سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین در ایران (برای تازه کاران)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
سرمایه گذاری روی بیت کوین در ایران

سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین می‌تواند کمی ترسناک باشد؛ مخصوصا اگر مطالعات شما در این زمینه تنها به برخی مباحث ابتدایی و اولیه محدود شده باشد.

در واقع چه فرد با تجربه‌ای در سرمایه‌گذاری هستید و چه یک تازه‌کار، ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری روی آن ریسک‌های زیادی را برای شما به همراه دارد.

این موضوع به این دلیل است که ارزهای دیجیتال هیچ سازمان مرکزی‌ای ندارند که افراد و کاربران را راهنمایی کند یا از آنها پشتیبانی ویژه‌ای کند.

شایعات، اخبار دروغین و داستان‌های ترسناک کل اینترنت را فرا گرفته است و برای یک فرد عادی بسیار سخت است که واقعیات را از شایعات تشخیص دهد.

درست مانند تمام تجارت‌ها و کسب‌و‌کارهای دیگر شما نباید قبل از گرفتن تمام اطلاعات لازم قدم از قدم بردارید.

خیلی از سرمایه‌گذاران در بیت‌کوین که همه چیز خود را از دست دادند؛ معتقدند که خودشان تحقیقات لازم را انجام نداده‌اند. با پیش رفتن بر پایه شایعات و شنیده‌ها، مقصدی جز شکست نخواهید داشت.

خوشبختانه در چند سال اخیر تعداد مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال چه به زبان فارسی چه به زبان انگلیسی رشد زیادی داشته است.

شما به راحتی می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کرده و جواب سوالات خود را بگیرید.

با مطالعه مستمر و زیاد می‌توانید موفقیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی تضمین کنید. در این راه علاوه بر مطالعه سایت بورسینس می‌توانید از کسانی که سالهاست در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند نیز کمک بگیرید.

تحقیق و مطالعه در مورد بیت‌کوین

چندین سال است که دنیا با مفهوم ارزهای دیجیتال آشنا شده است و واضح است که در طی این چند سال تغییرات زیادی روی آن‌ها انجام شده است.

شما به عنوان یک تازه کار حتما باید با مفاهیم و اصطلاحات موجود در دنیای سرمایه‌گذاری و رمزارزها آشنایی کامل داشته باشید.

لینک مرتبط: مفاهیم مرتبط با بلاک‌چین در واژه‌نامه بورسینس

به منظور این‌که یک سرمایه‌گذار موفق شوید، نیاز است که مقالات مربوط به بیت‌کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را پیدا کرده و آن‌ها را بخوانید.

به این ترتیب کاملا متوجه خواهید شد که قدم در چه مکانی گذاشته‌اید و با چشم باز تصمیم خواهید گرفت.

لینک مرتبط: همه مطالب مرتبط با ارزهای دیجیتال

با داشتن اطلاعات کافی تصمیمات سرمایه‌گذاری بهتری می‌گیرید. ارزهای دیجیتال فرصت بسیار مناسبی برای جمع‌آوری و افزایش سرمایه است؛ اما این موضوع به این معنی نیست که ورود به بازار آن‌ها بدون ریسک است.

برای اینکه در طی مسیر به هیچ وجه سورپرایز نشوید، بهتر است نحوه کارکرد تکنولوژی بیت‌کوین را درک کنید.

مطلب مرتبط: بیت‌کوین دقیقا چیست؟

باید متوجه شوید که کل سیستم چگونه کار می‌کند. هدف از ایجاد بیت‌کوین چیست، چگونه به وجود می‌آید، چه تاثیری روی زندگی مردم دارد و یا نحوه ذخیره‌سازی بیت‌کوین‌ها در بلاکچین، عملکرد فناوری بلاکچین و کاربرد‌های آن را باید به طور دقیق بفهمید.

برای این موضوع به خواندن چندین مقاله در فضای مجازی بسنده نکنید.

با خواندن چندین مقاله نتیجه‌ نگیرید که همه چیز را در مورد بیت‌کوین می‌دانید. برای این کار بهتر است که یک مربی و راهنما در فضای ارزهای دیجیتال برای خود پیدا کنید.

این راهنما باید دارای تجربه زیادی در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین بوده و قابل اعتماد و با دانش باشد. تا جایی که می‌توانید از او سوال بپرسید و تمام نقاط تاریک ذهنتان در مورد بیت‌کوین را روشن کنید. به این صورت می‌توانید مطمئن شوید که در یک فضای امن در حال سرمایه‌گذاری هستید.

در این راه به اخبار دروغین و شایعات به هیچ وجه توجه نکنید و برای به دست آوردن حقیقت و واقعیت ماجرا تحقیق زیادی کنید.

اگر به داستان‌های هیجان‌انگیز یک شبه پولدار شدن موجود در فضای مجازی اعتماد کنید؛ پول زیادی را از دست خواهید داد.

درست است که بیت‌کوین یک دنیای هیجان‌انگیز را به ما نشان می‌دهد و بارها یک شبه پولدار شدن کاربران آن‌ را دیده‌ایم؛ اما رویدادهایی نیز اتفاق افتاده که نشان می‌دهند بیت‌کوین فضایی گیج‌کننده و پرریسک برای تازه‌کاران و حتی افراد حرفه‌ای است.

قدم‌های اولیه سرمایه گذاری روی بیت کوین

خوب بعد از مرحله اول حتما قصد دارید که سرمایه‌گذاری را شروع کنید؛ اما دانستن همه‌چیز در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال به این معنی نیست که می‌توانید کار خود را آغاز کنید.

ریسک در هر کسب و کاری وجود دارد و با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال این ریسک در این فضا بیشتر نیز هست. با توجه به این که رمزارزها هنوز در مراحل اولیه توسعه خود هستند؛ باید بسیار محتاط عمل کنید.

ریسک زیادی در سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین وجود دارد و با توجه به سابقه آن می‌توانید با این کار پول زیادی را به دست آورده و یا همه چیز را ببازید.

برای شروع با مبالغ کم کار خود را آغاز کنید و ببینید که چطور پیش می‌رود. به هیچ وجه تمام پول خود را روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری نکنید.

نکته مهم این است که با پول قرضی و یا پولی که مخصوص مخارج مهم است سرمایه‌گذاری را شروع نکنید.

دائما به دنبال قیمت‌های جدید بیت‌کوین نباشید و اجازه دهید که اخبار قیمت‌ها خودشان به گوش شما برسند.

زمان‌بندی و صبر دو نکته کلیدی در سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین است و هرگاه که تصمیم به کاری گرفتید نگذارید حرف‌های فردی دیگر روی شما و تصمیم‌تان تاثیر بگذارد.

دیدگاه مناسب سرمایه گذاری

به طور ایده‌آل یک سرمایه‌گذار موفق تمام تخم‌مرغ‌های خود را داخل یک سبد نمی‌گذارد.

اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذار سود ده شوید؛ نباید تمام پول خود را روی یک ارز دیجیتال بخوابانید و بهتر است که از چند کوین مختلف استفاده کنید.

یکی از مزایای این روش این است که در صورتی که یکی از کوین‌های شما سقوط کرد؛ ممکن است که کوین دیگرتان به شما سود برساند و ضرر قبلی را جبران کند.

به جز بیت‌کوین می‌توانید مثلا روی ریپل (XRP)، اتریوم (Ether)، لایت‌کوین و… سرمایه‌گذاری کنید.

سرمایه‌گذاری به صورت مساوی روی ارزهای مختلف، ریسک شما را کاهش می‌دهد.

با این حال، باید توجه داشته باشید تمام این ارزها در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند و سقوط یکی از آن‌ها با یک درصد خاص ممکن است که باعث صعود ارز دیگر با همان درصد شود.

قیمت بسیاری از ارزها با بیت‌کوین بالا و پایین می‌شود و نوسانات بیت‌کوین تاثیر زیادی روی کلیت بازار دارد.

ارزهای فعال موجود در دنیای رمزارزها را شناسایی کنید و با احتیاط کامل روی آن‌ها سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

در حال حاضر تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارند و هر روزه به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

در مورد تمام آن‌ها به طور کامل تحقیق کنید. برخی از این ارزها ممکن است که به راحتی از بین بروند؛ زیرا ممکن است که یک استارت‌آپ ساده بوده و بعد از عدم موفقیت نابود شوند.

در دنیای ارزهای دیجیتال باید احتیاط فوق‌العاده زیادی داشته باشید؛ زیرا هر کوین ممکن است که یک شبه از بین برود.

پیش‌فرض شما باید این باشد که ارز دیجیتال جدید یا کلاهبردار است یا اینکه موفق نخواهد شد.

مدیر عامل ریپل در اظهارنظری جنجال‌برانگیز گفته که 99 درصد از ارزهای دیجیتال که امروز وجود دارند در ماه‌ها و سال‌های آینده به صفر می‌رسند. متخصصان دیگری نیز این نظر را دارند. (منبع)

نکاتی مهم در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال (توکن‌ها و کوین‌ها):

 • اگر قیمت یک ارز در گذشته رشد داشته، دلیل نمی‌شود در آینده نیز رشد داشته باشد.
 • برخی کلاهبرداران به شکلی تیمی و حرفه‌ای به دنبال سرقت از افراد هستند، پس تحقیق گسترده در مورد ادعاها اهمیت زیادی دارد. صرفا با خواندن یک نظر مثبت نباید سرمایه خود را به خطر انداخت.
 • از نصب کیف پول‌های متفرقه خودداری کنید. کیف پول‌ها صرفا یک نرم‌افزار هستند و احتمال دارد هدف سازنده آن سرقت ارز دیجیتال شما باشد.
 • وقتی ادعای عجیب و غریبی می‌بینید به آنها بی‌توجهی کنید. مثلا ممکن است تبلیغی ببینید یا دریافت کنید که به شما وعده می‌دهد با انجام دادن کاری خاصی مانند عضویت، مقدار زیادی ارز دیجیتال بگیرید. این موارد اکثرا مواقع دام‌هایی برای فریب افراد است.
 • ساخت یک ارز دیجیتال بسیار ساده است، بنابراین تصور نکنید هر ارز دیجیتالی که وعده تحول آینده را می‌دهد حتما آینده متحول خواهد کرد. همه می‌توانند وعده دهند.
 • ممکن است نیت یک تیم و پروژه خوب باشد ولی به هر دلیلی نتوانند موفق شوند. نرخ موفقیت در این صنعت بسیار بسیار پایین است. بنابراین به عنوان یک قانون کلی بهتر است از خرید توکن‌های جدید صرفنظر کنید.
 • با پایین بودن قیمت یک ارز، دلیلی نمی‌شود آنرا گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری بدانید. روش بهتر این است که Market cap یا ارزش بازار آنها را با هم مقایسه کنید. در سایت coinmarketcap.com می‌توانید این اطلاعات را بدست آورید. مطلب مرتبط: ارزش بازار چیست؟
 • با تصور یک‌شبه پولدار شدن وارد این حوزه نشوید. افرادی که به دنبال سود سریع و کم‌دردسر هستند معمولا به دام کلاهبرداران می‌افتند.

دارایی خود را در کیف پول امن نگهداری کنید

با توجه به اینکه در یک فضای سایبری مشغول سرمایه‌گذاری هستید، باید مراقب کلاهبرداران و مجرمان اینترنتی باشید.

از صرافی‌های معتبر برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده کنید و بعد از انجام کار به سرعت دارایی‌های خود را به کیف پول مجازی مخصوص ارزهای دیجیتال خود انتقال دهید.

نگه‌داشتن دارایی‌هایتان در حساب صرافی‌ها شما در برابر حمله‌های سایبری و دزدی‌های اینترنتی آسیب‌پذیرتر می‌کند.

بسیاری از صرافی‌ها پیش از این نیز بارها هک شده‌اند و به نظر نمی‌رسد این روند تغییر کند. از کیف پول‌های سرد برای ذخیره کوین‌های خود استفاده کنید.

کیف پول‌های سرد نام دیگر کیف پول‌های آفلاین است که به نوعی سخت‌افزاری بوده و از کیف پول‌های گرم یا همان آنلاین امنیت فوق‌العاده بالاتری دارد.

کیف پول‌های کاغذی یکی از بهترین راه‌های برای نگهداری طولانی‌مدت بیت‌کوین هستند. راهنمای کیف پول کاغذی بیت‌کوین را اینجا بخوانید

برخی کیف پول‌های مناسب را در این صفحه معرفی کرده‌ایم.

آموزش‌های مرتبط با کیف پول‌ها را اینجا بخوانید.

روش‌های سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

بطور کلی برای یک شخص عادی، دو روش اصلی برای سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین وجود دارد:

1. خرید بیت‌کوین و فروش در قیمت بالاتر

با روی کار آمدن صرافی‌های آنلاین متعدد، خرید بیت‌کوین در ایران به سادگی امکان‌پذیر است. کافیست در سایت‌هایی مانند نوبیتکس ثبت‌نام کنید، احراز هویت انجام دهید و مقدار دلخواه از بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: روش خرید بیت کوین با کارت بانکی شتاب

البته سایت‌ها و صرافی‌های دیگر نیز وجود دارد ولی باید مراقب باشید در دام سودجویان گرفتار نشوید.

بهتر است فقط سایت‌هایی را انتخاب کنید که دارای آدرس ثابت، شماره تماس و مشخصات تکمیلی هستند.

کلاهبرداران با ارائه وعده‌ها و پیشنهادات خاصی که به شدت سودآور هستند سعی در تحریک حس طمع شما دارند، پس بدانید هیچ‌چیز در این بازار مفت و مجانی نیست.

بیت‌کوین ارزش بالایی دارد و هیچ‌کس قرار نیست آنرا مجانی بدست آورد. اگر سایتی مقدار کمی بیت‌کوین پرداخت می‌کند در ازای آن قصد دارد شما را ترغیب به شرط‌بندی، مشاهده تبلیغات و… کند تا از شما درآمد کسب کند.

قبل از اینکه بیت‌کوین بخرید، کیف پول‌ها را بشناسید و از نحوه کارکرد آنها اطلاع پیدا کنید. شیوه دریافت و انتقال بیت‌کوین بسیار ساده است و بطور مثال نحوه کار با یک کیف پول را در این مطلب آموزش داده‌ایم.

2. سرمایه‌گذاری روی استخراج بیت‌کوین

ماینرها یا دستگاه‌های خاصی برای استخراج بیت‌کوین وجود دارد که با نام ASIC شناخته می‌شوند.

قیمت این دستگاه‌ها از زیر 10 میلیون تا بالای 100 میلیون تومان متغیر است.

استخراج بیت‌کوین نیاز به دانش و مهارت بیشتری دارد، زیرا عوامل زیادی از جمله شناخت سخت افزار و مباحث فنی، آشنایی با استخرهای استخراج، تهیه مکان مناسب برای استخراج و بسیاری از فاکتورهای دیگر را باید مدنظر داشته باشید.

استخراج سودآور بیت‌کوین به عنوان یک فعالیت حرفه‌ای نیازمند سرمایه بالا و مکان مناسب است.

با این حال، ماینرها نیز مثل شما افرادی تازه‌کار بودند که رفته رفته فوت و فن کار را فرا گرفته‌اند.

برای شروع آشنایی با استخراج بیت‌کوین این مطلب را بخوانید

لینک مرتبط: سایر آموزش‌ها و مطالب مرتبط با استخراج ارز

حداقل خرید بیت‌کوین

بیت‌کوین بطور کاملا آزاد خرید و فروش می‌شود به این معنا که قیمت آن با عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

شرایط خرید و فروش بستگی به طرف مقابل معامله دارد. اگر از یک صرافی قصد خرید بیت‌کوین دارید، باید ببینید حداقل خرید و فروش چقدر است.

قیمت صرافی‌های مختلف را بررسی کنید زیرا قیمت بیت‌کوین در بین صرافی‌های آنلاین معمولا یکسان نیست.

می‌توان با مبالغ کم مانند ندصدهزارتومان نیز بیت‌کوین خریداری کرد. اما با توجه به اینکه کارمزد تراکنش بیت‌کوین گاهی اوقات به دلیل شلوغی شبکه افزایش می‌یابد، انتقال مقادیر پایین بیت‌کوین باعث می‌شود دارایی شما کمتر شود. زیرا با هر انتقال، مقدار کارمزد تراکنش می‌پردازید.

بنابراین سعی کنید از جابجایی مقادیر کم بیت‌کوین خودداری کنید.

سخن پایانی

هیچ بازاری به اندازه بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بالا و پایین ندارد. به دلیل عدم وجود یک سازمان مرکزی ممکن است که قیمت‌ها به طور کلی با پیش‌بینی‌های شما تفاوت داشته و به شما ضرر هنگفتی برسانند.

شما باید استراتژی و اهداف خود را به طور دقیق برای قیمت‌های مختلف تعیین کنید.

یک نکته مهم و به نوعی فوت کوزه‌گری در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین این است که به هیچ وجه به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت فکر نکنید.

خرید و فروش کوتاه‌مدت شدنیست و برخی از افراد از آن سود می‌کنند. ولی اینکار کار هرکسی نیست. مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد.

اگر تازه‌کار هستید و تمایل شدیدی به سرمایه‌گذاری دارید، بیت‌کوین را خریده و برای مدت طولانی نگهداری کنید. سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در دنیای ارزهای دیجیتال نرخ موفقیت فوق‌العاده بالاتری دارند.

حال که نکات اولیه در مورد سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را می‌دانید، سریعا خود را به اطلاعات کافی مجهز کرده و مطالعات خودتان در این زمینه شروع کنید.

به یاد داشته باشید که هرگز بدون داشتن اطلاعات کامل و کافی سرمایه‌گذاری خود را شروع نکنید.

اگر سوالی در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین در ایران دارید در بخش نظرات بنویسید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
عضویت فوری
صرافی خارجی کوینکسعضویت فوری

سایر مطالب: سرمایه گذاری در بیت کوین

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
165 نظر
 1. سلام
  من در صرافی تاپ چنج حساب دارم. آیا میتونم از همین صرافی برای خرید بیت کوین استفاده کنم؟
  سایتش کیف پول بیت کوین و اتریوم و … داره ولی آیا سایت مناسبی هست برای سرمایه گداری بلند مدت در رمز ارز؟
  با تشکر

 2. سلام لطفا اسم یک یا چند ارز دیگه مثل بیت کویین که تعداد توکن هاش کم و محدوده رو بگید

 3. سلام
  نظرتون راجع به صرافی بیت برگ چیه ؟
  کیف پول turst wallet معتبره
  برای خرید بیت کوین صرافیه بیت برگ در صد کارمزدش با بقیه صرافی ها فرق داره؟

  1. تراست ولت رو من ۶ماهه دارم استفاده میکنم برای افراده تازه کار تا متوسط بهتراز این ولت سراغ ندارم البته من ۵ تا ولت الان همزمان نصب دارم ک فعال هم هستن مثل کوبنومی که ولت خوبیه و همه حرفه ای ها تاییدش کردن ولی من تراست ولت رو پیشنهاد میدم چون گوشیم خراب شد و برنامه هام همشون پاک شدن مجبور شدم دوباره نصب کنم وقتی نصب کردم توی هر ۵ تا ولت مقداری کویین داشتم فقط ماله تراست ولتم کویینهام سرجاشون بودن برای همین تراست ولتو پیشنهاد میدم اینم تجربه شخصیه بنده

 4. سلام آیا جایی هست که بشه از سایتها مثل مستر دیجی که دوجهای مردم را به تتر تبدیل کرد و دوج که گرون شده را به مردم نداد را شکایت کرد؟؟

 5. سلام یه سوال دارم نمیدونم اینجا جاشه یا نه به هرحال اگ جاش نیست معذرت میخوام
  سایتی چیزی میدونی ک ارزدیجیتالی به صورت رایگان وبا فعالیت بدست اورد ؟
  اگ میدونی چن تاشو بم معرفی میکنی؟
  به ایمیلم پیام بدید، خیلی ممنون میشم مرسی

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. سایتهایی هستن برای این منظور ولی معمولا مبالغ خیلی ناچیز و کم هست.
   بهترین راه اینه نحوه معامله و خرید و فروش این ارزها رو یاد بگیرید، با مبلغ خیلی کم شروع کنید و با کسب تجربه سرمایه تون رو بالا ببرید.

 6. عرض سلام مجدد
  لطفا راهنمایی کنین چه ارزهایی بخریم یا بیشتر روی اونها سرمایه گذاری کنیم که اینده خوبی داشته باشه.

 7. عرض سلام و سپاس بیکران جناب جهاندیده. چقدر با حوصله و تسلط و اطلاعات کامل و جامع پاسخ تمامی دیدگاهها رو می دید.
  سوال من اینه تازه با نوبیتکس اشنا شدم و ثبت نام و احراز هویت انجام دادم، طبق نظر شما هم تایید شده و معتبر هست ایا میتونم همونجا چند نمونه ارز بخرم و از کیف پول اونجا برای مدت طولانی استفاده کنم ؟ممنون که پاسخ میدین.

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. خواهش میکنم.
   بهتره ارزهایی که هدف از خریداری اونها، نگهداری طولانی مدت هست رو به کیف پول شخصی منتقل کنید. نگهداری ارز در صرافی ها فقط زمانی توصیه میشه که قصد معاملات کوتاه مدت رو دارید.
   کیف پول ها به ترتیب امنیت کمتر به امنیت بیشتر:
   کیف پول‌های تحت وب و کیف پول داخلی صرافی ها >>> کیف پول نرم‌افزاری دسکتاپ و موبایل >>> کیف پول سخت‌افزاری و کاغذی

 8. سلام یکی از دوستان بهم گفت هرچقدرپول بزاری توی بیت کویین هرماه یک سومشو میده یکساله مثلا اگه ۱۷میلیون بزاری بین ۴ الی۵ میلیون ماهیانه داری.میخواستم بدونم حقیقت داره؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   بیتکوین یه دارایی هست مثل هر دارایی دیگه ای (مثلا طلا) ولی به شکل دیجیتاله.
   یکی به شما بگه 17 میلیون طلا بخرید هرماه یک سومشو سود میده باور میکنید؟
   هیچ سود تضمینی به این شکل که به شما گفتن وجود نداره. شاید یکی به شما وعده پرداخت چنین سودی بده ولی این سود ربطی به نحوه کارکرد بیتکوین نداره.

 9. سلام. برای ارزهای دیجیتال خیلی عالی هست که صندوق های سرمایه گذاری وضع شود. چون که هم کار مردم به راحتی و اطمینان انجام میشود وهم واقعا جایش در تحارت ما خالیست. ایا درحال حاضر حوزه ای در این زمیه کاری انجام داده است.؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   در ایران هنوز نه چون قوانینش مشخص نیست. ولی در برخی کشورهای دیگه هست.

   1. سلام آیا میتوان به شرکت شبا که در ایران هم فعالیت دارد وصندوق سرمایه گذاری بیت کوین هم تاسیس کرده اعتماد کرد

 10. سلام
  میخواستم بدونم خرید بیت کوین از صرافی های اینترنتی یا فضای مجازی قابل اعتماد هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   بله از صرافی های قابل اطمینان که سابقه و اعتبار دارند میتونید بخرید، ما سایت نوبیتکس رو پیشنهاد میدیم.

 11. خب سلام وقتتون بخیر من نمیدونم چیز زیادی راجع ب بیت کوین ولی فک کنین میخام ۵۰میلیون تومن سرمایه گذاری کنم و فقط بیت کوین بخرم و یه سال صبر کنم چون بیت کوین میره بالا به هرحال یا اصن بالام نره در چه صورتی پول من از بین میره در سرمایه گذاری بلند مدتم ریسکی ینی وجود داره ممنون میشم جواب بدین خیلی دنبال جواب این سوالمم مرسی

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   اگه اجازه بدید من سوال شما رو با یه سوال جواب میدم:
   شما فرض کنید من 50 میلیون تومن طلا میخرم و یه سال صبر میکنم در چه صورتی پول من از بین میره؟ آیا در سرمایه گذاری بلندمدت ریسک وجود داره؟

   فرق زیادی بین دارایی های مختلف نیست. بیت کوین هم یه داراییه ولی نوسانش خیلی بیشتره چون عمرش به نسبت سایر دارایی ها خیلی کمتره.
   مثل همه دارایی های دیگه، مشخص نیست قیمت بیت کوین ماه آینده یا سال آینده چقدره.
   همه پیش بینی ها و نظراتی که گفته میشه صرفا براساس فرضیات و احتمالات هست.

 12. سلام
  جناب ادمین لطف این مورد را اطلاع رسانی کنید برای کاربران
  مدتی پیش در تلگرام کانالی تبلیغ کرده بود ما خرید و فروش بیت کوین انجام میدیم و نیاز به حساب بانکی داریم و بابتش هفته ای 500 هزار تومان میدیم به هر حسابی که در اختیار ما قرار بدهید و من این کار رو کردم حساب بانکی افتتاح کردم و کارت و همه مدارک رو در اختیار انها قرار دادم از انجائی که من اس ام اس حساب رو فعال کرده بودم از همان شب اول متوجه شدم مبالغ خیلی کم 10 هزار تومن و 20 و 50 هزار تومان به حساب من میاید و وقتی یکی دو میلیون میشه از حسابم برداشت میشه بطوری که حدود 72 ساعت مبلغ 50 میلیون به حساب من وارد و خارج شده بود هفته بعد از بانک تماس گرفتند وقتی مراجعه کردم با دهها برگه شکایت و احضاریه از دادگاه و نیروی انتظامی و پلیس فتا و اگاهی و…..اداره حقوقی بانک هم بعنوان پولشوئی از من شکایت کرده بود و علاوه بر اینکه حسابم بسته شد ابروی اجتماعی من از دست رفت و ماه ها است درگیر مقامات قانونی هستم و همه به اسم دزد و کلاهبردار میشناسنم لطفن به کاربران بگید اگر کسی از شما مدارکی میخواد در اختیارش نگذارید ان اقایان دزد الان دارن راست راست میگردند برای خودشون و من باید بخاطر ماهی دو میلیون تومن که قرار بود بدهند ولی چیزی هم پرداخت نکردند به بهانه اینکه حساب بسته شده وقتی به انها اعتراض کردم که شما دزدی کردید چرا دروغ گفتید کار خرید و فروش بیت کوین میکنید با وقاحت تمام گفتند فکر میکنید ما دیوانه هستیم پول مفت به کسی بدیم میخواستید اعتماد نکنید حالا هم باید پای همه چی وایسین من هم فقط از طریق تلگرام باهاشون در ارتباط بودم و بعد از اون جوابی ندادند مجبور شدم دروغ بگم که مدارکم گم کردم و کسی پیدا کرده و ازشون سواستفاده شده ولی اونها زرنگتر هستند پرسیدند اگه اینطوره چرا به بانک گم شدن مدارک رو اطلاع ندادی حتا حاضرم 50 میلیون بدم قضیه تمام بشه ولی علاوه بر این پول باید مقداری جریمه هم بدم علاوه بر اینکه باید منتظر باشم تا حکم نهائی بدهند ببینم چه مدتی باید برم اب خنک بخورم در زندان

  1. سلام وقت بخیر
   واقعا تجربه‌ی بدی بوده و امیدوارم مشکل شما زودتر رفع بشه.
   بله متاسفانه افراد زیادی از ما سوال میکنن که چنین پیشنهاداتی رو قبول کنیم یا نه و ما هم هربار هشدار میدیم که به هیچ عنوان حساب بانکی‌تون رو در اختیار هیچ‌کس قرار ندید.
   با شنیدن هر پیشنهادی، آدم باید به عقل سلیم خودش مراجعه کنه و طمع رو کنار بذاره تا در این دام‌ها نیفته.

   1. سلام خسته نباشید
    من ی پیشنهادی گرفتم که با خرید 8 ملیون بیت کوئین ماهی 1.300 سود بهم میده…آیا چنین چیزی شدنی هست یا کلاهبرداری؟؟ممنون ازشما..

 13. سلام

  1- ممنون از پاسختون ولی منظورم از سوال در مورد دپوزیت این بود مثلا میشه از سایت کوینتی پلی بریزم توی ساتوشی هیرو تا بحد نصاب برسه بعد از ساتوشی هیرو بفرستم کیف پول؟ بعد چطوریه مثل ویدرا هست ؟چه جوری برای دپوزیت از سایت کوینتی پلی خود به سایت ساتوشی هیرو خود آدرس بنویسم؟

  2- من توی سایت فری بیت کوین بیش از چهارهزار فقط RP برام مونده و چیزی از ساتوشیام توی سایت برام نمونده راهی هست بتونم آر پی ها رو تبدیل به ساتوشی کنم؟ البته نمیخوام توی خود سایت فری بیت کوین باشه چون هدفم اینه از این سایت انتقالشون بدم.

  1. سلام و خسته نباشید
   سوالی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
   بنده در نوبیتکس ثبت نام کردم که اطلاعات کاملی ندارم از روش کار با این سایت و اپلیکیشن –
   اگر ارز دیجیتال ( هر ارزی ) از طریق این سایت و برنامه خریداری شود آیا امکان داره در کیف پول جداگانه به غیر از نوبیتکس انتقال داده شود.
   و سوالی دیگر ؟؟؟
   بنده از طریق نوبیتکس یک کیف پول برام درست شده تو خود برنامه و حسابم آیا این کیف معتبر است و آیا میشه ارزی از جاهای دیگه خریداری کنم و بهش انتقال بدم.
   ممنون میشم راهنمایی کنید و توضیحات کاملی بدید و امکان براتون داشت داخل تل به آی دی ارسال کنید
   ****

   با تشکر

   1. سلام وقت بخیر
    بله میتونید ارزها رو در یک کیف پول مستقل نگهداری کنید
    در واقع اگه هدف شما نگهداری بلندمدت ارز دیجیتال هست، بهتره همین کارو انجام بدید و ارزها رو به کیف پول خودتون انتقال بدید
    در مورد انتخاب کیف پول این مطلب رو بخونید

 14. سلام و خسته نباشید
  لطفا در مورد دپوزیت در سایتهایی فاست مثل کوینتی پلای ساتوشی هیرو و … توضیح بدیدچطوریه من تا بحال ازش استفاده نکردم و اینکه میشه ازش استفاده کرد برای انتقال بیت کوین های بدست آمده به یه سایت دیگه؟ مثلا توی یک سایتی به حد نصاب برداشت نرسیده باشی انتقالشون بدی به یه سایت فاست دیگه و بعد از اون به کیف پول؟

  1. سلام وقت بخیر
   اگر سایت واقعا پرداختی داشته باشه شدنیه
   ولی کارمزد تراکنش و کارمزد برداشت رو هم باید در نظر بگیرید

 15. با سلام. به نظر شما کیف پول پرفکت خوبه؟ و آیا سایت پاکت اپشن برای ترید کردن معتبره
  با تشکر

 16. سلام
  بنظرتون کیف پول jaxx معتبر است؟
  اگر نه شما چه کیف پول هایی رو پیشنهاد میدید؟

  1. سلام وقت بخیر
   کیف پول خوبیه. همینطور coinomi – atomic wallet – trust wallet هم خوبن

   1. سلام فرض کنیم بیت کوین را به ریال و در قیمت ۷۵۰ میلیون تومن بخریم با دلار 25000 تومان و با دلار 30000 چند وقت بعد قیمت بیت کوین بالا بره مثلا 40000 دلار ولی بجاش دلار ارزون بشه تا قیمت ۱۵۰۰۰ تومان
    در اینجا کسی که یک بیت کوین خریده 150 میلیون تومان ضرر میکنه ؟

 17. سلام یه موردی برام پیش اومده میخوام یمقداری ارز دیجیتال بخرم روی والت کاغذی نگهداری کنم صرافی نوبیتکس جهت انجام خرید میاد حسابو با ریال واریزی شارژ میکنه بعد با درخواست ما ارز دیجیتال میخره یه کارمزدی از منه خریدار میگیره تو همین معامله فروشنده هم تو شبکه یکی مثل منه داره کارمزد فروش به شبکه ارز دیجیتال میده یه کارمزد به صرافی حال این ارز میشینه تو والت نوبیتکس حال اگر من بخوام وارد والت شخصیم بشه دوباره باید یه کارمزد انتقال بدم حالا نمیدونم به خود نوبیتکس هم باید چیزی بدم یا نه این کارمزدها تحمیله در اصل این انقال یدونه ولی دوبار و4کارمزد حساب میشه چطور میتونم با چه صرافی این کارمزد تحمیلی جلوشو بگیرم و وقت خرید مستقیم انتقال به والت خودم انجام بشه البته به والت صرافی هاهم اعتماد ندارم الان انتقال بدی به هر دلیلی تا انتقال به والت خودم بدم اتفاقی بیوفته چه هک گوشی چه سایت و… میگن امنیت به خودتون ربط داره در حالی که خودشون امنیت کاربراشون برای دوزار کارمزد مازاد گرفتن به خطر میندازن مسولیتم گردن نمیگیرن.

  1. سلام، تبدیل ارزها کارمزد داره و نمیتونید جایی پیدا کنید که بدون کارمزد تبدیل رو انجام بدید!
   شاید به جایی برخورد کنید که به ظاهر کارمزد نداشته باشه ولی از طرفی نرخ تبدیل رو طوری حساب میکنن که به نفع خودشون باشه و نه شما.
   توصیه من اینه به دنبال راهی باشید که کارمزد کمتری به ازای مبالغی که جابجا میکنید بپردازید، مثلا مبالغ کم رو جابجا نکنید و بذارید بیشتر بشه.
   مثلا ارزش نداره برای انتقال 100 دلار ارز دیجیتال، بیاید 2-3 دلار کارمزد تراکنش بدید مگر اینکه مجبور باشید
   ولی برای انتقال 2000 دلار، پرداخت کارمزدی 2-3 دلاری چندان رقم چشم‌گیری نیست

   1. کدام صرافی ها والت داخلی ندارند؟ یا در کنار والت داخلی امکان اضافه کردن والت دیگر هم پیشبینی کرده اند؟
    روش تشخیص صرافی قابل اعتماد چیست؟

    همین نوبیتکس که جزو خوباست بعد حدود یک ساعتو نیم گفتگو انلاین مشکلی توی اکانت داشتشون که نتونستن حلش کنن ، اول که خیلی کند پاسخ میدن یعنی میخونن بعد پنج دقیقه باید دوباره بگی کسی هست منتظرم باز طرف میگه مشکلتون چیه انگار با دیوار حرف میزدی، دوم بشدت اطلاعاتشون کمه در حدی که اول باید اموزششون بدی که بفهمن چی میگی ، بعد بشدت اشفته نامنظم هستن امکان تماس تلفنی ندارن خیلی از چیزارو واقعا با نوشتن نمیشه توضیح داد بشدت کند پیش میره، پشتیبانیشون سینک شده نیست در حال گفتگو پنجره بسته شه یا از گوشی به رایانه انتقال بدی کلا تاریخچه میپره و به کارشناس دیگه وصل میشی کارشناساشون خیلی ضعیفن و واقعا با این سطح غیر حرفه ای خدمات دادن نمیشه ادم سرمایشو بده دست یه همچین سیستمی فردا هک شن بگن شده پیش میاد یا ما نمیدونیم پولتون چیشده . 😐

    1. پلتفرم هایی مثل نوبیتکس، مجبورند والت داخلی داشته باشن چون باید ابتدا ارز وارد سایت بشه و بعد سفارش گذاری برای خرید یا فروش انجام بگیره.
     اگه میخواید ارز رو در داخل سایت نگهداری نکنید، باید صرافی های آنلاینی که تعدادشون هم زیاده رو بررسی کنید که معمولا قیمت هاشون هم از پلتفرم هایی مثل نوبیتکس بیشتره
     مشکل پشتیبانی رو درست میگید. باید سیستم تیکت داشته باشن تا سوابق پیگیری یه مشکل مشخص باشه.
     صرافی ها رو بیشتر براساس سابقه فعالیت (مدت زمان فعال بودن) و نظرات مثبت و منفی سایرین و ویژگی هایی که دارند باید انتخاب کرد

   2. میخوام مقداری ارز بیتکوین، اتریوم، تتر، ریپل بخرم برای سرمایه گذاری بمونه حالاشاید 6ماه شاید چند سال طی بررسی هایی که کردم صرافیها هرکدوم یه قیمتی خرید فروش میکنن یه کارمزدی هم میگیرن با نوبیتکس بیتکوین حدود دومیلیون تومان گرونتر از اکسیر معامله میکنه نوبیتکس جمعا 0.0035 فقط برا خرید میگیره برای فروش چیزی نمیگیره ولی اکسیر دومیلیون ارزانتر معامله میکنه تو معامله کامل خرید 0.005و انتقال به والت سرد 0.0025 کارمزد میگیره جمعا 0.0075 کارمزدش میشه
    البته چیزی که من از کارمزدها فهمیدم این اگر اشتباه میکنم لطفا تصحیح کنید
    پیشنهادتون کدومه گزینه؟ چرا؟درضمن ایا انتقال ندادن ارز به والت سرد و نگهداری در اکانت صرافی کار منطقی امنی است؟ 🙏

    1. سلام، کارمزدهای صرافی ها که مشخصه و خودتون بررسی کردید. هر کدوم کارمزد معامله و برداشت کمتری برای شما میفته مناسبتره.
     اما برای اینکه قیمت مناسب‌تری بتونید بخرید مجبور نیستید قیمت سفارش رو برابر قیمتی که معامله میشه ارسال کنید
     میتونید قیمت پایین‌تری درج کنید
     البته احتمال این وجود داره که بیت‌کوین توسط طرف مقابل معامله، در قیمت پایین‌تر فروخته نشه ولی احتمالش ضرری نداره.
     نگهداری در صرافی اصلا کار عاقلانه ای نیست، مخصوصا اینکه میخواید برای بلندمدت نگهداری کنید.

 18. سلام خسته نباشید
  من تازه وارد بت کوین شدم
  و به من گفتن چند ماه فعالیت داشته باشی و دکمه ROLL رو هر روز بزنی بیت کوین رایگان دریافت میکنی
  درسته؟؟؟

  و اینکه این پیام برای من اومد

  Failure

  You were suspected of cheating, reason: multiple accounts

  ینی چی؟؟

 19. سلام؛ خسته نباشید امیدوارم این سوالمو دیگه جواب بدید(سوال قبلی همچنان بی جواب مونده)
  آیا با این مقدار بیت کوین هم (0.00210000 ) میشه شروع به سرمایه گذاری کرد اگه آره مثلا چطوری قدم اول باید چکار کرد

  1. سلام وقت بخیر
   سوالاتی که جوابی براشون نداریم بی‌جواب میمونن
   مقداری بیت‌کوینی که نوشتید ارزش چندانی نداره. در حدود 20 دلار میشه
   خودتون میتونید مقدار موجودی بیت‌کوین که دارید رو ضربدر قیمت دلاری یا ریالی بیت‌کوین کنید تا ارزشش رو متوجه بشید
   برای مشاهده قیمت بازار بیت‌کوین میتونید سایت نوبیتکس رو ببینید

 20. باسلام و تشکر از راهنماییهای نظرتان در مورد سایتهای کسب درآمد مثل کریستوفرلی و استخراج اتریوم چیه؟
  Ethereum mining pool
  لطفا به جیمیلم پاسخ دهید .

 21. سلام از صرافی ایرانی بیت بخرم میتونم بریزم تو کیف پول یا تو صرافی میشه نگه داش

 22. سلام، خسته نباشید
  من توی سه سایت مختلف فاستها یه مقداری ارز دیجیتالی دارم ولی هیچ کدام به حد نصاب برداشت نرسیدن آیا روشی هست که بتونم اینا رو یکی کنم و بریزم تو کیف پول بلاک چین؟ چون خیلی طول میکشه تا هر کدام به حد نصاب برسن منظورم اینه که مثلا مقداری که ساتوشی هیرو دارم توی مثلا کوینتی پلای یا یک سایت دیگه انتقال بدم که جمع بشن و بشه برداشت زد؟

 23. سلام.سایت هایی هستن که بیت کوین رایگان میدن.فقط زدن دکمه ای به اسم رول و بدون صرف هیچ هزینه.آیا واقعیت داره؟

  1. سلام وقت بخیر
   واقعیت که داره ولی مقدار ناچیزی بیت کوین پرداخت میکنن.

   1. سلام من تاز کار هستم چقدر پول شرو ع کنم برای بلد مدت چقدر مثل یک سال سود مید

 24. سلام مرسی از سایت خوبتون. میخواستم یه نکته ای رو بگم این هست که شما گفته بودین که استخراج ارز های دیجیتالی به صورت حرفه ای نیازمند سرمایه و مکان مناسب هستش. که میشه گفت الان چه تو ایران چه تو خارج از کشور دیگه زیاد کسی نمیاد از ماینر ها ارز های دیجیتالی استخراج کنه بلکه از روش cloud mining استفاده میکنن که خیلی به صرفه تر از روش ماینینگ با ماینر هاست چون نه نیاز به برق زیاد هست نه مکان مناسب.شما در هر جایی باشین و چه با موبایل و چه با کامپیوتر کار کنین میتونین به راحتی استخراج کنین که فقط نیازمند اینترنت هست که همه دارند.با تشکر.

 25. سلام
  در روش خرید پله‌ای منظورتون از مقدار کم چه قدره؟
  فرضا من الان بخوام نیم بیتکوین بخرم، آیا اگه در ده تا پله 0.05 بیتکوین بخرم چه قدر از تراکنش بابت کارمزد کم می شه و این کار منطقیه یا نه؟

  1. سلام سامان عزیز ، دیگه ۱۰ پله هم خیلی متداول نیست. شما چند تا سطح اصلی رو که قیمت ممکنه بهشون واکنش بده انتخاب می کنید و کارمزد تراکنشات هم عمدتا به صورت درصدی هست پس در مجموع تفاوت خاصی نمی کنه چه یک بار بخرید چه چند بار البته توی خود صرافی منظورم هست.

 26. سلام خسته نباشید اقای جهاندیده ممنون که وقت میزارین و جواب میدین، من تازه با بیت کوین اشنا شدم و میخوام بیت کوین بخرم میشه راهنماییم کنین؟

  1. سلام محسن عزیز ، خوشحالیم که رسانه ما رو دنبال می کنید. راستش پاسخ سئوال شما مفصل هست و پاسخش به این صورت خیلی ممکن نیست ، پیشنهاد می کنم حتما شروع کنی به مطالعه و تحقیق فراوان در این حوزه و بعد شروع کنی به فعالیت مالی در این زمینه. مطالب بسیاری خوبی در این باره توی بورسینس هست. اگر سئوال به خصوصی داشتید در ذیل همون مطلب مطرح کنید. موفق باشید.

 27. سلام یه راهنمایی میخاستم

  حدودا 3000 تتر توی کیف پول لجر دارم

  میخام به بیت و اتر تبدیل کنم و مجددا بریزم تو لجر

  کدوم روش امنیت و کارمزد کمتری داره؟

  یک : اول بریزم توی صرافی ایرانی و چنچ کنم و سپس برزیم تو کیف پول

  دو : یک حساب تو بایننس باز کنم بزیزم اونجا و تبدیل کنم و سپس برگردونم توی کیف پول

  سوم : مستقیم از سایت چنچ مثل https://changelly.com/ تبدیل کنم و بریزم تو کیف پول
  ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  1. سلام، اگه از لحاظ اطمینان بگیریم روش یک بهتره چون ریسک تحریم و مسدودی حساب نیست
   از نظر کارمزد خود شما باید مقایسه کنید

 28. خسته نباشید دوست عزیز من کیف پول کاغذی دش کوین دارم ولی نمیدونم از چه سایتی میتونم موجودیشو متوجه بشم

   1. با سلام و تشکر نمی‌دونم این سوال جاش اینجاست یا نه ولی میپرسم بنده تو payeer بیت کوین دارم اما وقتی بیت کوین بالا و پایین میره هیچ تاثیری ندارده همون مقدار ثابته چرا ؟
    چند تا والت معتبر که با بالا و پایین رفتن بیت کوین سود شه معرفی کنید
    و سوال آخر تو بلاک چین تا حویت نکنی exchange نمیشه ؟
    ممنون میشم کمک کنید

    1. سلام وقت بخیر
     با payeer آشنایی ندارم.
     فرقی نداره بیت کوین رو کجا نگه داری میکنید، به هر حال قیمتش در بازار مشخصه.

 29. با سلام خدمت آقای جهاندیده
  من قصد خرید ارزهای دیجیتال با دلار دارم که حساب مسترکارت هم دارم، ولی در ایران زندگی میکنم یعنی کارت شناسایی ایرانی، شما برای خرید و فروش ارز دیجیتال با این حساب مسترکارت کدام وب سایتهای خارجی پیشنهاد میکنید که حداقل الان مشکلی با ایرانی بودن نداشته باشن؟
  خیلی ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   من چنین سایتی که شما دنبالشید رو تا حالا ندیدم
   چون هر سایتی که امکان خرید با مسترکارت رو داشته باشه، احراز هویت (ارسال اسکن پاسپورت و احراز محل سکونت) هم میخواد که برای ایرانیان شدنی نیست.

   1. سلام خسته نباشيد
    ميخواستم ي برنامه معرفي كنيد
    براي انجام چندين ترد در روز بدون كارمزد
    و اگه ربات باشه كه چه بهتر اما نه اينكه
    به ريال خريد كنيم و باز به ريال بفروشيم
    به دلار باشه كه بتونيم چندين ترد خريد و فروش در روز داشته باشيم
    ممنون

    1. سلام وقت بخیر
     رباتها به اکسچنج ها و پلتفرم های معاملاتی وصل میشن و اینها هم کارمزد دارن
     چنین چیزی که میخواید رو هنوز ندیدم

     1. سلام خسته نباشید
      من تازه وارد بت کوین شدم
      و به من گفتن چند ماه فعالیت داشته باشی و دکمه ROLL رو هر روز بزنی بیت کوین رایگان دریافت میکنی
      درسته؟؟؟

      و اینکه این پیام برای من اومد Failure

      You were suspected of cheating, reason: multiple accounts

      ینی چی؟؟

 30. با سلام
  ميخواستم توضيح بدين آيا در حال حاضر ايردراپ هايي كه شركت ميكنيم و اگر سودي داشته باشه و بخوان به حسابمون واريز كنن ايا از لحاظ قانوني مشكلي داره يا خير؟

   1. سلام کسی میدونه این نسخه کریپوتب چه مرگشه؟
    وقتی رو ماینیگ میزنی یه صفحه میاد که مگه باید نسخه جدیدش رو دانلود کنی ولی وقتی وارد گوگل پلی میگه بازش کن😐توروخدا بگین مشکلش چیه؟

 31. سلام استاد شما یکبار آدرس سایتی را دادید که میشد تراکنش و موجودی ارز دیجیتال را با دادن آدرس مشاهده کرد ولی هر چی میگردم دیگه در کامنتها پیداش نمیکنم ! لطفا دوباره لطف کنید آدرسش را بگید

  1. سلام، از سایت های btc.com و blockchain.com میتونید استفاده کنید

     1. بیت کوین چه ارزش افرینی ای میکنه؟ و چه طور این ارزش رو به پول تبدیل میکنه ؟

   1. سلام میخواستم ببینم نرم افزار گوشی کیف پول excoino قابل اطمینان هست برای مبادلات؟

    1. سلام من عموم میگه سرمایه گزاری کن با اینکه خودش ازش خیری ندیده تازه من فقط ۱۶ سال سن دارم امسال انتخاب رشته هم دارم خواستم بگم که آیا برای سرمایه گذاری در همچین ارز های باید رشته اقتصاد خواند؟ چون طبق چیزی که تو مقاله شما دیدم میگه که با خوندن چند مقاله در اینترنت پسند نکنید به نظر شما حالا من به عموم چه بگم

 32. سلام
  برنامه ای برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال یا بیت کوین وجود داره؟

  1. سلام، از نرم افزار تحت وب سایت tradingview.com استفاده کنید

 33. سلام
  برنامه یا فضای خاصی برای مشاهده قیمت و عرضه و تقاضای عرض های دیجیتال هست که بشه نمودارشونو دید و تحلیل تکنیکال انجام داد؟

 34. با سلام خدمت شما دوست عزیز و تشکر از سایت خوبتون.میخواستم بدونم ایا راهی هست که بشه سریع تر در صف خرید بورس قرار بگیریم 10 روزه تلاش میکنیم به یک دقیقه نرسیده بعضی سهام ها وحشتناک شلوغ میشه وسهمی نمیرسه بهمون حتی به خود کارگذاری هم گفتم اونم نتونسته سهمی برامون بگیره صف ها خیلی شلوغه صد رحمت به سایت های خودرو سازی ها اینجا سایت باز میشه اینترنتمون اولش هنگ میکنه سفارش نمیتونیم ثبت کنیم شاید هم عمدی می کنن.اگه راهکاری به ذهن شما میرسه یه راهنمایی بکنین ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   متاسفانه هیچ راه یا ترفند خاصی برای قرار گرفتن در اول صف وجود نداره تا جایی که من میدونم.

 35. سلام.یه موسسه ای بنام (سازمان مردم نهاد آموزشهای نوین و سلامت شهروندی)با شناسه ملی ثبت شده و شماره ثبت شرکت و همچنین از وزارت کشور هم مجوز داره.که از مرجع ثبت شرکتها استعلام گرفتم شرکت ثبت شده و در حال حاضر فعال است. در را بطه با خرید و فروش ارز دیجیتال و پرداخت سود با عقد قرار داد مشارکت مدنی با سرمایه گذاران قرارداد میبنده.در صرافی آنلاین ارز دیجیتال بایننس و بیتمکس خرید و فروش انجام میده.میخاستم ببینم تا چه حدی قابل اعتماد هستش؟چطور میشه فهمید این شرکت به صورت پونزی(کلاهبرداری) فعالیت نمیکنه؟راه حل تضمینی و مطمن برای حل این مسئله چیه؟اینم وبسایت موسسه هستش ngoech.com

  1. سلام، قضیه که بو داره ولی چه عرض کنم. یکی باید باشه از مراجع مختلف بپرسه و نمیدونم اینکار بصورت آنلاین شدنی باشه یا نه

 36. سلام داداش ایشالاه موفق باشی من ی پسر 15 ساله هستم تازه میخوام وارد بورس شم علاقه خیلی زیادی تجربه لازم دارم کمکم میکنی

   1. سلام‌تاز کارم با چند بیت کوین کار چت کردم گفتم دویست هزار تومان خرید کنم برلی یک ما سود مید خندیدن من گقتم با یک میلیون توی یک سال چی نظر شما چی

   2. با سلام و وقت بخیر . میخواستم بدونم چطور میشه از حساب یونیک فاینس توسط metamask پول کشید. آیا امکانش هست ؟ لطفا راهنمایی کنید. تشکر

 37. سلام و خسته نباشید
  آقای جهاندیده توی چند ویدیو نشون می داد که توی قسمت کنسول سایتهای ارز دیجیتال مثل کریپتو …تغییراتی برای دریافت ارز میدن و با رفرش صفحه اون تغییرات از بین نمیره!
  1-همچین چیزی واقعیت داره ؟
  2-اصلا میشه تغییرات کنسول یا المنت سایت های ارز دیجیتال رو حتی در صورت رفرش نگه داشت؟
  ممنون از راهنماییاتون.

  1. سلام، وقت بخیر
   منظور شمارو از کنسول متوجه نشدم. مثلا چه سایتهایی و چه تغییراتی؟

   1. سلام؛ خسته نباشید
    سربرگ کنسول inspect element از سایت کریپتوتب بود نشون میداد یه فایل شبیه نت پد رو کپی پیست می کرد تو این قسمت و صفر رو به 8 بیت کوین تغییر داد! و صفحه رو هم رفرش کردو برداشت هم زد.

    1. سلام، اطلاعی ندارم ولی اگر باگ یا حفره امنیتی وجود داشته باشه مطمئنا کریپتوتب یا هر سایت دیگه ای زرنگتر از اون هست که اجازه بده به همین راحتی عده‌ای اینکارو انجام بدن.

   2. سلام خدمت جهاندیده من میخوام بیت کوی سپرده گذاری کنم شما چه پیشنهادی دارید کجا معتبرتر هست.تشکر

   1. سلام وقت بخیر
    الان یکی از همکارانم
    به‌پیشنهاد یکی از دوستانش توی یک شرکت پول خوابوند
    مبلغ ۵۰ میلیون الان شده ۱۰۰میلیون
    ولی از روز اول برای این همکارم روزانه ۵۶۰هزارتومن واریز میشد به کارت بانکی
    توی این ۳ سال خیلی بیشتر از اون پولی که خوابونده براش برگشت داشته
    من خودم خاستم پول بزارم ولی خب انگار سالیانه حد خاصی زیر مجموعه جمع‌میکنه
    خاستم بدونم شما شرکت معتبری مثل این رفیقمون میشناسین معرفی کنین

 38. سلام
  سایت نبوغ برتر سایت معتبری هست اسم قبلیش فکر کنم نهال وب بوده یا الان دیگه اسکم هست؟ میشه چند تا سایت ایرونی که معتبر هستن اسم ببرید. ممنون از لطف شما

 39. سلام آقای جهاندیده، خسته نباشید
  می خواستم تو سایت ساتوشی هیرو ثبت نام کنم ایمیل رو نوشتم و هچنین پسورد ولی وقتی روی کلید تاییدش میزنم اصلا نمیره مرحله بعد و میگه ایمیل رو چک کنید ایمیل رو باز کردم هیچ ایمیلی از طرف این سایت برام نمیاد! هم با فیلتر شکن و هم بدون فیلتر شکن اینکارو انجام دادم ولی فایده ای نداشت نتونستم به مرحله بعد از مراحل ثبت نام برم.
  لطفا کمکم کنید چطور باید ثبت نام کنم تو این سایت؟ ممنون از لطف شما

  1. سلام وقت بخیر
   دوست من این موارد رو باید از خود اون سایت پیگیری کنید، کمکی از دست من برنمیاد.

 40. سلام آقای جهاندیده وقتتون بخیر و خداقوت به شما که با حوصله به همه کامنت ها پاسخ میدید.
  در ترید ارزهای دیجیتال حدودا در هر ماه چند درصد از سرمایه رو میشه سود کرد؟
  میدونم بستگی به خیلی موارد داره ولی با توجه ب تجربه ای که دارین اگه یه بازه درصدی رو بیان کنید ممنون میشم.

  1. سلام وقت بخیر
   نوسان ارزهای دیجیتال بالاست و گاهی در یک ماه ممکنه قیمت یک ارز 100 درصد رشد داشته باشه یا از طرف دیگه مقدار زیادی از ارزشش (مثلا 70 درصد) رو از دست بده.
   وجود پتانسیل بالای سود یا ریسک زیاد به معنای این نیست که شما هم حتما همینقدر سود میکنید یا حتما همینقدر ضرر میکنید.

 41. سلام،وقتتون بخیر
  عزیز یه اقای آمریکایی از امریکا چند شبه باهام در تماسه
  کارشون استخراج بیت کوینه،بعد به من پیشنهاد داد که ۱۰۰ دلار تو کیف پولم شارژکنم بعد بزنم به حسابش و بعد از سه ساعت ۸۰۰ دلار بهم برگردونه
  اینکار شدنیه به نظرتون؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای اینکه جوابتون رو بگیرید من از شما یه سوال میپرسم.
   یه آقای کاملا غریبه توی خیابون جلوی شمارو میگیره میگه 1 میلیون تومن به این شماره حساب واریز کنید، بعد از 3 ساعت 8 میلیون تومن به حساب شما برمی گرده.
   اینکار شدنیه به نظرتون؟
   کلاهبرداریه برادر عزیز، چرا اصلا به این پیام ها توجه کنید.

 42. سلام قای جهاندیده
  من میخواستم طبق تجربه خودتون بهم کمک کنید
  میخواسم با لبتابم روزی 5 یا6 ساعت ازبت کوین استخراج کنم { ram 8..intel core i5 -4210m cpu}ایا ب صرفه اس؟
  و اینکه کلا ی مقدار پولی ک دارم بزارمش توی بورس ایران یا هایپ و فارکس و …؟
  توروخدا کمکم کنید ی جایی سرمایه گذاریو شروع کنم

  1. سلام، نه دوست من
   وقت خودتون رو روی استخراج بیت کوین با لپتاپ تلف نکنید
   شرکتهای بزرگ چندین میلیون دلار سرمایه گذاری میکنن تا بتونن بیت کوین استخراج کنن، چطور انتظار دارید با یه لپتاپ بشه استخراج سودآوری داشت
   اگه به کریپتوتب برخورد کردید، این نرم افزار مقدار ناچیزی بیت کوین میده ولی کارش استخراج بیت کوین نیست
   پولی که دارید رو در بانک نگهدارید، اول آموزش ببینید بعد ببینید کدوم بازار برای شما مناسب تره.
   اول نباید پول رو بیارید بعد آموزش ببینید. اول اموزش میبینید بعد که بازار رو به خوبی درک کردید با مقدار کمی سرمایه شروع میکنید.
   بورس تهران از همه بازارها مناسب تره و دنبال هایپ و فارکس هم نباشید (نظر شخصی)

 43. سلام ببخشید، بعد از آشنایی با عرض های دیجیتالی و مطالعه مطالبی در مورد آن خیلی به این علاقه مند شدم و میخوام در کنار درس خوندن اطلاعات کاملی در مورد بورس بخصوص عرض های دیجیتالی کار با ربات و… به دست بیارم برای شروع از مبتدی تا پیشرفته چه کتاب یا منبعی رو معرفی میکنید. قسمت معرفی کتاب سایتتون رو بررسی کردم ولی دوست دارم خیالم راحت باشه یه چند تایی رو شما هم معرفی کنین.(زبان انگلیسی بود مشکلی نداره فقط در ایران بتونم دریافت کنم).ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام، اکثر اطلاعاتی که نیاز دارید از قبل در سایتهای مختلف و در یوتیوب موجوده.
   باید سرچ کنید و پیدا کنید
   همینطور در این دسته بندی کلی ما همه آموزش های مرتبط با ارزهای دیجیتال رو میفرستیم:
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin
   کتابی که برای آموزش مقدماتی تهیه کردیم برای درک ارزهای دیجیتال مناسبه و در اینجا میتونید دانلوش کنید

   1. سلام آقای جهاندیده
    آیا سایت cryptofree که با رول زدن و اضافه کردن عضو و… مقدار ناچیزی بیت کوین میده یه سایت معتبره یا کلاهبرداری؟
    آیا چنین سایت هایی واقعا معتبره؟
    اگه واقعیه لطفا چند سایت اینچنینی معرفی کنید.

    1. سلام، اطلاعی ندارم پرداخت داره یا نه
     آدرس سایت رو با review جستجو کنید و نظرات بقیه رو بخونید
     مثلا cryptofree.us review

  2. سلام خسته نباشید الان یه سری افراد هستن که ما مثلا 10 میلیون بهشون میدیم و در هر ماه به ما بین 1.5تا2 میلیون میدن (البته هر کسی یه نرخی برا خودش داره) و میگن این پول بابت سود از روی سرمایه گذاری بیت کوینه این کار برا افراد بسیار مبتدی مثل خود من بنظرتون شدنیه که خودم اینکارو انجام بدم تا سود بیشتری کسب کنم؟

   1. سلام، در قبال اینکار از شما چی میگیرن؟
    اگه حساب بانکی شما رو میخوان بگیرن و بگن میخوایم باهاش ارز دیجیتال خرید و فروش کنیم، ریسک کلاهبرداری وجود داره.
    چون این روزها زیاد شده که میگن حساب بانکی تون رو اجاره بدید تا باهاش ارز دیجیتال خرید و فروش کنیم در حالیکه با این حساب میتونن همه جور کلاهبرداری انجام بدن.
    کسی نمیتونه با سرمایه گذاری،سود تضمینی ماهایانه 15 تا 20 درصد رو پرداخت کنه و یکجای کار میلنگه!

    1. سلام وقت بخیر منم دقیقا سوالم همینه پیشنهاد دادن که ماهیانه 7 درصد سود میدن با 100 تومن که مثلا مقدار بالاتر بره درصد سود بالاتره میخواستم ببینم کلا این کار قانونی هست یا نه ارزش سرمایه گذاری داره؟آدم میترسه یهو همه چیو جمع کنن برن😑

 44. با سلام
  بیت کوین های کلیکی و رایگان به چه صورتی هستش؟ آیا برای کسب درآمد مناسب هست؟

 45. سلام تازه اشنا شدم با بیت کوین .من اگه بخوام بیت کوین بخرم و اطلاعات کاملی کسب کنم وارد چ سایتی بشم ؟؟

  1. مطلب رو بخونید متوجه میشید.
   در بخش “خرید بیت‌کوین و فروش در قیمت بالاتر” نوشتیم

 46. با سلام و سپاس فراوان بابت سایت خوبتون
  به نظر شما آیا سایتهای استخراج ابری رمز ارز ها سودآور هستند؟
  چطور میشه فهمید که کدام سایت جهت استخراج ابری و خرید Hash معتبر هست؟
  اگه سایتی هم معرفی کنید ممنون میشم
  با تشکر

  1. سلام، اکثر سایتهایی که ادعا میکنن در زمینه استخراج ابری فعالیت دارند کلاهبردارند
   من فقط سایت genesis-mining رو میدونم که واقعا استخراج رو انجام میده اما از لحاظ سودآوری خودتون باید محاسبه کنید.
   مطالب مرتبط با استخراج ابری رو اینجا بخونید

 47. سلام خداقوت
  اینکه میگن پاداش بیت کوین در فلان روز نصف میشه ویا روزی میرسه که ۲۱میلیون بیت استخراج میشه چه تاثیری در قیمت بیت داره و آینده بدون استخراج بیت چی میشه و چه تاثیری در بیت های دیگه مثه اتریوم داره ممنون از مطالب خوبتون

  1. سلام، قانون عرضه و تقاضا میگه زمانی که عرضه کاهش پیدا کنه و تقاضا ثابت بمونه قیمت اون چیز بالا میره.
   هاوینگ باعث میشه عرضه بیت کوین به بازار کاهش داشته باشه و اگر تقاضا به شکل کنونی باقی بمونه یا تقاضا افزایش پیدا کنه قیمت بیت کوین هم رشد میکنه.
   معادله ای ساده است.
   بطور کلی قیمت بقیه ارزها وابستگی زیادی به بیت کوین داره و تقریبا همه ارزهای دیگه با بیت کوین بالا و پایین میشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مطلب