سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین در ایران (برای تازه کاران)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
سرمایه گذاری روی بیت کوین در ایران

سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین می‌تواند کمی ترسناک باشد؛ مخصوصا اگر مطالعات شما در این زمینه تنها به برخی مباحث ابتدایی و اولیه محدود شده باشد.

در واقع چه فرد با تجربه‌ای در سرمایه‌گذاری هستید و چه یک تازه‌کار، ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری روی آن ریسک‌های زیادی را برای شما به همراه دارد.

این موضوع به این دلیل است که ارزهای دیجیتال هیچ سازمان مرکزی‌ای ندارند که افراد و کاربران را راهنمایی کند یا از آنها پشتیبانی ویژه‌ای کند.

شایعات، اخبار دروغین و داستان‌های ترسناک کل اینترنت را فرا گرفته است و برای یک فرد عادی بسیار سخت است که واقعیات را از شایعات تشخیص دهد.

درست مانند تمام تجارت‌ها و کسب‌و‌کارهای دیگر شما نباید قبل از گرفتن تمام اطلاعات لازم قدم از قدم بردارید.

خیلی از سرمایه‌گذاران در بیت‌کوین که همه چیز خود را از دست دادند؛ معتقدند که خودشان تحقیقات لازم را انجام نداده‌اند. با پیش رفتن بر پایه شایعات و شنیده‌ها، مقصدی جز شکست نخواهید داشت.

خوشبختانه در چند سال اخیر تعداد مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال چه به زبان فارسی چه به زبان انگلیسی رشد زیادی داشته است.

شما به راحتی می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کرده و جواب سوالات خود را بگیرید.

با مطالعه مستمر و زیاد می‌توانید موفقیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی تضمین کنید. در این راه علاوه بر مطالعه سایت بورسینس می‌توانید از کسانی که سالهاست در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند نیز کمک بگیرید.

تحقیق و مطالعه در مورد بیت‌کوین

چندین سال است که دنیا با مفهوم ارزهای دیجیتال آشنا شده است و واضح است که در طی این چند سال تغییرات زیادی روی آن‌ها انجام شده است.

شما به عنوان یک تازه کار حتما باید با مفاهیم و اصطلاحات موجود در دنیای سرمایه‌گذاری و رمزارزها آشنایی کامل داشته باشید.

لینک مرتبط: مفاهیم مرتبط با بلاک‌چین در واژه‌نامه بورسینس

به منظور این‌که یک سرمایه‌گذار موفق شوید، نیاز است که مقالات مربوط به بیت‌کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را پیدا کرده و آن‌ها را بخوانید.

به این ترتیب کاملا متوجه خواهید شد که قدم در چه مکانی گذاشته‌اید و با چشم باز تصمیم خواهید گرفت.

لینک مرتبط: همه مطالب مرتبط با ارزهای دیجیتال

با داشتن اطلاعات کافی تصمیمات سرمایه‌گذاری بهتری می‌گیرید. ارزهای دیجیتال فرصت بسیار مناسبی برای جمع‌آوری و افزایش سرمایه است؛ اما این موضوع به این معنی نیست که ورود به بازار آن‌ها بدون ریسک است.

برای اینکه در طی مسیر به هیچ وجه سورپرایز نشوید، بهتر است نحوه کارکرد تکنولوژی بیت‌کوین را درک کنید.

مطلب مرتبط: بیت‌کوین دقیقا چیست؟

باید متوجه شوید که کل سیستم چگونه کار می‌کند. هدف از ایجاد بیت‌کوین چیست، چگونه به وجود می‌آید، چه تاثیری روی زندگی مردم دارد و یا نحوه ذخیره‌سازی بیت‌کوین‌ها در بلاکچین، عملکرد فناوری بلاکچین و کاربرد‌های آن را باید به طور دقیق بفهمید.

برای این موضوع به خواندن چندین مقاله در فضای مجازی بسنده نکنید.

با خواندن چندین مقاله نتیجه‌ نگیرید که همه چیز را در مورد بیت‌کوین می‌دانید. برای این کار بهتر است که یک مربی و راهنما در فضای ارزهای دیجیتال برای خود پیدا کنید.

این راهنما باید دارای تجربه زیادی در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین بوده و قابل اعتماد و با دانش باشد. تا جایی که می‌توانید از او سوال بپرسید و تمام نقاط تاریک ذهنتان در مورد بیت‌کوین را روشن کنید. به این صورت می‌توانید مطمئن شوید که در یک فضای امن در حال سرمایه‌گذاری هستید.

در این راه به اخبار دروغین و شایعات به هیچ وجه توجه نکنید و برای به دست آوردن حقیقت و واقعیت ماجرا تحقیق زیادی کنید.

اگر به داستان‌های هیجان‌انگیز یک شبه پولدار شدن موجود در فضای مجازی اعتماد کنید؛ پول زیادی را از دست خواهید داد.

درست است که بیت‌کوین یک دنیای هیجان‌انگیز را به ما نشان می‌دهد و بارها یک شبه پولدار شدن کاربران آن‌ را دیده‌ایم؛ اما رویدادهایی نیز اتفاق افتاده که نشان می‌دهند بیت‌کوین فضایی گیج‌کننده و پرریسک برای تازه‌کاران و حتی افراد حرفه‌ای است.

قدم‌های اولیه سرمایه گذاری روی بیت کوین

خوب بعد از مرحله اول حتما قصد دارید که سرمایه‌گذاری را شروع کنید؛ اما دانستن همه‌چیز در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال به این معنی نیست که می‌توانید کار خود را آغاز کنید.

ریسک در هر کسب و کاری وجود دارد و با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال این ریسک در این فضا بیشتر نیز هست. با توجه به این که رمزارزها هنوز در مراحل اولیه توسعه خود هستند؛ باید بسیار محتاط عمل کنید.

ریسک زیادی در سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین وجود دارد و با توجه به سابقه آن می‌توانید با این کار پول زیادی را به دست آورده و یا همه چیز را ببازید.

برای شروع با مبالغ کم کار خود را آغاز کنید و ببینید که چطور پیش می‌رود. به هیچ وجه تمام پول خود را روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری نکنید.

نکته مهم این است که با پول قرضی و یا پولی که مخصوص مخارج مهم است سرمایه‌گذاری را شروع نکنید.

دائما به دنبال قیمت‌های جدید بیت‌کوین نباشید و اجازه دهید که اخبار قیمت‌ها خودشان به گوش شما برسند.

زمان‌بندی و صبر دو نکته کلیدی در سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین است و هرگاه که تصمیم به کاری گرفتید نگذارید حرف‌های فردی دیگر روی شما و تصمیم‌تان تاثیر بگذارد.

دیدگاه مناسب سرمایه گذاری

به طور ایده‌آل یک سرمایه‌گذار موفق تمام تخم‌مرغ‌های خود را داخل یک سبد نمی‌گذارد.

اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذار سود ده شوید؛ نباید تمام پول خود را روی یک ارز دیجیتال بخوابانید و بهتر است که از چند کوین مختلف استفاده کنید.

یکی از مزایای این روش این است که در صورتی که یکی از کوین‌های شما سقوط کرد؛ ممکن است که کوین دیگرتان به شما سود برساند و ضرر قبلی را جبران کند.

به جز بیت‌کوین می‌توانید مثلا روی ریپل (XRP)، اتریوم (Ether)، لایت‌کوین و… سرمایه‌گذاری کنید.

سرمایه‌گذاری به صورت مساوی روی ارزهای مختلف، ریسک شما را کاهش می‌دهد.

با این حال، باید توجه داشته باشید تمام این ارزها در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند و سقوط یکی از آن‌ها با یک درصد خاص ممکن است که باعث صعود ارز دیگر با همان درصد شود.

قیمت بسیاری از ارزها با بیت‌کوین بالا و پایین می‌شود و نوسانات بیت‌کوین تاثیر زیادی روی کلیت بازار دارد.

ارزهای فعال موجود در دنیای رمزارزها را شناسایی کنید و با احتیاط کامل روی آن‌ها سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

در حال حاضر تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارند و هر روزه به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

در مورد تمام آن‌ها به طور کامل تحقیق کنید. برخی از این ارزها ممکن است که به راحتی از بین بروند؛ زیرا ممکن است که یک استارت‌آپ ساده بوده و بعد از عدم موفقیت نابود شوند.

در دنیای ارزهای دیجیتال باید احتیاط فوق‌العاده زیادی داشته باشید؛ زیرا هر کوین ممکن است که یک شبه از بین برود.

پیش‌فرض شما باید این باشد که ارز دیجیتال جدید یا کلاهبردار است یا اینکه موفق نخواهد شد.

مدیر عامل ریپل در اظهارنظری جنجال‌برانگیز گفته که 99 درصد از ارزهای دیجیتال که امروز وجود دارند در ماه‌ها و سال‌های آینده به صفر می‌رسند. متخصصان دیگری نیز این نظر را دارند. (منبع)

نکاتی مهم در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال (توکن‌ها و کوین‌ها):

 • اگر قیمت یک ارز در گذشته رشد داشته، دلیل نمی‌شود در آینده نیز رشد داشته باشد.
 • برخی کلاهبرداران به شکلی تیمی و حرفه‌ای به دنبال سرقت از افراد هستند، پس تحقیق گسترده در مورد ادعاها اهمیت زیادی دارد. صرفا با خواندن یک نظر مثبت نباید سرمایه خود را به خطر انداخت.
 • از نصب کیف پول‌های متفرقه خودداری کنید. کیف پول‌ها صرفا یک نرم‌افزار هستند و احتمال دارد هدف سازنده آن سرقت ارز دیجیتال شما باشد.
 • وقتی ادعای عجیب و غریبی می‌بینید به آنها بی‌توجهی کنید. مثلا ممکن است تبلیغی ببینید یا دریافت کنید که به شما وعده می‌دهد با انجام دادن کاری خاصی مانند عضویت، مقدار زیادی ارز دیجیتال بگیرید. این موارد اکثرا مواقع دام‌هایی برای فریب افراد است.
 • ساخت یک ارز دیجیتال بسیار ساده است، بنابراین تصور نکنید هر ارز دیجیتالی که وعده تحول آینده را می‌دهد حتما آینده متحول خواهد کرد. همه می‌توانند وعده دهند.
 • ممکن است نیت یک تیم و پروژه خوب باشد ولی به هر دلیلی نتوانند موفق شوند. نرخ موفقیت در این صنعت بسیار بسیار پایین است. بنابراین به عنوان یک قانون کلی بهتر است از خرید توکن‌های جدید صرفنظر کنید.
 • با پایین بودن قیمت یک ارز، دلیلی نمی‌شود آنرا گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری بدانید. روش بهتر این است که Market cap یا ارزش بازار آنها را با هم مقایسه کنید. در سایت coinmarketcap.com می‌توانید این اطلاعات را بدست آورید. مطلب مرتبط: ارزش بازار چیست؟
 • با تصور یک‌شبه پولدار شدن وارد این حوزه نشوید. افرادی که به دنبال سود سریع و کم‌دردسر هستند معمولا به دام کلاهبرداران می‌افتند.

دارایی خود را در کیف پول امن نگهداری کنید

با توجه به اینکه در یک فضای سایبری مشغول سرمایه‌گذاری هستید، باید مراقب کلاهبرداران و مجرمان اینترنتی باشید.

از صرافی‌های معتبر برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده کنید و بعد از انجام کار به سرعت دارایی‌های خود را به کیف پول مجازی مخصوص ارزهای دیجیتال خود انتقال دهید.

نگه‌داشتن دارایی‌هایتان در حساب صرافی‌ها شما در برابر حمله‌های سایبری و دزدی‌های اینترنتی آسیب‌پذیرتر می‌کند.

بسیاری از صرافی‌ها پیش از این نیز بارها هک شده‌اند و به نظر نمی‌رسد این روند تغییر کند. از کیف پول‌های سرد برای ذخیره کوین‌های خود استفاده کنید.

کیف پول‌های سرد نام دیگر کیف پول‌های آفلاین است که به نوعی سخت‌افزاری بوده و از کیف پول‌های گرم یا همان آنلاین امنیت فوق‌العاده بالاتری دارد.

کیف پول‌های کاغذی یکی از بهترین راه‌های برای نگهداری طولانی‌مدت بیت‌کوین هستند. راهنمای کیف پول کاغذی بیت‌کوین را اینجا بخوانید

برخی کیف پول‌های مناسب را در این صفحه معرفی کرده‌ایم.

آموزش‌های مرتبط با کیف پول‌ها را اینجا بخوانید.

روش‌های سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

بطور کلی برای یک شخص عادی، دو روش اصلی برای سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین وجود دارد:

1. خرید بیت‌کوین و فروش در قیمت بالاتر

با روی کار آمدن صرافی‌های آنلاین متعدد، خرید بیت‌کوین در ایران به سادگی امکان‌پذیر است. کافیست در سایت‌هایی مانند نوبیتکس ثبت‌نام کنید، احراز هویت انجام دهید و مقدار دلخواه از بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: روش خرید بیت کوین با کارت بانکی شتاب

البته سایت‌ها و صرافی‌های دیگر نیز وجود دارد ولی باید مراقب باشید در دام سودجویان گرفتار نشوید.

بهتر است فقط سایت‌هایی را انتخاب کنید که دارای آدرس ثابت، شماره تماس و مشخصات تکمیلی هستند.

کلاهبرداران با ارائه وعده‌ها و پیشنهادات خاصی که به شدت سودآور هستند سعی در تحریک حس طمع شما دارند، پس بدانید هیچ‌چیز در این بازار مفت و مجانی نیست.

بیت‌کوین ارزش بالایی دارد و هیچ‌کس قرار نیست آنرا مجانی بدست آورد. اگر سایتی مقدار کمی بیت‌کوین پرداخت می‌کند در ازای آن قصد دارد شما را ترغیب به شرط‌بندی، مشاهده تبلیغات و… کند تا از شما درآمد کسب کند.

قبل از اینکه بیت‌کوین بخرید، کیف پول‌ها را بشناسید و از نحوه کارکرد آنها اطلاع پیدا کنید. شیوه دریافت و انتقال بیت‌کوین بسیار ساده است و بطور مثال نحوه کار با یک کیف پول را در این مطلب آموزش داده‌ایم.

2. سرمایه‌گذاری روی استخراج بیت‌کوین

ماینرها یا دستگاه‌های خاصی برای استخراج بیت‌کوین وجود دارد که با نام ASIC شناخته می‌شوند.

قیمت این دستگاه‌ها از زیر 10 میلیون تا بالای 100 میلیون تومان متغیر است.

استخراج بیت‌کوین نیاز به دانش و مهارت بیشتری دارد، زیرا عوامل زیادی از جمله شناخت سخت افزار و مباحث فنی، آشنایی با استخرهای استخراج، تهیه مکان مناسب برای استخراج و بسیاری از فاکتورهای دیگر را باید مدنظر داشته باشید.

استخراج سودآور بیت‌کوین به عنوان یک فعالیت حرفه‌ای نیازمند سرمایه بالا و مکان مناسب است.

با این حال، ماینرها نیز مثل شما افرادی تازه‌کار بودند که رفته رفته فوت و فن کار را فرا گرفته‌اند.

برای شروع آشنایی با استخراج بیت‌کوین این مطلب را بخوانید

لینک مرتبط: سایر آموزش‌ها و مطالب مرتبط با استخراج ارز

حداقل خرید بیت‌کوین

بیت‌کوین بطور کاملا آزاد خرید و فروش می‌شود به این معنا که قیمت آن با عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

شرایط خرید و فروش بستگی به طرف مقابل معامله دارد. اگر از یک صرافی قصد خرید بیت‌کوین دارید، باید ببینید حداقل خرید و فروش چقدر است.

قیمت صرافی‌های مختلف را بررسی کنید زیرا قیمت بیت‌کوین در بین صرافی‌های آنلاین معمولا یکسان نیست.

می‌توان با مبالغ کم مانند ندصدهزارتومان نیز بیت‌کوین خریداری کرد. اما با توجه به اینکه کارمزد تراکنش بیت‌کوین گاهی اوقات به دلیل شلوغی شبکه افزایش می‌یابد، انتقال مقادیر پایین بیت‌کوین باعث می‌شود دارایی شما کمتر شود. زیرا با هر انتقال، مقدار کارمزد تراکنش می‌پردازید.

بنابراین سعی کنید از جابجایی مقادیر کم بیت‌کوین خودداری کنید.

سخن پایانی

هیچ بازاری به اندازه بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بالا و پایین ندارد. به دلیل عدم وجود یک سازمان مرکزی ممکن است که قیمت‌ها به طور کلی با پیش‌بینی‌های شما تفاوت داشته و به شما ضرر هنگفتی برسانند.

شما باید استراتژی و اهداف خود را به طور دقیق برای قیمت‌های مختلف تعیین کنید.

یک نکته مهم و به نوعی فوت کوزه‌گری در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین این است که به هیچ وجه به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت فکر نکنید.

خرید و فروش کوتاه‌مدت شدنیست و برخی از افراد از آن سود می‌کنند. ولی اینکار کار هرکسی نیست. مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد.

اگر تازه‌کار هستید و تمایل شدیدی به سرمایه‌گذاری دارید، بیت‌کوین را خریده و برای مدت طولانی نگهداری کنید. سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در دنیای ارزهای دیجیتال نرخ موفقیت فوق‌العاده بالاتری دارند.

حال که نکات اولیه در مورد سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را می‌دانید، سریعا خود را به اطلاعات کافی مجهز کرده و مطالعات خودتان در این زمینه شروع کنید.

به یاد داشته باشید که هرگز بدون داشتن اطلاعات کامل و کافی سرمایه‌گذاری خود را شروع نکنید.

اگر سوالی در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین در ایران دارید در بخش نظرات بنویسید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
عضویت فوری
صرافی خارجی کوینکسعضویت فوری

سایر مطالب: سرمایه گذاری در بیت کوین

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
165 نظر
 1. سلام
  افراد زیادی در فضای مجازی تبلیغ میکنن و ادرس و لینک بعضاسایتهارو میدهند که باسرمایه گذاری بیت کوین درانها،بصورت هفتگی سود بالا میده،،مثلا سایت زولوترید،،وثبتنام درانها هم خیلی راحته،،ایا بنظر شما اینها کلاهبرداری نیس؟؟

  1. سلام وقت بخیر. اغلب کلاهبرداری هستن
   همونطور که اشاره کردید تعداد این سایتها و اپلیکیشن ها خیلی زیاده و بیشترشون سودهای وسوسه کننده هم دارن
   به هیچ عنوان به این برنامه ها اعتماد نکنید

 2. سلام ميخواستم وارد بازار سرمايه ارز ديجيتال بشم و دنبال كلاس آموزشى هستم تا ابتدا ياد بگيرم براتون امكان داره كلاسى رو به من معرفى كنيد كه سودمند باشه ؟
  ممنون از لطفتون

 3. سلام .ببخشید می خواستم مقداری بیت کوین به داخل کیف پولم در اپلیکیشن تراست والت انتقال بدم .با توجه به این که بیت کوین کامزد بالایی داره. می خواستم بدونم میشه یه ارز دیگه ایی که نمیدونم کدوم ارز رو به کیف پولم داخل تراست والت انتقال بدم و در ان جا با ارز دیگری تعویض کنم .میشه راهنمایی بفرمایید .ممنون

 4. سلام .دوست عزیز می خواستم یه مقداری بیت کوین بخرم برای ترید که ارزش ندارد ان را وارد کیف پول کنم .می خواستم بدونم ایا کیف پول داخل سایت نوبیتکس این امکان را دارد که ارزی که می خرم هک نشود .

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ما در نوبیتکس ارزهایی که ترید میکنیم رو نگه میداریم و تا به حال مشکلی نداشتیم
   اما امنیت ارز شما علاوه بر اینکه به سایت صرافی بستگی داره به خود شما هم بستگی داره که چقدر در این زمینه اطلاعات دارید و هوشیار هستید
   در مورد امنیت ارز دیجیتال اینجا بخونید

 5. سلام استاد، بنده ۱۸ سالمه و می‌خوام وارد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی بشم. با در نظر گرفتن یک سال تحقیق در مورد شناخت این ارز ها و مشاوره از کسی که تخصص داره و ریسک کردن، میتونم موفق باشم؟ ابزار لازم واسه شروع این کار چیه؟

  1. سلام وقت بخیر، ابزار لازم صرافی‌ها و کیف پول هستن و سایر نرم افزارها و سایتهایی که ازشون اطلاعات میگیرید یا استفاده های دیگه مثل تحلیل و… انجام میدید.
   من در کیف پول ها از تراست ولت، کول ولت اس، متامسک استفاده میکنم
   از بین صرافی‌ها، نوبیتکس، بایننس، کوینکس و صرافی‌های غیرمتمرکز یونی‌سوآپ و پنکیک سوآپ

 6. سلام وقت بخیر برای ورود به بیت کوین حدود ۲میلیون دارم ایا امکان این هست با این مبلغ بتونم وارد بشم ؟؟؟؟

  1. سلام وقت شما بخیر، در صرافی های ایرانی میتونید با این رقم بیتکوین بخرید ولی چون هزینه کارمزد تراکنش بالاست، ارزشی نداره این مقدار رو از صرافی به کیف پول خارج کنید. به نظرم این مقدار پول بیشتر به درد شروع ترید میخوره تا خرید و نگهداری.

 7. در ادامه سوال قبليم ميخواستم بدونم حداقل قيمت قابل قبول براي خريد بيت كوين چقدر هست؟ با توجه به كارمزد كه بابت انتقال وجود داره و در مطالب شما متوجه شدم
  مرسي كه در سايتتون به موضوعات وسيعي در زمينه سرمايه گذاري پرداختيد من هر سوالي رو در گوگل سرچ ميكردم به سايت شما ميرسيدم ديگه كلا اومدم همينجا سرچ ميكنم 🙂

  1. ممنون از حمایت شما
   حداقل مبلغ برای هر شخصی متفاوته چون هرشخص سطح تحمل ریسک متفاوتی داره.
   شاید برای یک نفر 30 میلیون تومن رقم قابل توجهی باشه که از دست دادنش فشار زیادی بهش وارد کنه
   ولی برای شخص دیگه رقم بالایی نباشه.
   رقم خرید بستگی به مهارت و تجربه شخص هم داره. شرایط کسی که 4 ساله توی بازار هست، با شخصی که تازه میخواد شروع کنه متفاوته. در ابتدای کار با کمترین رقم ممکن وارد بشید بهتره (در حد چندصد دلار)
   اگه سوال اینه که حداقل چقدر میشه بیتکوین خریداری کرد، اول بستگی به جا و روشی داره که از طریقش میخواید بیتکوین بخرید.
   اگه بطور مثال سایت نوبیتکس رو در نظر بگیریم، فکر میکنم حداقل خرید فقط 500 هزارتومنه که البته اگه این رقم ارز بخرید دیگه ارزش جابجایی نداره و باید در همون صرافی بذارید بمونه.

   1. واقعا مرسی که موضوع رو از جنبه‌های مختلف برام باز کردید.
    در مسیر بررسیم و تصمیم گیری نهایی بهم کمک میکنه. متشکرم

 8. سلام وقتتون بخير
  آيا 30 تومن مبلغ قابل قبولي هست براي شروع خريد بيت كوين و اينكه من خيلي دنبال تريد كردن نيستم و به پولم تا 2 سال كاري ندارم. اين روش ممكنه باعث ضررم باشه يا سود داره؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. مبلغی وارد کنید که جتی اگر کاملا از بین رفت مشکلی در زندگی شما به وجود نیاد
   غیر از نوسانات قیمتی ارز، ریسکهای دیگه مثل مسدود شدن ارز در صرافی، هک شدن کیف پول و… وجود داره
   اگه برای بلندمدت میخواید نگهدارید، بهتره مبلغ رو به چندین قسمت تقسیم کنید و خریدها در زمان افت بازار باشه و نه در صعودها.

 9. عرض ادب و احترام خدمت استاد کرامی
  برای هولد کردن چند ارز کدام روش بهتر است مثلا خرید از صرافی ایرانی و انتقال به کیف پول نرم افزاری یا ارسال تتر از صرافی ایرانی به کوینکس و خرید ارز های مورد نظر و انتقال به کیف پول
  ممنون از راهنماییتان

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   بستگی به ارز داره. اگه هدف شما خرید بیتکوین و ارزهایی باشن که حجم معاملات بالایی در صرافی های ایرانی دارند به نظرم خرید مستقیم از صرافی ایرانی مناسب‌تره.

   هرچقد تعداد معاملات و تعداد انتقال ها کمتر باشه، هم هزینه کارمزد تراکنش کمتر و هم کارمزد معامله کمتری میپردازید. شما اگه بخواید یه بار تتر بخرید، بعد دوباره تتر رو به صرافی خارجی بفرستید و از اونجا ارز بخرید و برداشت کنید، دوبار هزینه کارمزد معامله رو میدید و دوبار هم کارمزد تراکنش.

 10. سلام ببخشید من سوال داشتم میخواستم بدونم که نمیشه از صرافی های داخل خرید کرد و سود کرد و بعد فروخت. چرا باید از صرافی های خارجی خرید کنیم.

 11. سلام اقای جهاندیده خسته نباشید
  من سوالم اینه تازه شروع کردم ۵تومن بیت کوین خریدم و شروع کردم باهاش ارزی رو ترید کردم ولی همه پولمو با اینکه سود داده بود بهم نداد و از سه تای اون ارز دوتاشو بهم داد و ۹/.ارزمو بهم نداد و همین باعث شد سود نکنم چرااا؟؟
  برا تتر که اینجوری نیست چون بیتمو کم خریدم این جوری شده؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب منو بدید

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. قبل از هر سرمایه گذاری خیلی خوب تحقیق کنید و بازارو بشناسید
   نمیدونم چه اتفاقی افتاده و چکار کردید. شاید کارمزد تراکنش بالا بوده و مقداری از ارز شما به همین خاطر کم شده.
   تتر هم کارمزد تراکنش داره و مقدارش بستگی به این داره روی چه شبکه ای منتقلش میکنید.

  2. سلام استاد بنده می خواستم ازکیف پول تراست ولت مقداری اتریوم انتقال بدهم به صرافی متأسفانه به جای ادرس اتریوم ادرس تتر داده ام . متاسفانه درکیف پول تراست ولت تعداد اتریوم ها صفر شده کد هش و در اتریوم در ثبت می کنم پیغام می ده که کد تراکنش تکراری است ممنون میشم راهنمایی بفرماید چکارکنم؟

 12. سلام روز بخیر

  بنده ثبت نام کردم سوالم اینه که خودشون خرید فروش می کنند یا باید حرفه داشت خودموم خرید فروش کنیم

 13. سلام بیشتر مواقع نمودارها بهم می ریزند طوری که تشخیص اینکه در حال بالا رفتن یا پایین رفتن هستند معلوم نمی شود coindesk , treadingview , و موارد دیگر …. آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد

 14. سلام.
  با ۵۰ میلیون میشه تو این بازار کار کرد و چقدر سود میده چقدر زمان میبره؟ ممنون میشم جواب بدید

 15. سلام من تاز کار هستم میخوام بیت کوین خرید کنم اتتر یا بیت کش با چقدر شرو کنم یک میلیون کافی تو یک سال ادمین جان تایید

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   با مبالغ پایین اگه بیتکوین بخرید ارزش خارج کردن از صرافی رو نداره چون انقدر کارمزد تراکنش بالاست که داشتن مبلغ کم حتی شاید کفاف کارمزد تراکنش رو هم نده

   1. سلام با یک میلیون تو بت کوین یا شاخ هاش سرملیه گذاری کنم بمون یک سال ازش دار

 16. سلام میشه درموردبیت کویین بیشترتوضیح بدین من متوجه نمیشم باچقدپول میشه بیت کویین خرید ب چ صورت سوددهیشوو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مطلب