اخبار طلا ، سکه و دلار

در حال نمایش 11 نوشته (از کل 11)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #2861

  هر چند در آخرین روز هفته بازار داخلی شاهد متوقف شدن دلار روی قیمت 3 هزار و 20 تومان بود، ولی افزایش پی درپی نرخ برابری دلار نسبت به یورو در بازار جهانی تقویت دلار را به‌دنبال داشت. در واقع در بازار جهانی بر خلاف بازار داخلی روند دلار با افزایش ارزش روبه‌رو بود. یکی از دلایل رشد ارزش دلار به غافلگیری تحلیلگران و سرمایه‌گذاران بازارها بازمی‌گردد.
  در حالی که انتظار این بود که سیاست‌های پولی در آمریکا به‌دلیل اتفاقات ماه گذشته در این کشور کماکان فوق انبساطی دنبال شود؛ اما موضع‌گیری‌ها احتمال کاهش این سیاست‌ها را در زمانی زودتر از موعد مقرر به ذهن سرمایه‌گذاران متبادر کرد. بنابراین اصلی‌ترین دلیل تقویت دلار را می‌توان به این موضوع نسبت داد که در ابتدای هفته گذشته تلقی بازار متوجه تضعیف بیش از حد دلار در هفته‌های پیش از آن بود. از این رو سیگنال خرید دلار از سوی معامله‌گران ارسال شد، پس از آن نیز با انتشار بیانیه جلسه دو روزه بانک مرکزی آمریکا به‌رغم عدم‌تغییر در سیاست‌های فوق انبساطی این کشور برای ماه اکتبر، زمان خروج از سیاست فعلی از پیش‌بینی بازارها زودتر ارزیابی شد و باز هم دلیلی برای تقویت دلار به وجود آمد. پیش از این با توجه به عملکرد نه‌چندان مساعد اقتصاد آمریکا و تعطیلی 16 روزه دولت، انتظار می‌رفت دولت سیاست‌های انبساطی را ادامه دهد، اما به نظر تحلیلگران بهبود در بخش‌های اشتغال آمریکا و تورم پایین‌تر از انتظار این کشور، احتمال کاهش خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو را در روزهای آینده تقویت می‌کند که به دنبال آن کاهش عرضه‌ دلار و افزایش مجدد نرخ برابری آن را رقم خواهد زد. تحلیلگران به این دلایل معتقدند: باید انتظار فشار نزولی بر بازار طلا را داشت.
  البته در مقایسه با سایر ارزهای اروپایی، نرخ برابری یورو نسبت به دلار به مقدار بیشتری کاهش یافته است؛ این کاهش احتمالا از کنفرانس خبری ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اروپا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته نشات می‌گیرد. در این کنفرانس نرخ سود با کاهش نسبتا شدید 0.25 درصد اعلام شد. این در حالی است که نرخ تورم اروپا اخیرا به پایین‌ترین سطح خود؛ یعنی 0.7 درصد رسیده بود و آمار بالای بیکاری ناحیه یورو که حدود 12.2 درصد در ماه اکتبر برآورد شده، نگرانی‌هایی به وجود آورده بود.
  رویدادهای مهم جهانی
  میزان رشد تولیدات ناخالص داخلی آمریکا در ساعت 17 روز پنج‌شنبه هفته گذشته منتشر شد. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن بود که این میزان 1.9 درصد رشد خواهد کرد؛ اما میزان رشد واقعی از این مقدار هم بیشتر بود. بنا به گزارش کیتکو نیوز، میزان تولیدات ناخالص داخلی آمریکا، طبق آمار منتشرشده در آخرین روز هفته گذشته 2.8 درصد رشد داشته است. انتشار اخبار مبنی‌بر رشد بیش از مقدار پیش‌بینی شده، تاثیراتی موافق با تقویت دلار در بازارهای جهانی خواهد داشت و احتمالا باز هم قیمت طلای جهانی تضعیف می‌شود. دیروز، جمعه روز کاری بازارهای جهانی بود قیمت هر اونس طلای جهانی در واکنش به انتشار آمار مزبور، کاهشی بیش از روزهای پیش ازآن را در ابتدای کار خود تجربه کرد و با 4 دلار کاهش به 1310 دلار رسید. البته در ادامه با اعلام نرخ بیکاری در آمریکا قیمت طلا روند کاهشی را با سرعت خطی طی کرد. پس از آنکه آمارهای اعلام شده مشخص کرد موقعیت ایجاد شده شغلی متناسب با پیش‌بینی‌ها بوده است، طلا به کانال 1200 دلار فرو کاسته شد. نرخ بیکاری در آمریکا 7.3 درصد اعلام شد که متناسب با مقدار پیش‌بینی‌شده بوده است. پس از این آمار قیمت طلا به زیر 1290 دلار در هر اونس رسید.
  تحلیلگران کیتکو نیوز معتقدند که تضعیف قیمت جهانی طلا با توجه به بروز نشانه‌های تقویت دلار در هفته جاری ادامه خواهد داشت. البته عده‌ای دیگر از تحلیلگران معتقدند که طلا در حال حاضر بر سر یک دوراهی قرار دارد. به گزارش سایت طلا به نقل از اینوستینگ، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند چنانچه قیمت اونس جهانی طلا به بیش از 1375 دلار برسد این به این معنی است که سقوط بهای طلا به 1251 دلار دیگر رخ نخواهد داد و روند صعودی آغاز خواهد شد؛ اما در صورتی که بهای اونس طلا به 1251 دلار کاهش یابد به این معنا است که سیر نزولی قیمت طلا تشدید خواهد شد.
  البته چنانچه قیمت جهانی طلا طی روزهای آتی به بالاترین بهای 28 اکتبر یعنی 1361 دلار برسد تحلیل سیر صعودی درست است و تایید می‌شود.
  در صورتی که بهای اونس جهانی طلا به کمتر از 1300 دلار برسد، تحلیل روند نزولی درست است و افت قیمت به دامنه 1251 دلار طی 2 الی 3 هفته آینده محتمل خواهد بود. از دیگر رویدادهای مهم تصمیم‌گیری درخصوص سیاست‌های پولی در حوزه یورو بود. روز پنج‌شنبه جلسه سیاست‌گذاری بانک اروپا برگزار شد و پس از آن رییس بانک مرکزی اروپا در یک کنفرانس خبری شرکت کرد. دراگی در کنفرانس خود که به چشم‌انداز سیاست اقتصادی اروپا با تاکید بر سیاست‌های پولی پرداخت، گفت: نیمه اول سال شرایط اقتصادی مطلوب نبوده است؛ اما اخیرا نشانه‌های بهبود اقتصادی مشاهده می‌شود. وی البته تاکید کرده است که این روند بهبود تدریجی رخ خواهد داد. دراگی سیاست رونق اقتصادی را متکی به رشد تقاضای حوزه یورو منوط و تاکید کرده است: این سیاست به گونه‌ای انجام می‌شود که موجب افزایش تورم نشود. او برای تحقق این هدف بر تداوم انقباض در بخش سیاست‌های مالی تاکید کرده است.
  کیتکو نیوز راجع به کنفرانس خبری ماریو دراگی مصاحبه‌ای را با جیم ویکوف تحلیلگر اقتصادی ترتیب داد. جیم ویکوف معتقد بود که کنفرانس مزبور به هیچ وجه مطابق انتظارات پیش نرفت. ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اروپا بر تجربه دوره‌ای با نرخ تورم پایین در اروپا اشاره کرد. در این کنفرانس شاهد بودیم که نرخ بهره اروپا به 25/0 درصد کاهش یافت. کنفرانس خبری ماریو دراگی موجب بروز نوساناتی در بازار طلا در صبح پنج شنبه هفته گذشته شده بود. جیم ویکوف معتقد بود که نرخ بهره جدید نوسانات شدیدی را در بازار فلزات گران‌‌ به وجود خواهد آورد.
  بازار داخلی
  در بازار داخلی قیمت دلار ثابت بود و در بازار رسمی نیز بانک مرکزی از قیمت دلار کاست.در بازار سکه نیز قیمت تمام و نیم تغییر نکرد؛ اما از قیمت ربع 5 هزار تومان کاسته شد. با توجه به انعکاس مثبت اخبار از بازار سیاسی به نظر می‌رسد آغاز کار بازار‌ها در داخل با‌ثبات‌تر از هفته‌های قبلی دنبال شود. مثبت بودن روند مذاکرات 1+5 نیز می‌تواند نشانی از ادامه روند کاهشی تحریم‌ها علیه ایران باشد. به عنوان مثالی از روند تسهیلی که تحریم‌ها علیه ایران طی می‌کنند، می‌توان به لغو پیگرد قانونی شرکت آلمانی ناقض تحریم ایران توسط آمریکا اشاره کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های غربی، شرکت داچ بورس، اداره کننده بازار بورس آلمان اعلام کرد واحد بانکی کلیر استریم این شرکت مبلغ 151.9 میلیون دلار برای متوقف کردن تحقیقات اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا در مورد اینکه آیا این شرکت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده یا نه، پرداخت کرده است.
  اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا، به‌عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه‌داری این کشور مدعی شده بود بانک کلیر استریم احتمالا در سال 2008 تحریم‌ها علیه ایران را نقض کرده و در زمینه ارائه ضمانت‌های بانکی با ایران همکاری داشته است.
  روز گذشته رویترز نیز خبری درخصوص مجموع پول نفت ایران که در سه کشور هند، کره جنوبی و ژاپن نگهداری می‌شود، منتشر کرد. بنا بر اعلام این خبرگزاری، مجموع دارایی‌های ایران در این سه کشور 15.3 میلیارد دلار است. تا پیش از این به دلیل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، پول نفت به‌صورت عمده با پول رایج این کشورها پرداخت می‌شد. تمایل ایران به دریافت پول نفت به یورو از هند در ماه گذشته مذاکراتی را بین این دو کشور موجب شد و نتایجی نیز دربرداشت. با ادامه روند تعدیل یا لغو تحریم‌ها به نظر می‌رسد امکان دریافت این طلب‌ها به دلار یا یورو افزایش یابد.

  #2999

  به گزارش سایت طلا، در هفته گذشته بهای اونس در انتظار اجرا یا عدم اجرای طرح محرک پولی 85 میلیارد دلاری بانک مرکزی آمریکا در محدوده 1313 تا 1318 دلار در نوسان بود تا اینکه در روز جمعه با انتشار گزارش اشتغال آمریکا وارد کانال 1200 دلار شد و این در حالی است که این بازار با اجتناب سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این بازار در رکود بسر می برد.

  بنابراین گزارش، بازار طلای داخل روز شنبه گذشته را با افت قیمتها در بازار طلای جهانی آغاز و ارزش هر گرم طلای 18 عیار را به 96 هزار و 842 تومان و هر مثقال طلای 17 عیار را به 419 هزار و 500 تومان رساند که حاکی از ریزش 1500 و 6500 تومانی بود.
  قابل ذکر است، انتشار آمارهای مربوط به کاهش کسری بودجه دولت آمریکا سبب شد تا قیمت طلا به 1316 دلار و 80 سنت در روز شنبه برسد.

  این گزارش می افزاید، در روز یکشنبه در غیاب بازارهای جهانی و تحت تأثیر متغیر اصلی بازار یعنی دلار، بازار طلای تهران به جبران قیمتها پرداخت و ارزش هر مثقال و گرم طلا را به 424 هزار تومان و 97 هزار و 880 تومان رساند.

  بر اساس این گزارش، در روز دوشنبه بازارهای طلا با نوسان جزئی و البته کاهشی روبرو شدند که با کاهش دلار داخل، بهای هر مثقال طلای 17 عیار به 422 هزار تومان رسید که ادامه این روند در روز سه شنبه بهای طلا را در هر مثقال به 420 هزار تومان و در هر گرم به 96 هزار و 911 تومان رساند.

  بنابرگزارش سایت طلا، به دنبال سخنان مقامهای ارشد فدرال رزرو مبنی بر لزوم اجرای محرک پولی، قیمت جهانی طلا پس از 6 روز کاهش متوالی در آخرین ساعات روز دوشنبه با افزایش روبرو شد که مجدداٌ روز سه شنبه کاهش یافت و سبب گسترش بدبینی های روزهای اخیر نسبت به این فلز زرد رنگ شد.

  این گزارش حاکیست، تغییرات قیمتی طلا در بازارهای جهانی در روز چهارشنبه بیانگر رشد هر اونس بود که تا سطح 1316 دلار بالا آمد.
  در این روز بازار طلای تهران همچنان با نوسان محدود قیمتها در پی آرامش بازار ارز قیمت هر مثقال و گرم طلا را به 420 هزار و 300 تومان و 97 هزار و 20 تومان رساند.

  بر پایه این گزارش، در روز پنج شنبه قیمت طلا به دنبال نگرانی های بین المللی نسبت به سقف بدهی های آمریکا و احتمال ورشکستگی این کشور افزایش و بر بهای 1329 دلار و 69 سنت بسته شد.
  بازار طلای تهران در روز پنج شنبه روند عادی را پشت سر گذاشت و قیمت هر مثقال و گرم طلا به 420 هزار تومان و 96 هزار و 888 تومان رسید.

  شایان ذکر است، در روز جمعه قیمت جهانی طلا تحت تأثیر انتشار گزارش اشتغال آمریکا وارد کانال 1200 دلار شد و با بهای 1289 دلار و 50 سنت معامله شد.

  گفتنی است، کاهش شدید قیمت جهانی طلا از ابتدای سال 2013 میلادی تاکنون موجب شد تا برخی از کارشناسان اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کنند تا در شرایط کنونی از سرمایه گذاری در بازار طلا اجتناب کنند و این در حالی است که احتمال تقویت قیمت طلا را در بلند مدت دور از ذهن نمی دانند

  #4087
  blankjadid
  مشارکت کننده

  به گزارش سایت طلا به نقل از مانی کنترل، موسسه اسکاتیا موکاتا تاکید کرد، افزایش تقاضا از سوی بازارهای چین و هند تاکنون مانع از کاهش شدید و بیشتر قیمت طلا در بازارهای جهانی شده است.
  تقاضای طلا در بازار هند در فصل ازدواج و جشن های سراسری این کشور به شدت افزایش یافته است.

  بر اساس این گزارش با شکسته شدن سطح مقاومتی 1350 دلاری به نظر می رسد قیمت طلا به زودی به کمتر از 1180 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.

  کاهش شدید ذخایر طلا در صندوق اس پی دی آر نیز تاثیر منفی زیادی بر ذهنیت سرمایه گذاران بین المللی برای سرمایه گذاری در بازار طلا داشته است.

  تقاضای جهانی طلا در سه ماه سوم 2013 میلادی نیز بیش از 21 درصد کاهش داشته است.

  در صورت شکسته شدن سطح قیمتی 1180 دلاری قیمت طلا به سرعت به سوی 1100 دلار در هر اونس سقوط خواهد کرد.

  #4089
  blankjadid
  مشارکت کننده

  قیمت سکه ،طلا ودلار امروز 30 آبان نسبت به روز گذشته کاهش داشته و قیمتها در ساعت 16:53اینگونه بود.

  به گزارش طلا نیوز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار 903 هزارتومان ، طرح قدیم 902 هزار تومان، نیم سکه 461 هزار تومان، ربع سکه 270 هزار تومان و سکه گرمی 178 هزارتومان اعلام شد.

  همچنین نرخ هر گرم طلای 18 عیار در بازار داخلی92 هزار و 220 تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1247 دلار و 20 سنت رسید.

  نرخ دلار آمریکا نیز امروز در بازار 3006 تومان و یورو نیز 4059 تومان و درهم 820 تومان به فروش رسید.

  #13794
  blankjadid
  مشارکت کننده

  همزمان با روند کاهشی اونس، سکه امامی نیز پس از سقوط به محدوده 900 هزار تومانی با اصلاح قیمت دلار روز گذشته در ایستگاه 980 هزار تومانی قرار گرفت.

  به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، افت بیش از یک درصدی بهای سکه روز گذشته در حالی بود که دلار همچون روزهای پایانی هفته گذشته افت روزانه 10 تومان را ادامه می دهد به طوری که روز گذشته دلار در محدوده 3275 تومان خرید و فروش می شد.

  خبرهایی از تزریق ارز پتروشیمی و احتمام دولت به تک نرخی کردن ارز در محدوده 2650 تومان باعث شد تا دلار تا حدودی عقب نشینی کند. با این حال کارشناسان و فعالان بازار دلار زیر سه هزار تومان را در کوتاه مدت محقق نشدنی می دانند و به نظر می رسد روند منطقی بازار در حال حاضر محدوده3000 تا 3200 تومان است.

  در این میان معاملات سکه آتی نیز همگام با کاهش قیمت سکه نقدی و پیش بینی ها از افت بهای اونس با کاهش قیمت ها روبرو شدند. سررسیدها روز گذشته افت قیمت حدود یک درصدی را ثبت کردند. همچنین سررسید اردیبهشت ماه در هفته پایانی معاملات خود در محدوده 997 هزار تومان قرار گرفت و پیش بینی معامله گران از قیمت سکه تحویل آبان ماه به یک میلیون و 128 هزار تومان رسید. در حال حاضر اختلاف قیمت میان سررسیدها حدود 25 تا 75 هزار تومان پیگیری می شود. همچنین از روز دوشنبه مورخ 1393.2.22 سررسید دی ماه فعالیت خود را آغاز می کند.

  در بازارهای جهانی نیز اونس پایان هفته در مدار 1290 دلاری متوقف شد با این حال پیش بینی اکثر فعالان بازار حاکی از آن است که روند نزولی اونس این هفته نیز ادامه پیدا می کند.

  از میان 24 شرکت کننده در نظر سنجی این هفته تارنمای کیتکو، 11 نفر به کاهش قیمت طلا طی هفته جاری رای دادند. 6 نفر پیش بینی رشد و 7 نفر دیگر انتظار ثبات قیمت ها را داشتند. کارشناسان معتقدند بهبود شرایط اقتصادی آمریکا و افت تقاضا باعث فشار بر بهای طلا خواهد شد. با این حال گروه مقابل می گوید ادامه تنش ها در اوکراین و برگزاری همه پرسی در شرق این کشور بار دیگر طلا را به مدار 1300 دلاری بازمی گرداند.

  گروه دیگر از معامله گران بازار آتی طلا می گویند: علی رغم اخبار اقتصادی موثر در هفته گذشته از جمله سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا و سخنان والی بانک مرکزی اروپا اونس جهانی طلا حرکت خاصی نکرده ودر محدوده 1315تا 1280 دلاری باقی ماند. تا زمانی که اونس از این محدوده خارج نشود روند حرکتی آن مشخص نمی شود. حتی اگر تنش های سیاسی در اوکراین شدت بگیرد اونس ظرفیت بازگشت به سقف قیمتی این محدوده را دارد.

  #13797
  blankjadid
  مشارکت کننده

  به دنبال کاهش ده دلاری هر اونس طلا در بازارهای جهانی قیمت انواع سکه در بازار آزاد کاهش پیدا کرد.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین هر سکه تمام بهار آزادی نسبت به روز قبل 16 هزار و 500 تومان کاهش قیمت داشت و در قله 970 هزار و 500 تومان ایستاد.

  نیم سکه بهار آزادی نیز 13 هزار تومان کاهش قیمت را به ثبت رساند و به 497 هزار تومان رسید. همچنین هر ربع سکه بهار آزادی با افت 12 هزار تومانی قیمت، معادل 296 هزار تومان به فروش رفت.

  گفتنی است دلار آمریکا نیز با 30 تومان کاهش 3265 تومان معامله شد. یورو نیز 5 تومان ارزان شد و با قیمت 4545 در بازار آزاد به فروش رفت.

  #13836
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  قیمت جهانی طلا به ۱۲۹۲ دلار در هر اونس رسید
  به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین قیمت در یک هفته اخیر در اوایل امروز، به دلیل افزایش تنش های ژئوپلتیک در اوکراین و بالا رفتن تقاضا در بازار مجددا افزایش یافت.
  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم 1279 دلار و 60 سنت به دلیل کاهش ارزش یورو، روندی افزایشی را طی کرد و با یک دلار افزایش نسبت به جلسه قبل به رقم 1292 دلار رسید.
  از زمانی که اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه اعلام کرده که آماده است از ماه آینده اقدامات لازم را برای بالا رفتن نرخ تورم انجام دهد، ارزش یورو بیش از یک درصد کاهش یافته است. افزایش ارزش دلار به نوبه خود قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزها افزایش می دهد.
  در اوکراین، جدایی طلبان طرفدار مسکو در رفراندوم خودمختاری برگزار شده در شرق این کشور اعلام پیروزی کردند.
  طلا در هنگام بروز وضعیت های سیاسی و اقتصادی فوق العاده و بروز ابهام در بازارها، به عنوان یک سرمایه گذاری امن تلقی می شود.
  ویکتور تیانپیریا، تحلیلگر موسسه ای ان زد در این باره به رویترز گفت: تحولات اوکراین احتمالا آنچنان بزرگ نبوده اند که قیمت طلا را به صورت ناگهانی افزایش دهند.
  ادوارد میر، تحلیلگر بازار فلز زرد نیز گفت، احتمالا سرمایه گذاران دیگر چندان نگران بحران اوکراین نیستند. «حتما آنها تصور می کنند که بدترین سناریوهای ممکن به وقوع نپیوسته اند.»
  در همین حال، کاهش خرید در بازارهای فیزیکی نیز بر حس حاکم بر بازار تاثیر منفی گذاشته است.
  آمارهای روز جمعه نشان داد که واردات طلا در هند، به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ طلای جهان پس از چین، به دلیل محدودیت های اعمال شده در زمینه واردات فلز زرد، در ماه آوریل 74 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به 1.76 میلیارد دلار رسیده است.

  #13890
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ – ۱۲:۳۰

  قیمت انواع طلا، سکه و ارز نسبت به هفته قبل با تفاوتی چندانی مواجه نشده است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در حال حاضر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1293 دلار و 70 سنت است و هر گرم طلای 18 عیار نیز 101 هزار و 967 تومان معامله می‌شود. قیمت سکه تمام نیز 995 هزار تومان است.

  قیمت دلار نیز از نوسان شدیدی برخوردار نبوده و امروز هر دلار 3298 تومان معامله می‌شود.

  #14017
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  سکه طلا، این هفته نزولی!

  سكه امامي پس از افت قيمت تا مدار 969 هزار توماني، هفته گذشته با نوسانات اندك معامله مي شد نوسانات قيمت سكه امامي طي هفت روز گذشته در محدوده 992 تا 988 هزار تومان بود.
  سكه امامي پس از افت قيمت تا مدار 969 هزار توماني،هفته گذشته با نوسانات اندك معامله مي شد نوسانات قيمت سكه امامي طي هفت روز گذشته در محدوده 992 تا 988 هزار تومان بود.

  به گزارش بورس نيوز، دلار که مدتی است تحت تأثير اخبار سياسي و اقتصادي بي تاب گذشتن از مدار 3300 توماني است هفته گذشته در اين محدوده باقي ماند و افت قيمت را با حضور خريداران جبران كرد.

  بي تابي دلار براي گذشتن از مقاومت 3300 دلاري در حالی است كه مسئولين بانک مركزي همچنان اميدوار به كاهش بهاي ارز هستند و نوسانات دلار در محدوده 3100 توماني را طبيعي مي دانند.

  کیا،کارشناس معاملات آتی سکه و طلا در کارگزاری بانک کشاورزی در رابطه با وضعیت بازار به خبرنگار ما گفت: از آنجا که دولت به دنبال حفظ قیمت دلار در این محدوده است نمی توان پیش بینی کاهش قیمت ارز را داشت. به لحاظ تکنیکالی در بازار جهانی نیز اونس در آستانه از دست دادن مقاومت های فعلی خود است و انتظار داریم تا مدار 1275 دلاری نزول کند.

  این کارشناس در ادامه افزود: بازار آتی نیز مستقیماً با اونس جهت گیری می کند بنابراین پیش بینی می شود سررسیدها با اصلاح قیمت ها مواجه شوند. در بازار سکه نقدی نیز کاهش بهای اونس و حرکت نزولی آتی می تواند افزایش حباب منفی سکه را به همراه بیاورد.

  طي هفته پيشرو به نظر مي رسد برگزاري انتخابات رياست جمهوري اوكراين و در ادامه تنش هاي احتمالي ميان اوكراين و روسيه مهمترين دغدغه فعالان بازار طلا باشد.

  هفته گذشته در نبود شاخص هاي اقتصادي تأثير گذاري اونس روند باثباتي را حفظ كرد. اما انتشار متن مذاكرات فدرال رزرو آمريكا روز پنج شنبه نشان داد كه روند كاهش محرك هاي مالي طي ماه هاي آينده ادامه مي يابد و اين خبر باعث شد تا چشم انداز ميان مدت طلا نزولي تلقي شود به طوري كه برخي از فعالان پيش بيني مي كنند اونس تا مدار 1200 دلاري نزول كند.

  در اين ميان قيمت پالاديوم ديروز به بالاترين حد خود در 2 سال و نيم گذشته رسيد نگراني ها نسبت به كاهش توليد و عرضه آمريكاي جنوبي عامل اصلي رشد قيمت پالاديوم و پلاتين بود. دیروز بهاي هر اونس پالاديوم به 837 دلار رسيد كه بالاترين ركورد از سال 2011 محسوب مي شود.

  در پایان گفتنی است مسئولین بانك مركزي هند بخشي از قوانين مربوط به واردات طلا را تسهيل كردند. بازگشت تقاضا در بازار هند از جمله محرک های رشد قیمت طلا محسوب می شود.

  #17003

  در بازار طلا و ارز تهران امروز شنبه 18 مرداد 93 هر دلار آمریکا با قیمت ۳۱۳۰ تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با قیمت ۹۵۳ هزار تومان فروخته می شد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هر اونس طلا در بازارهای جهانی در روز جاری (شنبه 18 مردادماه) با ارزش 1310.1 دلار و هر گرم طلای 18 عیار در بازار داخلی با ارزش 97 هزار و600 تومان قیمت گذاری شده و در مبادلات به کار گرفته می شد.

  در بازار سبزه میدان تهران البته سکه فروشان هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با قیمت 953 هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را با ارزش 953 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی را با ارزش 478 هزار تومان،‌ ربع سکه بهار آزادی را با ارزش 275 هزار تومان و سکه یک گرمی را با ارزش 176 هزار تومان به متقاضیان می فروختند.

  گفتنی است در بازار ارز و در خیابان فردوسی صراف‌ها نرخ هر دلار آمریکا را برای فروش 3130 تومان، یورو را 4210 تومان،‌ پوند انگلیس را 5260 تومان، درهم امارات متحده عربی را 851 تومان و یوان چین را 515 تومان اعلام کردند.

  #17363

  بازار طلا در هفته آینده به کدام سو می‌رود؟

  به گزارش بورسینس به نقل از اقتصاد آنلاین، در هفته گذشته پس از انتشار خبر جمع‌آوری نیروهای ارتشی روسیه به دستور پوتین در مرز اوکراین، قیمت‌های طلا افزایش یافتند. از سوی دیگر هم‌زمان با دستور اوباما برای حمله هوایی در عراق، به ناگهان طلا موفق به ثبت رکورد سه هفته‌ای شد. همچنین شکستن آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی نیز باعث افزایش قیمت‌ها شد .

  برخی فعالیت‌های سوداگرانه در بازار روز جمه باعث محدود شدن روند صعودی طلا و بازار دارایی‌های سرمایه‌ای در انتهای هفته شد .

  یکی از فعالان بازار طلا اعتقاد دارد که “عوامل زیادی از جمله ژئوپلیتیکی، گزارش‌های اقتصادی، جنگ‌های منطقه‌ای باعث افزایش قیمت طلا در هفته آینده خواهند شد. فضای بازار در حال حاضر تا حدودی صعودی است و پیش‌‌بینی نزولی شدن بازار چندان عاقلانه نخواهد بود .”

  نمودارهای فنی حاکی از تقویت قیمت طلا و بازگشت به سطوح بالاتر از 1300 دلار در هر اونس هستند، تحلیل‌گران موسسه بارکلیز معتقد هستند که طلا به بالاتر از 1325 دلار در هر اونس خواهد رسید و قیمت‌های هدف نزدیک به 1345 تا 1365 دلار خواهد بود .

  به گزارش اقتصاد آنلاین، اما کوین گریدی، موسس یک شرکت سرمایه‌گذاری، معتقد است که علی‌رغم عوامل ژئوپلیتیکی تقویت کننده قیمت طلا،‌ عوامل بنیادی قیمت طلا همچنان ضعیف هستند. به عقیده وی در حال حاضر تقاضای فیزیکی طلا در بازار ضعیف است و عرضه طلا برای متقاضیان آن در کوتاه مدت در سطح بالایی خواهد بود. از سوی دیگر، خریداران فیزیکی طلا نیز تا زمان افت قیمت‌ها تا محدود 1280 تا 1285 دلار در هر اونس وارد بازار نخواهند شد. به عقیده وی در حال حاضر خریداران نسبت به سطح قیمت‌ها بسیار حساس هستند. گریدی معتقد است که طلا در حال آزمایش محدوده قیمتی پایین‌تر است .

  برخی از فعالان بازار اعتقاد به افزایش قیمت‌ها ندارند زیرا معاملات به خوبی انجام نمی‌گیرد اما در عین حال اعتقاد به ثبات یا نوسانات اندک قیمت‌ها دارند. به عقیده وی در حال حاضر به دلیل عوامل محرکی که در ابتدای هفته گذشته باعث جهش قیمت‌ طلا شد، کم‌تر فردی در بازار فروشنده خواهد بود .

  دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد در بازار کالاها، معتقد است که جهش قیمتی طلا در اثر عوامل ژئوپلیتیکی عموما ناپایدار و زوگذر است. از سوی دیگر، افزایش شاخص دلار در پی انتشار گزارش‌های امیدوارکننده اقتصادی آمریکا، باعث کاهش قیمت طلا خواهد شد .

  به عقیده وی طلا در هفته آینده روند نزولی خواهد شد زیرا شاخص قیمت دلار در حال افزایش است اما طلا نیز از سطح 1300 دلار پایین‌تر نخواهد آمد .

  به گزارش اقتصاد آنلاین، در هفته آینده، گزارش‌های اقتصادی متعددی در مرود کشور چین، اروپا و آمریکا منتشر خواهد شد که بر روی روند قیمت‌های طلا موثر خواهند بود. نرخ تورم چین، گزارش شاخص خرده فروشی آمریکا در روز چهارشنبه و تولید ناخالص داخلی منطقه یورو، فرانسه و آلمان در روزهای پنج‌شنبه و جمعه در هفته آینده منتشر خواهد شد. شاخص تجاری ایالت نیویورک آمریکا نیز در روز جمعه منتشر خواهد شد.

در حال نمایش 11 نوشته (از کل 11)
 • انجمن ‘بازار سکه ، طلا و فلزات گرانبها’ برای موضوع ها و پاسخ ها جدید بسته است.