ارز PitBull چیست و چه کاربردی دارد؟

هادی ابراهیمی
هادی ابراهیمی
ارز pitbull

با جستجو در بازار ارز‌های دیجیتال با دسته میم‌کوین‌ها مواجه می‌شویم. در بین میم کوین‌های مطرح مانند دوج‌کوین، شیبا اینو و غیره، نام ارز PitBull نیز به چشم می‌خورد. 

توکن Pitbull که بسیاری آن را با نام ارز دیجیتال پیت بول با نماد PIT می‌شناسند، یکی از میم کوین‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال است که سعی دارد با روش‌های جدید، قابلیت‌های کاربردی در اختیار کاربران خود قرار دهد. 

معمولا میم‌کوین‌ها برای سرگرمی و تفریح در بازار ارز‌های دیجیتال فعالیت دارند و تحلیل آن‌ها به شکل ویژه‌ای بستگی به سنتیمنت اجتماعی آن‌ها دارد. برای نمونه آینده ارز دیجیتال پیت بول به شکل ویژه‌ای به طرفداران آن در شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسر‌های حامی و کاربری آن بستگی دارد. 

البته نمی‌توان از میم کوین‌ها کاربری خاصی انتظار داشت اما، آن‌ها اغلب با ارائه ویژگی‌های خاص سعی در ربودن گوی رقابت از سایر توکن‌های مطرح دارند. در ادامه این مقاله به بررسی کامل ارز Pitbull و ویژگی‌های جالب آن خواهیم پرداخت. همچنین نحوه خرید ارز دیجیتال Pitbull نیز بررسی خواهد شد.

برای شروع در ارز دیجیتال کلیک کنید!

ارز پیت بول چیست؟

ارز دیجیتال پیت بول در 17 مارس سال 2022 پس از عرضه اولیه (Initial offering)، در پایان ماه در صرافی‌های کریپتو به صورت عمومی عرضه شد. این پروژه اولین روز‌های معامله خود را با فشار خرید سنگین آغاز کرد که باعث افزایش قیمت چند صد درصدی آن شد البته این روند قیمتی تداوم چندانی نداشت. 

pitbull 2

اگر دقیق‌تر به این توکن نگاه کنیم، ارز دیجیتال پیت بول با نماد PIT در واقع یک میم کوین است که اهداف بلند پروازانه‌ای را در وایت پیپر خود در نظر گرفته است. این توکن بر بستر شبکه BSC قرار دارد.

در وایت پیپر ارز دیجیتال Pitbull این گونه آمده است که این پروژه برپایه انجمن و حمایت مخاطبان آن شکل گرفته است و کاملا براساس دلخواه اکثریت انجمن توسعه پیدا می‌کند. 

ناگفته نماند ارز Pitbull از نوع مالیاتی است و با هر تراکنش از شما مالیات دریافت می‌کند. این مالیات در ولت‌های مختلف تقسیم می‌شود که در بخش توکنومیک به آن می‌پردازیم.

با بررسی قرارداد هوشمند توکن شاهد دریافت گواهینامه‌های امنیتی (Audit) آن هستیم که نشان می‌دهد قرارداد هوشمند توکن هیچ باگی ندارد و ریسک امنیتی متوجه هولدر‌های آن نیست.

بیشتر بخوانید: حسابرسی قرارداد هوشمند (Smart Contract Audit) چیست؟

این توکن هیچ صاحبی ندارد و توسعه دهندگان آن نیز کاملا داوطلبانه اقدام به ایجاد این توکن کرده‌اند. آن‌ها برای دستمزد خود به هیچ سازمان یا شخصی وابسته نیستند.

برای توصیف مالکیت توکن در وایت پیپر آن‌ها گفته شده است که ارز Pitbull یک توکن Self-Staking است که توسعه دهندگان آن پس از استقرار توکن بر روی بستر شبکه، مالکیت آن (Ownership) را از خود سلب (که به آن Renounced گفته می‌شود) کرده‌اند. پیت بول ارز کاملا غیرمتمرکز است که کنترل آن به صورت 100% در اختیار انجمن آن قرار دارد. 

هولدر‌ها و کاربران این توکن از برنامه نویس، آرتیست، نویسنده تا بازی ساز گرفته به صورت روزانه به رشد و پیشرفت آن کمک می‌کنند. جالب است بدانید از زمان آغاز به کار این توکن، همه متخصصان علاقمند و فعال در انجمن این توکن، به صورت داوطلبانه به رشد و پیشرفت ارز پیت بول کمک کرده‌اند.

بنابراین برای پاسخ به این سوال که نقطه تمایز ارز دیجیتال Pitbull چیست، باید به انجمن فعال آن در رشد و توسعه پروژه نگاه کنیم. شاید یکی از انگیزه‌های مهم حامیان این پروژه، غیرمتمرکز بودن آن است.

این پروژه از نقطه نظر یک آزمایش اجتماعی خاص، توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. در انجمن ارز Pitbull نه تنها سرمایه گذاران و خرده فروشان حضور دارند بلکه توسعه دهندگان زیادی به صورت کاملا داوطلبانه از آن حمایت می‌کنند. اگر شما برنامه نویس هستید، می‌توانید با ساخت یک بازی کریپتو و استفاده از ارز دیجیتال پیت بول، به جمع حامیان این پروژه بپیوندید!

در هنگام تحلیل ارز دیجیتال Pitbull، وقتی سرعت پیشرفت بالای این پروژه را با تاریخ عرضه آن مقایسه می‌کنیم، به قدرت غیرمتمرکز بودن و انجمن محور بودن آن پی می‌بریم.

لازم به ذکر است آینده ارز دیجیتال پیت بول کاملا به حمایت انجمن آن بستگی دارد. این توکن در مسیر پیشرفت خود به کمک تیم‌های برنامه نویسان داوطلب اقدام به ایجاد سرویس‌های متنوعی کرده است که در ادامه این مقاله به بررسی دقیق آن‌ها می‌پردازیم.

امنیت ارز Pitbull

قبل از پرداختن به زیرساخت این توکن و مسائل بنیادی، لازم است تا در مورد امنیت آن به صورت کامل آگاه شویم. طبق ادعای آن‌ها، از نظر طراحی توکن، ارز Pitbull از سطح ایمنی بالایی برخوردار است. 

از طرفی پس از عرضه آن، مالکیت آن نیز سلب شده است و با هر بار خرید و فروش، کاربران در استخر نقدینگی آن به صورت خودکار (که در قرارداد هوشمند تعبیه شده است) مشارکت خواهند داشت. 

pitbull 3

از آن‌جایی که دسترسی مالکیت خاصی بر روی قرارداد هوشمند این توکن اعمال نشده است، دستکاری آن نیز ممکن نیست و نمی‌توان نقدینگی آن را خالی کرد. تیم توسعه پشت این توکن کاملا داوطلبانه بر روی آن کار می‌کنند.

به صورت خلاصه مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی ارز Pitbull را می‌توان بدین شکل توصیف کرد:

 • پس از عرضه ارز پیت بول، مالکیت آن به یک آدرس سوخته (Dead Address) انتقال پیدا کرد. تیم توسعه پشت این توکن از دل انجمن آن شکل گرفته است که آن‌ها نیز بر روی این توکن سرمایه گذاری کرده‌اند.
 • در ابتدای پروژه، نقدینگی اولیه و 50% کل توکن‌های آن به یک آدرس سوخته منتقل شده‌اند.

با حمایت مالی (Donation) سرمایه گذاران، قرارداد هوشمند Pitbull به صورت حرفه‌ای توسط تیم TechRate مورد ارزیابی قرار گرفت که گزارش آن‌ها به شرح ذیل است:

 • هیچ مشکل امنیتی خطرناکی یافت نشد.
 • هیچ مشکل امنیتی متوسط یافت نشد.
 • هیچ مشکل امنیتی با درجه اهمیت پایین در آن وجود ندارد.
 • هیچ امتیازات مالکیتی در آن قرار ندارد.

برای مشاهده کل گزارش می‌توانید به صفحه Github آن‌ها به این آدرس مراجعه کنید.

در طرف دیگر شفافیت نیز یکی از اولویت‌های بالای تیم توسعه ارز دیجیتال پیت بول بوده است. انجمن پیت بول با رای گیری، دائما مسیر پروژه را هدایت می‌کند و عملکرد تیم توسعه کاملا تحت نظر انجمن آن قرار دارد. 

نکته: آدرس سوخته یا صفر، در واقع ولتی بر روی شبکه میزبان است که کسی مالک آن نیست و نمی‌توان دارایی‌های آن را خالی کرد. 

کیف پول انجمن ارز Pitbull

از آن‌جایی که ارز دیجیتال بیت پول یک توکن انجمن محور است، هیچ کیف پولی برای توسعه دهندگان آن وجود ندارد. به جای آن، توسعه دهندگان این پروژه یک کیف پول اختصاصی برای انجمن این پروژه در نظر گرفته‌اند که در آن اعضای انجمن می‌توانند با اهدا کمک‌های مالی به پیشرفت بیشتر پروژه کمک کنند.

این کیف پول از یک سیستم محافظت چند امضایی (Multi-sig) بهره می‌برد که در آن برای انجام یک تراکنش، چندین نفر باید با کلید‌های خصوصی جداگانه آن را امضا کنند. 

بیشتر بخوانید: کیف پول چند امضایی چیست؟ + معرفی بهترین ولت‌های Multisig

pitbull 4

کیف پول انجمن ارز دیجیتال Pitbull در سرمایه گذاری بر روی پروژه‌های تحت این توکن موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌ است.

برخی از این پروژه و اهداف آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • جمع آوری 20,000$ برای WhiteBit
 • جمع آوری 7,000 برای لیست شدن در CoinTiger و تبلیغ آن
 • جمع آوری 5,400$ برای لیست شدن توکن در Indoex
 • جمع آوری 3,250$ برای UniRocket و تبلیغ در PriceBot
 • جمع آوری 15,000$ برای لیست شدن در صرافی هات بیت(Hotbit)

علاوه‌بر آن، انجمن Pitbull کمک‌های مالی زیادی را برای یک انجمن غیرانتفاعی حامی سگ‌های بی‌خانمان با نام RoldaORG در رومانی جمع آوری کرده است. همچنان آن‌ها کمک‌های ویژه‌ای را برای نجات و دادن سرپناه به سگ‌های پیت بول در کانادا اهدا کرده‌اند.

توکنومیک ارز PitBull

اکنون باید به بررسی توکنومیک ارز دیجیتال Pitbull بپردازیم. همان‌طور که گفته شد، پیت بول ارز مالیاتی است. این ارز در کل 100 کوادریلیون سکه (عدد 100 به همراه 15 صفر) دارد که 50% تعداد کل سکه‌های اولیه آن قبل از عرضه سوزانده شده است. 

لازم به ذکر است در هر معامله یا انتقال شما حداکثر می‌توانید 500,000,000,000,000 عدد پیت بول را جا‌به‌جا کنید. در کنار سقف جابه‌جایی توکن‌های PIT، شما باید 4% از آن را به عنوان مالیات پرداخت کنید. 2% از این مالیات به صورت خودکار در بین همه ولت‌های هولدر (شامل آدرس ولت سوخته) توزیع می‌شود. 

ارسال توکن‌های PIT در مکانیزم رفلکشن به آدرس سوخته اهمیت زیادی دارد. این موضوع باعث تبدیل شدن ارز پیت بول به یک توکن ضد تورمی می‌شود که در گذر زمان تعداد توکن‌های آن کاهش پیدا می‌کند. 

pitbull 5

2% دیگر از هر تراکنش نیز به آدرس سوخته منتقل خواهد شد و در آن‌جا باقی می‌ماند. در این حالت نیز فشار خرید بر روی آن افزایش پیدا می‌کند که نتیجه‌ای جز افزایش قیمت نخواهد داشت. البته مشخص نیست این مکانیزم سوزاندن توکن‌ها تا کجا ادامه پیدا کند اما اکنون فعال است. 

بیشتر بخوانید: توکن سوزی یا سوزاندن توکن (Token Burning) چیست؟

در زمان نوشتن این مقاله و براساس اطلاعات اکسپلورر شبکه بایننس (BSCscan)، بیش از 59% توکن‌های ارز Pitbull سوزانده شده است و فرآیند سوختن آن همچنان ادامه دارد. 

البته این اکسپلورر به شما کمک می‌کند نهنگ‌های این ارز را به راحتی شناسایی کنید، با این حال با توجه به سقف هر معامله تعیین شده، مشخص نیست این مکانیزم برای چه هدفی تعیین شده است.

با این حال شما به عنوان یک سرمایه گذار مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، کسب سود خودکار با هولد ارز Pitbull است. در وایت پیپر ارز دیجیتال پیت بول، از مکانیزم رفلکشن با نام Passive Staking یا در جایی دیگر Self-Staking یاد شده است. در هر صورت منظور همه آن‌ها 2% مالیات از محل هر تراکنش است که با توجه به میزان هولدینگ هر ولت، در بین آن‌ها توزیع می‌شود. 

در این حالت، برای Claim پاداش‌ها نیازی به انجام هیچ تراکنش یا کار خاصی نیست، فقط با نگاه کردن به ولت خود متوجه افزایش توکن‌های خود خواهید شد.

سرویس‌های ارز Pitbull

همانطور که گفته شد این ارز تنها توسط توسعه دهندگان آن مورد حمایت قرار می‌گیرد. از این رو خدمات و سرویس‌های زیادی تاکنون برای Pitbull به وجود آمده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

Pit Lottery و ارز Pitbull

با توجه به وایت پیپر این پروژه، آن‌ها پروژه‌های زیادی را توسعه داده‌اند یا در دست توسعه دارند، یکی از آن‌ها، یک سیستم لاتاری با ارز دیجیتال Pitbull است.

هولدرهای این ارز می‌توانند، وارد این لاتاری بلاکچینی شده و با خرید تیکت، در آن مشارکت کنند. استخر جایزه آن‌ها در حال حاضر 1.2 میلیارد توکن PIT دارد. برای انجام قرعه کشی، تعداد کل توکن‌ها باید به 3 میلیارد واحد برسد.

pitbull 6

بازیکنان می‌توانند با خرید تعداد تیکت‌های نامحدود برای افزایش شانس برد، در آن شرکت کنند. برنده، 89% دارایی‌های داخل استخر را دریافت می‌کند. باقیمانده آن از روش‌های مختلف توزیع می‌شود که در این بین 4% آن برای همیشه سوزانده خواهد شد و ولت اعلام کننده 1% و ولت مالک 1% دریافت می‌کنند.

PitTracker و ارز دیجیتال پیت بول

یکی از ابزار‌های کاربردی برای دنبال کردن توکن‌های هولد شده و میزان پاداش‌های Auto-Staking آن. البته این ابزار در وضعیت بتا قرار دارد و در حالت عمومی و رسمی عرضه نشده است.

PitCharts

سرمایه گذاران می‌توانند به راحتی با استفاده از ابزار چارت این پروژه، همه توکن‌های بربستر شبکه بایننس اسمارت چین را تحلیل و ارزیابی کنند.

توسعه دهندگان و در پشت آن، انجمن این پروژه قصد دارد پس از عرضه این ابزار، برای استفاده از تبلیغات و قابلیت‌های پولی آن، از توکن‌های PIT استفاده کنند. این موضوع باعث سوختن هر چه بیشتر ارز Pitbull و سرمایه گذاری بر روی پروژه خواهد شد.

PitFarm

در سال‌های اخیر بازار توکن‌های غیرمثلی (یا غیرقابل تعویض) NFT به شکل چشمگیری داغ شده است. بسیاری از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسر‌ها وارد این حوزه شده‌اند و میلیون‌ها دلار برای خرید این توکن‌ها صرف کرده‌اند. 

به طور خلاصه، هولدر‌های ارز Pitbull می‌توانند از توکن‌های خود برای معامله NFT در بازار NFT Pitbull بهره ببرند. این بازارچه یک پلتفرم غیرمتمرکز خرید، فروش و سواپ توکن‌های NFT است.

به خاطر داشته باشید این توکن و پروژه‌های آن بربستر شبکه BSC قرار دارند، از این رو، توکن‌های NFT نیز بربستر این شبکه خواهند بود. مزیت دیگری که سرمایه گذاران و هولدر‌های PIT می‌توانند در این بازارچه از آن بهره‌مند شود کسب امتیاز NFT است. 

کاربران امکان فارمینگ با توکن‌های PIT برای کسب NFT Point خواهند داشت. 

pitbull 7

قابلیت فارمینگ آن به این صورت است که کاربران با استیک جفت ارز PIT-BNB، می‌توانند امتیاز NFT دریافت کنند. از این امتیازات می‌توان برای خرید توکن‌های NFT استفاده شود. سود ناشی از فروش توکن‌های NFT بعدا برای سرمایه گذاری در انجمن ارز دیجیتال پیت بول و آرتیست‌های آن به عنوان کارمزد Mint پرداخت می‌شود.

در انجمن این پروژه نیز سود‌ها در برای اهدافی مانند خیریه، توسعه پروژه و سوزاندن توکن‌های PIT به کار می‌رود.

به طور کلی نحوه تقسیم سود ناشی از فروش توکن‌های NFT‌ به شرح زیر است:

 • 15% برای بازاریابی پروژه 
 • 15% برای سازمان‌ها و انجمن‌های غیرانتفاعی پناه دادن به سگ‌ها
 • 60% برای استخر نقدینگی PIT
 • 10% برای فرایند طراحی و Mint کردن

این پروژه در حال حاضر در وضعیت بتا قرار دارد و در هنگام استفاده ممکن است با باگ‌هایی مواجه شوید.

PitSwap و پیت بول

یک ابزار بازار ساز خودکار (Automated Market Maker) که تجربه بهتری در سواپ و معاملات دارایی‌ها برای سرمایه گذاران جدید PIT فراهم می‌کند. با توجه به برنامه‌های آتی که برای این بخش در نظر گرفته شده است، توسعه دهندگان آن قصد دارند Pit Swap را به یک اکوسیستم بزرگ‌تر مانند PCS تبدیل کنند. 

pitbull 8

در یک اکوسیستم PCS، مردم می‌توانند توکن‌های جدیدی را ایجاد کنند که از طریقی برای PIT و استیکینگ آن مفید است. 

این سواپ در مرحله آلفا قرار دارد و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

PitStore

در این فروشگاه طرفداران، هولدر‌ها و حتی مردم می‌توانند کالا‌های مرتبط با Pitbull را خریداری کنند. البته ارز مورد استفاده در این فروشگاه USD است که تیم توسعه دهنده پروژه قصد دارد سیستم پرداخت PIT را به آن اضافه کند. 

درآمد‌های حاصل از این فروشگاه نیز برای توسعه پروژه، خیریه و توکن سوزی استفاده خواهد شد. 

پروژه PitStore در مرحله آلفا قرار دارد و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

PitStop

این پروژه که در مرحله برنامه ریزی و توسعه قرار دارد، با هدف جمع آوری همه ابزار و امکانات ارز دیجیتال PIT در یک صفحه وب توسعه پیدا خواهد کرد. می‌توان گفت یک شبکه اجتماعی که توسط یک آدرس ولت می‌توان از همه قابلیت‌های آن استفاده کرد.

PitFund

یک پروژه دیگر در اکوسیستم PIT که فعلا در مرحله برنامه ریزی قرار دارد. در این پلتفرم مردم می‌توانند برای پروژه‌های خود به جذب و جمع آوری سرمایه بپردازند.

البته ارز رسمی این پلتفرم ارز Pitbull خواهد بود و در ازای خدمات ارائه شده نیز در هر حمایت مالی از پروژه بر بستر این پلتفرم، یک کارمزد کوچک به کیف پول انجمن واریز خواهد شد.

PitGames

این بخش نیز به شما اجازه می‌دهد تا در مرورگر وب به انجام بازی‌های مختلف بپردازید. بازی‌هایی مانند کارت یا بخت آزمایی‌ها از نمونه‌های آن است. البته هنوز راه اندازی نشده است ولی برنامه‌های برای توسعه آن در نظر گرفته‌اند.

بهترین کیف پول ارز پیت بول 

اکنون نوبت به انتخاب بهترین کیف پول برای هولد ارز پیت بول است. از آن‌جایی که این توکن بربستر بلاکچین بایننس اسمارت چین قرار دارد، شما می‌توانید از متامسک برای هولد آن بهره بگیرید.

کیف پول تراست ولت (Trustwallet) نیز یکی از گزینه‌های مناسب برای هولد این توکن در پلتفرم موبایل به شمار می‌رود. با این حال، چه کیف پول متامسک و چه تراست ولت، با انجام هر تراکنش از شما 4% مالیات دریافت خواهد شد. 

برای اضافه کردن این توکن به متامسک (MetaMask)، پس از افزودن زنجیره BSC، از اطلاعات زیر استفاده کنید:

 • آدرس قرارداد هوشمند: 0xA57ac35CE91Ee92CaEfAA8dc04140C8e232c2E50
 • نماد: PIT
 • تعدد رقم اعشار: 9

لازم به ذکر است این توکن تحت استاندارد BEP-20 عرضه شده است و برای انتقال آن، جدای از پرداخت مالیات خود توکن، نیاز به توکن‌های BNB برای پوشش کارمزد شبکه خواهید داشت.

البته ولت‌های سخت افزاری مانند Ledger و Trezor نیز از این توکن پشتیبانی می‌کنند که کارمزد و مالیات آن به همین شکل است.

بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال پیت بول

به عنوان یک سرمایه گذار علاقمند، اکنون مهم‌ترین سوالی که مطرح می‌شود این است که ارز یجیتال پیت بول در کدام صرافی است؟ بیشترین نقدینگی ارز دیجیتال پیت بول در کدام صرافی است و از کجا خرید کنیم؟

pitbull 9

برای خرید ارز دیجیتال پیت بول در بین صرافی‌های خارجی دو گزینه بزرگ در پیش روی شماست. گزینه اول انتخاب صرافی‌ غیرمتمرکز پنکیک سواپ که ارز دیجیتال بیت پول را در جفت ارز‌های PIT/BNB، PIT/USDT و PIT/CAKE ارائه کرده است. 

برای خرید ارز دیجیتال پیت بول از صرافی پنکیک سواپ شما می‌توانید با استفاده از کیف پول تراست ولت یا متامسک در مرورگر، به آن متصل شده و آن را بدون نیاز به احراز هویت در جفت ارز مورد نظر خریداری کنید.

اما در مورد صرافی‌های متمرکز در دسترس ایرانیان، صرافی Hotbit و Coinex در بین کاربران ایرانی طرفداران بسیاری دارد. با این حال نقدینگی ارز Pitbull در Biconomy Exchange و DeepCoin در مجموع بیش از 70% حجم معاملات را تشکیل می‌دهد. 

بیشتر بخوانید: راهنمای Coinex: پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ارز Pitbull

مانند هر ارز دیگر، ابتدا باید نگاهی به وضعیت ارز Pitbull در کوین مارکت کپ داشته باشیم. اما قبل از آن به خاطر داشته باشید تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پیت بول صرفا تکیه به نمودار و اعداد و ارقام آن نیست بلکه، با توجه به انجمن محور بودن این میم کوین، باید به پروژه‌های آتی، میزان اتخاذ آن و سیگنال شبکه‌های اجتماعی توجه کنید.

بیش از 100,000 نفر این ارز را در واچ لیست خود دارند، البته این آمار فقط مختص کوین‌مارکت‌کپ است و باید سایر آمار‌های درون زنجیره‌ای را نیز مورد بررسی قرار دهیم

pitbull 10

با توجه به این که هنوز از عمر این توکن چندان نگذشته است تاریخچه قیمتی طولانی ندارد اما می‌دانیم که در اکتبر سال 2022، ارز دیجیتال پیت بول سقوط قیمتی زیادی را همراه با کل بازار کریپتو تجربه کرده است. اما در هفته‌های اخیر با آرام شدن بازار‌ کریپتو و ثبیت قیمت‌ها، این ارز کمی روند صعودی به خود گرفته است. 

با این حال، بازدهی این ارز نسبت به قیمت 6 ماه قبل خود هنوز -61% است که سرمایه گذاران اولیه خود را کمی ناامید کرده است. نرخ بازدهی ارز پیت بول از دو ماه پیش تاکنون نیز در -38% به سر می‌برد. 

بسیاری از پیش بینی‌ها و تحلیل‌های سیگنال اجتماعی، آینده ارز دیجیتال پیت بول را روشن ارزیابی می‌کنند با این حال، سودآوری این پروژه نیازمند گذشت زمان، پشتکار انجمن و تیم توسعه دهندگان آن است. تقریبا همه پروژه‌های تحت این توکن در وضعیت بتا یا الفا قرار دارند و هنوز اپلیکیشن کاربردی قدرتمندی از آن منتشر نشده است.

این پروژه توانسته در توییتر خود بیش از 100,000 فالور را با خود همراه کند و در کانال تلگرام آن نیز، بیش از 40,000 نفر حضور دارند. با توجه به آمار اکسپلورر شبکه BSC، ارز Pitbull بیش از نیم میلیون هولدر دارد (آدرس ولت سوخته نیز شامل آن می‌شود).

پیش بینی قیمت ارز Pitbull

پیت بول ارز ضد تورمی است از این رو، قیمت آن به شکل ویژه‌ای به عرضه و تقاضا بستگی دارد. هر چه توکن‌‌های در گردش آن به صورت دائمی کمتر شود، کف قیمتی آن افزایش پیدا می‌کند. 

pitbull 11

در اینجا به بررسی نظر برخی از وبسایت‌های پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال می‌پردازیم. قبل از آن باید بدانید که پیش بینی قیمت ارز دیجیتال Pitbull توسط الگوریتم‌های وبسایت‌های مورد نظر انجام می‌شود و احتمال خطای آن بسیار بالاست. 

وبسایت Swapspace قیمت این ارز را برای سال 2023 صعودی پیش بینی کرده است. در ارزیابی آن‌ها برای سال 2023، این ارز نرخ بازگشت سرمایه 14% خواهد داشت. البته نظر آن‌ها در مورد سال 2030 نیز همچنان صعودی است. از نظر آن‌ها نرخ ROI ارز دیجیتال بیت پول در سال 2030 حدود 10% خواهد بود.

در اظهار نظر دیگر از سوی DigitalCoinPrice، آن‌ها معتقد هستند هر سال قیمت این ارز نسبت به سال قبل به صورت پله‌ای افزایش پیدا می‌کند. آن‌ها معتقد هستند سیستم ضد تورمی و افزایش قیمت کف ارز Pitbull مهم‌ترین دلیل سرمایه گذاری بر روی آن است. 

در تحلیل دیگری از سوی CoinDataFlow، آن‌ها معتقد هستند که قیمت این ارز تا سال 2026 در یک روند بسیار آهسته، افزایش پیدا می‌کند با این حال در صورتی که بیت کوین سقوط کند، رشد این ارز نیز متوقف خواهد شد. 

سوالات متداول

ارز پیت بول چیست؟

ارز دیجیتال Pitbull در واقع یک توکن با نماد سگ و برپایه انجمن است که در بستر شبکه بایننس اسمارت چین توسعه یافته است. این توکن کاربران و انجمن خود را به مشارکت در فرآیند توسعه چه در بحث فنی و چه رای گیری دعوت می‌کند. ارز پیت بول در دسته میم کوین‌ها قرار می‌گیرد.

آیا ارز پیت بول یک توکن متاورسی است؟

در حال حاضر ارز دیجیتال Pitbull چند اپلیکیشن در دست ساخت در قالب اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دارد. برخی از آن‌ها بازی‌های متاورسی هستند که از توکن‌های NFT بهره می‌برند. 

مالیات ارز پیت بول چقدر است؟

ارز پیت بول در هر تراکنش از شما 4% مالیات دریافت می‌کند. 2% از آن به عنوان پاداش در بین هولدر‌ها توزیع می‌شود و 2% دیگر نیز سوزانده خواهد شد. در حال حاضر حدود 60% کل توکن‌های این ارز سوخته‌اند.

بهترین کیف پول برای هولد ارز Pitbull چیست؟

در پلتفرم موبایل استفاده از کیف پول تراست ولت (TrustWallet) گزینه مناسبی است با این حال اگر از کیف پول متامسک (Metamask) استفاده می‌کنید، امکان import آن در شبکه BSC وجود دارد. کیف پول‌های سخت افزاری Ledger و Trezor نیز از این میم کوین پشتیبانی می‌کنند.

ارز دیجیتال پیت بول در کدام صرافی است؟

شما می‌توانید ارز Pitbull را از صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ بدون نیاز به احراز هویت خریداری کنید. با این حال صرافی‌های hotbit و Coinex نیز این ارز پشتیبانی می‌کنند. 

نتیجه گیری

ارز Pitbull یک توکن مالیاتی بربستر بلاکچین BSC است که به صورت کاملا غیرمتمرکز و انجمن محور مدیریت می‌شود. توسعه دهندگان آن، مالکیت خود را از قرارداد هوشمند توکن سلب کرده‌اند و کسی نمی‌تواند آن را کنترل کند. ارز دیجیتال پیت بول یک توکن ضد تورمی است که با گذشت زمان و در هر تراکنش، 2% از توکن‌ها سوزانده خواهند شد. 2% نیز به عنوان سود هولدر‌ها توزیع می‌شود.

با توجه به پروژه‌های متعدد ارز دیجیتال Pitbull، به نظر می‌رسد آن‌ها قصد دارند در رقابت با سایر میم کوین‌ها از خلاقیت و نوآوری‌های جدیدی بهره بگیرند. در این مسیر، توسعه دهندگانی که در دل انجمن این ارز قرار دارند نیز به صورت داوطلبانه بر روی آن کار می‌کنند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
هادی ابراهیمی

هادی ابراهیمی

برنامه نویس بلاکچین و علاقمند به بازار‌های مالی به ویژه کریپتو. فعالیت تخصصیم در کریپتو رو با برنامه نویسی قرارداد‌های هوشمند آغاز کردم و در این مسیر برای یادگیری هر چه بیشتر بلاکچین و متاورس تلاش می‌کنم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی