وایت لیست NFT چیست؟ + آموزش قرار گرفتن در Whitelist پروژه‌ها

سونیا بیری
سونیا بیری
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
وایت لیست NFT چیست؟

هر روز تعداد بیشتری پروژه‌های NFT منتشر می‌شوند و سازندگان آن‌ها از وایت لیست‌ها برای پاداش‌دهی به اعضای خاص جامعه استفاده می‌کنند.

این امر شامل امکان خرید توکن‌های جدید قبل از عرضه به بازار، با قیمت پایین یا قبل از فروش عمومی و گاهی حتی به صورت رایگان می‌شود.

وب‌سایت OpenSea، آماری از خریدارانی که در وایت لیست NFT قرار گرفته‌اند را با آن‌هایی که در این لیست قرار ندارند، مقایسه کرده است.

بیشتر بخوانید: روش خرید NFT (روی پلتفرم Opensea)

این آمار نشان می‌دهند که کاربرانی که به whitelist راه پیدا کرده و NFTهای مد نظر خود را پیش از دیگران خریداری کرده‌اند، سود خالص تا 75 درصد به دست می‌آورند، در حالی که افرادی که به این لیست راه پیدا نکرده‌اند تنها 20/8 درصد سود می‌کنند!

NFT whitelist چیست؟

یک whitelist شباهت زیادی به لیست VIP برخی رویداد‌های خاص دارد که تنها افراد خاصی می‌توانند در آن حضور داشته باشند.

توسعه‌دهندگان این NFTها آدرس‌های مشخصی از کیف پول‌های ارز دیجیتال را انتخاب می‌کنند تا این افراد در یک بازه زمانی مشخص دسترسی زود هنگام به توکن پروژه‌های مورد علاقه خود را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین استراتژی خرید NFT چیست؟

با این حال، برخی از پروژه‌های NFT جامعه محور هستند؛ بنابراین وایت لیست NFT به حامیان اولیه یا اعضای فعال اجازه می‌دهد که در ازای تبلیغات برای پروژه‌های نوپا، توکن‌ها را قبل از سایرین خریداری کنند.

این امر همچنین به کاهش هزینه گس (GAS) نیز کمک می‌کند. در بسیاری از شبکه‌های بزرگ زمانی که تقاضا افزایش می‌یابد و تعداد زیادی از کاربران جهت انجام معاملات اقدام می‌کنند، سرعت شبکه کاهش می‌یابد و کاربرانی که برای نهایی سازی تراکنش‌های خود عجله دارند، هزینه بیشتری به عنوان کارمزد پرداخت خواهند کرد.

در نتیجه هزینه تراکنش‌ها بالاتر و بالاتر می‌رود. با این وجود زمانی که سرمایه‌گذاران مشتاق امکان دسترسی به توکن‌های یک شبکه را زود‌تر از عرضه آن‌ها به عموم خواهند داشت، نیازی به عجله نیست و همه می‌توانند توکن‌های خود را به موقع خریداری کنند.

به طور کلی، افرادی که در وایت لیست پروژه‌های NFT قرار دارند به دلیل اینکه توکن‌ها را با قیمت پایین‌تری خریداری می‌کنند، سود بیشتری از فروش توکن‌ها کسب خواهند کرد.

کاربرد وایت لیست NFT چیست؟

تا کنون در مورد اینکه NFT Whitelistها چه هستند صحبت کردیم اما این وایت لیست‌ها به خودی خود و به صورت ناگهانی وارد دنیای NFT نشدند، بلکه در پاسخ به چند موضوع کلیدی که معضل بزرگی برای این پروژه‌ها به شمار می‌رفتند، توسعه یافتند.

وایت لیست پروژه ها
قرار گرفتن در وایت لیست پروژه‌ها می‌تواند سود بیشتری برای تریدرها به دنبال داشته باشد.

وایت لیست‌ها اگرچه همه مشکلات NFTها را حل نکرده‌اند؛ اما این فرایند را بسیار راحت‌تر و سریع‌تر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در NFT؛ هر آنچه که باید بدانید!

در ادامه نیز برخی از دلایل اصلی استفاده از وایت لیست توسط پروژه‌های NFTها را ارائه داده‌ایم:

1. کاهش رقابت در شبکه

NFTها کالاهایی انحصاری و با عرضه محدود هستند.

در بسیاری از مواقع و به‌خصوص برای پروژه‌های محبوب، این NFTها به محض عرضه تمام می‌شوند؛ به همین دلیل بسیاری از خریداران دست خالی می‌مانند.

با این وجود، بسیاری از پروژه‌های NFT ترجیح می‌دهند از این نوع رقابت‌های شدید در شبکه اجتناب کنند. علاوه بر این، این پروژه‌ها با هدف ارائه بستری برای تعامل آنلاین افراد با یکدیگر طراحی شده‌اند، نه برای رقابت‌های شدید.

بنابراین، توسعه‌دهنده‌ها با استفاده از وایت لیست‌ها سعی می‌کنند سطح رقابت را کاهش داده و دسترسی برخی افراد به توکن‌ها را راحت‌تر کنند.

2. پاداش‌دهی به حامیان اولیه

پروژه‌های NFT اغلب روند رشد و توسعه آهسته‌ای دارند و برای جذب بیشتر کاربران و شرکت‌کنندگان به تبلیغات اولیه زیادی نیاز دارند.

در مراحل ایده پردازی و به طور کلی مراحل اولیه، زمانی که یک پروژه تنها در ذهن سازندگان به عنوان ایده‌ای وجود دارد، رسانه‌های اجتماعی بستری ایده آن برای بازاریابی اولیه و ایجاد جامعه را فراهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی که قبل از خرید NFT ها (توکن تعویض ناپذیر) باید بدانید

رقابت شدید در یک پلتفرم امکان پاداش‌دهی و قدردانی از این افراد را برای توسعه‌دهندگان دشوار می‌سازد. حامیان اولیه اغلب نقش مهمی در تبلیغات پروژه‌ها ایفا می‌کنند و در صورتی که این افراد موفق به شرکت در عرضه اولیه توکن‌ها و خرید آن‌ها نشوند، پروژه تعداد زیادی از حامیان خود را از دست خواهد داد.

وایت لیست NFT ها راه‌حل خوبی برای این مشکل هستند و از طریق آن‌ها توسعه‌دهندگان می‌توانند حامیان اولیه را به پروژه خود اضافه کنند و امکان دسترسی زود هنگام برای خرید NFTها را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

3. کاهش هزینه‌های سرسام‌آور گس

کارمزد تراکنش در بلاکچین‌های مانند اتریوم هیچ‌وقت ثابت نیست.

در مواقعی که ازدحام در شبکه افزایش می‌یابد، کاربران برای پردازش تراکنش‌ها با هم رقابت می‌کنند و برای اینکه تراکنش آن‌ها زودتر تأیید شود حاضرند هزینه کارمزد بیشتری پرداخت کنند.

در پروژه‌های nft نیز، خریداران تمایل زیادی به خرید این توکن‌ها قبل از پایان عرضه دارند. به این ترتیب خریدارانی که کارمزد بالاتری را پرداخت می‌کنند به احتمال زیاد شانس بیشتری برای تأیید تراکنش قبل از سایر خریداران خواهند داشت.

در برخی شرایط حتی ممکن است کارمزد تراکنش بالاتر از خود NFTها باشد. در اصل، این رقابت شدید کاربران، فضایی را در شبکه ایجاد می‌کند که به عنوان جنگ گس (gas war) شناخته می‌شود.

با این حال، وایت لیست NFT‌ با دادن یک بازه زمانی مشخص به خریداران برای خرید NFTهای خود، این مشکل را به خوبی برطرف کرده است. وایت لیست‌ها این فضای پر تنش و رقابتی را از معاملات حذف می‌کنند و خریداران مجبور نخواهند بود بر سر خرید و سرعت پردازش تراکنش با هم رقابت کنند.

در نتیجه یک سیستم عادلانه و دموکراتیک ایجاد می‌شود که در آن کاربران مجبور نیستند برای تکمیل فرآیند خرید هزینه‌های بیشتری را هدر دهند.

4. توقف Spam

اگرچه جامعه‌ای گسترده از خریداران می‌توانند فرایند راه‌اندازی یک پروژه را پیچیده کنند اما حساب‌های Spam ممکن است مشکلات بسیار بزرگ‌تری را برای یک پروژه‌ایجاد کنند.

بسیاری از پروژه‌ها با درخواست‌های پیش فروش کیف پول‌های کریپتو جعلی و حساب‌های تقلبی غرق می‌شوند. برخی از کاربران مخرب نیز می‌توانند صد‌ها حساب را به طور هم‌زمان ثبت کنند.

وایت لیست‌های NFT معمولاً از ایجاد انبوه اکانت‌های جعلی جلوگیری می‌کنند و همچنین آدرس‌هایی را که در این فهرست دعوت نشده‌اند را بلاک می‌کنند. این امر شبکه‌ای سالم‌تر و امن‌تر ایجاد می‌کند و به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا روی خریداران واقعی خود متمرکز شوند.

وایت لیست NFT چگونه کار می‌کند؟

وایت لیست NFT ها برخی آدرس‌های کیف پول خاص را جمع‌آوری کرده و سپس به آن‌ها اجازه دسترسی زود هنگام به معاملات برخی NFTهای جدید را می‌دهند.

بسیاری از پروژه‌های NFT در بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شده‌اند و افرادی که آدرس کیف پول ETH دارند می‌توانند از همان آدرس برای ورود به این پروژه‌ها استفاده کنند.

اسکرین شات NFTexplained.info
یکی از کلکسیون‌های NFT در پلتفرم OpenSea که دارای وایت لیست بود

اولین قدم به عنوان یک خریدار بالقوه این است که آدرس‌های آن‌ها برای ورود به وایت لیست یک پروژه، تأیید شود. اغلب پروژه‌های NFT دوست دارند که محصولات خود را تنها در دسترس طرفداران معتبر و حامیان اولیه قرار دهند.

آن‌ها با این کار می‌خواهند از ورود حساب‌های اسپم به وایت لیست جلوگیری کنند؛ بنابراین در مرحله تأیید، حساب خریداران را ارزیابی می‌کنند و در نهایت تصمیم می‌گیرند که آیا این حساب‌ها ارزش افزودن به فهرست را دارند یا نه.

مدت‌زمان اعتبار این لیست اغلب بسته به پروژه‌های مختلف متفاوت خواهد بود اما بسیاری از وایت لیست‌ها یک پنجره دو روزه در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند.

کاربرانی که در این لیست حضور دارند تنها لازم است تا زمان تعیین شده صبر کرده و در زمان درست از طریق حساب خود وارد وایت لیست شوند.

قرار گرفتن در وایت لیست NFT چه مزایایی دارد؟

وایت لیست‌ها اغلب بخش مهمی از اکوسیستم یک پروژه به شمار می‌روند؛ چرا که لایه‌ای امنیتی را به بلاکچین اضافه می‌کنند و همچنین کارایی و شفافیت شبکه را نیز افزایش می‌دهند.

وایت لیست‌ها همچنین جهت کاهش خطر فعالیت‌های مخرب، اکانت‌های اسپم و … برای این پروژه‌ها حیاتی هستند.

در ادامه به برخی از مزایای whitelistها اشاره خواهیم کرد:

  1. شفافیت بیشتر: NFTها و توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-721 به راحتی در بلاکچین‌ها قابل تأیید هستند. این به این معناست که این پروژه‌ها روی بلاکچین اتریوم طراحی شده‌اند و در نتیجه آن‌ها نیز مانند اتریوم پروژه‌ای متن‌باز و شفاف هستند.
  2. امنیت: بلاکچین‌ها به کاربران اجازه نمی‌دهند تا کارت‌های NFT خود را به راحتی معاوضه کنند. هر تراکنشی در شبکه باید ابتدا توسط اعتبارسنج‌ها تأیید و پردازش شود؛ بنابراین کاربران نمی‌توانند به راحتی کارت‌های خود را به اکانت‌های جعلی ارسال کنند.
  3. کاهش تقلب و کلاهبرداری در شبکه: با توجه به این امر که تمامی تراکنش‌ها و فعالیت‌های کاربران قبل از پردازش، باید توسط اعتبارسنج‌ها تأیید شود، امکان تقلب به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. به عنوان نمونه، یک کاربر نمی‌تواند کالایی ارزان را با کالایی بسیار گران‌تر مبادله کند، چرا که اعتبارسنج‌ها همه معاملات را بررسی خواهند کرد.
  4. افزایش بهره‌وری: در وایت لیست NFT و هنگام فروش توکن‌ها تنها کاربرانی که توسط شبکه تأیید شوند اجازه ورود خواهند داشت؛ بنابراین با توجه به اینکه تعداد کمی از کاربران در شبکه حضور دارند، سرعت شبکه چندین برابر شده و تراکنش‌ها نیز به سرعت تأیید می‌شوند.
  5. کاهش هزینه تراکنش‌ها: علاوه بر این، تعداد پایین شرکت‌کنندگان شبکه هم‌زمان که باعث افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها می‌شود، کارمزد تراکنش‌ها را نیز کاهش می‌دهد، چرا که رقابت در شبکه کم است و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای پردازش سریع‌تر تراکنش‌ها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: چگونه یک توکن NFT رایگان ایجاد کنیم؟

وایت لیست NFT دارای چه معایبی است؟

یکی از معایب برجسته وایت لیست‌ها، فرایند زمان بر آن است.

برای اینکه آدرس یک کاربر در یکی از وایت لیست‌های محبوب قرار بگیرد، وی به ساعت‌ها تعامل آنلاین نیاز دارد. کاربر باید توکن این پروژه را به صورت عمومی در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کند و در مورد مسائل کلیدی این پروژه با سایر کاربران در سرور Discord بحث کند.

با وجود تمام این فعالیت‌ها و تلاش‌ها، باز هم ممکن است کاربر در وایت لیست NFT قرار نگیرد.

یکی دیگر از معایب احتمالی وایت لیست‌ها این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که پروژه‌ای که سرمایه‌گذار در آن شرکت و برای آن هزینه زیادی مصرف کرده است، بازدهی و سود کافی داشته باشد.

در نهایت، گاهی مواقع کلاهبرداران از سرمایه‌گذاران احتمالی که امیدوارند در وایت لیست قرار بگیرند، سوءاستفاده می‌کنند. سرمایه‌گذاران باید به خوبی از خطرات فضای ارز‌های دیجیتال آگاهی داشته باشند و به منابع و اکانت‌های نامعتبر اعتماد نکنند.

کلاهبرداران ممکن است به افراد مختلف پیام ارسال کرده یا آن‌ها را تشویق کنند که لینک‌های مختلف را دنبال کنند. تحت هیچ شرایطی لینک‌هایی را که افراد ناشناس به شما ارسال می‌کنند را دنبال نکنید!

بیشتر بخوانید: چگونه از کلاهبرداری‌های حوزه NFT در امان باشیم؟

اکانت های نامعتبر
به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که در این فضا کاملاً احتیاط کنند و به هیچ وجه به اکانت‌های معتبر و ناشناس اعتماد نکنند.

به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که در این فضا کاملاً احتیاط کنند و به هیچ وجه به اکانت‌های معتبر و ناشناس اعتماد نکنند.

NFT whitelist مکانیسم‌های مهمی هستند اما به تنهایی شرایط کاملی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد ایجاد نمی‌کنند. قرار دادن دارایی و سرمایه در یک پروژه، همیشه میزان متفاوتی ریسک و خطر به دنبال خواهد داشت.

وایت لیست‌ها مزایای قابل توجهی را همراه با یکی دو ایراد یا در واقع ریسک ارائه می‌دهند و سرمایه‌گذاران زیادی از این whitelist‌ها برای خرید NFTهای موفق و پیشرفت در این صنعت استفاده کرده‌اند.

با این وجود، اینکه این پروژه‌ها ارزش سرمایه‌گذاری را دارند یا برای سرمایه‌گذاری شما فرصت ایده آلی به شمار می‌روند یا نه، به تصمیمات خودتان بستگی دارد.

طریقه ورود به Whitelist پروژه‌های NFT

قرار گرفتن در لیست سفید فرایند چندان آسانی نیست! کاربران باید برخی مراحل و فرایند‌های خاصی که پروژه مد نظر درخواست می‌کند را دنبال کنند تا شانس خود را برای دسترسی به این لیست افزایش دهند.

این مراحل شامل شناسایی پروژه‌های مناسب، تعامل آنلاین با سازندگان و … می‌شود که باید سرمایه‌گذار به خوبی آن‌ها را انجام دهد.

در نهایت، سرمایه‌گذار با تلاش و وقت کافی، احتمال دارد که در وایت لیست پروژه مد نظر خود قرار بگیرد. در ادامه نیز چهار مرحله مختلف برای ورود به وایت لیست NFT ها ارائه شده است که سرمایه‌گذاران می‌توانند با دنبال این مراحل، شانس خود را برای دسترسی به پروژه‌ها افزایش دهند:

1. پروژه‌ای خوب و معتبر پیدا کنید

برای قرار گرفتن در Whitelist باید قبل از راه‌اندازی پروژه با آن تعامل داشته باشید. پروژه‌های NFT قبل از راه‌اندازی اغلب هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات متحمل نمی‌شوند؛ بنابراین یافتن آن‌ها ممکن است برای برخی دشوار باشد.

باید حتماً به خوبی در مورد پروژه مورد نظر تحقیق کنید و از اعتبار آن اطمینان داشته باشید. علاوه بر اطمینان از اعتبار پروژه، باید به اهداف پلتفرم، تیم توسعه‌دهنده و زیرساخت آن نیز دقت کنید و پروژه‌ای قوی با آینده‌ای روشن را انتخاب کنید.

وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلفی برای جستجو پروژه‌های در حال راه‌اندازی وجود دارد. یکی از این پلتفرم‌ها «Rarity.tools» است که برای کمک به سرمایه‌گذاران و تریدر‌ها در شناسایی پروژه‌هایی NFT طراحی شده است.

بیشتر بخوانید: پلتفرم Rarible چیست + آموزش ایجاد NFT در ریریبل

اسکرین شات Rarity.tools
تصویری از وب‌سایت Rarity.tools

یکی دیگر از راه‌های یافتن پروژه‌های NFT جدید، رسانه‌های اجتماعی مختلف است که در آن سایر تریدر‌ها نیز با تبلیغ پروژه‌های مختلف سعی در دسترسی به وایت لیست آن‌ها دارند.

همچنین سعی کنید برخی از چهره برجسته در حوزه ارز‌های دیجیتال و NFT‌ها را نیز دنبال کنید. تنها با بررسی مرتب این پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی، خواهید توانست از توسعه پروژه‌های جدید اطلاع یابید.

2. به سرور Discord بپیوندید

Discord یک شبکه اجتماعی است که در آن افراد یا گروه‌های مختلف می‌توانند عضو جوامع خاصی به نام «servers» باشند.

این پلتفرم همچنین یک فضای آنلاین برای برنامه‌ریزی و سازماندهی NFT است. به طور کلی، اگر پروژه‌ای در حال ساخت و توسعه است، احتمالاً بنیان‌گذاران و توسعه‌دهندگان آن در مورد برنامه‌ها و اهداف خود در آن صحبت خواهند کرد.

وب سایت discord
تصویری از وب‌سایت رسمی discord

این پلتفرم یکی از بهترین بستر‌ها برای دریافت اطلاعات به روز در مورد آخرین اخبار، تعامل با سایر اعضا و در نهایت قرار گرفتن در وایت لیست NFT است.

سرور پروژه‌های NFT احتمالاً اطلاعات مفید زیادی از جمله رودمپ پروژه، پیشینه اعضای تیم مؤسس و آخرین اطلاعیه‌ها خواهید داشت. می‌توانید قبل از پیوستن به پروژه‌های مختلف، از طریق سرور‌ها به خوبی اطلاعات مختلف آن‌ها را بررسی کرده و در مورد اینکه این پروژه برای شما مناسب است یا نه تصمیم بگیرید.

3. اکانت توییتر پروژه NFT مد نظر را فالوو کنید.

اکانت‌های توییتر اطلاعات زیادی در اختیار سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به پروژه قرار می‌دهند و به آن‌ها در دسترسی به وایت لیست نیز کمک زیادی می‌کنند.

در حالی که سرور Discord فضایی برای برنامه‌ریزی برای اغلب پروژه‌ها است، توییتر به عنوان یک فضای اضافی برای اطلاع از جدیدترین اخبار مربوط به پروژه‌های NFT استفاده می‌شود.

سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند به وایت لیست‌ها دسترسی پیدا کنند، حتماً باید اکانت توییتر داشته باشند.

بیشتر بخوانید: 9 اینفلوئنسر برتر کریپتو در توییتر را بشناسید!

4. مراحل درخواستی پروژه را به خوبی دنبال کنید.

پیوستن به وایت لیست پروژه‌های NFT چندان هم ساده نیست و کاربران در اغلب مواقع باید مراحل زیادی را دنبال کنند.

در اغلب موارد برای اینکه واجد شرایط پیوستن به یک پروژه باشید باید برای پیوستن درخواست کرده و برخی دستورالعمل‌ها را اجرا کنید تا معیار‌های مد نظر پروژه را برآورده کنید.

هر پلتفرم استاندارد‌های متفاوت و منحصر به‌فرد خود را دارد. در برخی موارد تنها از سرمایه‌گذاران درخواست می‌شود که یک فرم آنلاین ساده را پر کنند؛ در حالی که در برخی از آن‌ها درخواست می‌شود که به سرور Discord بپیوندند و کاربران دیگر را نیز به آن دعوت کنند.

در نهایت که سرمایه‌گذار تمام مراحل را به خوبی انجام دهد، از وی خواسته می‌شود آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را ارائه دهد. سپس در صورتی که کیف پول مد نظر توسط شبکه تأیید شود، در وایت لیست قرار می‌گیرد و تاریخ حضور در وایت لیست شبکه نیز برای وی ارسال می‌شود.

در نهایت، سرمایه‌گذار تنها کافی است که در تاریخ تعیین شده وارد شبکه شود!

آیا قرار گرفتن در وایت لیست پروژه‌های NFT سودآور است؟

قرار گرفتن در وایت لیست NFT کار نسبتاً زمان بری است و تریدر باید زمان قابل توجهی را برای یافتن و بررسی پروژه‌های خوب قبل از راه‌اندازی صرف کند.

پس از پیدا کردن پروژه مناسب نیز، تریدر باید با جامعه این پروژه تعامل داشته و فعالیت‌هایی برای ورود به این وایت لیست داشته باشد. در برخی مواقع، این فرایند ممکن است ساعت‌ها زمان ببرد!

علی‌رغم زمان و تلاش فراوان، دسترسی به لیست سفید NFT در اغلب موارد به نفع تریدر خواهد بود. اگرچه تضمینی نیست که در وایت لیست پروژه‌ای که آن را برای مدت زیادی دنبال کرده‌اید، قرار گیرید و حتی هنگامی که موفق شوید به آن دسترسی پیدا کنید، ممکن است مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری سود زیادی نصیب‌تان نشود.

ریسک سرمایه گذاری در nftها
خرید زود هنگام و اختصاصی NFT‌ها نیز خطرات و ریسک‌های خود را به دنبال دارد.

جمع‌بندی

وایت لیست NFT به تریدر‌ها امکان دسترسی زود هنگام به توکن‌هایی را می‌دهند که مدت‌ها برای عرضه آن‌ها به بازار صبر کرده‌اند.

هر کسی می‌تواند جهت دسترسی به لیست‌های سفید تلاش کند و در صورت موفقیت، از جنگ‌های گس جلوگیری کرده و توکن‌ها را با هزینه کل پایین‌تر خریداری کند.

NFT‌ها اخیراً محبوبیت زیادی در بازار‌های ارز‌های دیجیتال کسب کرده‌اند و هر کسی با اطلاعات و تجربه مناسب می‌تواند جهت به حداکثر رساندن درآمد بالقوه خود تلاش کند.

تنها با انجام چند کار ساده و دنبال مراحل کوتاه خواهید توانست به وایت لیست پروژه‌های قوی و جدید دسترسی پیدا کنید و توکن‌های خود را قبل از عرضه آن‌ها به بازار و قبل از نوسانات قیمتی شدید خریداری کنید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
سونیا بیری

سونیا بیری

از وقتی یادم میاد عاشق نوشتن بودم. با اومدن رمزارزها، علاقه خاصی به تحقیق و اشتراک گذاری دانشم در مورد اون‌ها پیدا کردم و امروز برای خواننده‌های دقیق در مورد آینده دنیای اقتصاد مطلب می‌نویسم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب