صرافی Local Token: پلتفرم سریع و غیرمتمرکز معاملات ارزهای دیجیتال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
صرافی عیرمتمرکز ارز دیجیتال

در حال حاضر حدود 99 درصد از تراکنش‌ها و گردش مالی معاملات ارزهای دیجیتال، از طریق سیستم‌ها و پلتفرم‌های متمرکز (centralised) انجام می‌شود. البته متغیرهای زیادی هستند که غیرمتمرکز بودن یا متمرکز بودن یک صرافی به این متغیرها بستگی دارد.

تفاوت صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز

صرافی‌هایی همانند Kraken و Coinbase نمونه‌ای عالی از صرافی‌های متمرکز هستند. در این صرافی‌ها روش‌های پرداخت سنتی همانند کارت اعتباری و wire transfer برای خرید ارزهای دیجیتال به کار برده می‌شود.

یک صرافی متمرکز، یک پلتفرم یا اپلیکیشن است که به معامله‌گران قابلیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال با استفاده از ارزهای دولتی همانند دلار یا سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد.

صرافی‌های متمرکز، بازاری برای توکن‌ها و ارزهای متنوع‌اند و اغلب اوقات ارزهای دیجیتال جدید دیگری را نیز به ارزهایی که پشتیبانی می‌کنند اضافه می‌نمایند.

اما عمده‌ترین تفاوت صرافی‌های متمرکز با غیرمتمرکز این است که در صرافی‌های متمرکز، ارزی که معامله‌گر قصد دارد آنرا بخرد یا بفروشد، مستقیما وارد کیف پول صرافی می‌شود و صرافی تا زمانی که یک معامله روی سیستم ثبت نشود، ارز را نگه‌می‌دارد. تراکنش‌های روی صرافی‌های متمرکز اصطلاحا Off-chain هستند، یعنی تراکنش‌ها روی بلاک‌چین ارز مربوطه ثبت نمی‌شوند.

صرافی‌های غیرمتمرکز

عمده‌ترین ویژگی صرافی‌های غیرمتمرکز این است که وقتی تراکنشی اتفاق می‌افتد کلید خصوصی ارزی که معامله‌گر که در اختیار دارد توسط صرافی نگهداری نمی‌شود.

ریسک‌های متعددی در صرافی‌های متمرکز وجود دارد که در ادامه به بنیادی‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • نقدینگی روی تعدادی خاص از صرافی‌ها باقی می‌ماند: بطور مثال صرافی CoinBase فقط تعداد محدودی ارز دیجیتال را داراست ولی از تعداد زیاد کاربران خود حداکثر استفاده را می‌برد. به این طریق که وقتی ارز دیجیتال جدیدی را به صرافی اضافه می‌کند از طرف جامعه کاربران تراکنش‌های زیادی برای خرید این ارز صورت می‌گیرد و ارزش ارز مربوطه افزایش می‌یابد.
 • کلاهبرداری می‌تواند منجر به از دست رفتن موجودی کاربران شود: صرافی‌های متمرکز بطور قانونی در ازای مبالغ کاربران‌شان متعهد و مسئول هستند ولی اغلب اوقات دزدی‌ها باعث از بین رفتن موجودی کاربران می‌شود.
 • مدیریت صرافی توسط گردانندگان اصلی انجام می‌شود و یا اشخاص خاصی وظیفه مدیریت و اداره صرافی را دارند که ریسک کار را بالا می‌برد.

 

مشکل فعلی

علاوه بر ریسک‌های اشاره شده در بالا، صرافی‌های متمرکز همانند Bittrex در شکل کنونی‌شان دارای ناکارآمدی‌هایی هستند. به طور مثال فرایند احراز هویت در آنها معمولا همراه با ریسک امنیتی، اتلاف وقت و سایر مشکلات است و موانع بسیاری برای ورود بخش عظمی از کاربران به این سیستم‌ها وجود دارد.

راهکار چیست؟

بازارها و صرافی‌های همتا به همتا (P2P)، به شیوه‌ای غیرمتمرکز، دسترسی مستقیم به خریداران و فروشندگان را فراهم می‌کنند. این نوع از بازار، دقیقا نماینده بازارهای آزاد واقعی برای معاملات هستند.

آینده اکوسیستم ارزهای دیجیتال بر توسعه صرافی‌های همتا به همتا و غیرمتمرکز که طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند و همزمان، نقدشوندگی سریع دارایی‌های دیجیتال‌ معامله‌گران را ممکن می‌سازند وابسته است.

مالکیت توزیع‌شده و مدل کسب و کاری ارائه شده توسط صرافی Local Token، پوشاننده شکاف موجود در بازار خواهد بود. همچنین بخش عظیمی از سود این صرافی به کیف پول دارندگان توکن این صرافی و کاربران آن خواهد رفت.

با بهره‌برداری از مزایای بازار آزاد در مدل همتا به همتا و بهبود نقدینگی، صرافی Local Token به یک نیروی تاثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد.

پروژه صرافی Local Token

صرافی Local Token  (صرافی توکن محلی) از دل یک چشم‌انداز مشترک به وجود آمده است: ایجاد یک سیستم مالی جهانی کارآمدتر.

تجربیات تیم این پروژه در حوزه تکنولوژی، مالی، بازاریابی و کارآفرینی است و با تمایلات ذاتی تبدیل شدن به پیشروان این صنعت، قصد دارد پروژه Local Token Exchange را به جلو ببرد.

صرافی Local Token ایجاد خواهد شد تا بهترین ویژگی‌های صرافی‌های غیرمتمرکز همتا به همتا را با نقدینگی بالای صرافی‌های متمرکز ادغام کند. به این ترتیب، معامله‌گری ارزهای دیجیتال، سریعتر، راحت‌تر و امن‌تر خواهد بود و به دارندگان توکن به ازای نگهداری توکن سود تعلق می‌گیرد.

با صرافی Local Token:

 • قابلیت معاملات طیف بزرگی از ارزهای دیجیتال مهیا خواهد بود.
 • نقدشوندگی بالایی که در صرافی‌های متمرکز وجود دارد با این صرافی ترکیب خواهد شد.
 • فرایند سریع و راحتی برای احراز هویت (KYC و ضدپولشویی) پیاده می‌شود.
 • شفافیت بالایی خواهد داشت.
 • به دارندگان توکن LTE سود مستمر پرداخت می‌شود.
 • ایردراپ‌ها و ارزهای دیجیتال جدید در قالب ICO ها وارد صرافی خواهند شد.

این مدل نوآورانه به معامله‌گران ارزهای دیجیتال، فضایی عالی برای انجام بسیاری از معاملات را خواهد داد و همچنین آنها را قادر می‌سازد با دریافت سود بابت نگهداری توکن LTE، در موفقیت کسب و کار صرافی Local Token مشارکت داشته باشند.

به زبان ساده، صرافی Local Token یک مدل کسب و کار جدید در اکوسیستم ارزهای دیجیتال است.

جزییات ICO

نماد توکن: LTE
کل عرضه توکن: 77,963,000
ارزهای قابل سرمایه‌گذاری: اتریوم
ارزش اولیه توکن: 0.25 یورو
هر 1 اتریوم = 2286 توکن LTE
حداقل سرمایه موردنیاز این پروژه: 1 میلیون یورو (Soft Cap)
حداکثر سرمایه قابل جمع‌آوری این پروژه: 19,490,000 یورو
تاریخ پیش‌فروش: از 30 جولای تا 30 آگوست 2018 (در مراحل مختلف)
تاریخ اصلی عرضه: از 21 آگوست تا 5 سپتامبر 2018

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: صرافی‌های غیرمتمرکز ارز دیجیتال (DEX)

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب