین الان هم در ایران انجام میگیره.

 57. سلام وقت بخیر
  ببخشید من دستم به کلیدHide خورد و قسمت3 دیگه مشخص نیست.
  چطور میتونم این بخش رو برگردونم؟

 58. لطفا یکی از دوستان جواب منو بده واقعا گیر کردم
  من نمیتونم پوزیشن های باز رو ببندم هر کاری میکنم وقتی معامله بازه بسته نمیشه هم از طریق اپلیکیشن بایننس و هم از طریق سایت هیچ فرقی نمیکنه
  معامله هام اینقدر باید بره که tp بخوره یا sl
  لطفا اگر میشه منو راهنمایی کنید

  1. سلام اگر براتون مشکل ایجاد نمیکنه sl وtp مشخص نکنید و هروقت دوست داشتید از طریق گزینه close position معامله رو میبندی

 59. سلام برای اینکه فیوچرز بایننس رو فعال کنیم باید حتما کد رفررال وارد کنیم ؟ این کد رفرال رواز کجا بگیریم ..شما کد رفرال خودتون رو بفرستین تا بتونیم فعالش کنیم ؟مرسی

 60. ببینین توی فیوچرز مثلا قیمت مارکت روی 21 هستش، اما من نقطه ی ورود و 22 زدم و buy و زدم… اما به محض اینکه buy و زدم، پوزیشن روی قیمت تابلو مارکت(21) باز شده با اینکه من رو 22 لیمیت و گذاشتم که به 22 برسه باز بشه… مشکل از کجاست، اوردر جلو تر یا عقب تر نمیتونم بذارم و هرچی لیمیت و میذارم، همون جا در قیمت آنی مارکت خودش اوردر و باز میکنه، مشکل از اون گزینه ی last یا mark نیست؟ یا چی؟ ممنون 💗

   1. سلام.دقیقا منهم همین مشکل رو دارم.و متاسفانه در فیوچرز بابت همین مساله ضرر کردم.لطفا یک نفر راهنمایی کند.ممنون

    1. وقتی قراره که روی قیمت بالاتری خرید بزارید نباید از گزینه ی limit استفاده کنید چون همون لحظه میخره به قیمت پایینتر باید از گزینه ی stop limit استفاده کنید اونجا اول مشخص میکنید قیمت مارکت روی چند برسه شما میخواید سفارشتون انجام بشه بعد در قسمت دوم قیمتی که میخواید بخره اونجا رو کمی بالاتر قرار میدین. مثلا شما میخواید روی قیمت 22 بخره پس stop limit رو انتخاب میکنید در کادر اول قیمت 22 رو انتخاب میکنید در کادر دوم قیمت خرید رو مثلا 22.1 میزنید در قسمت سوم مقداری که قراره بخرید رو میزنید از اون ارز. مثلا 10 تا اتر. بعد بای میزنید.

    2. سلام. شما واسه بای یا لانگ باید مبلغ کمتر رو بزنید نه ببشتر و برای سل یا شورت مبلغ بالاتر رو.
     وقتی بای رو بزنید و مبلغ بالاتر ، سیستم میگه دوست عزیز تو که می خواستی رو ۲۲ بخری ، من رو ۲۱ برات میخرم که ارزونتره.

 61. سلام و ارادت
  ممنون از راهنمايي هاتون
  لطفا يك صرافي ك تقريبا امكاناتش مثل بايننس باشه ك براي ايراني ها هم تحريم نباشه معرفي ميكنين🙏
  من چند بار با وي پي ان امريكا وارد بايننس شدم و پيغام داد داخل بايننس و جلوي معاملاتم رو گرفت و گفت ١٤روز فرصت خالي كردن حساب رو دارم،بعدش با وي پي المان وصل شدم و دوباره اجازه معاملات رو داد،ب نظر شما باز جلوي معاملاتم رو ميگيره يا حسابم رو خالي كنم،ممنون ميشم راهنمايي كنين🙏🙏در ضمن بعد از راهنمايي هاتون هر اتفاقي بيوفته مسوليتش با خودم هست لطفا كمك كنين🙏🙏

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   من مدت زیادیه (بیش از 2 سال) یک حساب کاربری دارم و از اول با آی‌پی آلمان و هلند و گاهی فرانسه واردش میشدم و تا به حال به مشکلی برخورد نکردم. حجم معاملات و برداشت هم گاهی بیش از 10 هزاردلار بوده.
   بطور کلی نباید کاری کنید که مشکوک بشن یا اشتباهی بکنید و مجبور بشید به پشتیبانیش پیام بدید چون در این صورت اغلب مواقع از شما احراز هویت میخواد که به مشکل میخورید.
   همینطور باید خیلی دقت کنید در زمان باز بودن سایتش vpn شما قطع نشه. از vpn های رایگان استفاده نکنید.
   من از Nordvpn استفاده میکنم و راضی بودم.

  2. یه اکانت دیگه بساز، این بار دقت کن که دیگه با آی پی های غیر مجاز واردش نشی.
   آلمان و هلند خوبن.

  3. سلام دوست عزیز
   با وی پی ان امریکا نباید وارد شی . امریکا خودش بایننس خودشو داره . باید با ویپی ان اروپا وارد بشین. و آلمان از همه بهتره

 62. سلام خسته نباشید.از حساب معمولی بایننس ،وارد حساب فیوچرز شدم.الان میخوام برگردم به همون حساب معمولی ،چون از قبل چند تا ترید داشتم اونجا که باید بفروشم.ولی نمیتونم برگردم.ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنون.

 63. باسلام
  ضمن تشکر از راهنمایی های شما.
  درباینسس بصورت پیشفرض نوع معاملات را cross می آورد.اگر ما بخواهیم پیشرفض ما isilate باشد چکار باید بکنیم؟

 64. سلام وقت بخیر من تازه واردم و با اپلیکیشن بایننس شروع به کار کردم به مشکل خوردم تو فیوچرز ۱. اینکه وقتی میخوام پوزیشن لانگ یا شورت بگیرم مثلا تو یه قیمتی بالاتر یا پایین تر از قیمت مارکت چجوری باید اردر باز کنم و ۲. اینکه برای پوزیشن شورت وقتی میخوایم برا تارگتامون اردر باز کنیم باید سل بزنیم ؟ ممنون میشم کمکم کنید نزدیک به ده روزه سر گردونم

 65. سلام ممنونم بابت اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید…. لطفا در مورد ADLمیشه بیشتر توضیح بدید من در این مورد به مشکل برخوردم

 66. سلام ممنونم بابت اطلاعات خیلی خوبتون، میخواستم بپرسم راجب توکن benis که BNS هم گفته میشه اطلاعاتی دارین؟
  ممنونم از راهنماییتون

  1. سلام وقت بخیر
   توکنی به اسم Benis در سایت coinmarketcap.com وجود نداره. این سایت مرجع معتبری برای بررسی اطلاعات ارزهای دیجیتال هست.

   1. مچکر بابت پاسختون
    مقداری توکن Benis در کیف پولم داشتم، میخواستم بدونم ارزش ریالی داره؟ یا امکان تبدیل benis به بقیه توکن ها یا ارزهای دیجیتالی وجود داره؟

    1. من ندیدم در صرافی خاصی لیست شده باشه، بنابراین بعیده امکان نقد کردنش به راحتی به وجود داشته باشه.

    2. توکن bns یک air drop از ترون هست که فعلا شما کار نمیتونید بکنید برای فروشش.
     اما برای اینکه بدونید ارزش روز توکن چقدر هست از لینک معتبر ارائه شده در سایت tronscan.org استفاده کنید.
     ارزش فعلی برابری bns با trx حدود 640bns معادل 1trx هست

 67. سلام ببخشید ضربدر بیست یعنی سود یا ضرر بیس برابر میشه؟ومارجین چی بیس برابر باید وثیقه بشه؟

 68. سلام دوست عریز من درسایت futuresسرمایه گذاری وسود هم کردم ولی بعد از چندروز اکانت من رامسدود کردند وقتی ازآنها سوال کردم میگوییند چون ایران تحریم است باید احراز بشوی عکس برایشان فرستادم که تایید کردند بعدگفتن 7/83اتریوم حسابت ون رو شارژکنید باهمان کیف پولی که قبلا فرستادین این کار راهم کردم ولی الان دوروزه اصلا جواب پیامهای من رو نمیدهند واکانت من همچنان بسته هستش از طریق کوین نگار این کار روانجام دادم که اونها هم جواب نمیدن نظر شما چیست وچه راهنمایی میکنید

  1. سلام وقت بخیر
   متاسفانه راه حلی برای مشکل شما ندارم. تنها راه پیگیری از طریق پشتیبانی بایننس و سایتی که اشاره کردید.

   1. سلام من تازه وارد بایننس شدم میخواستم ببینم فیوچرز ریسکش بالاست یعنی اگر کسی تجربه ندارم ضرر خواهد کرد؟ یادگیریش آسان هست؟ چطور میتوانم انجام بدهم ضرر نکنم ممنون میشم جواب بدید

 69. با سلام. راهی هست که (بعد) از ساخت اکانت فیوچر، از ریفرال کد برای کاهش هزینه فی استفاده کنیم؟؟

   1. سلام وقتتون بخیر.من ازاین بازار چیزی سر در نمیارم .اما همسر من چنر روز پیش توی این سایت
    Futureslent.com سرمایه گذاری کرده و تا اونجایی که من در جریانم باید پشتیبانی باهمسرم تماس میگرفت یا پیغامی میفرستاد اما خبری ازشون نیست و انلاین نشدن.همسرم از نگرانی داره دیوونه میشه شما میتونید برام توضیح بدین

    1. آیا تو معاملات فیوچرز تو قسمت کراس اگر 30 دلار داشته باشید و 10 دلار با کراس 50 پوزیشن گر فته باشید اگر لیکوید بشید تمام 30 دلار از بین میره یا فقط همون 10 دلار

 70. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات خیلی خوبتون ولی خداییش چقدر این فیوچرز پیچیده هست

  1. سلام وقت بخیر
   خواهش میکنم
   درست میگید پیچیده است

 71. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات خیلی خوبتون ولی خداییش چقدر این فیوچرز پیچیده هست

  1. سلام وقت بخیر
   خواهش میکنم
   درست میگید پیچیده است

 72. سلام
  من دنبال آموزش ربات تریدر در بازار ارز دیجیتال هستم .
  اگر اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید

 73. سلام
  من دنبال آموزش ربات تریدر در بازار ارز دیجیتال هستم .
  اگر اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید

 74. سلام ممنون بابت اطلاعاتتون، من تو کوینکس مقداری الگورند خریدم کنار الگورند عدد3x نوشته شده میخواستم بدونم منظورش چیه؟

  1. یعنی شما اهرم 3* زدین و به عبارتی با سه برابر مارجین خود وارد ترید شدید

 75. سلام ممنون بابت اطلاعاتتون، من تو کوینکس مقداری الگورند خریدم کنار الگورند عدد3x نوشته شده میخواستم بدونم منظورش چیه؟

  1. یعنی شما اهرم 3* زدین و به عبارتی با سه برابر مارجین خود وارد ترید شدید

   1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
    فعلا نیازی به احراز هویت نداره ولی هر زمان ممکنه این شرایط تغییر کنه.

    1. سلام استاد تو فیوچرز بایننس حسابم قفل شده نه میتونم پوزیشن باز کنم نه پولامو انتقال بدم به اسپات چکارکنم؟مشکل از کجاست؟میخوام پوزیشن بگیرم می‌نویسه invalid account status .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

از سایر تریدرهای ارز دیجیتال یگ گام جلوتر باشید!

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که متوجه شوید، درست یک هفته پیش از جهش بازار، دارایی‌های دیجیتال خود را فروخته‌اید و از اوج معاملات بازار عقب مانده‌اید. اغلب اوقات، پس…
بیشتر بخوانید

استیبل کوین‌های برتر سال 2021 (ارزهای دیجیتال با ارزش پایدار)

سازوکار شناخته‌شدۀ ثبات قیمت در ارزهای فیات را نمی‌توان در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده کرد. یکی از ویژگی‌های بازارهای دارایی‌های دیجیتالی همچون اتریوم و بیت کوین بی‌ثباتی و نوسانات شدید…
بیشتر بخوانید

منظور از بازار اسپات (Spot) ارز دیجیتال چیست؟

بازار اسپات به خرید و فروش مستقیم ابزارها و دارایی‌های مالی، همچون ارزهای دیجیتال، بازار فارکس، سهام یا اوراق قرضه گفته می‌شود. در بازار اسپات، تحویل دارایی اغلب به‌صورت فوری…
بیشتر بخوانید

کنترل هیجان در ترید ارز دیجیتال (7 راهکار مهم)

اگر قصد دارید معامله‌گر موفقی شوید، هنگام خرید یا فروش ارزهای دیجیتال باید از ترید هیجانی پرهیز کنید و منطقی تصمیم بگیرید. بخش زیادی از منطق ترید، مربوط به برنامه‌ریزی…
بیشتر بخوانید